» »

Konec osnovne podpore za Visto in Office 2007

Konec osnovne podpore za Visto in Office 2007

The Windows Blog - Te dni se izteče osnovna podpora (Mainstream Support) za stara operacijski sistem Windows Vista in pisarniški paket Office 2007, s čimer imajo uporabniki dodatni motiv za nadgradnjo. Oba izdelka bosta še nekaj let ostala v programu razširjene podpore, kar pomeni, da bodo novi varnostni popravki še izhajali.

Včeraj je namreč Office 2007 prešel v stadij razširjene podpore (Extended Support), danes pa se je to zgodilo še z Windows Vista. To pomeni, da Microsoft ne bo več izdajal popravkov za hrošče, novih funkcionalnosti ali brezplačno nudil druge podpore. Izhajali bodo le še varnostni popravki za novoodkrite ranljivosti, podjetja pa bodo seveda lahko dobila dodatno plačljivo podporo.

Hkrati velja omeniti, da bosta čez natanko dve leti Windows XP in Office 2003, ki sta že od aprila 2009 v stadiju dodatne podpore, označena kot zastarela. Microsoft bo aprila 2014 zanju prenehal nuditi vsakršno podporo, najsi bo to zgolj pomoč uporabnikom ali izdajanje varnostnih popravkov. Windows XP je spričo svoje priljubljenosti tako ali tako postal Microsoftov sistem z najdaljšo podporo, saj bi ga bili morali po prvih napovedih upokojiti že leta 2007, a jih je vztrajna kopica uporabnikov vsakokrat prepričala o nasprotnem. Windows Vista bo v razširjeni podpori vsaj do leta 2017.

Vista ima še vedno približno osemodstotni tržni delež, medtem ko ima Windows XP največjega s 45-50 odstotki (odvisno od metrike). Težko je verjeti, da bo v naslednjih dveh letih bistveno upadel, zato bo leta 2014 Microsoft pred zanimivo odločitvijo, kaj storiti z Windows XP.

114 komentarjev

«
1
2 3

MAGGOTs! ::

Ne moreš verjet, da ma Vista 8% delež.
Play TF2 until death! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MAGGOTs! ()

mtosev ::

me zanima kdo še uporabljaja windows XP? aja,primarno ljudje na kitajskem in indiji,ker so prerevni,da bi imeli $$$ za boljši komp.trenutno vsak računalnik že za 250Eur bp poganja win7:D

@magott poznam ljudji kateri še uporabljajo visto
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

McHusch ::

mtosev, jaz imam sedem let star prenosnik. Deluje brez težav, uporaben je za internet, pisarno, gledanje filmov, modeliranje molekul, programiranje itd.

Na njem teče Windows XP, ker Vista in 7 ne delata dovolj hitro (grafična je podn).

Nisem kitajc :)

skika ::

Jezus prosim ubijte že ta XP.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

bajsibajsi ::

Mtosev tudi pri nas precej ljudi uporablja XP. In to na sistemih, ki prebavljajo Win 7. Precej geekov (poleg drugih OS), ki ne potrebuje in ne zeli vseh tistih cigumigu zadev, ki jih vsiljuje Win 7.

mtosev ::

probaj kakšen youtube 720p al yt full hd pa boš vido kak hitro bo cpu pogrnil flashu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Good Guy ::

mtosev je izjavil:

me zanima kdo še uporabljaja windows XP? aja,primarno ljudje na kitajskem in indiji,ker so prerevni,da bi imeli $$$ za boljši komp.trenutno vsak računalnik že za 250Eur bp poganja win7:D

@magott poznam ljudji kateri še uporabljajo visto


Polovica državne/javne uprave uporablja XP

mtosev ::

bajsibajsi je izjavil:

Mtosev tudi pri nas precej ljudi uporablja XP. In to na sistemih, ki prebavljajo Win 7. Precej geekov (poleg drugih OS), ki ne potrebuje in ne zeli vseh tistih cigumigu zadev, ki jih vsiljuje Win 7.
jaz imam v win7 windows 2000 look.aero in vse podobno imam izklopljeno:D

Good Guy je izjavil:

mtosev je izjavil:

me zanima kdo še uporabljaja windows XP? aja,primarno ljudje na kitajskem in indiji,ker so prerevni,da bi imeli $$$ za boljši komp.trenutno vsak računalnik že za 250Eur bp poganja win7:D

@magott poznam ljudji kateri še uporabljajo visto


Polovica državne/javne uprave uporablja XP

me zanima kaj bodo storili ko več ne bo podpore za OS. pol bodo kompi polni virusov in malwarea:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

VelikiTun ::

mtosev je izjavil:

me zanima kdo še uporabljaja windows XP? aja,primarno ljudje na kitajskem in indiji,ker so prerevni,da bi imeli $$$ za boljši komp.trenutno vsak računalnik že za 250Eur bp poganja win7:D

@magott poznam ljudji kateri še uporabljajo visto
Posameznik si lahko nekako privošči nov sistem ob vsakem izidu, bodisi legalno kopijo ali pirata. Na drugi strani pa so firme z več sto ali tisoč računalniki. Tam pa menjava operacijskega sistema pomeni kar velik strošek, kljub raznim volumskim licencam. Ne gre namreč pozabiti na druge stvari, ki so povezane z menjavo - programska oprema, gonilniki za določene namenske naprave,...

Blisk ::

Ta crap od softwera še kje laufa na kakem PCju?

mtosev ::

VelikiTun je izjavil:

mtosev je izjavil:

me zanima kdo še uporabljaja windows XP? aja,primarno ljudje na kitajskem in indiji,ker so prerevni,da bi imeli $$$ za boljši komp.trenutno vsak računalnik že za 250Eur bp poganja win7:D

@magott poznam ljudji kateri še uporabljajo visto
Posameznik si lahko nekako privošči nov sistem ob vsakem izidu, bodisi legalno kopijo ali pirata. Na drugi strani pa so firme z več sto ali tisoč računalniki. Tam pa menjava operacijskega sistema pomeni kar velik strošek, kljub raznim volumskim licencam. Ne gre namreč pozabiti na druge stvari, ki so povezane z menjavo - programska oprema, gonilniki za določene namenske naprave,...

Če imajo sposoben IT oddelek ne bi smeli imeti problemov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Blisk ::

mtosev je izjavil:

me zanima kdo še uporabljaja windows XP? aja,primarno ljudje na kitajskem in indiji,ker so prerevni,da bi imeli $$$ za boljši komp.trenutno vsak računalnik že za 250Eur bp poganja win7:D

@magott poznam ljudji kateri še uporabljajo visto


nekateri veliki proizvajalci so toliko leni, da niti driverjev ne napišejo za zadeve, ki so stare več kot 5 let. Tako da ti ne preostane drugega kot imeti winXP ali pa kupiti novo napravo, čeprav stara deluje odlično!

mtosev ::

to je res samo microsoft ni odgovorem,če je proizvajalec tvoje zvočne kartice prelen,da bi izdal nove driverje za novi OS
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Blisk ::

mtosev je izjavil:

to je res samo microsoft ni odgovorem,če je proizvajalec tvoje zvočne kartice prelen,da bi izdal nove driverje za novi OS

Nisem apleiral na MS, pač pa na proizvajalce driverjev, ne deluje ogromno skenerjev, printerjev, web kamer, itd.
Zadeve, katere denajsko delujejo in jih ne moreš uporabljati v windows 7.
V linuxu se mi to še ni zogdilo, torej ja, tudi MS.

VelikiTun ::

mtosev je izjavil:

VelikiTun je izjavil:

mtosev je izjavil:

me zanima kdo še uporabljaja windows XP? aja,primarno ljudje na kitajskem in indiji,ker so prerevni,da bi imeli $$$ za boljši komp.trenutno vsak računalnik že za 250Eur bp poganja win7:D

@magott poznam ljudji kateri še uporabljajo visto
Posameznik si lahko nekako privošči nov sistem ob vsakem izidu, bodisi legalno kopijo ali pirata. Na drugi strani pa so firme z več sto ali tisoč računalniki. Tam pa menjava operacijskega sistema pomeni kar velik strošek, kljub raznim volumskim licencam. Ne gre namreč pozabiti na druge stvari, ki so povezane z menjavo - programska oprema, gonilniki za določene namenske naprave,...

Če imajo sposoben IT oddelek ne bi smeli imeti problemov.
Ja, vendar je strošek v vsakem primeru precejšen.

Good Guy ::

mtosev je izjavil:

VelikiTun je izjavil:

mtosev je izjavil:

me zanima kdo še uporabljaja windows XP? aja,primarno ljudje na kitajskem in indiji,ker so prerevni,da bi imeli $$$ za boljši komp.trenutno vsak računalnik že za 250Eur bp poganja win7:D

@magott poznam ljudji kateri še uporabljajo visto
Posameznik si lahko nekako privošči nov sistem ob vsakem izidu, bodisi legalno kopijo ali pirata. Na drugi strani pa so firme z več sto ali tisoč računalniki. Tam pa menjava operacijskega sistema pomeni kar velik strošek, kljub raznim volumskim licencam. Ne gre namreč pozabiti na druge stvari, ki so povezane z menjavo - programska oprema, gonilniki za določene namenske naprave,...

Če imajo sposoben IT oddelek ne bi smeli imeti problemov.


Predvidevam da tega nisi nikoli počel...

oz poznaš firme kjer sta max 2 računalnika in na njih teče zgolj in le office in internet explorer. Če pa delaš v IT službi(iz lastnih izkušenj) npr Ministrstva za kemtijstvo, kjer se uporablja od apliakcije ki bazirajo na oraclu, IBM-ovem Lotusu oz Domino aplikacije, Novell, Sophos... Pa je problem ker apliakcije ne podpirajo Win7 oz support in nadgradnja staneta celo bogastvo(treba se je zavedat da IT sektor/službe na ministrstvih najbolj trpi->nobenih investicij, že vzdrževanje obstoječih vzdrževalnih pogodb je cela znanost(na vsake 3 mesece v času krize), nakup opreme(razen za kabinet ministra, IPAD ipd piz*arije)).
Če je sreča ti po upgrejdu iz Win Xp na Win7 vse kar končni uporabnik rabi, deluje. V nasprotnem primeru pa zapraviš cel kup časa za brskanje forumov in ostalih zadev da pripraviš neko palikacijo na delovanje...

RejZoR ::

Ko sem prodal ACER Aspire One sem se znebil Windows XP Sej ne da je OS slab ampak leta ga že fino dajejo.
Zdej imamo doma samo še WinVista in Win7. Vse laufa kot je treba.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

premak ::

Ne vem zakaj nekatere tako zelo moti uporaba WinXp ali bilo katerega starega proizvoda. Sam ga zelo občasno uporabim zgolj v virtualki, marsikje pa na skoraj 10 let starem hardwaru zadošča za tekoče brskanje, pisanje besedil in še kaj. Nekateri pozabljate tudi na to, da je star računalnik ali OS potrebno zamenjati, ko si z njim manj produktiven, ne pa takrat ko sosed kupi boljšega. Konec koncev bomo zaradi pomanjkanja naravnih virov prej ali slej morali (ponovno) posvojiti razmišljanje naših starih staršev, ko se je produkte kupovalo za daljšo dobo, ne pa zgolj leta ali dveh.

RejZoR ::

Tud v VirtualPC-ju sem si zdej naložil Win7. WinXP imam samo za potrebe testiranja starega softwara.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mohimm ::

Zakaj se ljudje čudijo da se uporablja Vista, tudi ne razumem.

Po tem ko je postavljena z njo ni večjih težav. Na sestrinem laptopu deluje recimo 15/7 zadnja 4 leta brez kakršnihkoli pretiranih posegov ( OEM instalacija )
Imajo določeni programi kak memory leak (gledam FF in podobne) ampak je sistem povsem spodoben. Da bi plačeval licenco za Win7 ker je samo pofixana Vista, uporabnik pa ne bo čutil spremembe?

Sam se držim načela da kar naložiš ko je računalnik nov, tisto nekako še najlepše deluje. Da bi šel na domač p4 z 512rama tlačiti win7 gor se mi zdi neumno, XP pa gor živijo relativno udobno.

guest #44 ::

Jz pa še na polno uporabljam XPje.

RoSeR ::

mtosev, a morda veš, kakšna je amortizacija oz. ovrednotenje stroška za nakup nove programske opreme? No, ko se boš pozanimal, boš manj pameten glede menjave software na firmah. Kaj šele, da se nakupijo novi računalniki, itd. Naj da država 100% strošek ob nabavi IT-ja, pa bodo vsa podjetja vsako leto kupovala nove mašine in programe. Garantiram ti!

mtosev ::

Good Guy je izjavil:


Predvidevam da tega nisi nikoli počel...

oz poznaš firme kjer sta max 2 računalnika in na njih teče zgolj in le office in internet explorer. Če pa delaš v IT službi(iz lastnih izkušenj) npr Ministrstva za kemtijstvo, kjer se uporablja od apliakcije ki bazirajo na oraclu, IBM-ovem Lotusu oz Domino aplikacije, Novell, Sophos... Pa je problem ker apliakcije ne podpirajo Win7 oz support in nadgradnja staneta celo bogastvo(treba se je zavedat da IT sektor/službe na ministrstvih najbolj trpi->nobenih investicij, že vzdrževanje obstoječih vzdrževalnih pogodb je cela znanost(na vsake 3 mesece v času krize), nakup opreme(razen za kabinet ministra, IPAD ipd piz*arije)).
Če je sreča ti po upgrejdu iz Win Xp na Win7 vse kar končni uporabnik rabi, deluje. V nasprotnem primeru pa zapraviš cel kup časa za brskanje forumov in ostalih zadev da pripraviš neko palikacijo na delovanje...

microsoft nima nič s tem,da neko podjetje ali država uporablja zastareli software,če si zaposlen kot računalničar je pa normalno,da se boš s tem ukvarjal.saj zato si zaposlen,ane
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

VelikiTun ::

Ti res očitno nisi imel niti najmanjšega stika s kako večjo firmo. Misliš, da lahko en sam računalničar skrbi za nebroj različnih programskih okolij, jih sam posodablja, pa čeprav je to lastniška in zaprtokodna oprema,...?

FireSnake ::

mtosev je izjavil:

me zanima kdo še uporabljaja windows XP? aja,primarno ljudje na kitajskem in indiji,ker so prerevni,da bi imeli $$$ za boljši komp.trenutno vsak računalnik že za 250Eur bp poganja win7:D

@magott poznam ljudji kateri še uporabljajo visto


A res, za 250EUR? Poganja že, če se da pa normalno delat je pa druga zgodba.

Sam imam core 2 duo prenosnik z 2GB rama in licenčnimi XPji. Na njih imam visual studio 2010 in komot programiram (torej počnem nekaj produktivnega za razliko od tebe, ki imaš računalo za trolanje). Pa nisem Kitajec, kot ti je že nekdo zgoraj povedal. Zakaj bi torej menjal? Kaj bi pridobil, če bi nadgradil na WIN 7?

Sploh pa ... škoda besed za tvoje neumne komentarje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

RejZoR ::

Win7 je delal čist lepo na Aspire One Atom N270, 1,5GB RAMa. Z Basic temo, ker je bila grafa preslaba za Aero Glass.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mtosev ::

Fotru teče Win 7 32b na Atomu 330, 2gb rama, nvidia ION chipset/grafa, 320gb hdd...z aerotom in vsem drugim. za ta komp je nov 2010 dal točno 299EUR+100EUR za licenčen OS in mu vse dela bp

@FireSnake zakaj sploh kupiti boljši avto od Yugo Korala 45? enako te pripelje na destinacijo kot BMW serija 3 al katerikoli drug avto, v Yugecu je manj elektronike kar pomeni, da je manj verjetno, da bi kaj crknilo, je cenejši za vzdrževanje,... predvidem, da nimaš Yugaca. Zakaj si lastiš boljši avto od Yugeca, če ima enako funkcionalnost kot vsi drugi avtomobili? enako te pripelje od točke A do točke B. enako razmišljanje lahko uporabimo ko primerjamo različne OSe
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

SuperVeloce ::

bajsibajsi je izjavil:

Mtosev tudi pri nas precej ljudi uporablja XP. In to na sistemih, ki prebavljajo Win 7. Precej geekov (poleg drugih OS), ki ne potrebuje in ne zeli vseh tistih cigumigu zadev, ki jih vsiljuje Win 7.

Kakšen cigumigu? Izkoristek prostega RAMA? Boljša podpora večjedernikom?
Vse kar ima XP, lahko imaš na Win 7, tudi izgled. Torej zakaj voziti XP na novem sistemu?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Good Guy ::

mtosev je izjavil:

Good Guy je izjavil:


Predvidevam da tega nisi nikoli počel...

oz poznaš firme kjer sta max 2 računalnika in na njih teče zgolj in le office in internet explorer. Če pa delaš v IT službi(iz lastnih izkušenj) npr Ministrstva za kemtijstvo, kjer se uporablja od apliakcije ki bazirajo na oraclu, IBM-ovem Lotusu oz Domino aplikacije, Novell, Sophos... Pa je problem ker apliakcije ne podpirajo Win7 oz support in nadgradnja staneta celo bogastvo(treba se je zavedat da IT sektor/službe na ministrstvih najbolj trpi->nobenih investicij, že vzdrževanje obstoječih vzdrževalnih pogodb je cela znanost(na vsake 3 mesece v času krize), nakup opreme(razen za kabinet ministra, IPAD ipd piz*arije)).
Če je sreča ti po upgrejdu iz Win Xp na Win7 vse kar končni uporabnik rabi, deluje. V nasprotnem primeru pa zapraviš cel kup časa za brskanje forumov in ostalih zadev da pripraviš neko palikacijo na delovanje...

microsoft nima nič s tem,da neko podjetje ali država uporablja zastareli software


In kaj mi tebi tupimo?

če si zaposlen kot računalničar je pa normalno,da se boš s tem ukvarjal.saj zato si zaposlen,ane


Bolj mim nebi mogu usekat.

Če moraš nudit support 300 ljudem verjemi da več kot to ne sfolgaš, da imaš poleg tega še rahlo administracijo pa sploh ne. In ti bi zraven še reševal probleme, ki so praktično nerešljivi, brez nadgradnje programa, ki obsega upgrejd na server strani in upgrejd na end user strani, stane pa toliko kot je celtoen proračun IT službe.

VelikiTun ::

@mtosev: Ne, primerjava niti slučajno ni na mestu, ker je v realnem svetu programska oprema tista, ki te pripelje od A do B. Če je neko delo neodvisno od OS-a, potem čisto vseeno, če poganjaš W7, XP ali 98.

Reycis ::

Rabiš bit kar ornk strokovnjak, da onemogočiš ves cigumigu na Win 7. Teh malenkosti je toliko, da glava boli. Ravno danes sem na novem prenosniku z Win7 ponesreči pognal WMP in sta mi obe drugi mašini z visto začeli neki nabijat o deljenju nekih knjižnic. Pa koji kurac to rabmo?

SuperVeloce ::

Pa izklopiš service...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Reycis ::

Pa sedmica & vista je pokozlana s temi neuporabnimi zadevami. Gor tečejo servisi, ki nikoli nebi smeli biti privzeto omogočeni.

mirancar ::

nevem kaj imate proti starimi dobrimi windows xp, vse dela, itak je mal sumljivo, se mi zdi da uporabljajo dobr del iste kode kot windows 7, varnostni popravki prihajajo iste dneve, blue screena ni več že dolgo
upam da jih microsoft ne zavrže, jaz jih tudi uporabljam na primarni mašini ...

isto nevem zakaj nekatiri silite v nove avte, ko so stari tako poceni, tehnologija pa ni šla nikamor naprej

g. Oden ::

V naši mali firmi še furamo XP-je in dejansko ni razloga, da bi prešli na kaj novejšega. Pa s tem ne mislim, da Sedemka ni dober sistem, ker če ne druga te besede pišem na Sedemki, ampak zakaj bi si delali stroške in dodatne probleme, če pa staro deluje zadovoljivo?

dzinks63 ::

Je še ogromno delujočih računalnikov (prenosnih ali stacionarnih) enojedernih Intel P4 (pentum-celeron) in AMD (athlon-duron) z 256MB do 1GB rama (CPU:2000-3500MHz) in vsi ti delujejo z XP. Še pri nas jih je veliko v uporabi, ponekod drugje po svetu pa še veliko več. Za net, pisarno, mp3, divx, dvd so še vedno dovolj zmogljivi in dokler se kaj hardwersko preveč ne pokvari, bodo še naprej v uporabi. Marsikdo jih ima kot rezervni comp, vredni itak niso veliko več (20-50€). In dokler bo temu tako, bodo XP-ji vztrajali. Za zaščito se pač instalira potrebne dodatne programe, antiviruse, antimailware, požarne zidove in še kaj.

Drugo poglavje so firme, privatne ali državne, pač izmozgajo takšne stare kompe do kraja, šele potem se jih rešijo. Problem je pa še kakšna stara periferija, printerji, delovni stroji, aparati, ... za katere ni driverjev za najnovejši OS in se še na povsem nove kompe instalira XP. Da je tako visok delež XP-jev še vedno v uporabi, sploh ni presenetljivo.

sidd ::

Na mojem 6 let starem workstationu laufajo še original xp-ji, brez problema. In opravlja se delo iste vrednosti, kot sodelavec na letos novi, kupljeni kišti. Edina razlika je eyecandy (nov directx), ter zaradi ssd (logično) hitrejše delovanje.
Doma pa na 3 pa pol let starem laptopu laufa vista še od dne 1, brez problemov.
Čemu metati ven denar za nov software in hardware, če ni potrebe? Za delo je več kot dovolj.
no idea for signature
signed
I

MrStein ::

mtosev je izjavil:

me zanima kdo še uporabljaja windows XP?

Te dni instaliram XP na svoj PC.
Pisanja trolov na to ne bodo vplivala nikakor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

me zanima kaj boš storil ko microsoft več ne bo izdajal popravkov. pol se boš pritoževal,da si dobil virus ali malware?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

VelikiTun ::

Če nimaš možganov, ga dobiš lahko že sedaj.

mtosev ::

Good Guy je izjavil:


Če moraš nudit support 300 ljudem verjemi da več kot to ne sfolgaš, da imaš poleg tega še rahlo administracijo pa sploh ne. In ti bi zraven še reševal probleme, ki so praktično nerešljivi, brez nadgradnje programa, ki obsega upgrejd na server strani in upgrejd na end user strani, stane pa toliko kot je celtoen proračun IT službe.

če je en človek na 300 ljudi je to fail sistema,ker to je občutno premalo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

VelikiTun ::

Tudi če jih je deset, so problemi drugje, ne le v IT službi firme.

mtosev ::

VelikiTun je izjavil:

Če nimaš možganov, ga dobiš lahko že sedaj.

statistično največ malware okuži pcje zaradi človeške napake, na drugem mestu je neupdajtan sistem in antivirus
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dela ::

mtosev je izjavil:

me zanima kaj boš storil ko microsoft več ne bo izdajal popravkov. pol se boš pritoževal,da si dobil virus ali malware?


Stavim, da je malware občasno dobil tudi zdaj, ko je imel redno poflikan OS. Zdaj ga bo pa marginalno več, nič tragičnega. Če zahtevaš maksimalno imunost na malware, itak ne uporabljaš MS OS.

mtosev ::

glavno orodje za večino ljudi (MS Office) ne teče na linuxu in poleg tega še večina ljudi ne zna uporabljati linuxa(takih pa je 95%+ uporabnikov).
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Good Guy ::

mtosev je izjavil:

Good Guy je izjavil:


Če moraš nudit support 300 ljudem verjemi da več kot to ne sfolgaš, da imaš poleg tega še rahlo administracijo pa sploh ne. In ti bi zraven še reševal probleme, ki so praktično nerešljivi, brez nadgradnje programa, ki obsega upgrejd na server strani in upgrejd na end user strani, stane pa toliko kot je celtoen proračun IT službe.

če je en človek na 300 ljudi je to fail sistema,ker to je občutno premalo


ne to tko laufa. V ekipi nas je blo 5 od tega sva 2 obvlada vse(v primeru odsotnosti), ostali so imeli čez svoj del info. sistema.

Predlagam ti eno ekskurzijo v eno od takih firm.

glavno orodje za večino ljudi (MS Office) ne teče na linuxu in poleg tega še večina ljudi ne zna uporabljati linuxa(takih pa je 95%+ uporabnikov).


z linuxom bi vse skup šlo k vragu še prej. En kup dnara za migracijo, en kup časa za end user uporabnike, en kup dnara za support, en kup dnara za izobraževanje... Linux vpletat tuki v to debato je neumnost, ker se vse skupaj ustavi še preden bi se lotili dela.
Glede virusov, če bi folk migiriral na linux, ja valda da bi tut pisci virusov in podobne nesnage začel pisat za ta OS. Trenutno se jim pa to ne splača

darkolord ::

A res, za 250EUR? Poganja že, če se da pa normalno delat je pa druga zgodba.
Se da čisto normalno delat.

Zakaj bi torej menjal? Kaj bi pridobil, če bi nadgradil na WIN 7?
Pridobil bi precej fičrjev, ki ti olajšajo delo in povečajo učinkovitost.

dela ::

mtosev je izjavil:

glavno orodje za večino ljudi (MS Office) ne teče na linuxu in poleg tega še večina ljudi ne zna uporabljati linuxa(takih pa je 95%+ uporabnikov).


Večine folka ne briga toliko varnost, ampak bolj, da gor tečejo potrebna orodja, zato niso na linuxu.

Večine folka ne briga toliko varnost, ampak bolj, da gor tečejo potrebna orodja, zato jih ne briga toliko, ali je OS poflikan ali ne.

Tvoje strašenje s prenehanjem podpore ne pada na plodna tla.

mtosev ::

evo primer za nepodprt win2k
Unpatched critical flaws

On 8 September 2009, Microsoft skipped patching two of the five security flaws that were addressed in the monthly security update, saying that patching one of the critical security flaws was "infeasible."[102] According to the Microsoft Security Bulletin MS09-048,[103] "The architecture to properly support TCP/IP protection does not exist on Microsoft Windows 2000 systems, making it infeasible to build the fix for Microsoft Windows 2000 Service Pack 4 to eliminate the vulnerability. To do so would require re-architecting a very significant amount of the Microsoft Windows 2000 Service Pack 4 operating system, [...] there would be no assurance that applications designed to run on Microsoft Windows 2000 Service Pack 4 would continue to operate on the updated system."
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18441840 (29059) bajar
»

Windows XP umrl. Dokončno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7515946 (12186) Markoff
»

Konec Windows XP in začetek Windows 8.1 Update 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6723039 (18969) MrStein
»

Windows XP home - predčasno stara šara? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610244 (8116) opeter
»

Tudi podpori za Windows 2000 se počasi bliža konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
906895 (5344) Gandalfar

Več podobnih tem