» »

Kaj lahko dam na raid konroler

Kaj lahko dam na raid konroler

shaman2 ::

Živjo

Eno mogoče mal neumno vprašanje,imam plato z RAID kontrolerjem, ampak raida ne uporabljam disk imampriklopljen na IDE1, ce kupim se en disk a ga lahko dam na RAID kontroler, ce diska ne bosta delovala v RAID načinu ampak navadno ATA100, kot če bi bil disk priklopljen na IDE2?

LP

VASkO ::

ce je kontroler promisov, potem mislim, da ne, ker podpira samo RAID konfiguracije
ce pa je od highpointa (HPT), potem pa delujejo diski tudi kot na navadnem kontrolerju

frudi ::

sicer še nisem probal nič priklopit na raid kontroler na svoji plati (promise), ampak v biosu imam opcija za preklapljat med raid in ata načinom.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Bahula ::

Sem imel na RAID priklopljena 2 maxtorja, ki sta delala na ATA 133( IDE3, IDE4). Dočim na IDE1 in IDE2 dela na ATA 100. Moraš pa v BIOS-u nastavit na ATA in NE RAID
Intel C2D E6400, P5W DH Deluxe, 2x512 MB DDR2 800Mhz GOODRAM pro,
HITACHI 250 GB SATA2, GIGABYTE 7800GT, ENERMAX Liberty 620W, ...

shaman2 ::

Jaz dobil Abit KG7, a ima kdo to plato pa namesto RAID-a ATA na IDE3 in IDE4?

VASkO ::

pa zakaj jaz vedno lepo napisem pa pol sploh ne prebere folk mojega posta? sem ti napisal, ce mas HPT kontroler gor, potem preverjeno delujejo tudi diski v navadnem nacinu in ti imas HPT kontroler na abitki, zatorej samo priklopi diske in bo delalo kot treba. seveda moras kontroler omogociti tudi v BIOSu od plate.

Bahula ::

Jaz imam Promise PDC20276 on board RAID pa dela tako RAID kot ATA, samov bios-u moraš našimat.
Intel C2D E6400, P5W DH Deluxe, 2x512 MB DDR2 800Mhz GOODRAM pro,
HITACHI 250 GB SATA2, GIGABYTE 7800GT, ENERMAX Liberty 620W, ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win XP ne zazna enega diska

Oddelek: Operacijski sistemi
151461 (1366) Marjan
»

4 x IDE Master

Oddelek: Strojna oprema
81174 (1007) totimato
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131394 (1238) nazz78
»

RAID kontrolerji na mama platah

Oddelek: Strojna oprema
91495 (1198) Pizzicato
»

RAID 0 In velikosti diskov

Oddelek: Strojna oprema
81323 (1162) Kriko

Več podobnih tem