» »

Samsung Galaxy S3

Samsung Galaxy S3

««
12 / 13
»»

Oldi ::

Kako vam deluje kompas, meni vsakič drugače, samo ugasnem zaslon, telefon spet aktiviram, iz zgodovine pokličem GPS Status in že dela drugače. Enkrat je smer jug okvirno prva ne glede kako obračam telefon, drugič pa se smer jug spreminja za kakih 20° odvisno kako je obrnjen telefon - kot bi bil v telefonu nek magnet. Med obračanjem je telefon stalno vodoraven, v bližini ni magnetov, probavam na različnih lokacijah.
Tudi program za vizualizacijo satelitev SatFinder mi dela kakor kdaj, včasih prav, včasih cca 15° narobe.

bananasplit ::

Živjo!

Galaxy 3S, star 3 mesece, mi je pred približno 2 tednoma padel v WC (ja, take stvari se mi dogajajo v življenju..), in ne dela sim connector, v glavnem, sploh mi ne zazna nobene sim kartice. Nesla sem ga že na RAM 2, in seveda, popravilo pride 240EUR+, pa še garancijo sem zgubila. Sedaj me zanima, ali mogoče ve kdo za kakšen neuraden servis v okolici Lj/Domžal, kjer bi mi znali to zadevo popravit, ker kolikor sem gledala po netu, se da, in to zihr za manj kot 240EUR? Oz. ve morda kdo drug za kakšno drugo rešitev?

Hvala že v naprej za odgovor!

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

bananasplit je izjavil:

Živjo!

Galaxy 3S, star 3 mesece, mi je pred približno 2 tednoma padel v WC (ja, take stvari se mi dogajajo v življenju..), in ne dela sim connector, v glavnem, sploh mi ne zazna nobene sim kartice. Nesla sem ga že na RAM 2, in seveda, popravilo pride 240EUR+, pa še garancijo sem zgubila. Sedaj me zanima, ali mogoče ve kdo za kakšen neuraden servis v okolici Lj/Domžal, kjer bi mi znali to zadevo popravit, ker kolikor sem gledala po netu, se da, in to zihr za manj kot 240EUR? Oz. ve morda kdo drug za kakšno drugo rešitev?

Hvala že v naprej za odgovor!

Na Bolhi kupi drugega za 100€, tega pa imej za rezervne dele...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

MrStein ::

V upanju na boljšo odzivnost (manj "štekanja") sem resetiral svoj S3 (kompletni reset z reinstall firmware-a z KIES).

Kake večje hitrosti ni za opazit, drži pa baterija občutno dlje, zdaj že počasi 8 dni. (pa še petina baterije je polne).
(uporaba: web browsing, internet streaming video, snemanje v temi - dejansko svetilka, ampak nimam app-a gor, zato kar video snemam; sicer malo uporabe, ampak prej ni šans, da je trajalo tak dolgo, rekord je bil recimo 5 dni)

 včeraj

včeraj


 danes

danes



(sicer v specifikacijah piše idle doseg 25-30 dni, tako da še imam rezerve :P)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gusto ::

Mi ni niti malo jasno, kako ti zdrži toliko časa, v bistvu ti ne verjamem.:D Tudi če malo uporabljaš in za namene, kot si napisal ti ne more zdržati tako dolgo. Glede na screenshot, imaš predvsem ugasnjenega, zaslon ti porabi premalo. Sam imam tudi S3, Cyanogenmod CM11, baterija drži podobmo kot na stock romu, to je en dober dan zmerne uporabe, slab dan, če veliko uporabljam. Če ga malo uporabljam zdrži tudi 2 dni, nikakor pa ne 8, kot praviš ti. Če bi ga imel v predalu in nebi nič prižigal zaslona, bi mi mogoče zdržal 5 dni. Imaš vklopljene sinhronizacije z gmailom in podobno?

hojnikb ::

Glede na cell standby, je očitno, da je 99.9% časa ležal idle v predalu :)
#brezpodpisa

MrStein ::

gusto je izjavil:

Imaš vklopljene sinhronizacije z gmailom in podobno?

Ne, saj sem napisal:
- factory reset (ergo: nič aplikacij, razen defoltnih, bolj točno:
- tiste, ki jih uporabljam (recimo Chrome, Maps) sem apdejtal
- sem namestil enega custom, pa čez 5 minut odstranil (se ne spomnim, kaj je bil)
- namestil Galaxy Charging Lite)
- uporaba web brskanja preko WLAN (vsak dan malo novice med malico, pa zvečer, pa mogoče kaj vmes)
- nekaj youtube filmčkov
- nekaj minut HD videjev posnetih s svetilko (3:40 skupnega trajanja)
- nekaj fotk narejenih
- pa še kaj (nisem pričakoval španske inkvizicije, če kdo pozna kaki log, kjer bi pisalo, pa naj pove, pa poročam)


PS: O verovanju pa ne bi. Resno, a mislite, da sem šel screenshot fejkat, za privilegij bodenja s troli?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hojnikb ::

- namestil Galaxy Charging Lite)

Hmm, to dejansko čekira tok polnjenja ?
Ker imam v kernelu možnost zbirat moč (sicer za S4) in gre vse do 1.9A...
#brezpodpisa

gusto ::

MrStein je izjavil:

PS: O verovanju pa ne bi. Resno, a mislite, da sem šel screenshot fejkat, za privilegij bodenja s troli?


Nisem mislil, da si ponarejal kak screenshot, ampak bolj v smislu, da telefona ne uporabljaš ravno toliko, kot si napisal. O tem dokaj jasno priča podatek, da ti je 40% baterije požrlo v standby-u. Pa ne rečem da lažeš, samo očitno imamo različne kriterije, kaj pomeni zmerna, velika... uporaba telefona.:P

Scorpia ::

Ne vem zakaj imeti tak telefon, kjer ga res malo uporabljas. Pri Samsungu mi je vsec, ker lahko kupis zunanji polnilec in dodatne baterije. Sam imam 3 baterije, ki jih polnim na zunanjem polnilcu 2A, kjer mi ze v uri in pol napolni baterijo. Zdaj s3 ze star dobre 3 leta, pa mi se nobena baterija ne kaze znakov staranja, niti ni nepotrebnega pregrevanja med uporabo telefona, ko ga polnis. Glede ma to da so dodatki relativno poceni (mene je prislo nekaj cez 30, vkljucno z baterijo), se mi zdi smislen nakup. In tudi ne gledas vec na porabo baterije oziroma kdaj jo bo zmanjkalo.
Je pa sit ker tudi novi telefoni od Samsunga ne omogocajo vec menjave baterij.
////

hojnikb ::

Pa fina zadevščina je tudi wireless polnenje, ki si ga lahko nalimaš na notranjo stran pokrova :)

btw, uporablja kdo to ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gusto ::

Scorpia je izjavil:

Pri Samsungu mi je vsec, ker lahko kupis zunanji polnilec in dodatne baterije. Sam imam 3 baterije, ki jih polnim na zunanjem polnilcu 2A, kjer mi ze v uri in pol napolni baterijo. In tudi ne gledas vec na porabo baterije oziroma kdaj jo bo zmanjkalo.


Tudi jaz sem nabavil na ebayu original (vsaj piše in izgleda že tako) samsungovo dodatno baterijo in zunanjo enoto za polnjenje za 15€. Sicer večinoma uporabljam eno (novo) baterijo, saj se mi ne da vsakič menjavati baterije (treba je ugasniti telefon, odstraniti bumper, pokrovček, vse skupaj se obrablja...). Je pa to fina zadeva, če greš kam za več dni in ni vedno možno poljenje, ali pa če si cel dan na "terenu" in veliko uporabljaš telefon, se ti ni treba bati, da ni ostal s prazno baterijo.

Scorpia ::

Na začetku, je tudi meni šlo na živce odpiranje pokrova, na srečo bumper ne uporabljam. Se je pa po treh letih pokrovček zrahljal, da se zdaj lepo odpira oziroma sname in tudi nazaj se lepo zatakne in drži bp. Po nekem času sem se navadil, boljše mi je to, kot imet mobitel dve uri na polnilec. Pa še baterija se hitreje polni na zunanjem polnilcu, kot na mobitelu.
////

MrStein ::

Mobitel podpira 1A max polnjenje?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Scorpia ::

MrStein je izjavil:

Mobitel podpira 1A max polnjenje?


Ja naj bi podpiral toloko. Drugace pri kolegovem polnilcu, pa v avtu za tablico imam 2A pa mobitel potegne in hitro napolni, nisem pa gledal kolk toka vlece. Ampak se vedno zunanja enota za polnjenje hitreje napolni baterijo, Doma druga 2A polnilca, ki imam, pa prekine polnjenje. Drugace ne polnim na mobitelu,kot sem gor omenil, da ne. Zunanja enota za polnjenje BP grabi vse kar mu das od polnilca. Tudi 2,3A probal in je lepo polnilo.
////

hojnikb ::

Lahko prklopiš tudi 100A polnilec, pa bo lepo polnilo. Max tok določi telefon, ne polnilec .
#brezpodpisa

Scorpia ::

Tople vode ni treba odkrivat :) samo povem, kako se telefon odziva na dolocene polnilce, in vsekakor se mi v avtu ne polni z 1A, ceprav naj bi bilo je omejen toliko. Vsaj po hitrosti polnjenja predvidevam da ne, ker nisem meril.
////

hojnikb ::

Tisti polnilec v avto najbrž nima sklenjenih podatkovnih pinov (ali kak drug način, ki mu pove, naj polni hitreje) zato ti polne na .5A
#brezpodpisa

Scorpia ::

Torej po tvoje mi v avtu ne napolni v uri in pol, ker vsak dan polnim, prav tako tablico ne... Ker trdis svoje, pol imam napol napolnjene naprave. Ker s 0,5 toka niti priblizno ne napolnim v tem casu
////

MrStein ::

Imaš programe, ki kažejo polnilni tok, recimo Galaxy Charging Current Free.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lovro535v2 ::

MrStein je izjavil:

Imaš programe, ki kažejo polnilni tok, recimo Galaxy Charging Current Free.

ampere je tudi ena izmed dobrih free aplikacij ki kaže polnilni tok in pa tok ki ga naprava vleče med delovanjem.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Scorpia ::

Probal na 0,7A polnilcu, pa kaze polnjenje 0,9A. V avtu pa bom se probal, kako kaze. Tako da dvomim, da program kaze prav :) zunanjo enoto za polnjenje pa zal ne morem izmeriti, kolk toka polni. Edino ce preracunam cas polnjenja.
////

MrStein ::

Kako dolgo traja restore z Kies?
Imam tam 800 MB aplikacij in 600 MB fajlov in restore traja že več ur in je komaj na 29% (trenutno na Miscellaneous content files).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Sicer se premika (po polžje, kot sem že N-krat rekel: a to najemajo posebno grupo ljudi, da zadeve upočasni, poslabša?).

Zanimivo, pri fotkah je ikonica (prometni znak "Prepovedan promet v eno smer") in tooltip: Some Photos were excluded from the restoration."
Še bolj zanimivo, google ne najde nega zadetka za to frazo.
No, fotke se verjetno dajo ročno povrniti iz backup-a.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Krif je zgleda bil USB kabel.
Z drugim kablom je šlo normalno.

Taprvi je res čuden:
- polnjenje gre OK (1A , tadrugi kabel zmore komaj 100 mA)
- prenos fajlov iz telefona na PC gre normalno (okoli 30 MB/s)
- prenos fajlov iz PC na telefona gre po polžje (progres bar se skoraj nič ne premika)

Gre za Celly USB data cable, kupljen v Telekomovi trgovini (okoli 9 EUR).
(CELLY-00827 , EAN: 8 021735 090496)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Oldi ::

Polnjenje je odvisno od telefona, polnilca (toka in kako sta zvezana srednja pina) in kabla. Kup kablov ima pretanke žice in se napetost sesede, zato telefon preklopi na nižji tok. Enako se zgodi, če se uUSB konektor na kablu obrabi. Na original kablu od S3 se mi je to že zgodilo in ker je bil to edini kabel, ki je polnil z 1A, sem zamenjal konektor in sedaj spet polni z 1A, prej pa včasih sploh ni imel kontakta in ni polnil, včasih pa samo 160mA.

MrStein ::

Mimogrede, je kje opis napetostnih kodiranj za izbor polnilnega toka?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Oldi ::

Uf, po uri googlanja nič zalo uporabnega, če imaš Samsunga in kitajsko tablico http://apcmag.com/android-usb-charging-...
Charging doctor je verjetno edina rešitev.

Oldi ::

Tale http://www.ebay.com/itm/USB-Charger-Doc... bi bil posebej dober za nekatere mini napravice, ki polnijo baterijo odvisno od napetosti USB porta, recimo Bluetooth audio sprejemnik. Ti imajo med USB portom in baterijo eno diodo in upor in lahko z visoko napetostjo hitrofentajo akumulator.

Oldi ::

Tile merilci toka so problematični zaradi serijskega upora, na katerem merijo padec. Pri najboljših je vsega 0,02, pri slabih pa morda celo 0,1ohm, kar največkrat zniža tok polnjenja. Dober test v kitajščini, a če prevedeš v angleščino, se da razumeti https://www.ptt.cc/bbs/MobileComm/M.140...

Oldi ::

Naročil sem tegale, http://www.ebay.com/itm/271676469558 predvsem ker ima spomin in lahko testiraš power banke.
Preveril sem dva napajalnika, original 1A od SGS3 in ima srednja 2 pina kratkospojena in nobene napetosti, ter 2,5A od Onda 989, tu na srednjih dveh pinih ni nič, zato SGS3 vedno polni samo s 460mA.

bela120 ::

Že urejeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bela120 ()

MrStein ::

Kaj je urejeno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Apropo poraba.
Danes mi je v enem dnevu vso baterijo spraznilo, čeprav sploh nisem telefona uporabljal.
Battery report pravi, da je večino pokuril "Media server", 3 ure CPU-ja.

Kaj je to in kako ga ubijem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Sem rešil po teh navodilih: Solution 1. Clear media storage data
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mohimm ::

Obujam temo v upanju na pomoč.

S3 i9305 je danes ko sem ga prijel v roke prikazal sporočilo o restartu. Ob ponovnem bootu je kazal androida in potek nadgradnje.
Normalno se je prižgal in delal, dokler ni šel v sleep. Ob pritisku na power button je ostal ugasnjen.

Po tem ko sem odstranil in vstavil baterijo se je normalno prižgal, vendar ponovil problem ob sleep-u. Po ponovnem vstavljanju baterije se ne odziva več.

Poskusil sem ga pustiti na polnilcu, poskusil sem tiščati power button, in poskusil sem power+volume up+menu button, vendar zaslon ostaja črn.

Obstaja kakšna opcija da ga obudim, ali je rešitev zgolj servis?

Hvala za konstruktivne odgovore.

MrStein ::

Pogosto iz žepa vzamem in sprašuje po PIN-u za odklep.
Normalno je nastavljen vzorec.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

TH321 ::

Imam vprašanje glede garancije ... Pred kratkim je bil kupljen S3 Neo v BigBangu. Telefon dela super, vse OK. Ampak že od prvega dne deluje home tipka malo drugače kot bi morala (če primerjam z mojim S3 LTE in S3). Tipko je treba pritisniti bolj na grobo, včasih sploh ne prime (šele v kakšnem četrtem poskusu pride do odziva). Če ga nesem nazaj v BigBang bi dobil garancijo? Bi ga zamenjali za novega? Telefon je drugače super, dejansko kot iz škatlice, samo ta tipka ne deluje kot bi morala ;((

Scorpia ::

Pojdi v servis v eni uri ti bojo zamenjali tipko.
////

bela120 ::

Baterija mi drži samo še 1 dan naročila bom z tole z kitajske http://www.aliexpress.com/item/100-bran... pa me zanima kaj lahko naredim ,da telefonu podaljšam dobo baterije za vsaj 3 tedne

hojnikb ::

na 3 tedne česa ?
#brezpodpisa

MrStein ::

Še komu Chrome šteka zadnje dni (no, nekje 2 tedna že)?
Na malo bolj kompliciranih straneh zamrzne vsakih nekaj sekund, na koncu krešne. Vmes tudi LuxLite in home screen (Nova launcher) crkneta, mogoče je kaki memleak?

Včasih le obtiči skroliranje strani, a meni vseeno lahko odprem.

Sem naložil Firefox in tam delajo iste strani brez problemov.

Primer, kjer takoj crkne: m.9gag.com , če skroliram dol kakih 5 strani zmrzne garantirano.

Sem še brisal Data in Cache, nič ne pomaga.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bela120 ::

3 tedne bom čakala na baterijo in bi rada ,da bi stara zdrži vsaj toliko ,da kitajska pride nimam prižganega ne wifija ne modrega zoba nič ampak kljub temu mi zdrži stara baterija komaj 1 dan

gusto ::

Je kdo tule že preizkušal kakšen CM12 na Galaxy S3. Trenutno imam CM11, pa me mika, da bi si naložil 12ko. Kaj lahko v splošnem pričakujem glede odzivnosti in porabe baterije? Boljše, slabše?

bela120 ::

Kje dobiti nastavitve za mmms za telekomovo omrežje mmms mi pokaže napiše prenašam ampak nič ni

neo5468 ::

MrStein je izjavil:

Še komu Chrome šteka zadnje dni (no, nekje 2 tedna že)?
Na malo bolj kompliciranih straneh zamrzne vsakih nekaj sekund, na koncu krešne. Vmes tudi LuxLite in home screen (Nova launcher) crkneta, mogoče je kaki memleak?

Včasih le obtiči skroliranje strani, a meni vseeno lahko odprem.

Sem naložil Firefox in tam delajo iste strani brez problemov.

Primer, kjer takoj crkne: m.9gag.com , če skroliram dol kakih 5 strani zmrzne garantirano.

Sem še brisal Data in Cache, nič ne pomaga.


Meni konstantno vn meče Night Mode, ko v postli brskam po spletu, ker rama zmanjka. Ko zapre Nigh mode in mi butne brightness gor iz nenada me kr oči zabolijo. Jebeš te 1 giga rama telefone.

MrStein ::

Funkcija "remind owner to buy new phone" se je zgleda vklopila... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

neo5468 ::

MrStein je izjavil:

Funkcija "remind owner to buy new phone" se je zgleda vklopila... :P

Osebno čakam na sd820 telefone. Bi imel s3 še nekaj časa, če bi imel vsaj 2gb rama. Američani recimo so dobili s3 z 2gb rama. Ne vem kaj samsungu ni bilo jasno, da je releasov s3 z 1gb rama, kar je isto rama kot je bilo pri predhodniku, s2. Tudi Cyanogenmod ali podobni stock romi ne pomagajo pri moji težavi. Čisto vedno mi ubije PowerAmp ali pa Night Mode, ko brskam po spletu, pa imam samo 1 zavihek prižgan.

Scorpia ::

Pri meni s3 1gb ram, oziroma pri punci, tega ne počne in tudi ne zabije ram do konca. Edino težava je in to samo pri chrome, da kakšne zahtevnejše spletne strani, se chrome sesuje. Drugi brskalniki bp delujejo. Pa tudi fb aplikacija po novem updejtu, na tem telefonu deluje kot včasih.
////

xda develope ::

neo5468 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Funkcija "remind owner to buy new phone" se je zgleda vklopila... :P

Osebno čakam na sd820 telefone. Bi imel s3 še nekaj časa, če bi imel vsaj 2gb rama. Američani recimo so dobili s3 z 2gb rama. Ne vem kaj samsungu ni bilo jasno, da je releasov s3 z 1gb rama, kar je isto rama kot je bilo pri predhodniku, s2. Tudi Cyanogenmod ali podobni stock romi ne pomagajo pri moji težavi. Čisto vedno mi ubije PowerAmp ali pa Night Mode, ko brskam po spletu, pa imam samo 1 zavihek prižgan.

Imaš navadno s3 gt-i9300(z 1gb rama) potem imaš s3 neo (za 1,5Gb rama) in s3 lte gt-i9305 z 2gb rama.
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529511426 (7736) Leko
»

Samsung galaxy S4 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
711162013 (52816) Dr-4Skull
»

Galaxy S3 rom

Oddelek: Mobilne tehnologije
222432 (1785) klinker
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022617 (11465) boris82
»

Se še splača kupit Galaxy S2?

Oddelek: Mobilne tehnologije
475429 (3896) Samson

Več podobnih tem