» »

Uživanje drog

Uživanje drog

donfilipo ::

Če je vse to res, zakaj potem nisi proti? Ti ljudje, ki si jih videl, da so "dali to skozi"... bi to privoščil še drugim?


Nikomur ne privoščim tega.

Enostavno, ...vzroki za legalizacijo so drugi. Več pobranih sredstev namensko (vsaj v normalnih državah je tako) za blaženje, edukacijo in preprečevanje odvisnosti. Videl, poslušal, gledal inšpektorje kako so malo smetali, gledal kako so ljudje delali za copse in obenem propadali in zganjali crime, predvsem pa obupno zlo (lagali lastni hčerki in ji ukradli telefon češ dobiš boljšega:)...in vse to v pogojih ilegalnosti. Praktično ono popolne.

To misliš za sebe? Tebi se ni problem odreči ko nastopi odvisnost? Ok


Jok sebe. Glej jaz se zadevi ognem tako da policiota ali mafijo (so pač nekako zvezani:) raje poknem kot da bi vzel. Ampak. Obstajajo pa relativno poceni in učinkovite terapije za 10€ na dan in ne 87 kolikor je arest. Da ne govorim o veleumnih sledenjih in preiskavah, ki globačno ničesar ne spremenijo. Spremeni splošna razgledanost, izobrazba, zdrava seksualnosti in zdrav način življenja! Represija je na tem podorčju neuspešna...zlasti če je v jedru impotentna. Je pa res, da če hočeš to razumeti, stavim jajce je merilo nek IQ8-) In ne samo moje eventuelno nepsretno pisanje, ker je to isto pisalo v telegrafsko programerskem slogu in tudi lepo literarno že obilo njii ampak ne gre. Thomas bi rekel bog tu še ni popustil:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Mesar ::

donfilipo je izjavil:

Če je vse to res, zakaj potem nisi proti? Ti ljudje, ki si jih videl, da so "dali to skozi"... bi to privoščil še drugim?


Nikomur ne privoščim tega.


Jaz tudi ne, zato ne vem zakaj bi jim dal možnost če to ni potrebno.

donfilipo je izjavil:


Enostavno, ...vzroki za legalizacijo so drugi. Več pobranih sredstev namensko (vsaj v normalnih državah je tako) za blaženje, edukacijo in preprečevanje odvisnosti. Videl, poslušal, gledal inšpektorje kako so malo smetali, gledal kako so ljudje delali za copse in obenem propadali in zganjali crime, predvsem pa obupno zlo (lagali lastni hčerki in ji ukradli telefon češ dobiš boljšega:)...in vse to v pogojih ilegalnosti. Praktično ono popolne.


Ja, to sicer drži... ampak kako veš, da bodo da sredstva šla v obveščevalne/izobraževalne namene? Povrh tega pa mora biti za želen efekt še to izobraževanje efektivno... kar ne vemo vnaprej če bo. Blaženje...zdravljenje odvisnosti, okej tudi za to bi se lahko porabil del prihodkov... malo je problem, da težko vnaprej govorimo kakšni prihodki bojo, ne da bi jih celo že delili.

Sicer ne vem kako imajo to v NL urejeno ampak del stroškov bi sigurno predstavljal nadzor, če ne bi se prodajalo spet vse povprek (domača roba in to) to pa verjetno ni cilj.

donfilipo je izjavil:


To misliš za sebe? Tebi se ni problem odreči ko nastopi odvisnost? Ok


Jok sebe. Glej jaz se zadevi ognem tako da policiota ali mafijo (so pač nekako zvezani:) raje poknem kot da bi vzel. Ampak. Obstajajo pa relativno poceni in učinkovite terapije za 10€ na dan in ne 87 kolikor je arest. Da ne govorim o veleumnih sledenjih in preiskavah, ki globačno ničesar ne spremenijo. Spremeni splošna razgledanost, izobrazba, zdrava seksualnosti in zdrav način življenja! Represija je na tem podorčju neuspešna...zlasti če je v jedru impotentna. Je pa res, da če hočeš to razumeti, stavim jajce je merilo nek IQ8-) In ne samo moje eventuelno nepsretno pisanje, ker je to isto pisalo v telegrafsko programerskem slogu in tudi lepo literarno že obilo njii ampak ne gre. Thomas bi rekel bog tu še ni popustil:))


Učinkovite terapije za 300EUR na mesec? Koliko pa je povprečna plača v Sloveniji? In koliko je povprečna plača če izvzamemo glavno mesto?

Spremeni se razgledanost? Kaj to pomeni po tvoje? Da bodo ljudje namesto, da je prepovedano samo razvili odpor do drog? Ali, da bodo droge postale vedno bolj spremenljive? Potem je tu vprašanje če so samo droge vedno bolj sprejemljive ali bo tudi uporaba za posameznika postala vedno bolj sprejemljiva?
Your turn to burn!

donfilipo ::

Jaz tudi ne, zato ne vem zakaj bi jim dal možnost če to ni potrebno.


Še enkrat ne bo te nihče vprašal od mladih ali jim ti nekaj predpišeš. In po mojih tajnih spraševanjih je velika večina so 21-leta praktično probala že vse. Ne v žilo ampak vse.

Ja, to sicer drži... ampak kako veš, da bodo da sredstva šla v obveščevalne/izobraževalne namene? Povrh tega pa mora biti za želen efekt še to izobraževanje efektivno... kar ne vemo vnaprej če bo. Blaženje...zdravljenje odvisnosti, okej tudi za to bi se lahko porabil del prihodkov... malo je problem, da težko vnaprej govorimo kakšni prihodki bojo, ne da bi jih celo že delili.


Težko govorimo ker se dejansko po celem svetu skriva kakšne prihodke dejansko ima mafija. No če to nekako z recimo pomočjo CIE in še koga približamo groznim realnim številkam:), se da enostavno s pomožjo znanja vinotoča preračunati tudi trošarine. Morda bi se naš institut tudi zmotil...vem pa za vinotoč, ki se ne bi:))

Učinkovite terapije za 300EUR na mesec?


Jap komune kjer pacienti prispevajo tudi s svojim delom. Cifra je nizka ampak bi del ki ga zanekrat še doda država, lahko pokrili z nekaj normalnih delavnic. Produkcije.

Detoksikacija (14dni je pa seveda vedno velik strošek)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

koyotee ::

s kje si mesar? greva enga pokadit :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BaToCarx ::

Sicer po prebranem nevem če nisi ti za droge, sploh ta izjava me skrbi v eni drugi temi.

Mesar je izjavil:

jype je izjavil:

Najhuje je, ko zbrani intelektualni eliti razlagaš preproste koncepte, pa te razume zgolj par posameznikov.


Zakaj je to hudo? To je super, če le znaš izkoristiti sebi v prid!


Torej znaš illegalnost izkoristit sebi v prid? Si kriminalna elita? Ali si samo en revež, ki se trudi delat drek, bi pa rad bil "nekaj".
Po mojem skromnem mnenju ti v tej temi cel čas samo trollaš ali pa imaš skrite interese, ki jih pripisuješ nam.

Nizozemski primer je smešen na dosti nivojih, predvsem ko poznaš kaj nizozemcev in dobiš informacije iz prve roke ter vidiš kako malo sploh oni konzumirajo droge. Razni pravni hakeljci tam so WTF, ma deluje.

Osebno mi je branje donfilipa z po njegovo obaravanimi besedili težko, je pa zgleda vsaj v podobno smer usmerjen kot sem jaz, določeni policaji, zdravniki, pravniki, aja celo moja mama je za, samo ona je tupa ex-farmacija zdajšna managerka tako da ne šteje, foter farmacevt pa sploh ne šteje, ker je pač foter in ga je treba izključit zaradi nasprotje interesov (pač družina > drugi) tudi če imata skoraj štirikrat let več izkušenj kot jaz.

Pa pustmo in damo hipotetično, da se danes odločim "Boli me kurac, ni služb, bom pa poklicni kriminalc" torej kaj se zgodi, recimo da grem prodajat travo in nič drugega, misliš da bi na mesec dobil manj kot 200 euro (trenutna socijalna)? Ali bi obrnil vsaj za 1000 euro čistega na mesec? Mogoče 5000? Cen tako ali tako ne vem, vem pa da trava smrdi in bi že zavohal kje se goji, se dogovoril z "kmetom", raznih kadilcev pa bi tudi našel dovolj. Potem čez nekaj časa bi me recimo dobili, denar bi bil že na xy mestu, tako da "Več sreče prihodnjič" par let zapora al pa ne odvisno kolkrat bi me "čaplni" v vsakem primer pa več kot socijala na mesec.

Torej zakaj tega ne delam v teh "hudih težkih časih", ko pa je rešitev ZAME praktično na pladnju? Je bila domača vzgoja kriva za to?
Se bojim prava in policije?

Prosim razloži mi to ti, ker jaz nevem. Ne morem reči da zato ker mi dol visi za denar in ker sem len, ker sam dobro vem da bi mi bilo "zabavno" in se nikakor nebi vstavil samo pri konoplji. Tudi vem da bi se nabralo preveč trupl na obeh straneh, zaradi posledic in namirnih umorov.

Jaz za razliko od tebe, sem svoje meje šel osebno preverjat, stranski proizvod tega ja pa da se me neutemeljeno bojijo in razne govorice obstajajo o meni tukaj v "Mojem mestu" medtem pa starešine mafijske serjejo naprej, kaj ni moja morala dolžnost da jih upokojim?
Imam to dolžnost in pravico?

Samo ne mi razlagat kako prohibicija deluje, ker pojma nimaš kak drek se meša z nasmehi, na bruhanje mi gre.

Mesar ::

BaToCarx je izjavil:

Sicer po prebranem nevem če nisi ti za droge, sploh ta izjava me skrbi v eni drugi temi.

Mesar je izjavil:

jype je izjavil:

Najhuje je, ko zbrani intelektualni eliti razlagaš preproste koncepte, pa te razume zgolj par posameznikov.


Zakaj je to hudo? To je super, če le znaš izkoristiti sebi v prid!


Torej znaš illegalnost izkoristit sebi v prid? Si kriminalna elita? Ali si samo en revež, ki se trudi delat drek, bi pa rad bil "nekaj".
Po mojem skromnem mnenju ti v tej temi cel čas samo trollaš ali pa imaš skrite interese, ki jih pripisuješ nam.


Ne, človeško neumnost pa. Ne glede na področje, če imaš dva ali več tekmecev, ima/jo prednost vedno tisti, ki se ne drogirajo.

BaToCarx je izjavil:


Nizozemski primer je smešen na dosti nivojih, predvsem ko poznaš kaj nizozemcev in dobiš informacije iz prve roke ter vidiš kako malo sploh oni konzumirajo droge. Razni pravni hakeljci tam so WTF, ma deluje.

Osebno mi je branje donfilipa z po njegovo obaravanimi besedili težko, je pa zgleda vsaj v podobno smer usmerjen kot sem jaz, določeni policaji, zdravniki, pravniki, aja celo moja mama je za, samo ona je tupa ex-farmacija zdajšna managerka tako da ne šteje, foter farmacevt pa sploh ne šteje, ker je pač foter in ga je treba izključit zaradi nasprotje interesov (pač družina > drugi) tudi če imata skoraj štirikrat let več izkušenj kot jaz.


Torej trdiš, da je večina za legalizacijo? Super... res.

BaToCarx je izjavil:


Pa pustmo in damo hipotetično, da se danes odločim "Boli me kurac, ni služb, bom pa poklicni kriminalc" torej kaj se zgodi, recimo da grem prodajat travo in nič drugega, misliš da bi na mesec dobil manj kot 200 euro (trenutna socijalna)? Ali bi obrnil vsaj za 1000 euro čistega na mesec? Mogoče 5000? Cen tako ali tako ne vem, vem pa da trava smrdi in bi že zavohal kje se goji, se dogovoril z "kmetom", raznih kadilcev pa bi tudi našel dovolj. Potem čez nekaj časa bi me recimo dobili, denar bi bil že na xy mestu, tako da "Več sreče prihodnjič" par let zapora al pa ne odvisno kolkrat bi me "čaplni" v vsakem primer pa več kot socijala na mesec.

Torej zakaj tega ne delam v teh "hudih težkih časih", ko pa je rešitev ZAME praktično na pladnju? Je bila domača vzgoja kriva za to?
Se bojim prava in policije?


Zato ker te zaprejo? Ker dobiš kartoteko? Ker potem več neboš dobil službe? Vsej dobre ne. Pa verjetno še zakaj...

BaToCarx je izjavil:


Prosim razloži mi to ti, ker jaz nevem. Ne morem reči da zato ker mi dol visi za denar in ker sem len, ker sam dobro vem da bi mi bilo "zabavno" in se nikakor nebi vstavil samo pri konoplji. Tudi vem da bi se nabralo preveč trupl na obeh straneh, zaradi posledic in namirnih umorov.

Jaz za razliko od tebe, sem svoje meje šel osebno preverjat, stranski proizvod tega ja pa da se me neutemeljeno bojijo in razne govorice obstajajo o meni tukaj v "Mojem mestu" medtem pa starešine mafijske serjejo naprej, kaj ni moja morala dolžnost da jih upokojim?
Imam to dolžnost in pravico?

Samo ne mi razlagat kako prohibicija deluje, ker pojma nimaš kak drek se meša z nasmehi, na bruhanje mi gre.


Jaz pa nisem čutil potrebe, da bi preverjal svoje meje... samo enkrat živiš.
Your turn to burn!

BaToCarx ::

LoL, saj službe tako ali tako nimam, idiot. Za kartoteko se mi jebe, tolko ur maš v lajfu in tolk keša nabereš, ne? Kriminal je dobra služba, si pogledal za kolk drobiža folk dela v službah?

Če imam tebe za konkurenco ki se ne drogira, in ti pošljem par gramov svinca v čelo, si še konkurenca?

Daj ne seri, ko zgleda verjameš pravljicam da v tvojem mestu mafije ni, tako kot nakladajo za tukaj, naivneži.


"Jaz pa nisem čutil potrebe, da bi preverjal svoje meje... samo enkrat živiš."

Si hodil v šolo? Si torej si preverjal... Da samo enkrat se živi, končno imava skupno točko.


Sicer pa kar je drobro za družbo je dobro zate. Če pa iz taiste črpaš ven in ji škodiš (tudi 1 euro račun utajen je to) škodiš SEBI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Mesar ::

>LoL, saj službe tako ali tako nimam, idiot. Za kartoteko se mi jebe, tolko ur maš v lajfu in tolk keša nabereš, ne? Kriminal je dobra služba, si pogledal za kolk drobiža folk dela v službah?

Ja no... če se tako odločiš, če misliš delat na tem, da boš enkrat imel službo, po možnosti tako da neboš rabil delati za drobiž pa ne vem če to dobra izbira.

> Sicer pa kar je drobro za družbo je dobro zate. Če pa iz taiste črpaš ven in ji škodiš (tudi 1 euro račun utajen je to) škodiš SEBI.

Se strinjam, samo ne vem kako bi vplivalo na družbo, če bi vsi razmišljali takole:

> Če imam tebe za konkurenco ki se ne drogira, in ti pošljem par gramov svinca v čelo, si še konkurenca?
> Daj ne seri, ko zgleda verjameš pravljicam da v tvojem mestu mafije ni, tako kot nakladajo za tukaj, naivneži.
Your turn to burn!

BaToCarx ::

Mesar je izjavil:


Se strinjam, samo ne vem kako bi vplivalo na družbo, če bi vsi razmišljali takole:

> Če imam tebe za konkurenco ki se ne drogira, in ti pošljem par gramov svinca v čelo, si še konkurenca?
> Daj ne seri, ko zgleda verjameš pravljicam da v tvojem mestu mafije ni, tako kot nakladajo za tukaj, naivneži.


To je samo prikaz tvojega modela razmišljanja "Zakaj je to hudo? To je super, če le znaš izkoristiti sebi v prid!" popolnoma isto.

Del o pravljici se pa nanaša na "bo slabše če bo legalizirano aka obdavčeno", ker ne jaz ne donfilipo ni rekel nič o "lahki dostopnosti" ki je trenutno defacto standard.

gzibret ::

To o legalizaciji smo že debatirali v eni drugi temi. Bom pa še enkrat tudi v tej ponovil moje jasno stališče (in ne, se ne drogiram; le kakšno pivo tu in tam).

Sem absolutno ZA legalizacijo VSEH substanc in tudi prostitucije. Seveda z nekimi omejitvami, podobno, kot so omejitve pri cigaretih. Kot pravi donfilipo, družbi bi to prineslo veliko pozitivnega, hkrati bi v trenutnku odpravili mafijo (ki bi tako potem izvajala le še kakšna "varovanja" lokalov in pa šverc orožja). Poleg tega bi bilo manj škodljivih zdravstvenih vplivov pri uživalcih, in njim bi tudi omogočili bolj normalno življenje.

edit - še dodatek... zgodbice iz Celja iz moje mladosti... Kup overdozov je bilo, ko so policaji pohopsali glavnega dilerja. In je prišel nov, s čistejšo robo, ki je vedno spravila v grob kakšnega junkija.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

BaToCarx ::

gzibret je to ta tema https://slo-tech.com/forum/t292668/0 ? grem brat.

gzibret ::

Da, točno ta. Hvala za link.
Vse je za neki dobr!

donfilipo ::

edit - še dodatek... zgodbice iz Celja iz moje mladosti... Kup overdozov je bilo, ko so policaji pohopsali glavnega dilerja. In je prišel nov, s čistejšo robo, ki je vedno spravila v grob kakšnega junkija.


Jap. Potem so tu experienced copsi, ki vedo v detajle kako posel teče in da ga leviathan ni sposoben ustaviti. Brez Tita8-) (Tito je pač samo simbol za neko totalitarno oblast, kjer se lahko izvaja trd a smiseln teror...ne ono nesmiseln sadističen, čeravno diktature seveda poznajo tudi tega zgodovinskim Titom vred:)

Pa potem po celem svetu sklepajo nekake tihe deale z najmočnejšo mafijo, jim omejujejo in vežejo na nekakšno čisto in polegalno a pred murijo varno trgovino...itd. Nekateri popustijo, drugi gredo pa v srdit boj:)

Potem pa seveda nekega dne pride od zgoraj komanda o menjavi resorjev...pride nov človek in zadeve se spet malce premešajo.

Druga skrajnost je šerif v mestecu ameriške divjine:), ki nažene celo Ramba, ker ima ta dolge lase in zgleda da bi znal pohati:)

In nazadnje naši vrli evolucijski strokovnjaki, ....poznamo, ne?

Ne, človeško neumnost pa. Ne glede na področje, če imaš dva ali več tekmecev, ima/jo prednost vedno tisti, ki se ne drogirajo.


Jap. Slepo in zanesljivo se butelj zanaša pri delu poslu in prasici8-), da nekdo ki se samouničuje nima enostavno enakih evolucijskih možnosti, kot nekdo ki v življenju zapade najprej v eksperimente, nato pa tudi v težave.

In preko tega vidika gleda, da je ilegalnost samo dodatno sredstvo za dikreditacijo. Če ne drugače naj opravi policija. Ne?

No tak pogled je napačen. Gledati vse s pozicije virtualnega alfe in samo v obliki svoje koristi ni niti evolucijsko optimalno, niti ni civilizacijsko znosno. Posel in resno okolje bi moralo prej ali slej poračunati s takim razmišljanjem. Bolj je naseljeno prej moraš postati albanec:)) No kot rečeno nekje bogu za hrbtom na vasi gre pa ono marsovec dlje.

In še: ne delam si utvare, da je danes večina za legalizacijo. Vem pa, da z leti in odraščajočimi novimi in bolje razmišljajočimi generacijami, predvidoma bolje podučenimi slika dobiva tako obliko. In potem naenkrat dozori za političen boj. V tem primeru gre za mednaroden boj, ker si je nemogoče predstavljati recimo legalno oazo v uniji brez mej. Že NL s svojimi shopi, ali Avstrija z odličnimi kupleraji vlečeta denar od bumbarjev (nas in Italijanov) kot magneta, da peče:)) Oaza kjer bi bile legalne vse droge, pa bi dejansko naredila en učinkovit mednarodni boj že kar v principu nemogoč. Pomeni boj proti drogam je mednaroden, ni čisto brez rezultatov, v deželah koke in heroina, se kar lepo veselo streljajo in stalno streljajo tudi po pridelovalcih, vendar se potem začuda pojavijo tisto: a se vam ne zdi, da je tukaj problem hujši, kot drogica?:))

Tako da ja....runpul v USA za presidenta (kar je utopično;) do takrat pa edina rešitev da ponosna Evropa dvigne civilizacijski nos, reče: ko ste vi špilali 'Moj črni konj' smo mi Mozarta in Beethovna..torej bomo prvi civilizacijsko prvi tudi tu. In potem pa da vidimo. Ne bi bilo čisto novo da multikulti in sprta Evropa sproba kar drugje niti jemali niso. Pa lahko pri nas že odmira8-)

Malce upravičenega Evropskega ponosa:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

gzibret ::

> Že NL s svojimi shopi, ali Avstrija z odličnimi kupleraji vlečeta denar od bumbarjev (nas in Italijanov) kot magneta, da peče

Heh... mi pa odžiramo evre Italijanom, ker imamo legalizirane igre na srečo ;)

Pa nobeden ne zganja cirkusa, kot ga nekateri zganjajo okoli kupleraja in jointov.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

BaToCarx ::

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

donfilipo ::

Hm čeprav je stran ono leglo zarotnikov oziroma protokapitalistov novica izgleda celo drži.

Tak trd vir: http://abcnews.go.com/ABC_Univision/uru...

Bo pa zanimivo potem res objektivno gledati kaj se bo tu zgodilo s potrošnjo marihuane.

Za Nizozemce pravijo da so na travco začeli vedno bolj gledati kot na neumnost za turiste. Nekako vzvišeno. Tako kot jaz na Blejski otok:))

Khm morda ni ravno najbolj posrečena primerjava....
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

koyotee ::

ma nizozemci so čist skulirani, živijo od turizma in konoplja je del tega... policjoti so "kot da jih ni", ne ustavljajo preventivno kot pri nas... po amsterdamu pa je itak večina kolesarjev in sploh ni panike :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

donfilipo ::

Also: nekaj indicev da legalizacija nemara ni smrt, kot menijo predvsem tisti z povsem nizko ali nikakršno močjo določene projekcije.

Sem premalo učen, da bi to znal natančno pojasniti, se pa da opaziti pri dosti sogovornikih na forumu. Z eno skupno lastnostjo, ki pa verjetno ni indikativna. Ali pač. Namensko skrbijo samo za lastno rit, simboličino se trudijo rešiti svet:))

Indici:
-tisti ki so droge preizkusili in tisti ki so postali odvisni niso tako tesno povezani. Pomeni recimo od tistih, ki so v USA poizkusili kokain, jih je 0,9% postalo od kokaina odvisnih.

-nekatere izkušnje kažejo, da legalizacija posamezne droge ne poveča bistveno konzuma...oziroma še bolje...ilegalnost ne zmanjša števila odvisnikov. Razlike so največje pri tako imenovanih 'fancy' uživalcih pri katerih navidez je skoraj vseeno če droge ni. Če je jo trošijo in se veselijo, a poznajo stop, če je ni se veselijo drugače. Kar bi pomenilo, da se večina le zaveda nevarnsoti in strupenosti drog in NI nekega močnega mehanizma, ki bi jih sili v smrt. Razen že prejšnje dodane in skrite nervoze ači celo resnejše oblike bolezni.

Faktorji ki vendarle zlasti v mladosti vplivajo na konzum, so v glavnem pritisk vrstnikov in pa drogiranje velikega dela vzornikov (nekako pol-skrit pa vendar redno javljan:) VIP life recimo hollywoood elite, še bolj pa wannabe elite in starlet okoli tega, ki se pač že skoraj redno dokumentirano na določen način zabavajo.

Nekako ni interesantno gledati vaje nekega zvezdnika in redno jogo, pa tek po čistem jutranjem zraku, da je fit za recimo neko vlogo odvisnika tako, kot je šmrkanje neke starlete, da bo lahko posnela nek pretežno slečen dreko-peko8-)

Pomeni smo v tanatos fazi kulturnih reakcij...no tu pa seveda res lahko pomaga zavest da ne velja skakati za ostalimi čez prepad. Ampak pravilna in utemeljena zavest in ne satanska nemigovanja in idiotske tolmačbe.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Seveda sem pozabil glavni vzrok ne ravno namerno, ampak je že skoraj banalen.

Psihadelija. Alter duševno stanje.

Zlasti včasih je to bila moda. Ono top moda. Povezana z glasbo s stilom z vsem....modernim8-)

Danes verjetno ni drugače.

Dodam samo to: na vse te alter psihična stanja ima uradna medicina ali vsaj večino 100x varnejše ali 100x boljše odgovore. Je samo škrta pri merilu, kdo to zares rabi, kdo pa naj več telovadi in kavsa:))

Tako za resen razmislek!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Vajenc ::

donfilipo je izjavil:


Dodam samo to: na vse te alter psihična stanja ima uradna medicina ali vsaj večino 100x varnejše ali 100x boljše odgovore. Je samo škrta pri merilu, kdo to zares rabi, kdo pa naj več telovadi in kavsa:))

Tako za resen razmislek!

To se bere kot "na juriš na metadon".
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

donfilipo ::

Narobe. Metadon sem 'sesuval' že parkrat.

Ne govorim tu toliko o zdravilih za blaženje abstinenčnih sindromov, pač pa morda o zdravilih, ki bi lahko blažila velike ali večje živčne ali drugačne težave.

Dostikrat je zlasti prekomerno igranje z drogami nek poizkus rešiti psihične zagate. Seveda je to tako, kot bi z drekom brisali rit:)...ne pa vedno. So modeli, ki lahko popapajo karkoli, pretežno jih v življenju ne prizadene prav nič..in fino hodijo skozi življenje. Ni jih tako malo...no eno hudo nervozo sem vendarle pri teh opazil, ko morajo dati za rundo pobesnijo:))

Detoksikacijo cenim veliko bolj kratko brez metadona in s hitrim prehodom na fizično odvisnost 0....pa zato daljšo terapijo smisla življenja in uvrščenosti v neko 'society'.

Še enkrat:

kokain je prišel na trg kot stimulans in anagletik, heroin pa kot tableta proti hudemu kašlju:). Stranki učinki so pač dosegli, da so prepovedali oba. Prepričan sem, da medicina ima na tone stimulansov in analgetikov, ki niso tako toksični, da o blažilih za kašelj ne govorim.

Zdaj, kaj bi pa lahko dalo nek high,...ali pa popoln mir brez tako hudih posledic? Tudi to medicina pozna, vendar kot rečeno premisli preden zapiše.

Toliko na tiste misteriozne, da nam je jejžeš dal te strupe, da jih pametno uporabljamo. Ni rečeno za vse!!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Mesar ::

Prehlad se s šnopsom zdravi, ne pa z drogami.
Your turn to burn!

gendale ::

z alkoholom proti drogi!
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Mesar ::

gendale je izjavil:

z alkoholom proti drogi!


Tako je!
Your turn to burn!

donfilipo ::

Mesar je izjavil:

Prehlad se s šnopsom zdravi, ne pa z drogami.


Dobro jest mam sicer znanca (zdaj v arestu) ki je, ko ga je mučil depresiven nahod šibnil, rum v žilo. Ni hec. Samo kasneje je vseeno pristal na heroinu. Je razlagal, da mu v žilo bolj paše heroin...samo zadeti se več ne more. Oziroma zelo težko8-)

Če že z ono vi z ljudskimi jaz od petih dalje z resničnimi, ki jih niti Bukowski ne premore8-)

Samo se bojim, da se prehlad niti zaenkrat ne da zdraviti, blaži ga pa najučinkoviteje kak čudež sodobne tehnike:), ki ker obstaja hudič niti najbolj slaven in uporabljan ni...zaradi licenc in monopolov in cene reklam pa niti prodreti v popolno dominacijo ne more8-)

Ampak dobro čez rum v žilo ne bom več govoril, ker tu se pa vidi, da ste pravi naši fantje:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Kaj točno je narobe z rumom? Moreš bit malo spremembe, da se Jägermeistera ne navečiš!
Your turn to burn!

donfilipo ::

Kaj je narobe z rumom?

Če enega in si že kdaj pil...pa se tudi napil...nič v jedru.

Magija je v meri.

Enega ni nič. (Razen da je žgana pijača nagravžna po okusu in je namen v jedru le pijanost)

Samo je hudičevo podobno pri ilegalnih drogah.

Pa četudi je en čibuk. Zdaj ono v žilo je pa znak posebnih kriz in norosti8-).
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Eni mislijo, da je rum samo tisti najcenejši, za v čaj in za rozine namakat, iz Mercatorja, ali pa tisti, ki si ga z esenco ruma in alkoholom sam doma narediš.

Ni dolgo, kar sem pil gvatemalskega in je bil vrhunski, za užitek, ne za pijanstvo.

donfilipo ::

Tkole je. Enosatven test. Če pijejo otroci in cmokajo je dobro...drgač pa ne s takimi ono mahistru experienca:))

Je pa seveda res, da dejansko obstajajo odlična vina (z dobro hrano) in celo žganice ob drugih prilikah in drugače. Lahko se naredi prijeten ritual. SAMO nič posebej drugače pri ilegalnih drogah.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Rum da pogum:))

Anksioznost je zlasti za fante, ki bi ga radi vdeli v kako devico in magari prasico:)...torej anksioznost je huje kot grba. Grbo danes operirajo, sledi masaža s proteini (stric doda anabolike:) in malo kviftinga in že so vsaj prasice mehke:)

Anksioznost je pa že malce težji problem. Me prav zanima kako hitro jo današnje psihološke velesile:) opazijo pri mladcih in kako jo lečijo če sploh???
Ha?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

kolko kompliciranja ej, mam občutek, da večina tu ne zaužije dovolj težkočine čez dan, 2l je minimum, v teh vrčih dnevih pa priporočajo tam 3,5litra ,voda pa je za umivat to vsi dobra vemo

maš pa prav, sam pogum je važn, če si aktiven pol je samo všranaje časa preden bo padla, če pasivno neki drmaš ob strani pa nikoli nebo nič, ni važno če je prasica alpa devica

tam o nekih grbah pa problemih 3svet. vonje pa nebi zdaj reševali
Your turn to burn!

donfilipo ::

Anksioznost je kompliciranje in 2l vode na dan solucija? Ej 3l vode na dan pa ne pomaga dosti včasih!

No zagotovo to anksioznost lečijo policioti, tako da najprej grozijo, nato pa te še prefukajo8-)

Takoj za njimi je mafija, ki pa vendar mora videti nek smisel se reče profit. Ta je lahko v obliki drog in kurb8-)

Sodelovanje obeh tako ni nek nenaraven čudež;((

In zdaj malce bolj resno izven norosti, ki se vendarle dogajajo:

Anksioznost se zdravi na več načinov, to z vodo in telesnimi aktivnostmi ni čisto napačen pristop, je pa precej nepopularen in včasih za težje primere smešen.

Naši naučnici jo ugotavljajo po moje tako, da morate opraviti kakih 26 dodatnih zavarovanj:) in če ne gre skozi vas ozmerjajo:).

No obstaja pa tudi test:
http://psychology-tools.com/taylor-mani...

In tu če ste nekje na skali od 30 navzgor, bi veljalo opozoriti, da so terapije precej drage (psihoterapije), ali pa s finimi nadomestki naravnih drog, ki pa se jih vendarle ščasoma tudi navadimo. In potem je hudič spet tu.

maš pa prav, sam pogum je važn


Ma jok. Včasih moraš biti tudi mišičast, curast ali premožen. To da kompliciraš in da si 'pameten' je pa resnično samo ovira8-)

tam o nekih grbah pa problemih 3svet. vonje pa nebi zdaj reševali


Kako da ne? Ravno to bomo8-) Taka primera ali podoba, za tiste sposobne preslikav, ni odveč.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

In ja če sem bil nejasen..anksioznost je ne tako redek vzvod za nastanek odvisnosti. Ali od alkohola, pa tudi od heroina. Verjetno še kakšne. Čisto enostavno določljiv v jedru, če niste mafiozni tuponja ali plačan od terorja:))...ni pa seveda edini!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Mesar ::

Ejga... na zdravje!
Your turn to burn!

GabrieLeo ::

A sem res edini, ki mu alkohol gre na bruhanje? V dijaških letih seveda sem se potrudil na kaki zabavi in čeprav se nočem hvaliti sem bil na koncu jaz tisti, ki je ostale vodil do vrat, pa sem popil uf še in še. Naslednji dan pa samo malo glava bolela ter scal sem nagravžno :| medtem ko so ostali se hvalili kako so bruhali in bili bogi in vse. Ampak meni se je preprosto vse to zagabilo, vonj in vse. Kakšen bandidos, radler, pir ajde če je že družba sicer pa res nič tega. In še zdaj ne razumem zakaj ljudje raje vidijo mulca kako tm skače naokoli in se dere, ščije po vogalih ter kozla kakor pa da ima rdeče oči. Ker to je potem že kriminal. Res ali sem samo jaz tako neumen ali je Slovenija še res ena kmečka država.

Zgodovina sprememb…

bolkonsky ::

Večina ljudi se zgraža nad travo, ker je pač nelegalna in so slišali o njenih slabih učinkih. Vendar je pa res, da ljudje tudi pozabljajo da je alkohol za mladoletne prepovedan in se jim zdi to nekaj povsem normalnega, ker se butelka v sloveniji predaja naprej, kot prestol.

jype ::

GabrieLeo> A sem res edini, ki mu alkohol gre na bruhanje?

Ne.

GabrieLeo> V dijaških letih seveda sem se potrudil na kaki zabavi

Jaz se nisem, sem še vedno alkoholni devičnik, pa me nič ne skrbi, da sem kaj zamudil, ker jaz sem se dejansko zjutraj zelo dobro spominjal "nore žurke", ki se je drugi niso.

bolkonsky> Večina ljudi se zgraža nad travo, ker je pač nelegalna in so slišali o njenih slabih učinkih.

Nah, v Ljubljani že precej težko najdeš koga, ki ni občasni uživalec marihuane, pa tudi sekira se nihče - je pa res, da s travo nihče ne teži, z alkoholom pa še vedno pogosto in po vsej državi.

bolkonsky ::

No lepo, da se v Ljubljani nihče ne sekira zaradi đolice, ker prihajam iz vasi in vem kakšen odnos imajo ljudje na vasi do trave. Ko sem pri 14ih šel npr. na jajčerijo je en tip ob petih zjutri, pijan ko krava moraliziral, kako je trava slaba za mlade,nato pa zagovarjal alkohol, ker "krepi" človeka.

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Jasno da krepi. Ampak na znotraj.

Najprej mislimo da lahko premagamo medveda. Potem govorimo da premagamo medveda,...potem iščemo medveda, ki ne bi bil v paru:) in na koncu ne moremo več ne govorit ne hodit.8-)

Razen seveda če smo zmerni pivec. Taki so trije:))

Ne resno ponavljam, alkohol je v Sloveniji ne tako mali problem. Tajili ali ne.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

bolkonsky ::

Sej del problema bi bil rešen, če bi obstaju tečaj za osebke, ki so tečni ko pogledajo preeegloboko v kozarec, samokontrola pa to. :D

Alkohol v Sloveniji je velik problem, nažalost je tako. Vendar veliko ljudem ta napaka laska in se radi pohvalijo, da pa slovenci popijemo ogromno alkohola. Potem pa še tekmovanje med posameznimi regijami, kdo več spije. Takoj pomislim na komad od Drinkersov jawohl, jawohl ich liebe alcohol taka vseslovenska himna.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

ma ejga alko v slo sploh ni problem, sploh ni droga, ker če bi bil droga bi bil prepovedan....to je težko obstajamo tiste ko malo kaj spijejo
Your turn to burn!

donfilipo ::

Težko tudi obstajamo tiste, ki s petimi promilami povozijo deco in jih zaprejo8-)

Tako da to je sigurno neprimerno. To bi bilo smiselno samo, če bi bil alkohol neka psihoaktivna droga. Ker pa oživlja žile in v potrtih prsih up budi, spodbuja transplantacijo jeter in z organi napol treznih posel, je pa to enostavno nerazumljivo!
8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Tako sedaj pa resno.

Ker sem ravno danes videl znanca, ki je spet na horsu (pet mesecev komune po 20 letih droge), za njim četa plavo-belih, ki gledajo strumno in cel svet z nunami na čelu:), ki so zgubljale čas in zastonj molile8-) U pizdo naj gre murija, mafija in brezvezne molitve.....

Konec koncev bo pa možak v govno spravil še kakih 20 ljudi...naivnih in pretežno ubogih, za majarone priredil nekaj enostavnega dela, ampak najbolje pri vsem tem pa kasira mafija.

Jebaj ga. Jezen sem.

Samo pomaga pa čisto nič Treba bo ustanovit spet pravo partijo skupaj z udbo:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Mesar ::

Tudi ko pretežno trezen berem tole mi pol k... ni jasno. Dokler ne vplivajo na tebe imajo drugi proste roke, da počno kar jim paše a ne? Če hočejo uničevat svoje življenje, ga pa naj!
Your turn to burn!

donfilipo ::

Ok ga bom poslal da skupaj delita svobodo. Naj zažira živce tebi8-)

Štorija je namreč precej bolj komplicirana...samo je pač ne povem. Naj bo samo ilustracija za tiste, ki imajo predstavo. Tebi pa je tako ali tako redko jasno:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Mesar ::

Ne zdaj name odgovornost prelagat...
Your turn to burn!

donfilipo ::

Kakšno odgovornost?

Njegovo? Pa saj nisem kreten. Za svoje kriminalčiče in palčiče je pretežno kriv sam...in še mogoče par plavo belih simbolno---če je v undercooler akciji, kar bodo pa lahko preverili oni z državnega tožilstva glede na razvoj dogodkov.

Ne samo pošljem ti ga, da se poučiš o zadevah:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Mesar ::

Kakšno odgovornost? Glede na to kako dobro si podučen o teh stvareh in koliko veš, bi skoraj zagotovo moral čutiti neko ... nujo, da mu poveš, razložiš, pomagaš... se ti ne zdi?

Ne vem zakaj bi ga sedaj rad naprtil meni? Sploh ni moj znanec ampak tvoj, zato je prej tvoja odgovornost kot moja, a ne?

Meni osebno pa se zdi žalostno, da tako hitro obupaš nad človekom.
Your turn to burn!

donfilipo ::

Meni osebno pa se zdi žalostno, da tako hitro obupaš nad človekom.


A ne verjamem. Ker slišim kako se smejete sotone:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smrtne žrtve zaradi drog (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16128825 (23570) [D]emon
»

Ilegalne droge, uporaba in mladostniki (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
477120032 (110127) innerspace
»

Kako prepoznati extasy (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12027542 (23734) Ejsi_Disi
»

Heroin vs. mariuhana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520116 (18118) poweroff
»

Legalizacija drog in kriminal

Oddelek: Problemi človeštva
497844 (6865) kivi113

Več podobnih tem