» »

AMD niža cene grafik višjega razreda

AMD niža cene grafik višjega razreda

Heise - AMD je objavil razveseljivo novico, da bodo znižali cene svojih grafičnih kartic višjega razreda, torej serije Radeon HD 79xx in tudi nižjih.

Najhitrejša predstavnica Radeon HD 7970 bo imela za 13 odstotkov nižjo ceno in bo po novem stala 480 dolarjev. Za stopnico nižje najdemo Radeon HD 7950, ki bo dobrih 11 odstotkov cenejša in bo stala 400 dolarjev. Enaka znižanja se napovedujejo tudi razred niže, in sicer bo Radeon HD 7770 namesto 160 dolarjev stala 20 dolarjev manj. Cene ostalih modelov ostajajo nespremenjene. Cene v Evropi še niso znane, a pričakujemo lahko, da se bodo pocenitve preslikale tudi v evre. Žal pa v Evropi ne bo veljala akcija Three for Free, v okviru katere bodo kupci najzmogljivejših kartic brezplačno prejeli igre Dirt Showdown, Deus Ex Human Revolution in Nexuiz.

Na nemškem trgu so cene že ustrezno padle, tako da Radeon HD 7970 najdemo že za 410 evrov, HD 7950 pa okoli 360 evrov. V Slovenijo bo pocenitev (če jo bomo sploh opazili) dospela pozneje - trenutno npr. HD 7970 še vedno velja od 530 evrov dalje, HD 7950 pa od 450 evrov dalje.

S tem je AMD odgovoril na Nvidiino GTX 680, ki je izšel pretekli mesec. Slednji je hitrejši in doslej tudi cenejši, saj stane 500 dolarjev. Po sedanjem znižanju je na potezi spet Nvidia.

59 komentarjev

«
1
2

Janac ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: JJM ()

Kurzweil ::

Nočem biti preveč pameten, očitno se mi je lep del življenja samo zdelo, da je izraz "grafika" namesto "grafična kartica" zgolj problem ljudi, ki ne znajo normalno uporabljati računalniške terminologije, ampak glede na to kako avtor članka rad uporablja in ponavadi prav išče izraze, da bodo čimbolj new age (po slovenskem slovarju knjižnega jezika seveda) bo že prav, ampak meni to zveni kot bi rekel namesto monitor recimo ekran (ampak še precej bolj smešno če že ne neumno). Govorim o naslovu:
A ni grafika recimo tisto, kar grafična kartica prikazuje? Tudi če je naslov pravilen se mi zdi takšno pojmovanje neumno - meni osebno

pa sorry za offtopic, čeprav ni totalen...

Janac ::

graficna kartica je bolj primeren izraz ja

gendale ::

a ma še kdo občutek, da amdju manjka neki med 7770 in 7850?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

BALAST ::

Saj imajo 6950
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Janac ::

BALAST je izjavil:

Saj imajo 6950


nehali z proizvodnjo

gendale ::

+stane enako ali več kot 7850
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Janac ::

sploh 2GB je skoraj 40e drazja od 2GB 7850 na dinokompu, kar je absurdno

PrimozR ::

gendale je izjavil:

a ma še kdo občutek, da amdju manjka neki med 7770 in 7850?

Več ali manj ja. Problem je bil tudi to, da je serija 7700 dokaj fail (bolj ali manj se enači s serijo 6800). To je sicer veljalo pri starih cenah, s cenitvijo pa manjka tako zmogljivostna kot cenovna stopnička med 7770 in 7850.

Janac ::

pricakujemo lahko 7790 ali 7830

nocutius ::

brišem,
malce me heca tale forum z popravki danes, ne da se mi še enkrat pisat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nocutius ()

Brane2 ::

Zanimivo je, da v seriji 7000 še ni ekvivalenta tiste Asuske 6850, ki bi imel 6 DP izhodov...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Janac ::

saj bodo se prisle extremne izvedenke oz. special editionke...

PrimozR ::

Brane2 je izjavil:

Zanimivo je, da v seriji 7000 še ni ekvivalenta tiste Asuske 6850, ki bi imel 6 DP izhodov...

Ker, kot sme že povedal, po tem ni potrebe. Oz. je ne bo, samo da izdajo tiste preklete razdelilce. Morali bi iziti že s serijo 6000, zdaj se cilja na letošnje poletje.

Brane2 ::

Torej je potreba. Pa tisti razdelilci bodo problem.

Un obstoječ matroxov 1 na 3 ima probleme z dosegljivimi ločljivostmi in frekvencami osveževanja. Pa tudi z latencami itd.

Da o ceni ne govorimo.

Sedaj imaš 120Hz monitorje, ločljivosti bodo pa tudi šle gor, in spet bo problem, kljub hitrejšemu DP-1.2
On the journey of life, I chose the psycho path.

gruntfürmich ::

PrimozR je izjavil:

gendale je izjavil:

a ma še kdo občutek, da amdju manjka neki med 7770 in 7850?

Več ali manj ja. Problem je bil tudi to, da je serija 7700 dokaj fail (bolj ali manj se enači s serijo 6800). To je sicer veljalo pri starih cenah, s cenitvijo pa manjka tako zmogljivostna kot cenovna stopnička med 7770 in 7850.


7850 je kar uredu korak naprej po zmogljivostih od 6870 serije. edini problem je cena, ki tega ne opravičuje.
za 7750 pa res ne vem kam se uvršča. morda jih manjka 7790?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Janac ::

7750 je low end

murmur ::

Na nemškem trgu so cene že ustrezno padle, tako da Radeon HD 7970 najdemo že za 410 evrov, HD 7950 pa okoli 360 evrov.


To pomeni, da vsaj priblizno velja eur-usd razmerje. 480 USD - 410 EUR.
Torej sploh ni pravila za koga/kaj velja razmerje usd/eur in za koga/kaj ne. Po zelji, glede na konkurenco in velikost uda.

jlpktnst ::

Brane2 je izjavil:

Torej je potreba. Pa tisti razdelilci bodo problem.

Un obstoječ matroxov 1 na 3 ima probleme z dosegljivimi ločljivostmi in frekvencami osveževanja. Pa tudi z latencami itd.

Da o ceni ne govorimo.

Sedaj imaš 120Hz monitorje, ločljivosti bodo pa tudi šle gor, in spet bo problem, kljub hitrejšemu DP-1.2


Govori se o hubu ala usb hub, ne o klasičnem display splitterju ki se pcju predstavi kot 1 zaslon!

Problem da tega sploh še ni nikjer. Prav tako ni daisy chain zaslonov. Smeh je kako je Apple spravil svoj thunderbolt ki bazira na DP tehnologiji že davno ven, pa IMAJO daisychain. Tule pa čakamo že 2 leti. Kvečjemu se lažejo potem ko iščeš nekaj takega da to je to, na koncu pa vidiš da ni.

Pa en smeh še - imam tule elitebooka ki ima 2x DP v docku. Problem ko dam 2 DP monitorja gor da zadeve začnejo divje utripati ali pa kar ni slike. Tako da DP očitno še ni zrel za resno uporabo.

--- pa ontopic:
Kdo ve zakaj so čakali cel mesec s cenami? Ker so bile reči od nvidie skoraj nedobavljive I guess? Torej sedaj bodo in so zbili cene :P

Janac je izjavil:

7750 je low end


Smeh.

7770 grafa lahko laufa večino iger na high, tiste par top iger pa na medium. Če pa naredi cfx kasneje si spet na high povsod. 7750 ima specifično nišo ker je single slot in brez 6-pin konektorja (55W). Ni pa low-end za moje pojme, je nekje na meji ampak se še drži imo srednjega razreda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

Brane2 ::

jlpktnst je izjavil:


Govori se o hubu ala usb hub, ne o klasičnem display splitterju ki se pcju predstavi kot 1 zaslon!


Saj je vseeno. Ne glede na obliko moraš skozi en DP potem spraviti bandwidth vseh monitorjev, to pa ne bo enostavno, sploh pri višjih ločljivostih in frekvencah.
On the journey of life, I chose the psycho path.

mihco ::

jlpktnst je izjavil:


Govori se o hubu ala usb hub, ne o klasičnem display splitterju ki se pcju predstavi kot 1 zaslon!

Problem da tega sploh še ni nikjer.

http://i.dell.com/images/global/product... dp1.1

http://www.atlona.com/ATLONA-1x2-MINI-D... dp1.2

Brane2 ::

In kot vidiš, cene niso ravno zanemarljive ( pri nas verjetno od €250 navzgor) , ločljivosti pa so dokaj bedne.

Navedena maksimalna ločljivost je 3x 1280x1024, pa še to verjetno na 60Hz.

Ni teorije, da na to obesiš tri poštene monitorje v stilu 2560x1440 ali 2560x1600. Še manj, da bi gor laufal 3D ali 120Hz.

A ni lažje plačati mogoče €10 več za kartico s toliko več izhodi in se ne zajebavati z bandwitdhom ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

PrimozR ::

jlpktnst je izjavil:

Brane2 je izjavil:

Torej je potreba. Pa tisti razdelilci bodo problem.

Un obstoječ matroxov 1 na 3 ima probleme z dosegljivimi ločljivostmi in frekvencami osveževanja. Pa tudi z latencami itd.

Da o ceni ne govorimo.

Sedaj imaš 120Hz monitorje, ločljivosti bodo pa tudi šle gor, in spet bo problem, kljub hitrejšemu DP-1.2


Govori se o hubu ala usb hub, ne o klasičnem display splitterju ki se pcju predstavi kot 1 zaslon!

Problem da tega sploh še ni nikjer. Prav tako ni daisy chain zaslonov. Smeh je kako je Apple spravil svoj thunderbolt ki bazira na DP tehnologiji že davno ven, pa IMAJO daisychain. Tule pa čakamo že 2 leti. Kvečjemu se lažejo potem ko iščeš nekaj takega da to je to, na koncu pa vidiš da ni.

Pa en smeh še - imam tule elitebooka ki ima 2x DP v docku. Problem ko dam 2 DP monitorja gor da zadeve začnejo divje utripati ali pa kar ni slike. Tako da DP očitno še ni zrel za resno uporabo.

--- pa ontopic:
Kdo ve zakaj so čakali cel mesec s cenami? Ker so bile reči od nvidie skoraj nedobavljive I guess? Torej sedaj bodo in so zbili cene :P

Janac je izjavil:

7750 je low end


Smeh.

7770 grafa lahko laufa večino iger na high, tiste par top iger pa na medium. Če pa naredi cfx kasneje si spet na high povsod. 7750 ima specifično nišo ker je single slot in brez 6-pin konektorja (55W). Ni pa low-end za moje pojme, je nekje na meji ampak se še drži imo srednjega razreda.

7750 pravzaprav je low end. Vse kar je performančno nižjega, je danes že integrirano v CPU-je. Torej je postala zmogljivostno najnižje rangirana grafična kartica (ne pa GPU).

Ja, GTX 680 je bil nedobavljiv, zato je AMD pač zaslužil kar je še lahko in nato nižal cene. Glede vsega na high, pri 1366 x 786 pik morda? :> Problem 7770, kot sem rekel, je v tem, da ima zmogljivost enako oz. nižjo od 6870, ceno pa višjo. Okej, je hladnejša, ampak toliko pa to tudi ni vredno. 7850 performančno ni nihče kritiziral, morda rahlo cenovno (če bi izšla za okrog 200 €, morda malo manj, prav tako ne bi bilo težav).

Brane2 je izjavil:

In kot vidiš, cene niso ravno zanemarljive ( pri nas verjetno od €250 navzgor) , ločljivosti pa so dokaj bedne.

Navedena maksimalna ločljivost je 3x 1280x1024, pa še to verjetno na 60Hz.

Ni teorije, da na to obesiš tri poštene monitorje v stilu 2560x1440 ali 2560x1600. Še manj, da bi gor laufal 3D ali 120Hz.

A ni lažje plačati mogoče €10 več za kartico s toliko več izhodi in se ne zajebavati z bandwitdhom ?

Kdo pa pravi, da te kartice ne bodo imele splitterja kar na PCB-ju, torej bodo tudi porti na kartici bolj omejeni od običajnih? Nekako dvomim, da GPU-ji podpirajo 6 slikovnih izhodov za 2560 x 1600 monitorje na 120 Hz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Brane2 ::

Tudi če, raje jih imam na kartici kot na par m dolgem kablu. Tudi če bi bile stvari rešene tako, definitivno ima lahko tak splitter višje hitrosti, nižjo ceno in večjo zanesljivost kot standardni splitter.

Sploh ker bo del kartice in ker ga bo krila ista garancija. AMD že ne bo zajebal pri splitterju in reskiral, da mu prineseš nazaj celo kartico.

Pa tudi ne verjamem, da bodo takrat uporabljena tako visoka razmerja v smislu 1:3.

Tudi ni videti, da bi jih uporabljal doslej. Na trgu imaš kartice z 4xDP izhodi(+ HDMI + DVI), ni pa videti nekega namenskega čiperaja za tole.
On the journey of life, I chose the psycho path.

PrimozR ::

AMD s tem ne bo imel kaj veliko veze. Sami bodo pushali splitterje, na AIB-jih pa bo, da jih implementirajo na PCB oz. izdelajo kartico s 6 porti.

Senitel ::

Dejansko nimaš spliterjev gor. Največ kar gre čez trenutno je okrog 2 GB/s, torej 6 portov in 12 GB/s.

opeter ::

7750 je low end? Od kdaj? Kaj pa je potem recimo 6450? Ali 6570/7570? Kaj pa 6670/7670?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

7500 in 7600 sta OEM only. Torej za običajnega kupca je najpočasnejša akrtica, ki jo lahko kupiš v seriji 7000, 7750. Torej ja, low end, ampak samo glede na ponudbo. Kot sem napisal se vse, kar je manj zmogljivega, danes dobi že integrirano v procesorje. Ni torej razloga, da bi prodajali kartice, ki bi konkurirale v CPU-je vgrajenim čipom.

gendale ::

opeter je izjavil:

7750 je low end? Od kdaj? Kaj pa je potem recimo 6450? Ali 6570/7570? Kaj pa 6670/7670?

shit end
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Janac ::

opeter je izjavil:

7750 je low end? Od kdaj? Kaj pa je potem recimo 6450? Ali 6570/7570? Kaj pa 6670/7670?


7750, 7770 ~ low end

7850, 7870 ~ mid end

7950, 7970, 680 ~ high end

7990 ~ enthusiast end

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PrimozR ()

gendale ::

samo je pa treba tud priznat

če nimaš glih 2560x1440 ekrana

je že mid end ok

pač, grafika v igra zadnje case ne napreduje prevec

bo treba pocakat, da pridejo ven nove konzole
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Janac ::

kaj pa je potem BF3?

gendale ::

izjema? :D
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Janac ::

:))

Brane2 ::

So že napovedali konkretne nove monitorje- NEC prvi.

Imel bo v kratkem (?) 30-colarja 3840x2160 z neko novo tehnologijo nanosa tranzistorjev in prevodnikov na steklo, ki bistveno poveča prozornost in zmanjša porabo, ker je zahtevana svetilnost veliko nižja.

Mel bo tudi 10-colarja z 2560x1600 in 7-colarja z 1280x800 z isto tehnologijo.

Torej spliterji odpadejo in fajn bo imet kartico z recimo 6 DP izhodi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

nekikr ::

Čez 6 let ko bo to mainstream. Trenutno pa 6 dp izhodov rabi peščica ljudi in tistim praviloma ni težko pljuniti nekaj dodatnih evrov za tisto nekaj dražjo kartico ali drugo rešitev, ki to ima. Ker fino bi bilo imeti tudi 5 hdmi izhodov zraven, pa 4 analogne, pa 7 usbjev in 12 nekih drugih.... :)

Brane2 ::

Tip pravi,d aveč izhodov ne rabiš, ker da imaš spliterje.

jaz samo pravim, da spliterji niso splošna rešitev zaradi pomanjkanja bandwidtha in dodatne latence in pa ker je kartica z mnogo izhodi ponavadi cenejša od kombinacije in zanesljivejša.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nekikr ::

Mja, splitterji nikakor niso splošna rešitev, seveda. Ampak po drugi strani je v trenutnih razmerah tudi cel kup DP izhodov povsem nepomembnih. Raja rabi enega, v nekaj promilih dva. Tisti, ki jih rabijo več imajo pa zadosti tehten razlog, da si jih pač privoščijo.

Brane2 ::

Za sotale ne vem, meni so za resno delo počasi že tesni 3x 1600x1200.

Moj ideal je 2x3 kosi oziroma vsaj 3je ampak v tavelikih ločljivostih in diagonalah.
On the journey of life, I chose the psycho path.

nekikr ::

In če je to delo resno in ne samo "resno" potem imaš že sedaj nekaj opcij. Matrox recimo ima par dobrih rešitev. Mislim, saj se strinjava, splitter ni rešitev. Ampak te mainstream kartice pa tudi ne potrebujejo toliko izhodov. Redko kdo potrebuje dva, kaj šele 6 in večini bi bilo bolje, če bi raje spustili ceno za 7€ in naštancali dva izhoda :)

black ice ::

Kaj pa počnete, da rabite toliko prostora? Meni sta za programiranje čisto dovolj 2 zaslona. (Je pa res, da se s tem (še) ne preživljam.)

Brane2 ::

Pa saj večina ima to robo na razpolago.

En del te ponudbe je pa tudi za multihead setup. Saj ne gre za vesoljske zadeve. Ne vem zakaj bi kupoval Matrox, če dobim off-the-shelf robo pri Asusu.

Pa tudi ne zakaj bi aplikacija morala biti posebej resna. Ozko grlo pri takem delu je človek in čimbolj lahko izkoriščaš njegovo vidno polje, tem bolje. Mene totalka zabija preklapljanje med maljoni oken na enem zaslonu.

Evo ravno sedaj se jebem recimo z enim bednim paketom na gentooju, ki se ne scompila z gcc-4.7.0 z "-flto" optimizacijo, ki je trenutno "šlager sezone" na novi verziji.

Ponavadi imam odprith ene 20 terminalov in ene trije so v stalni uporabi. V enem imam odprt recimo Gentoojev "recept iz kuharske knjige (ebuild)" za ta paket, v naslenjem mapo, kjer se ta ebuild nahaja ( vsebuje patche itd) v naslednjih treh različne točke v work direktoriju, kjer ga je poskusil sistem scompilat, potem še ene par za različna testiranja itd.

Na enem monitorju imam browser z rezultati iskanj in različnimi navodili v zavihkih, določene dokumente moram it iskat na lokalni strežnik in tja je odprt vsaj en XFcejev Thunar itd itd. Se hitro nabere.

Našel sem napako v starih libtoolsih v paketu, ki ne znajo delat ok z novim GCCjem. trena jih je updatat _v_samem_paketu_, kar vsaj zame ni simpl. Nato je treba naredit patche in jih vdelat nazaj v "kuharsko knjigo". Kar pomeni šitload odprtih terminalov, strani z navodili etc etc.

Trije so mi malo, z enim monitorjem bi pa guznu že zdavnaj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Pa še neki je.

Čiperaj itak že ima možnost šestih izhodov, se pravi govorimo samo o stroških za konektorje.

Če se folk ne sekira da bo na mamaplati izkoristil samo mogoče 4 od 116-tih USB portov ali enega od sedmih SATA štekerjev, zakaj bi se sekiral za tole ?

Stara orientalska modrost pravi "nek se nadže"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

PrimozR ::

Brane2 je izjavil:

Tip pravi,d aveč izhodov ne rabiš, ker da imaš spliterje.

jaz samo pravim, da spliterji niso splošna rešitev zaradi pomanjkanja bandwidtha in dodatne latence in pa ker je kartica z mnogo izhodi ponavadi cenejša od kombinacije in zanesljivejša.

Jaz sem rekel, da na takšno rešitev cilja AMD. Dejansko so rekli, da Eyefinity kartic ne bo več oz. je vprašanje, če bodo še (v seriji 7000), ker bodo njihovo nalogo prevzeli splitterji. Ki bi pa morali iziti. Pa še vedno niso.

Janac je izjavil:

opeter je izjavil:

7750 je low end? Od kdaj? Kaj pa je potem recimo 6450? Ali 6570/7570? Kaj pa 6670/7670?


7750, 7770 ~ low end

7850, 7870 ~ mid end

7950, 7970, 680 ~ high end

7990 ~ enthusiast end

Kako the fuck imaš lahko MID end? Pa Enthusiast end? A ti sploh veš kaj pomeni beseda end???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Brane2 ::

PrimozR je izjavil:


Jaz sem rekel, da na takšno rešitev cilja AMD. Dejansko so rekli, da Eyefinity kartic ne bo več oz. je vprašanje, če bodo še (v seriji 7000), ker bodo njihovo nalogo prevzeli splitterji. Ki bi pa morali iziti.


Fuck. Maš kakšen link na tole ?

To bi bla škoda. Zelo solidna Eyefinity 6870ka s 6 miniDP izhodi stane ene tolk ko un 1:3 splitter - €230... :(
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Sem šel na WKP pogledat meje standarda.

DP-1.2 pride do 17Gb/s efektivno, kar je baje komajda zadosti za 3840 x 2160 x 30b/p x 60 fps.

Ni videti variante, da bi na enem štekerju laufal dva solidna monitorja hkrati.

Pa tudi če bi bila varianta za daisycahin arrangement, bojim se, da bi se videle razlike v latencah...

Je pa zanimivo, da imajo tanove kartice HD7000 serije še vedno Eyefinity nalepko gor in da se v materialih hvalijo z optimiziranim Eyefinityjem.

Ni pa še kartic s 6 štekerji v HD7000, to je res.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

PrimozR ::

Jah, Eyefinity je tudi 3-monitor setup. Itak pa mislim da je bil 6-monitorni setup mišljen bolj za 1080p monitorje, ki jih je lažje furati v paru na enem portu. Teh šest pa potem v 6x2 za gaming. Mislim če se ti gre za profi zadeve itak vzameš eno kartico pa izkoristiš še dva porta na plati, če ti sfali pa kupiš še eno grafo. Itak je 5 spodobnih monitorjev (glede na ločljivosti) ta moment od 3 do 5 jurjev (odvisno a greš na 27 ali na 30 palcev).

Zdaj to, da ne bo več eyefinity kartic, ne vem če je res, lahko da sem si izmislil, ampak splitterji naj bi bili definitivno AMD-jeva primarna rešitev. Več o tem tukaj: http://www.anandtech.com/show/5261/amd-...

(sem samo nalimal, bom zdajle še enkrat prebral)

Brane2 ::

variante preko več kartic sicer delajo, so pa vsaj na Linuxu neuporabno počasne.

Svojčas sem te tri monitorje laufal na dveh nVidia karticah in sem šel na Eyefinity tik preden se mi je utrgalo.

Ko so me opozorili na počasnost, sem si reku jebiga, to ni pomembno zame, saj se ne igram.

Samo stvar je neuporabna za vse, razen za najbolj nekritične stvari.

KAr se monitor stupa tiče, ni tako črno.

Dobijo se relativno poceni HD monitorji, ki porabijo malo. Tako jih komot imaš lahko 5-6 kosov za manj ko €1k in pri relativno majhni porabi.

Saj za listanje terminala in programiranje ne rabiš monitorjev za grafike.

Tudi recimo 3x1920x1200 ni slabo. Dell2412 je recimo malo čez €300. V tej varianti tudi 6 komadov ne bi bilo preveč, razen mogoče pri porabi štroma.

S tanovimi NEC-i bi tudi ta problem lahko izginil in takrat bi bil tudi pri 30 inčih 2x3 setup lahko smiseln.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Sem prabal tiste materiale in ni videt panike. AMD je šel v to,d a izboljšajo zadevo v vseh smereh.

Pravijo le, da je tanov DP-1.2 bistveno hitrejši in da lahko fura preko istega kabla slike za več monitorjev hkrat in da se bo dalo to deliti na posamezne monitorje s poceni hubi, kar pomeni,d a si bodo lahko več monitorjev z danes praktičnimi ločljivostmi lahko omislili praktično vsi, ne pa samo tisti, ki imajo ravno model z veliko DP porti.

Je pa jasno, da to ne bo rešitev za vse, kar kažejo tudi cifre v nadaljevanju, sploh za tiste, ki bi radi večje bitne globine, veliko slik v sekundi in 3D.

Nikjer ne piše, da bodo vsi odvisni od hubov in celo sedaj so v ponudbi kartice z HD7970 s štirimi miniDP štekerji + enim ali dvema DVI.

Ni frke.:)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon HD 7900 (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Strojna oprema
2487320532 (200485) rdecaluc
»

Od katerih proizvajalcev vzeti komponente, ter kateri tipi.

Oddelek: Pomoč in nasveti
61802 (1651) kekec3d
»

Najboljša grafična kartica pod 200EUR.

Oddelek: Kaj kupiti
244826 (4176) Brias
»

Gaming računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101482 (1367) fr4nc
»

AMD-jeve kartice spet cenejše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10424814 (20908) Shkorc

Več podobnih tem