» »

HTC Evo 3D vs. Samsung Galaxy Nexus

HTC Evo 3D vs. Samsung Galaxy Nexus

RickRoss ::

V čem je nexus sploh boljši od evo-ta. Obadva imata dvojedrni 1,2ghz procesor in giga rama. Le da ima nexus večji zaslon. Evo pa je skoraj enkrat cenejši.

Nagibam se k nexusu oz. evotu. Ne vem če naj čakam na htc one x z 4-cori?

Kakšno je vaše mnenje o 4-jedrnem procesorju? Ni to malo preveč za telefon?

Hvala

ziga1990 ::

maš tud one s
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hrcek321 ::

Če že misliš vzeti samsunga vzemi galaxy s2. Po mojem mnenju je nexus dober trenutno samo zato ker ima ICS... Glede na to da bo tudi s2 kmalu dobi uraden ICS ne vem če se ti nakup nexusa splača. Primerjava nexus s2: http://www.gsmarena.com/compare.php3?id... Ter primerjava nexus HTC evo 3D: http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

GeForce ::

EVO -->540 x 960 pixels, 4.3 inches (~256 ppi pixel density)
Nexus-->720 x 1280 pixels, 4.65 inches (~316 ppi pixel density)

d0rK ::

Ma vzameš Nexusa, d0h. Že samo zaradi direktnih updejtov. Potem je pa še HD zaslon in drug top hardware.

SLO_Matej ::

Jaz tudi menim, da je od teh dveh boljša izbira Samsung Galaxy Nexus. Ima odličen Super AMOLED HD zaslon, že pride z najnovejšim Androidom in imaš Android brez preoblek, zaradi česar boš verjetno hitreje dobival nadgradnje.

Eva 3D sem imel v roki, vendar je bil zaslon zelo slab (poleg sem imel Omnio 7 s Super AMOLEDom), zvočnik pa je bil veliko tišji in na najvišji glasnosti že skorajda nekoliko hreščal. Meni Evo 3D ni bil nikakor všeč. Ok, delovanje je bilo dokaj tekoče, 3D pa nič posebnega oz. sploh ni tako izrazit efekt.

Sicer pa poglej še po Windows Phonih. Te dni sta k Mobitelu in Si.mobilu prišli težko pričakovani Lumia 800 in Lumia 710.

Zgodovina sprememb…

RickRoss ::

Zanima me še nekaj. Naj čakam na 4-jedrnike? (htc one x).

Želim si telefon za filme, igre (tudi zahtevnejše: gta III, brothers in arms), za uporabo aplikacij,glasbo ter brskanje po spletu. Je dvojedrni(nexusov)1,2ghz procesor zmogljiv za tekoče uporabljanje zgoraj naštetega?

Je 4-jedrni procesor res tak plus ali overkill ?

ziga1990 ::

pravjo da je overkill trenutno ker ni veliko aplikacij ki izkoristijo vsa jedra

ampak bom jaz vseno kupu one x
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

SLO_Matej ::

RickRoss je izjavil:

Zanima me še nekaj. Naj čakam na 4-jedrnike? (htc one x).

Želim si telefon za filme, igre (tudi zahtevnejše: gta III, brothers in arms), za uporabo aplikacij,glasbo ter brskanje po spletu. Je dvojedrni(nexusov)1,2ghz procesor zmogljiv za tekoče uporabljanje zgoraj naštetega?

Je 4-jedrni procesor res tak plus ali overkill ?

Če hočeš vedno zares tekoče in hitro delivanje, potem poglej Windows Phone. Pa naj te super zmogljiva strojna oprema v Androidih ne zavede. ;)

ziga1990 ::

windows phone je slepa ulica
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

RickRoss ::

SLO_Matej je izjavil:

RickRoss je izjavil:

Zanima me še nekaj. Naj čakam na 4-jedrnike? (htc one x).

Želim si telefon za filme, igre (tudi zahtevnejše: gta III, brothers in arms), za uporabo aplikacij,glasbo ter brskanje po spletu. Je dvojedrni(nexusov)1,2ghz procesor zmogljiv za tekoče uporabljanje zgoraj naštetega?

Je 4-jedrni procesor res tak plus ali overkill ?

Če hočeš vedno zares tekoče in hitro delivanje, potem poglej Windows Phone. Pa naj te super zmogljiva strojna oprema v Androidih ne zavede. ;)


Se ti vidi da si nek windows phone fanboy. Windows phone je pač nerazvit OS, ki na marketu ponuja 50.000 aplikacij, medtem ko jih android skoraj 500.000. Tako da ni šans da nabavim windows phone, ker bi se po mojem mnenju zajebal.

Vprašal pa bi: Je za tekoče delovanje nexusa dosti dvojedrni 1,2ghz ?

ziga1990 ::

je
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

SLO_Matej ::

ziga1990 je izjavil:

windows phone je slepa ulica

Lahko utemeljiš?

RickRoss je izjavil:

Se ti vidi da si nek windows phone fanboy. Windows phone je pač nerazvit OS, ki na marketu ponuja 50.000 aplikacij, medtem ko jih android skoraj 500.000. Tako da ni šans da nabavim windows phone, ker bi se po mojem mnenju zajebal.

Sicer samo predlagam. In če smo že pri aplikacijah, jih ima iOS še več. Pazi, da ne boš z Androidom zaj... Pa znano je, da je veliko aplikacij na Playu tudi slabih ...

Zgodovina sprememb…

GeForce ::

Jaz bi ti predlagal da vzameš Galaxy Nexusa. Glede na to da meni android deluje brez kakršnihkoli lagov, na enem 1.4GHz jedru Xperia arc S, lahko sklepaš kako mora delovati šele na Nexusu. Še en velik + so direktne posodobitve od Google, ne pa da čakaš update od prizvajalca telefona, tako kot jaz sedaj čakam ICS od Sonyja.

Offtopic: Glede na to da zadnje čase vse več ljudi hvali Windows Phone, ga moram čimprej testirati. Mogoče, kdo ve, kje bi se to dalo? Ker WP nima nihče da bi ga poznal, vsi imajo neke iPhone ali pa Samsung Galaxy xyzsaj,...

SLO_Matej ::

GeForce je izjavil:

Jaz bi ti predlagal da vzameš Galaxy Nexusa. Glede na to da meni android deluje brez kakršnihkoli lagov, na enem 1.4GHz jedru Xperia arc S, lahko sklepaš kako mora delovati šele na Nexusu. Še en velik + so direktne posodobitve od Google, ne pa da čakaš update od prizvajalca telefona, tako kot jaz sedaj čakam ICS od Sonyja.

Offtopic: Glede na to da zadnje čase vse več ljudi hvali Windows Phone, ga moram čimprej testirati. Mogoče, kdo ve, kje bi se to dalo? Ker WP nima nihče da bi ga poznal, vsi imajo neke iPhone ali pa Samsung Galaxy xyzsaj,...

Tako, se strinjam. Če nujno kazerega izmed teh dveh, potem vsekakor Samsung Galaxy Nexusa.

Si.mobil bo verjetno v prihodnjem tednu dobil testne Lumie. Včasih pa so imeli testno Omnio 7. ;)

ziga1990 ::

SLO_Matej je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

windows phone je slepa ulica

Lahko utemeljiš?

RickRoss je izjavil:

Se ti vidi da si nek windows phone fanboy. Windows phone je pač nerazvit OS, ki na marketu ponuja 50.000 aplikacij, medtem ko jih android skoraj 500.000. Tako da ni šans da nabavim windows phone, ker bi se po mojem mnenju zajebal.

Sicer samo predlagam. In če smo že pri aplikacijah, jih ima iOS še več. Pazi, da ne boš z Androidom zaj... Pa znano je, da je veliko aplikacij na Playu tudi slabih ...


windows phone 6.5 je bil zanič windows phone 7 je pa se hujš
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

SLO_Matej ::

Se vidi, da WP7 nisi še povohal. Gre za povsem nov, na novo napisan sistem in nima z Windows Mobile skupnega popolnoma nič. ;)

Lonsarg ::

Opazil sem, da je na internetu cena za HTC Evo pri opciji Telefon 9 samo 1€ pri paketih Mingl12 ter Mingl17. Pri ostalih paketih kot so Free je okoli 100€, torej mogoče napaka. Ampak če ni je to IMO eno huda akcija, pr 21€ na mesec dobit Evo 3D za 1€, medtem ko te pride SGS 2 300€. Pa telefona sta v istem rangu...

RickRoss ::

sej ravno za to sprašujem. Evo je res ugoden, ima dvojederni procesor in giga rama. Nexus je kar dražji in ima podobne specifikacije.

Bananovec ::

RickRoss je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

RickRoss je izjavil:

Zanima me še nekaj. Naj čakam na 4-jedrnike? (htc one x).

Želim si telefon za filme, igre (tudi zahtevnejše: gta III, brothers in arms), za uporabo aplikacij,glasbo ter brskanje po spletu. Je dvojedrni(nexusov)1,2ghz procesor zmogljiv za tekoče uporabljanje zgoraj naštetega?

Je 4-jedrni procesor res tak plus ali overkill ?

Če hočeš vedno zares tekoče in hitro delivanje, potem poglej Windows Phone. Pa naj te super zmogljiva strojna oprema v Androidih ne zavede. ;)


Se ti vidi da si nek windows phone fanboy. Windows phone je pač nerazvit OS, ki na marketu ponuja 50.000 aplikacij, medtem ko jih android skoraj 500.000. Tako da ni šans da nabavim windows phone, ker bi se po mojem mnenju zajebal.

Vprašal pa bi: Je za tekoče delovanje nexusa dosti dvojedrni 1,2ghz ?

O tem raje ne bi. Podvojevanje aplikacij je pri tako velikem trgu aplikacij vedno prisotno, če ne že nuja. Če hočeš res top šit robo in nabijat igre ter Maxa Payna na Androidu, potlej počakaj 4 jedrnika. Bi pa po mojem mnenju vse naloge pametnega Androidnika bil zmožen izvajati vsak dvojedrnik.
Odločitev je seveda tvoja.

Odvisno, koliko se hočeš skeširat!

Edit: Kar nekaj ljudi je mnenja, da software Androida ni zmožen dohajati moč 4 jedrnih procesorjev.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Normalno da je Samsung Galaxy Nexus boljsi, ampak tud precej drazji.

IMO je med high end telefoni ravno HTC Evo 3D najbolj P/P. Ima skoraj vse kar imajo veliki. Seveda pa tudi nekaj minusov (zaslon, cpu, teza...). Evo 3D skoraj ne sodi med high end (kljub specifikaciji na papirju) in primerjati Samsung Galaxy Nexus in HTC One X s HTC Evo 3D ni ravno posrecena primerjava. V akcijah je Evo 3D absolutni zmagovalec; saj se dobi za 200 evrov.

BTW, Sony Ericsson Live with Walkman za samo 82 evrov http://www.ballicom.co.uk/peripherals--...

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

SLO_Matej je izjavil:

Eva 3D sem imel v roki, vendar je bil zaslon zelo slab (poleg sem imel Omnio 7 s Super AMOLEDom), zvočnik pa je bil veliko tišji in na najvišji glasnosti že skorajda nekoliko hreščal. Meni Evo 3D ni bil nikakor všeč. Ok, delovanje je bilo dokaj tekoče, 3D pa nič posebnega oz. sploh ni tako izrazit efekt.

Sam si lastim EVOta 3D in moram rečt, da se ne morem strinjat s tabo. Za moje pojme je zvočnik povsem dovolj glasen, če si gluh ga slišiš :) najvišje glasnosti pa še nikoli nisem preizkusil, saj po tem ni bilo potrebe. Za moje potrebe vsekakor več kot dovolj. Ekran je pa tudi kul. Sam sem ga primerjal s SG2ko in res je, da se opazi, da so barve rahlo bolj žive pri samsungu in da so odtenki boljši, ampak še vseeno je ekran super za potrebe navadnega uporabnika, sploh če gledamo telefone v istem cenovnem razredu (kamor sg2ka in nexus ne spadata, kot je že bajsibajsi povedal). Telefon pa dela tekoče, brez zatikanja, skratka po mesecu dni uporabe sem super zadovoljen (minus je pa BATERIJA, ki mi še ni zdržala več kot 2dni).
Kar se pa tiče 3Dja pa lahko opišem zelo na kratko: useless crap :) fajn je, da vidiš 1x ali 2x, kakšn youtube 3D filmček, fajn je, da prijateljem pokažeš, kako to zgleda, ampak na koncu dneva se sprijazniš s tem, da je neuporaben :)

Suma sumarum: najboljše je najprej postavit prioritete, kaj iščeš na telefonu, kaj si od telefona želiš, kakšno kakovost si želiš od telefona, potem se pa zapeljat do enega centra in se vsaj 10min igrat s telefonom in primerjat stvari, ki so visoko na prioritetni listi.

Alessio983 ::

broken/link je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Eva 3D sem imel v roki, vendar je bil zaslon zelo slab (poleg sem imel Omnio 7 s Super AMOLEDom), zvočnik pa je bil veliko tišji in na najvišji glasnosti že skorajda nekoliko hreščal. Meni Evo 3D ni bil nikakor všeč. Ok, delovanje je bilo dokaj tekoče, 3D pa nič posebnega oz. sploh ni tako izrazit efekt.

Sam si lastim EVOta 3D in moram rečt, da se ne morem strinjat s tabo. Za moje pojme je zvočnik povsem dovolj glasen, če si gluh ga slišiš :) najvišje glasnosti pa še nikoli nisem preizkusil, saj po tem ni bilo potrebe. Za moje potrebe vsekakor več kot dovolj. Ekran je pa tudi kul. Sam sem ga primerjal s SG2ko in res je, da se opazi, da so barve rahlo bolj žive pri samsungu in da so odtenki boljši, ampak še vseeno je ekran super za potrebe navadnega uporabnika, sploh če gledamo telefone v istem cenovnem razredu (kamor sg2ka in nexus ne spadata, kot je že bajsibajsi povedal). Telefon pa dela tekoče, brez zatikanja, skratka po mesecu dni uporabe sem super zadovoljen (minus je pa BATERIJA, ki mi še ni zdržala več kot 2dni).
Kar se pa tiče 3Dja pa lahko opišem zelo na kratko: useless crap :) fajn je, da vidiš 1x ali 2x, kakšn youtube 3D filmček, fajn je, da prijateljem pokažeš, kako to zgleda, ampak na koncu dneva se sprijazniš s tem, da je neuporaben :)

Suma sumarum: najboljše je najprej postavit prioritete, kaj iščeš na telefonu, kaj si od telefona želiš, kakšno kakovost si želiš od telefona, potem se pa zapeljat do enega centra in se vsaj 10min igrat s telefonom in primerjat stvari, ki so visoko na prioritetni listi.


tako je ,imam sam evo 3D in je cool telefon, ki se dobi za pičlih 200 € in dela na njem vse kot mora, čeprav je 1x cenejši kot sg2 ali nexus, niti približno ni 1x slabši, še za pol ne :). Če nimaš dosti denarja ali pa ti je škoda dati tolko za telefon je evo 3D best buy kar je možno. Sam sem mnenja da sg2 in nexus ne more biti 1x dražji pa žav je in tako si ga nikoli ne bom kupil. Če ga bi lahko dobil za takšen denar teh vprašanj nebi bilo :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513272 (9582) Leko
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827301 (5746) lvlOne
»

Xperia S ali Galaxy Nexus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11225364 (21253) freesty
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499492 (8191) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028498 (22661) leiito

Več podobnih tem