» »

RAID 0 In velikosti diskov

RAID 0 In velikosti diskov

[abaddon] ::

Zivjo,
zanima me, ce moras imeti pri postavitvi RAID 0 polja diskov enako velike diske(kapaciteta).

JLP ::

Nope ni treba je pa priporočljiv. Če maš rečmo en disk 20GB enga pa 40 GB pol boš lahk naredu RAID-0 velik tkuj kukr je velik manjši disk x2, v tem primeru 20 GB x2=40 GB.
Live long and prosper!

yjj ::

raid ti avtomatsko spravi diske na kapaciteto najmanjšega, torej 1 disk 20 , 1 40gb, skupaj je 40 in ne 60

Kriko ::

Kupu sem KT7A-Raid in imam zaenkrat samo 1 disk. Kako mi priporočate da ga priklopim na RAID ali na IDE??
Čez približno mesec dni dobim še drugi disk identičen prvemu in kako se ti priklopi in kaj pomeni RAID 0, RAID 0+1....
Prosim še če mi poveste kako se pravilno pri sveži inštalaciji vseh komponent pravilno instalira RAID.
Vem da je to dosti vprašanj ampak rabim pomoč!!
HVALA

Yohan del Sud ::

Zaenkrat je povsem vseeno kje imaš zadevo, verjetno se ti bo le hitreje naložilo, če ga ne daš na raid porte (preskoči iskanje naprav na raid kontrolerju).


Torej inštalacija Raida.

Vzameš dva frišna diska jih dobro opereš in ostrgaš :D ter priklopiš na IDE 3 in/ali 4 porte, pod katerimi se skriva raid kontroler (aja to velja sicer za tvojo plato, pri moji je ravno obratno). V biosu nastaviš na first device RAID (čeprav mislim da to ni nujno), preveriš če je sistem zaznal dike in stisneš ctrl+h (pri HPT kontrolerju, pri promisu pa ctrl+m) in ustvariš željeno raid polje (navodila so skromna ampak nimaš kej zajebat).
Strip (Raid 0) - za hitrost
Mirror (Raid 1) - za varnost
Ostalo ti pa ne bo pustil šlatat ker maš premalo diskov.
Reštartaš zadevo, razparcijoniraš (f-disk pa to), formatiraš in voilá.
www.strancar.com

Kriko ::

Hvala za pomoč. Kaj mi lahko še poveš če je res opazna razlika med istima plščama samo da ena ima RAID, druga pa ne!! In še to, kaj če disk ki je bil narejen na pločši brez Raid kontrolerja (Naloženi Windowsi, in inštalirano je tudi precej drugih stvari, tudi par iger), premestim pa ploščo z Raid kontrolerjem, bo deloval??

Yohan del Sud ::

Bo deloval, dokler ne vzpostaviš raid polja. Potem gredo vsi podatki na vseh diskih priklopljenih na ide 3/4 absolutno in nepovratno v franže. Če keš ni problem in bi rad obdržal podatke potem lahko en disk priklopiš na ide1/2, 2 pa povežeš v raid na ide 3/4. Seveda pa to ne bo pohitrilo windowsov in nalaganja s prvega diska. Glede opazne razlike je pri performansih zaradi same plate ni, saj zadeva vpliva samo in zgolj na diske, vizualno pa se razlikuje po dveh dodatnih ide/raid portih in čipu s kontrolerjem.
www.strancar.com

hatch ::

Raid je totalen bullshit.. raje si kupi hitrejsi disk. Stvar je v tem, da naj bi bilo teoreticno 1x hitreje, realnost je pa zal taka da se komaj pozna.

http://www.storagereview.net/articles/2...

Povprecno se pozna za 5-10%.. ce pa kupis 7200 disk namesto 5400, se pa pozna 10-20%.

Ce pa res rabis hitrost, si pac kupi 15000rpm SCSI drive...

RAID, je kratica za "Redundant Arrays of Inexpensive Disks".. gre zato, da ce imas vec starih diskov in hoces narest virtualno 1 vecji disk...

Kriko ::

Zaenkrat imam en disk IBM DTLA 7200rpm 30GB, v prihodnje pa mislim dat (deset dni) še en enak disk. Sprašujem zato ker o raid-u ne vem nič. Zaenkrat imam KT7A jutri pa bom naredil zamenjavo z sestro ki ima isto ploščo samo RAID.
Dosti sem bral o raid-u in videl neke nastavitve raid0, raid 0+1...., pa se mi niti ne sanja kaj je to!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362120 (1583) GrimReaper
»

RAID 0

Oddelek: Strojna oprema
302420 (1604) zee
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18414230 (9834) matrix2
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131461 (1305) nazz78
»

RAID kontroler (abit kt7)

Oddelek: Strojna oprema
272062 (1863) Igor

Več podobnih tem