» »

kolikšni so stroški s.p.

kolikšni so stroški s.p.

d_dunka ::

zaradi nedavnega sprejetja prepovedi sklepanja avtorskih pogodb v javnem sektorju bom čez mesec dni prisiljena odpreti s.p., ali pa letim. ali mi lahko prosim nekdo pove s kakšnimi stroški bom imela opravka? govorimo o mesečni plači med 600-1000€
hvala

jype ::

Okoli 300 na mesec.

Mesar ::

Če nimaš 1500EUR prihodkov se ti ne splača SPjov odpirat...
Your turn to burn!

detroit ::

dunka moja kolegica je že čez to tvojo fazo, tudi s.p. ji ne pomaga niti ji niso plačal za par zadnjih scenarijev ker je bilo ustno dogovorjeno
Skero

jernejl ::

Najmanjši prispevki za zdravstveno, pokojninsko zavarovanje, zavarovanje za primer brezposelnosti in starševsko varstvo so trenutno 292 eur na mesec.
Dodaj še dopolnilno zdravstveno zavarovanje 24 eur, bančna nadomestila za vodenje računa in provizije kakšnih 10 eur/mesec, pa računovodstvo (odvisno od obsega poslovanja).
Skupaj kakšnih 350-400 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

T0RN4D0 ::

Ja, ampak računaj s tem da je teh 350€ preden si kak € ustvaril. Ko kaj zaslužiš moraš plačat še dohodnino.

V glavnem s 600€ prihodka ti bo ostalo za dva tanka bencina. :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

fosil ::

No splošna davčna olajšava je 7.600€ na leto.
Pri 600 prihodkih torej ne boš plačal nič dohodnine.
Tako je!

Yohan del Sud ::

281 je minimalc mesečno trenutno za prispevke (obvezno zdravstveno in pokojninsko), ampak dobivam prisluhe, da ni več nujen. Samo potem bolje, da ne zboliš in da ne načrtuješ življenja po penziji. Nisem šel preverjat. Če knjige vodiš sam je strošek tam 200 eur letno (za bilanco), ampak ni enostavno, če ne znaš. Sicer je ene 50 eur mesečno za par računov na mesec. Ostalo pa internet, štrom, avto, ka te vem kaj delaš. Po drugi strani avtorska je tudi bruto in neto. Pri jurju bruto bi moralo biti tam nekje kot s.p, če seveda najdeš dosti stroškov za poslovanje.

Priporočam kakšen šnelkurs za frišne s.p.-je naprej in potem pridi s konkretnimi vprašanji sem.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

terryww ::

a ni bla en čas neka poceni varjanta, popoldanski s.p. al nekaj takega? a to ne pride v poštev v tem primeru?
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

St235 ::

pogoj za "popoldanski" s.p. je da imaš redno službo. Oziroma če imaš redno službo in odpreš še s.p. potem plačuješ prispevkov samo še 30€ na mesec, ker je večina prispevkov plačana že od redne plače.

d_dunka ::

hvala za odgovore :) ... niso ravno vzpodbudni, pa saj sem si mislila da bo nekaj takega :) popoldanski s.p. ne pride v poštev... bomo videli, kako se bo zadeva razpletla, upam da čimprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619177 (16714) wind
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013336 (8824) Vikking
»

[Paypal] Davki

Oddelek: Loža
337955 (6087) Invictus
»

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6814959 (12249) St235
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5522914 (17546) K0K0

Več podobnih tem