» »

2 avta 1 lastnik

2 avta 1 lastnik

«
1
2

cebelar123 ::

Torej zanima me sledeče:
Sedaj imam avto katerega mislim obdržati, ampak v družini bi radi kupili še en avto katerega bi pisali na mene. Oseba katera bi uporabljala ta nov avto ima za 1x še starega in 50% popuste na osnovno zavarovanje.

Sedaj pa me zanima, če kdo ve kako je s popusti. Jaz imam svoj avto ga zavarujem vnovčim svoje popuste na kasko in osnovno zavarovanje nato pa kupim še en avto, kaj se zgodi? Ali lahko oseba ta oseba katera bo uporabljala nov avto prepiše popuste na mene in jaz zavarujem ta nov avto s 50% popusti. Na mojem pa popusti prav tako ostanejo in se normalno vsako leto povečajo.

So mogoče še kakšne stvari na katere sploh nisem poštudiral in bi kako drugače lahko bremenile moj račun?

ZaphodBB ::

Kaj če bi poklical na zavarovalnico?

tony1 ::

1 avto = 1 bonus.

Prenos bonusa je možen med zakonci in verjetno tudi med starši in otroci (res boš moral vprašati na svojo zavarovalnico). Seveda le v primeru, če zakonec/starš svojega avtomobila nima več.

cebelar123 ::

Ma saj bi jo samo je vse še relativno odprto plus nisem še 100% pri keri zavarovalnici bom. Ker mam moj avto na kasko kateri se izteče čez 2 meseca. Pol pa so vse zavarovalnice odprte. Tukaj sem rajši najprej vprašal da si malo podlage naredim.

ZaphodBB ::

Ti misliš, da bomo mi namesto tebe zavarovalnice klical?

MadMax ::

Načeloma 1 avto 1 bonus.
Ostalo je relativno glede na tvoje vozniške "izkušnje" in agentovim statusom.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

jernejl ::

Kot so že povedali, bonusi štejejo za vsak avto posebej.
Bonuse se z nekimi omejitvami da prenašati (med družinskimi člani). Pogoji za prenos pa so odvisni od zavarovalnice.
Kar bi se ti lahko zgodilo, če nimaš dovolj let vozniških izkušenj: nekomu bi vzeli 50% bonusa, tebi bi ga pa pripisali toliko, kolikor bi ga največ lahko pridobil, če bi imel avto zavarovan od dne, ko si opravil vozniški izpit.

balocom ::

Večinoma je tako, da bonus lahko samo podeduješ če podeduješ avto, vse ostalo odpade.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

francek1 ::

Pri Adriatiku sem bonus iz avta dobil tudi na motor. Vprašaj, če velja tudi na drugi avto.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Dr_M ::

Prenos bonusa med druzinskimi clani mozen, ampak to zelo neradi delajo.
Za motor dobis dobis bonus, ce imas na avtu ze bonus, lahko pa ga dobis tudi ce ima kdo od druzinskih clanov bonus (oz od starsev ga sigurno dobis, za ostale nisem preprican), sam ga pa nimas.

Isotropic ::

mene pa zanima tole: kuk cajta ti ostane bonus enkrat, ko nimas vec avta? afaik ne dolgo..

680x0 ::

Dr_M je izjavil:

Prenos bonusa med druzinskimi clani mozen, ampak to zelo neradi delajo.


Zelo odvisno od zavarovalnice in statusa zavarovalniškega agenta. Načeloma kaj hitro dajo 50%, če vzameš še življensko zavarovanje (ki je sicer po mojem mnenju nateg). Skratka, sprehodi se do nekaj različnih agentov, ne pozabi omenit, da boš pri njih imel oba avtomobila, predvsem pa ob obisku nove zavarovalnice ne pozabi imet s seboj najbolj ugodno ponudbo, ki si jo do takrat dobil od kake druge zavarovalnice.

Isotropic je izjavil:

mene pa zanima tole: kuk cajta ti ostane bonus enkrat, ko nimas vec avta? afaik ne dolgo..

Običajno 3 leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 680x0 ()

marvin42 ::

Ljudje, ki se ukvarjajo s prodajo rabljenih avtomobilov, so ponavadi dogovorjeni z agentom pri eni zavarovalnici, da vsi kupci dobijo 50% popusta pri zavarovanju. Na ta način so vsi zadovoljni: agent ima veliko prometa, kupci avtomobilov dobijo popust, prodajalec je pa "jack", ker je zrihtal popust.
Mostly Harmless

Dr_M ::

Ampak tako pocetje je ilegalno.
Dva znanca, ki sta bila zavarovalniska agenta, sicer pri razlicnih zavarovalnicah, sta ostala brez sluzbe zaradi tega. Sta jo pa se poceni odnesla.

marvin42 ::

Zakaj ilegalno? Potem bi bilo ilegalno vse kar je več kot pridobitev 5% bonusa na leto. Če je zavarovalnica pripravljena dati popust, potem ga pač da. In sigurno je raje pripravljena dati popust kot pa da greš k drugi zavarovalnici. Ko je sosed kupil avto za ženo (pisan je bil na njega), so mu na zavarovalnici dali 50% popusta. Zakaj? V nasprotnem primeru bi tip spokal k drugi zavarovalnici in tam zavaroval 1. avto, 2. avto, hišo, itd...
Mostly Harmless

Mipe ::

Ni ilegalno, samo zavarovalnice nimajo rade, da jim zaposleni odrekajo dobiček.

marvin42 ::

Včasih je boljše dobiti od stranke 50% manj kot pa da ostaneš brez, ne?
Mostly Harmless

Furbo ::

Mešate popuste z bonusi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

marvin42 ::

Besedi sta različni, za stranko je pa vseeno ali ima 50% bonusa ali pa dobi 50% komercialnega popusta.
Mostly Harmless

MadMax ::

Aja, a kar vseeno je?
Meni ni.
Komercialni popust dobiš enkrat.
Bonus pa ti ostane dokler si ga ne zapraviš. Če govorimo o PR (premijskem razredu), kateri prinese 50% popusta?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

marvin42 ::

Vseeno je dokler imaš bonus in/ali dobiš popust. Če ti za zavarovanje vedno plačaš 400 eurov, ti je verjetno vseeno na kakšen način si prišel do tega zneska, ne? Drugače pa gre zadeva tako: dobiš 50% popusta, naslednje leto pa 45% popusta in 5% bonusa, itd...
Mostly Harmless

MadMax ::

In kdo ti garantira, da boš prihodnje leto res dobil 45% popusta?
Bonus mi garantira zavarovalnica sama. Oziroma zavarovalnice, ker lahko tudi zamenjam, pa mi bonus ostane.
Glede popusta imaš pa samo agentovo besedo. Če bo ob letu osorej sploh še zavarovalničar...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

energetik ::

Ta teden sem letal od ene do druge zavarovalnice in moram povedat, da izredno težko dajo kakšen popust. Kvečjemu če odpreš še kako varčevanje ali življenjsko pri njih. ;((
Sicer sem pa z 0 bonusa obsojen na obupne cene, sploh če hočem še kasko zravn.

fosil ::

Popust ali bonus sta dve različni stvari.
Bonus/malus sistem je posebna kategorija, ki je usklajena med zavarovalnicami.
Bonus se na primer prenaša tudi med zavarovalnicami, torej če zamenjaš zavarovalnico bonus odneseš s sabo.
Popusti pač so stvar posamezne zavarovalnice in jih lahko daje kakor hoče, lahko so tudi vsako leto drugačni.
Tako je!

Mipe ::

marvin42 je izjavil:

Včasih je boljše dobiti od stranke 50% manj kot pa da ostaneš brez, ne?


Povej to vsem tem RIAA, MPAA itd. ;)

francek1 ::

Z njimi bo opravila naravna selekcija...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Furbo ::

marvin42 je izjavil:

Vseeno je dokler imaš bonus in/ali dobiš popust. Če ti za zavarovanje vedno plačaš 400 eurov, ti je verjetno vseeno na kakšen način si prišel do tega zneska, ne? Drugače pa gre zadeva tako: dobiš 50% popusta, naslednje leto pa 45% popusta in 5% bonusa, itd...


Komaj čakajo, da ti dajo tak popust kajne? Kar zaupaj mi, kam moram iti ponj, lepo se bo ujemal z mojih 50% bonusa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Več kot 50% popusta ti ne dajo. Je pa res, da do 50% lahko prideš tudi z raznimi komercialnimi popusti.

Ko sem menjal avto, sem tkao imel 30% bonusa, za dodatnih 20% pa mi je agent nabil enih bonusov. Naslednje leto je bilo razmerje pač 35/15. Leto sem mel prometno in mi je bonus padel na 25 in mi agent ni hotel priznat več kot 10% komercialnega popusta.

Sem menjal zavarovalnico in dobil 25/25.

Je pa prva napaka, ki jo narediš, da se greš menit na šalter v zavarovalnici.

energetik ::

Zakaj? Imajo agenti na domu kakšna večja pooblastila?

SkIDiver ::

balocom je izjavil:

Večinoma je tako, da bonus lahko samo podeduješ če podeduješ avto, vse ostalo odpade.


Ne ravno. Jaz sem dobil bonus od mame. Dobil sem samo polico z bonusom, ki ni bila vezana na nobeno vozilo. Mama je podpisala izjavo za prenos police na moje ime in je bila zadeva rešena. Prenos se je naredil iz Generali na ZM. Svojo že obstoječo polico, ki tudi ima nekaj bonusa pa sem po prenosu spravil v predal in jo moram v treh letih vezati na drugo vozilo sicer bo propadla. Nisem pa mogel združiti dveh polic v eno, da bi tako seštel skupaj dva bonusa iz dveh različnih polic v eno polico.

St235 ::

energetik je izjavil:

Zakaj? Imajo agenti na domu kakšna večja pooblastila?


Iz mojih izkušenj imajo agenti večji razpon pri popustih. Ravno tako so agenti plačani po pogodbi medtem, ko so delavci za šalterji plačani na mesec. Temu ustrezna je njihova motivacija. Po moje je tudi zavarovalnicam v interesu čim več pogod speljat rpeko agentov, ker to poemni manj stalno zaposlenih za njih, zato verjetno agentom dajo boljše pogoje.

Kokretno je bilo pri Tiliji dve leti nazaj razlike pri registracija avta AO in kasko za 200€ razlike med ponudbo na šalterju in tem kar mi je naračunal agent.

fulgur ::

Živijo,

pri G24 imam sklenjeno avtomobilsko zavarovanje za moj stari avtomobil (premijski razred 8), ki ga večinoma vozi punca.

Od očeta sem kupil njegov rabljen avto. Oče bo svoje bonuse prenesel na nov z njegove strani pred kratkim kupljen avto.

Rad bi registriral od očeta kupljen avto (tako da bi bila na moje ime registrirana dva avtomobila) pa me zanima, kakšna bi bila najbolj ugodna varianta glede zavarovanja? Kdo ve, ali obstaja kakšna možnost, da bi pri zavarovanju uporabil bonus iz naslova premijskega razreda 8, oziroma ali obstaja kakšna druga varianta, da bi prihranil pri zavarovalni premiji?

Tenks že vnaprej.

Dag ::

Zadnje čase so zavarovalnice postale zelo striktne glede premijskih razredov. 1 bonus = 1 avto.

Mogoče bi ti kakšen agent dal komercialni popust, če preko njega zavaruješ oba avtomobila, ampak za to boš moral malce poklicati naokoli. Pa ne agente, ki so pogodbeniki za eno zavarovalnico (ti imajo vedno manj manevrskega prostora za popuste), ampak samostojne agente, ki tržijo za več zavarovalnic.

fikus_ ::

Pokliči agenta in se dogovori. Jaz sem za drug avto takoj dobil 50% popusta.

KAVINSKY ::

fikus_ je izjavil:

Pokliči agenta in se dogovori. Jaz sem za drug avto takoj dobil 50% popusta.


Dva avtomobila in pri obeh 50% popusta? Katera zavarovalnica?

St235 ::

Katerakoli, sam dovolj inteligenten moraš bit da ločiš med bonusom na število let brez nesreče in komercialnimi popusti.

smacker ::

Adriatic je mel družinsko polico, kjer so vsi imeli enak bonus kot nosilec police. Ne vem kako je zdaj, ko so pod Generali. Sicer pa dokler ni škod, se da dobit komercialne popuste v podobni višini.

fulgur ::

Hvala vsem.

solatko ::

cebelar123 - Če boš dobil pravega agenta, ti bo na podlagi že obstoječe police uredil 50%-ov tudi za drugi avto. Pazi samo to, da uporabnik ne bo novi voznik, oziroma se prepričaj kako je v tem primeru.
Delo krepa človeka

;-) ::

-50 se lahko uredi, samo popusta, bonusa ne. Lp

solatko ::

;-) - Uredi se bonus.
Delo krepa človeka

St235 ::

Ne lazi, ce ti ne locis med bonusom in komercialnim popustom ni treba nemnosti prodajat.

kamiKaZaA ::

solatko je izjavil:

cebelar123 - Če boš dobil pravega agenta, ti bo na podlagi že obstoječe police uredil 50%-ov tudi za drugi avto. Pazi samo to, da uporabnik ne bo novi voznik, oziroma se prepričaj kako je v tem primeru.

Odgovoril si na 8 let star komentar in v tem primeru ima 7x 5% bonusa = najmanj 35% bonusa, če še sploh ima 2 avta ;)

;-) ::

Nemogoče, sistem bonus-malus je povezan pri vseh zavarovalnicah in za bonus rabiš predpolico, ko jo vneses program iz sistema vzame bonus ce je. Podvajanje bonusa je nemogoče oziroma je teoretično mogoče le za eno leto ob predpostavki da bos ko drugo leto delas zavarovanje ostal spet na enem bonusu za en avtu, na drugem pa boš fasal doplačilo.

In ne pozabit, pod obrazec o bonusu se podpise stranka ne zastopnik in z tisto izjavo sprejmes tudi odgovornost, da ne prikrivas podatkov, goljufas itd.

Če pa še vedno mislis, da lahko iz enega bonusa narediš dva pa ti povem da živiš v sanjah in res bi rad spoznal zastopnika ki je sposoben to naredit.

Ps.: Vsak mesec pride stranka s finto in kako staro polico in trdi da bonusa se ni prenesla naprej. Čeprav ga v sistemu pod to predpolico več ni nikjer. Preprosto se ne prepiras z njim in mu printas po njegovem.

Na oddelku seveda sledijo bonusom in še prav vsak je fasal doplačilo za razliko goljufanja. Čene prej ko drugič sklepa na fejk bonus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

;-) ::

Aja še to. Obstaja izjema trenutno na našem trgu, kateri bo dejansko lahko nategnil z bonusom. Tuja zavarovalnica ki dela avtomobilska zavarovanja pri nas in nima skupnega sistema (še). Ampak kratkoročno in bonus bo veljal samo dokler boste pri njih, ob vsaki prestavitvi bo šel v franže.

Lonsarg ::

Pa naj gre v franže, pač za vedno ostaneš na zavarovalnicah ki ne uporabljajo več tega staromodnega sistema z bonusi in je problem rešen. Takih bo itak vedno več, tiste z bonusi bodo zaradi konkurence počasi prisiljene sprejemat take ki so bili leta pri taki konkurenci ki ni uradno vodila bonusa in jim dajati direkt 50% popusta al pa ne bodo teh strank nikoli dobili od take konkurence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

solatko ::

Vsaka zavarovalnica lahko odobri bonus vozniku, ki kupi nov avto, želi starega obdržati in glede na zgodovino škodnih primerov, dobiš čisto lepo enak bonus za novi avto, ravno zato, ker je sistem povezan in se vidi zgodovina vsakega voznika.
Te kompetence nima vsak zavarovalniški agent, če pa se pozanimaš dovolj visoko pa ni problema.

Zavarovalnice še kako cenijo voznike brez škodnih primerov, recimo 20, 30 let.
Delo krepa človeka

Lonsarg ::

Že že, ampak vodit kdo ima koliko škodnih primerov ni isto kot vodit "uradni" sistem z bonusi.

;-) ::

Ne bluzi solatko dveh bonusov iz enega nebos naredil pa lahko pises samemu direktorju bilokatere zavarovalnice, tudi če je tvoj brat. Nenazadnje to sploh ni na ravni zavarovalnice ampak AZN in SZZ.

fikus_ ::

30% bonusa + 29 komercialni popust = 50% skupaj
Imam pa več stvari pri isti zav.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
843208880 (1817) wcpapir
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16840991 (7057) Mateja88
»

Kam po informativni izračun zavarovanje vozila?

Oddelek: Loža
335043 (1752) hp98
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8017804 (14619) dj_uro
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821260 (15352) čuhalev

Več podobnih tem