» »

Konec osnovne podpore za Visto in Office 2007

1 2
3
»

mtosev ::

ker, če bi probal bi vedo,da vista s sp1/2 deluje čisto ok.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Reycis ::

Jebat ga, XPji so dobri tudi za domačo uporabo. V HTPCju imam en star 32GB SSD noter. Če namestim gor sedmico je disk praktično poln. Pa na šibkih računalnikih se ful opazi razlika XP vs sedmica, kjer je izvajanje apsov na sedmici veliko počasnejše. Na Atomu so razni weboffici, google spreadsheeti, flashi boleče počasnejši na sedmici kot na xpjih. Imam prenosnik z 8 GB rama in i7 2670qm procesorjem. Sedmica gor super laufa in sem zadovoljen. Na svoji main desktop&gaming mašini pa imam gor zopet XP. Motilo me je, da sem izgubil 20GB SSDja za sistem namesto za igre & 4GB rama brez swapa ni bilo dovolj.

Half-Saint ::

Jezus, eni ste pa vztrajni. Saj ti verjamem, prepričal si me!

Kar se mene tiče je to "water under the bridge" oz. "prošla baka s kolačima". Ne zanima me Vista, me nikoli ni in me tudi ne bo.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Half-Saint ::

Reycis je izjavil:

Jebat ga, XPji so dobri tudi za domačo uporabo. V HTPCju imam en star 32GB SSD noter. Če namestim gor sedmico je disk praktično poln.


Če ne uporabljaš hibernacije, se jo splača izklopit in zbrisat hibernate file. Mislim da bi v tvojem primeru pridobil 3-4GB. Tudi page file lahko prepoloviš, če imaš 4GB RAMa. Jaz imam 8GB RAMa in 1GB page file - dela bp.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

mikic007 ::

Ta mesec sem ze na tretji racunalnik nalozil namesto viste ali win 7 XP. Problem je, da je prevec ljudi pred 3+ leti kupilo laptope z 1gb rama, ki je nekako na meji za windows 7, tudi ce izklopis vse zivo. Zato ce ne uspem prepricati uporabnika v nadgradnjo rama, vrzem gor xpje (ceprav 2gb ne stane vec kot 30€, vsak pac ni pripravljen dat, hkrati so so v vseh racunalnikih tega ranga zafilani vsi sloti, kar pomeni, da moras kupiti cela 2 ali 4 gb).

Bistvena razlika med prejsnjimi menjavami sistema in sedaj je v programju, ki je pri xpjih za povprecnega uporabnika povsem zadovoljivo, medtem ko si prej prakticno moral nabaviti nov HW in SW, da si sploh lahko delal, pa ceprav samo pisal v wordu.

Sam imam dva racunalnika, pc je star 8 let, laptop 9, oba laufata windowse xp in sele ko ju bom zamenjal, bom presel na kak nov OS. Do takrat mi ne manjka cisto nic, niti si ne znam zamisliti, kaj bi pridobil (nisem sicer noob v win 7, ampak povprecen uporabnik od njega nima prakticno nic vec kot od xpja - filmi, internet, office ...). Tako da ne razumem izjav v stilu, "10 let star sistem", "move on" ...

mtosev ::

jaz sn enega kateri ima na prenosniku visto in je mel samo 1gb in še celo integrirano grafo prepričal,da dokupi še 2gb in zdaj mi pravi kak mu boljše teče
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

SuperVeloce ::

Seveda, za normalno delo z wordom in firefoxom potrebujes minimalno 1,5GB rama, raje 2, oz. odvisno od verzije. Pri 1GB bi rabil kaksno starter edition (ce je pri Visti kaj taksnega sploh obstajalo) ali se malo pospilati in razne service brezvezne izkljuciti.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Half-Saint ::

Problem 8 let stare mašine ni to, da ne bi zmogla poganjat novejšega OSa ampak to, da upgrejdi stanejo neprimerno več kot pri modernih mašinah. Po mojem bi še Athlon XP 2500+ z Barton jedrom, 4GB RAMa in SATA diskom bil sposoben čisto kulturno poganjat Windows 7.

Primer: 500GB IDE disk težko dobiš, če pa že je drag ko svinja. Isto velja za RAM. Potem se človek vpraša ali je sploh še smotrno nadgrajevanje.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

DragonHeart ::

glede hardwara pa se strinjam jap. Samo uporabnik lahko kupi tole: http://www.mimovrste.com/artikel/245000...
in potem sata disk in stvar deluje čisto okej.

Glede porabe rama...windowsi se itak prilagajajo. Več rama kot imaš, več ga porabijo, manj kot ga imaš, manj ga porabijo. Pomanjkanje rama se v določeni meri lahko nadomesti s funkcijo ReadyBoost, ki nekako simulira Superfetch, če prav razumem...pač na usb ključ se namestijo datoteke ki jih sistem veliko potrebuje in je zato dostop do teh datotek hitrejši.

Zakaj ljudje nočejo preiti na novejši OS? Jaz mislim da predvsem zaradi pisanja po forumih. Vista recimo je precej kul OS, deluje brezhibno vendar je nihče noče uporabljati zaradi slabega slovesa. Ampak že ko je prišel SP1 ven, je začela delovati čisto OK. Potem pa imaš še gručo ljudi ki trdijo da je winXP najboljši še vedno in to neuke uporabnike prepriča v to da upgrade ni smotrn...

Antonija...rekla si da je super če kupiš računalnik z OS, ker je včasih cenejši kot računalnik brez OS. imaš prav. Vendar zakaj bi potem namestil čez piratske winXP, če si kupil win7?


lep prikaz kako si uporabniki predstavljajo "nakup" windowsov:
http://slo-tech.com/forum/t514347/p3508...

sebas4 je izjavil:

max cena 300-400, ne ne rabim uradnega windowsa :)


MrStein je izjavil:

DragonHeart je izjavil:


V končni fazi je to isto kot če bi ocenjeval nek avto, ki ga niti ne lastiš...potem pa bi govoril kako je nov model tega avta povsem nepotreben in je vseeno če ostanemo pri 11 let starem modelu.

Ja, potem avtorevije nimajo kaj ocenjevati vozila, ker si jih ne lastijo?
Večletni voznik avta ga nima kaj oceniti, ker je dejanski lastnik leasing hiša?



Če bi nekdo ukradel avto iz trgovine...ali bi imel pravico po 2 letih uporabeavta ocenjevati kako smiselno je kupiti nov avto?

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Vendar zakaj bi potem namestil čez piratske winXP, če si kupil win7?
Nimam pojma. Ampak kot kaze eni to pocnejo. Pa fajn se majo 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mikic007 ::

Ker velikokrat HW prakticno ne zadostuje za to, kar dajo kasneje gor. Tipicen primer so netbooki, ki delajo mizerno z win 7 (seveda ne vsi, velika vecina tega srota pa), z win xp pa cisto solidno. Glede na to, da gor ne furas iger in kaksnih zahtevnejsih programov, zelis da osnovna orodja delujejo dovolj dobro, torej hitro. Enako se je dogajalo z vecino 3+ let starimi laptopi ranga 400-550€, kjer si imel 1gb rama in win 7 home ... Seveda lahko recemo, bedast nakup, ampak zato se ne bom kaznoval neukega uporabnika, ces, kupil si, sedaj pa imas. Das mu xp in je povsem zadovoljen.

Za ostale nove masine je pa win 7 balzam, saj ima vsaka dovolj dober HW, ki z novim os deluje precej bolje.

MrStein ::

DragonHeart je izjavil:


Zakaj ljudje nočejo preiti na novejši OS? Jaz mislim da predvsem zaradi pisanja po forumih. Vista recimo je precej kul OS, deluje brezhibno vendar je nihče noče uporabljati zaradi slabega slovesa.

Huh? Visto uporablja več folka kot Linux, pa čeprav je tisti zastonj in super-duper, pa še hvalijo ga skoz po forumih.


Če bi nekdo ukradel avto iz trgovine...ali bi imel pravico po 2 letih uporabeavta ocenjevati kako smiselno je kupiti nov avto?

Itak da. Razen če misliš, da je avto ugotovil, da je ukraden in se zato obnašal drugače kot bi se sicer.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

amigo_no1 ::

Half-Saint je izjavil:

Problem 8 let stare mašine ni to, da ne bi zmogla poganjat novejšega OSa ampak to, da upgrejdi stanejo neprimerno več kot pri modernih mašinah. Po mojem bi še Athlon XP 2500+ z Barton jedrom, 4GB RAMa in SATA diskom bil sposoben čisto kulturno poganjat Windows 7.

Primer: 500GB IDE disk težko dobiš, če pa že je drag ko svinja. Isto velja za RAM. Potem se človek vpraša ali je sploh še smotrno nadgrajevanje.

Omenjeni Athlon xp je x32, tako da bi moral naložiti win7 x32, -> 4 GB ne bi prepoznalo, tako da bi bilo bolj smiselno imeti 3 GB rama.

SuperVeloce ::

ravno rihtal računalnike pri puncini sestrični. moj stari barton 2500+ po novem teče v njihovi kišti z zalmanom 6000cu za povrh. Sem ugotovil, da imajo na "net" kompu v dnevni athlona 1500+ notri, sedaj z bartonom je pa računalnik celo uporaben, še celo flash dela kot mora [bolj kot ne] :)). Seveda so gor še vedno XP in za HD youtube bodo morali uporabljati P4 v sosednji sobi, ampak zaenkrat je to dovolj. aja tisti P4 3ghz jim sedaj poganja Win7 na 3gb rama, človek skoraj ne opazi, da (vsaj) eno jedro manjka :) kakšne zahtevne aplikacije pa raje ne probam xD
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Half-Saint ::

amigo_no1 je izjavil:

Half-Saint je izjavil:

Problem 8 let stare mašine ni to, da ne bi zmogla poganjat novejšega OSa ampak to, da upgrejdi stanejo neprimerno več kot pri modernih mašinah. Po mojem bi še Athlon XP 2500+ z Barton jedrom, 4GB RAMa in SATA diskom bil sposoben čisto kulturno poganjat Windows 7.

Primer: 500GB IDE disk težko dobiš, če pa že je drag ko svinja. Isto velja za RAM. Potem se človek vpraša ali je sploh še smotrno nadgrajevanje.

Omenjeni Athlon xp je x32, tako da bi moral naložiti win7 x32, -> 4 GB ne bi prepoznalo, tako da bi bilo bolj smiselno imeti 3 GB rama.


A res? Nisem vedel :P
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18442158 (29377) bajar
»

Windows XP umrl. Dokončno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7516031 (12271) Markoff
»

Konec Windows XP in začetek Windows 8.1 Update 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6723086 (19016) MrStein
»

Windows XP home - predčasno stara šara? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610259 (8131) opeter
»

Tudi podpori za Windows 2000 se počasi bliža konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
906912 (5361) Gandalfar

Več podobnih tem