» »

Zaposleni v Samsungu, LG-ju aretirani zaradi industrijskega vohunjenja

Zaposleni v Samsungu, LG-ju aretirani zaradi industrijskega vohunjenja

Samsungov 55-inčni Super OLED TV, naprodaj letos jeseni.

vir: engadget
engadget - Korejska policija je včeraj aretirala in pridržala 11 oseb v povezavi z domnevno preprodajo Samsungove tehnologije za izdelavo AMOLED televizijskih zaslonov. Glavni akter naj bi bil 46-letni nekdanji vodilni razvijalec pri Samsungovi podružnici za mobilne zaslone (SMD), ki naj bi ostal brez pričakovanega napredovanja na šefovsko pozicijo in se je zato pozitivno odzval na tajno ponudbo konkurenčnega LG-ja. Razvijalec je nato napovedal daljši dopust / odhod iz SMD in, ob očitni kršitvi konkurenčne prepovedi, ustanovil svetovalno podjetje YAS. LG naj bi mu za prenos tehnologije plačal za 170 tisoč dolarjev provizije, vse pod krinko dobave sestavnih delov. Policisti so ga dobili, ko je skupaj še z 10 drugimi, vsemi zdajšnjimi in nekdanjimi zaposlenimi bodisi v Samsungu bodisi v LG-ju, nameraval isto tehnologijo prodati še neimenovanemu kitajskemu podjetju.

Prenos naj bi se zgodil konec lanskega leta. Ocenjuje se, da je LG na ta način prišel do tehnologije, ki jo je 500 Samsungovih inženirjev razvijalo dobra štiri leta in naj bi poganjala 80 miljard velik trg AMOLED televizorjev. Obe podjetji sta na januarskem CESU predstavil vsaka svoj protitip OLED televizorja, zato je Samsung že glasen, da LG-jev izdelek temelji na ukradeni tehnologiji. LG to seveda zanika in pravi, da je vse razvil sam in neodvisno, sploh pa da v tako kratkem času ne bi mogel uspešno integrirati ukradenih idej.

34 komentarjev

gruntfürmich ::

hehe, kako so ga lahko dobili...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

NubCake ::

Zdaj vidim kak izdelujejo Kitajske izdelke (=
1. Vkradi tehnologijo
2. Naredi izdelek
3. Na Kitajskem ti nič nemorejo, če delaš kaj takega :)

nekikr ::

Ocenjuje se, da je LG na ta način prišel do tehnologije, ki jo je 500 Samsungovih inženirjev razvijalo dobra štiri leta in naj bi poganjala 80 miljard velik trg AMOLED televizorjev.

Zanimivo je, da ko pa pride do patentov, identični argument ne pije vode :)

Spock83 ::

Kjer je dim je tudi ogenj. Verjame pa tudi da je LG sposoben sam razviti OLED tehnologijo.

Manu ::

Kot da se 2. svetovna vojna nikoli ne bi končala. Vojna se je le preselila na korporativno raven (marketing, prodaja, izkoriščanje virov ...).

Korporacije za svoje delovanje uporabljajo militantne aktivnosti in termine:

vohunjenje, prodor na trg, podjetje razdeljeno na divizije, pogajalska strategija, pogajalska moč, udarno oglaševanje, krizni načrt, prodor na novi trg, popolni nadzor, strategija tržnega prodora, izplen na več področjih, obrambna blagovna znamka ...

Dovoliti trgu, da postane edini upravitelj in razsodnik usode človeških bitij in
njihovega naravnega okolja / .../ vodi k uničenju družbe.

Vir: Karl Polanyi (2001). The Great Transformation. Foreword by Joseph E. Stiglich. Boston Beacon Press
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

nekikr ::

Kako misliš druga svetovna vojna? Si preostanek pouka zgodovine prešprical ali samo ne poznaš ničesar kar se je dogajalo od recimo leta 2000 p.n.š. pa do danes zjutraj?

jlpktnst ::

Heh, prav jim je. Revežu niso mogli dat ene normalne plače, no shit da jih je izdal. Managerji vlečejo miljone, inženirji pa potegnejo kup dreka.

darkolord ::

Kako pa veš, da mu niso mogli dat ene normalne plače?

Izi ::

Kot potrošnik podpiram LG, ker mi nudi mnogo več za mnogo manj denarja, kot Samsung. Kako tehnologijo pridobijo me pa ne briga.
Poleg tega še nisem naletel na LG-jev izdelek, ki ne bi že v osnovi podpiral slovenščine in imel med nastavitvami Slovenijo, medtem ko pri Samsungu slovenščino med jeziki ali Slovenijo med nastavitvami zelo redko najdeš, tako da Samsungu privoščim, da mu pokradejo vso tehnologijo.

gruntfürmich ::

hmmm, druga stran kraje je ta, da nobeden ne bo več pripravljen razvijati, vsi bi samo kradli.
kaj bomo pa potem imeli?:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Phantomeye ::

gruntfürmich je izjavil:

hmmm, druga stran kraje je ta, da nobeden ne bo več pripravljen razvijati, vsi bi samo kradli.
kaj bomo pa potem imeli?:D


ukradeš, pa izboljšaš = razvoj

razviješ pa na vse pretege ščitiš (patenti) in porabis vecino budgeta za patetne vojne = ni razvoja :P

Nagi Bator ::

Tud Japonci so predvsem v '70 in '80 kradli tehnologijo, da se je kar kadilo.
Takrat so njihovi izdelki bili sinonim za ukradeno tehnologijo.
Tako da... nic novega!

gruntfürmich ::

Phantomeye je izjavil:

ukradeš, pa izboljšaš = razvoj

razviješ pa na vse pretege ščitiš (patenti) in porabis vecino budgeta za patetne vojne = ni razvoja :P


hja, če se to venomer dogaja in vsem ter vsakemu se verjetno nekako izravna.
če pa bi bila samo ena molzna krava za razvoj, recimo zdravil (~par miljrd$$), novih tehnologij (tu ne mislim par vrstic kode ali obliko nekega cigla), potem pa se ta hec hitro konča...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Relanium ::

No lepo da zna še inženir nekako vnovčit svoj trud, pa ni važno na kak način.
Dandanes itak ničesar več ni čudno.

Hope in engineering: Restored :D

SuperVeloce ::

Kaj ste pametni ej... prepametni- Izi, privoščiš Samsungu ukradeno tehnologijo, ker preferiraš drugo podjetje? hja, ne vem kaj ti naj rečem... Očitno še nisi bil nategnjen v življenju. Upam, da boš kmalu.

Podpirate inženirje, ki se gredo takšno svinjarijo? Da pa to naredi politik ali manager, pa na grmado z njim. Če ne druga, tehnologije ni razvijal sam, niti približno. Bil je vodja oddelka ja, verjetno ravno zaradi managerskih sposobnosti poleg tehničnega znanja. Tehnolog pa tak, prodaja tujo znanje konkurenci.

Hope in human stupidity restored.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Meni se je samsung zameril z LCD monitorji, ker so ukinili PVA in zacel posiljevat s tistimi glupimi TNji, potem pa se rezanje panelov na 1080.
LG je preimenovan goldstar, ena najslabsih firm, s katerimi sem imel opravka, preimenovanje pa je ne naredi nic boljse.

Ampak na zalost je tako, ce hoces soliden LCD tv in noces ravno prodat ledvice, ti ostane LG ali Samsung in nekaj od tega bom tudi sam izbral, ko bom kupoval LCD tv.

Brane2 ::

Meni se zdi pomenljivo to, za kako majhno vsoto je šlo.

Če se je prodal LGjuza niti ne €150k in to za ključno tehnologijo za trg, vreden €80G, potem je očitno da tam lahko služijo samo managerji.

Inženirji so sužnji, vsi pod njimi pa kanonfutr.
On the journey of life, I chose the psycho path.

darksamurai ::

SuperVeloce je izjavil:

Podpirate inženirje, ki se gredo takšno svinjarijo? Da pa to naredi politik ali manager, pa na grmado z njim. Če ne druga, tehnologije ni razvijal sam, niti približno. Bil je vodja oddelka ja, verjetno ravno zaradi managerskih sposobnosti poleg tehničnega znanja. Tehnolog pa tak, prodaja tujo znanje.


Managerji ali pa politiki imajo n-krat višjo plačo od inženirjev. Kot je že bilo rečeno smo inženirji sužnji, vsi ostali pa kanonfuter. Pri tem pa sploh nisem omenjal vrste dela, potrebnega znanja, inovativnosti, neumnih idej pretežne večine sodobnih ekonomistov...

nekikr ::

A ni potem recept enostaven? Nehaj biti suženj, odpri svojo firmo, zaposli 10 sužnjev in denarja boš imel kot listja in trave. Pri tem poslu ti mora biti jasno le, da kot direktor recimo opravljaš le eno nalogo: zaposliš sužnje in zjutraj preveriš za koliko se je čez noč povečalo stanje na računu. To je tako enostavno, da bi celo ti lahko to počel.

Brane2 ::

Pa saj tip je to naredu. Beri novičko.
On the journey of life, I chose the psycho path.

gruntfürmich ::

Dr_M je izjavil:

Meni se je samsung zameril z LCD monitorji, ker so ukinili PVA in zacel posiljevat s tistimi glupimi TNji, potem pa se rezanje panelov na 1080.
LG je preimenovan goldstar, ena najslabsih firm, s katerimi sem imel opravka, preimenovanje pa je ne naredi nic boljse.

Ampak na zalost je tako, ce hoces soliden LCD tv in noces ravno prodat ledvice, ti ostane LG ali Samsung in nekaj od tega bom tudi sam izbral, ko bom kupoval LCD tv.


ja ampak a ne dela lg skoraj vseh panelov za monitorje, malo boljših za 'prestižne firme' (dell, hp, asus...)? potem le ne more biti tako zelo slab...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dr_M ::

Delajo ja, za tiste cenene modele. Ubistvu je to Philips/LG.

GaS ::

Ne moreš trditi, da je sedanji LuckyGoldstar enak crap kot bivši Goldstar. Iz vidika kupca je predstavljen kot kvalitetnejša firma (imho upravičeno), kjer konkurira s Samsungom in ostalimi. Poleg tega ima zelo solidne panele. Btw, sem lastnik Samsung TVja in LCDja.

gruntfürmich ::

Dr_M je izjavil:

Delajo ja, za tiste cenene modele. Ubistvu je to Philips/LG.

dosti od srednje-dragih ~500€ monitorjev ips panelov je naretih v lg.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SuperVeloce ::

In so za popizdit slabi. Imam vec prenosnikov in vam potrdim, da so vecinoma vsi 1366x768 s slabo sliko in se slabsim kontrastom. Vcasih so bili 1280x800 paneli na visji ravni, kot tile sedaj.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

jaz mam Lgjev panel v mojem UltraSharp 2209wa monitorju in slika je naravnost odlična
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

levaky ::

In kaj imaš za referenco?

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gruntfürmich ::

Dell U2410, asus pa246q. pa še verjetno kopica drugih dokaj kakovostnih imajo lg panele...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SuperVeloce ::

gruntfürmich je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Delajo ja, za tiste cenene modele. Ubistvu je to Philips/LG.

dosti od srednje-dragih ~500€ monitorjev ips panelov je naretih v lg.

SuperVeloce je izjavil:

In so za popizdit slabi. Imam vec prenosnikov in vam potrdim, da so vecinoma vsi 1366x768 s slabo sliko in se slabsim kontrastom. Vcasih so bili 1280x800 paneli na visji ravni, kot tile sedaj.


Se opravičujem, sem prebral "do srednje-dragih laptopov...". Dražje zadeve imajo praviloma boljše panele, vprašanje pa če za tisto ceno dovolj dobre.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

mtosev je izjavil:

jaz mam Lgjev panel v mojem UltraSharp 2209wa monitorju in slika je naravnost odlična



Jaz imam tudi ta monitor, imam pa se Samsunga 770P zraven, pa ti povem, da ima Samsung precej boljso sliko.

gruntfürmich ::

pa ima samsung kakšne kvalitetne monitorje s primerljivo ips matriko 24'' v rangu 500€?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dr_M ::

PLS, ampak niso prevec pohvaljeni.

roli ::

Če primerjam Enega čip HPja in enega čip LGja (TN matrike oba) sem s sliko na LGju veliko bolj zadovoljen. S tem, da je bil LG še malo cenejši, pa še veliko lepše izgleda in ni narejen iz tako poceni plastike kot HP. Definitivno nisem mnenja, da bi bili LGjevi zasloni slabi.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefoni s prepogljivimi zasloni so naposled tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13825164 (19386) MrStein
»

Konec vojne med Samsungom in Googlom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
6119611 (16942) Meizu
»

CES 2014: LG pokazal ukrivljene OLED-televizorje

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4817132 (13836) fpbs
»

Zaposleni v Samsungu, LG-ju aretirani zaradi industrijskega vohunjenja

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
349099 (6872) roli

Več podobnih tem