» »

ADSL - Staticni IP

ADSL - Staticni IP

tilko ::

Zivjo!
Tudi jst sem se odlocu za to cudes, seveda pa bi mel doma tud en web sajt. Zanima me, kako je s temi staticnimi IPji. Baje dobis pri Siolu kar 4 dinamicne IPje. A ce zaprosis za staticni IP, potem dobis tudi 4 staticne, oz. a dobis 1 staticni in 3 dinamicne, ... Nujno bi potreboval vsaj en staticna IP in se vsaj enega dinamicnega (lahk tudi staticni seveda). A veste mogoce za ceno za 2 staticna IPja oz. 1 staticnega in se kaksnega dinamicnega?

lp, tilko

PaJo ::

Zal ti po moje na siolu ne bodo dali veh ip-jev:D
Lahko mas ali 4 dinamicne ali pa enega staticnega, drugace ne gre, da se pa menjavat med zadevama, s tem da prvic je zaston, drugic pa placas ze nekje 2k SIT.
Drugace pa obojega ne mores met, sploh pa ne vem zakaj rabis to tvojo kombinacio, saj ce zelis lahko na dinamicnem ip-ju uporabis servise v stilu dinamicnega dns-a in ti stvar laufa podobno kod fixni ip, jaz to ze 2 meseca uporabljam pa deluje zmeraj kod urica:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

tilko ::

OK, hvala. Kako pa se potem updatea dns? Kako pa je z resolvanjem na ircu? Nimam veliko izkusenj s to stvarjo, a me lahko mogoce napotite na kaksen naslov?

lp, tilko

Gandalfar ::

www.dyndns.org

oz. apt-get install d2client .. nekaj taksnega (seveda rabis prej acc na kaksnem dyndns servisu)

google:dnyamic dns

Zgodovina sprememb…

chuck ::

Jaz bi tudi imel kombinacijo, zakaj ne omogočijo? Vsaj na prestižnem paketu bi ti lahko dali več IPjev.
Stalni IP je dober če igraš igre in te sredi igre ne vrže iz neta.
Dinamični pa pride prav če se tvoj IP banna. Se mi včasih zgodi na kakšnem FTPju ali DC hubu>:D
Prav tako je dobro da vsake toliko časa menjaš IP, če ti slučajno hakšen hacker ali script kiddie nagaja.

Še bolje da ukinejo 24 urno prekinjanje povezave saj če imaš možnost stalnega IPja tako ni več poante.

Gandalfar ::

jah dnsja glih ne mors laufat ane na dinamicnem ipju. Pa z maili bi znal bit tud kaksn manjsi problem.

Ce hcoes vec staticnih ipjev si kupi poslovni paket. Politika firme pac. Vprasaj ti telemach ce ti dajo 4 razlicne ipje raje pa te bodo vprasali, ce si ti cist nor...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
356004 (5146) Bakunin
»

ADSL statični ali dinamični ip kaj je boljše

Oddelek: Omrežja in internet
51661 (1540) DSmidgy
»

Kako zamenjati fiksen IP !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132973 (2658) Sergio
»

ADSL in statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
112046 (1612) footprint
»

Obvestilo za vse ki želite komfortni paket (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
574100 (2945) iration

Več podobnih tem