» »

Obvestilo za vse ki želite komfortni paket

Obvestilo za vse ki želite komfortni paket

«
1
2

iration ::

na siol je potrebno poslati dopis z vašo naročniško številko in na 0801000 je tip reku da bo stvar urejena v parih dnevih. *hint*: zraven priložiš še obrazložitev za statičen ip 8-) jest že pišem :) 0:) :)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Old-Death ::

Statični IP lahko imaš tudi v standardnem paketu, kajne?
Kaj pa boš napisal pod obrazložitev?

iration ::

ravnokar se zanimam pr prjatlih na icq-ju. pravjo, da al to da hočem webpage (in da je 10 mega kakor ti daje siol premalo) al pa kej tacga. po moje bi se dalo napisat tud da zato ker ne želiš prekinitev pri online gamingu. kšne ideje???
najbrž bi blo to da napišem da rabm za p2p sever mal preveč za njih :D :D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

mirage ::

Kaj tudi pri komfortnem paketu moraš pisati obrazložitev za statični ip?

Old-Death ::

Heheh fora prekinitve povezave ADSL vsake toliko ur je bila ravno to da bi vsaj malce otežili postavitev strežnika.

Sedaj pa so ti na podlagi takih argumentov pripravljeni dodeliti statični IP?? ni logično

iration ::

ja, tko zgleda. ziher je ziher. če kdo ne ve, je naslov SiOL d.o.o., Cigaletova 15, 1000 Ljubljana
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Sergio ::

ste prepričani, da pri dodelitvi statičnega IPja ne prihaja več do prekinitev?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

iration ::

po moje da ne več. če pa slučajno, bi blo pa vseen bolš kot prej - vsaj ne bi rabu laufat No-IP updaterja.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

mirage ::

V komfortnem paketu imaš že avtomatsko statični ip. Al ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

Old-Death ::

HEHE točno, po mojem je to zanka!!

Sej ne vem nikol nisem mel še tolk časa pržgano kišto da bi testiru če te tisti ta drugi Ne-SIOLOV protokol res takoj nazaj poveže, samo potem je prekinitev povezave vsake 15 ur res manjši problem.

iration ::

sem klicou še enkrat: tip pravi da je obrazložitev vseeno potrebna pri komfortnem paketu. in pa da naj raje ne navajam da rabim stat ip za gaming pa to ampak za webpage. tolk da veste!
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Old-Death ::

V mojem primeru se najbrž zaenkrat še ne bom odločil za komfortni paket, ker moji komfortni starši nebi dajal še po 2 jurja na mesec:))), se pravi če se ne bom odločil za drugi paket koga nej kontaktiram za statični IP?

iration ::

pisno! in to na papirju, ne po mejlu :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Hux ::

jaz nocem staticnega IPja ker te ko me enkrat banajo je fertik lol. Po drugi strani pa ce neka oseba ko si se ji zamero ve tvoj IP ki je staticni tudi ni vredu lol.

Old-Death ::

Dej če se ti da pošli svojo zahtevo še meni, da malo prečekiram :) jerkic@yahoo.com
tnx

Old-Death ::

hehe jaz se nobenemu računalničarju še nisem zameril , sem se pa kakšnemu južnemu človeku v vetrovki,ta bi ti pa na banko z tvojim IP-jem dnar šu dvignit heheh.

Hux ::

hehe jaz mam opravka z takimi tak da reje ne dinamicni je bolj varno ce pa ze server postavim pa pozenem dynu program in imam dosti lepsi ip kot pa neke stevilke grde :)

Tr0n ::

Decki, jaz bom vec kot zadovoljen, ce bo prenos okoli 100kb/sec ali manj (bi bil zadovoljen ze z 5kb/sec, samo da se impulzi ne racunajo). Ne rabim staticnega IPja, tudi komfortni paket ne nucam. Samo da bo zadeva kolko tolko laufala in ne bo kaksnih drugih omejitev :).

Hux ::

110-115 pricakuj ceprav je teoreticno mozno nekaj cez 130 ampak neralno. Tudi zaj ko bi naj 64kB/s laufalo mi realno gre 60.2 kolk tolk stabilno in to z siol serverja.

pivmik ::

Nekaj vprašanj:

Če ne zahtevam statičnega IPja takoj, ga lahko pozneje?

Če želim moj statični IP zamenjat, se bi ga dalo?(recimo zaradi raznih napadov, ban-ov itd itd)
LP, Gregor GRE^

slawc ::

Zakaj bi pa potem sploh hotel staticni IP? da te pa kksn folk lazji najde mas pa itak dyndns service
LP, Slawc

pivmik ::

just answer my qustions and dont make new ones, please!

Če ne zahtevam statičnega IPja takoj, ga lahko pozneje?

Če želim moj statični IP zamenjat, se bi ga dalo?(recimo zaradi raznih napadov, ban-ov itd itd)

NOVO vprašanje:
Če dostopam preko HUB/SWITCHA direktno z dvema računalnikoma z enakima user/pass(trenutno ima vsak računalnik svoj dinamičen IP). Kako bo potem s statičnim IPjem? Kdo bo dobil tisti določeni IP? Oba ne moreta imet istega. ???
LP, Gregor GRE^

tejo ::

PicNiK: hkratna povezava dveh računalnikov (preko hub) pri adsl s statičnim ip-jem ni mogoča

shock ::

PicNiK: kar se tiče statičnega IP ja ti določiš sam keremu računalu boš dal. Saj imaš tam eno opcijo al imaš avtomatično dajanja IP al imaš statični IP. To je vse pod options pri networking

jc ::

Tud pr statičnem IP-ju so stalno prekinitve na 12 ur kukr pr ostalih. Vem ker ga mam.

lp

jc

royt ::

1. osebam, ki bodo priklopili ADSL po 1.9. bo dobil standardi paket z 1024kb/ 128kb+ dinamični IP, cena ostane 8000 sit

2. osebe, ki že imajo ADSL pa bodo dobile po pošti pismo, v katerem piše, da se bo sama hitrost zvišala. ne takoj, ampak v roku enega meseca.

3. na voljo bo tudi komfortni paket z 2048kb/ 256kb+ dinamični IP za 9900 sit

4. če bo kdo želel statični IP, bo moral poslati prošnjo z dokazili, da ga res potrebuje. dodalitev statičnega IPja bo brezplačna. dodelili bodo največ 1 IP naslov.
dokazila bodo morala bit utemeljena. da boš napisal, da bi rad imel strežnik, ali kot sem nekje zasledil, da siolov ni dober, NE BO sprejeto. zato navadni uporabnik ne bo tako lahko dobil statični IP.

5. pri paketu ADSL LAN pa bo mogoča dodalitev dveh IPjev.

6. pri statičnem IP naslovu v standardem in komfortnem paketu še ni 100%, da ne bo prekinitev. pri paketu ADSL LAN pa zagotovo ne bo nobenih prekinitev. izvedel iz prve roke.
vse kar je pomembno sem napisal!
[Microsoft... ker se cenim!™]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: royt ()

Sergio ::

jc: prekinitev ne bo več. preverjeno.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

royt ::

Sergio:
še ni 100%.
[Microsoft... ker se cenim!™]

Sergio ::

mam filing, da bo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Hux ::

Ki te mas ti 12 urne prekinitve? Jaz mam tukaj kvejcemo 24urno. In ves da mi je cisto vseeno ce je ta prekinitev ali ne ker racunalnik s epoveze nazaj po 24urah takaltak v 1sekundi.

Zamenjavo staticnega IPja ti pa nebojo dali ce te kdo bana to si lahko ziher.
Jaz nocem staticnega nej se kr menjava vsej me doben tracknit ne more.

|SNap| ::

Pri staticnem IPju preverjeno ne bo prekinitev. Mi je pa mal cudno da prosenj ne sprejemajo po mailu, ampak so mi rekli da naj posljem po faxu ali pa po snail mailu.

P.S.: po emailu sm poslal uceraj cca. ob 23:00 na info@siol.net, ob 23:15 pa sem ze dobil odgovor. Ker pa ocitno faks se ne oglasa v tako poznih urah, sem faksiral danes zjutraj ze takoj ob 9:00 ko sm se zbudil.

Tr0n ::

Kako bo pa potekal prehod iz enega paketa k drugemu, torej ce imas sedaj standardnega in bi rad imel kompfortnega in obratno? Bos lahko vsak mesec zamenjal paket oz. bo to kako omejeno etc...?

|SNap| ::

kako naj pa vem, ce revez ne vem, ves ti ?
:)

po mojem razumevanju se naj bi bilo mozno prijavit dvakrat z istim usernameom in passom. kaj potem se ti BW trenutne in nove povezave rezpolovi?

kaj pa mislite da se bo zgodilo ce imas staticni IP in se prijavis se drugic?

baaaaa ::

jst usen upam da nebo statičnega ipja ze avtomatsko, temvec da bo potrebna obrazlozitev;)

shock ::

baaaaa: poglej saj lahko to sam določiš
Control Panrl-->Network Connections--->ADSL-->Properties-->Networking--->TCP/IP Properties Obkljukaš namest Obtian an IP address automatically klikneš na Use the following IP address in tam vpišeš IP naslov, ki ti ga bojo dodelili.

|SNap| ::

mislim da si baaaaa-jev post narobe razumel.

Gh0st ::

A je možno da imaš recimo en Linux gateway, dynamic IP, ki ima skripto za takojšenj reconnect ko te po 24-ih urah disconnectajo (na siolu) in da se potem dva computerja povezujeta v to ADSL omrežje? oba naenkrat? seveda pod enim IP-jem, ki ga predstavlja gateway...je to možno?!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

|SNap| ::

afkors. sicer pa zato ni potrebna nobena skripta, ampak samo "persist" napises v /etc/ppp/options.

blabla ::

Ghost: Seveda je možno. Sam imam Linux gateway 166MHz MMX in še 3 računalnike v mreži. Probleme imaš lahko, če veliko igraš igre preko neta in take stvari, ker si za firewallom in se moraš matrati, da bi prišel do aktivne povezave v svet. OK no, ne znam je naštimati. :D

|SNap| ::

counter-strike dela brez problemov, nc bat :)

drugac pa nebi smel bit tok kompliceran. ce se pa drugi morjo nate povezat, pa uporabis port forwarding.

Gh0st ::

WAW! žur! Da-best!
hvala no!!!:D
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Paramedic ::

Recimo da mam js tak primer kot ga opisujete. Pa da nism admin omrežja. Pa mi ne dela q3a, a lahko kej naredim glede tega?:D
End transmission.

Hux ::

ne. Nebos dobo za postavlanje serverov ali podobne stvari. Reci jim da pizda samo to je spet server pol lol. Nevem pizda kajkoli bo namigalo na postavlanje servera bos mel malo srece. Hm... nevem kaka obrazlozitev bi bla primerna. Sej to je ravno fora ni je sploh lol. Ko jebe ko jaz rabim staticni IP pozenem samo mali programcek ki se tak vendo ob windus startu starta tak da ni krize glede tegal in se lepsi IP mam kot recimo name.dynu.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

iration ::

ma ja, sej maš prou. jest sm poslal prošnjo, če pa ne bo ratal, bom pa naprej uporabljal No-IP.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

royt ::

za navadnega uporabnika bo izjemno težko dobit statični IP. kot je že Hux2 povedu, kakršni koli strežnik, ki ni res neki pomembnega, ne peide v poštev!
[Microsoft... ker se cenim!™]

Tr0n ::

Zakaj si tako zelite staticnega IPja? Ce vas banajo s kakega FTPja,... ste v qurcu. Pa na splosno ni tako varna varianta. Kaj razni dns servisi, ki vam vedno dodelijo isto domeno niso dovolj? Si to res zelite in zakaj? :)

royt ::

fora je v tem, da še nisem videl človek, ki bi bil 25 ur na internetu..
[Microsoft... ker se cenim!™]

|SNap| ::

nekako tako je zgledal moj pogovor z Siolovcem(080 8765) na dan ko je slo tech objavil novico:

Jest> dan, jest sm pa na slo-tech prebral da bo po novem mogoce dobit staticen ip tut pri adslu, pa me zdej zanima a je to res
Siolovec> ja, je res ampak bos mogel poslat prosnjo, z utemeljenim razlogom
J> hmm, ja kaksen pa je to utemeljen razlog?
S>nevem, naprimer da si kaksen student in ne zivis doma pa dostopas do racunalnika drugje, al pa kaksna taka stvar. vsekakor ne da bos postavil ftp streznik z igrami
J>ne, ne, se razume
S>*smeh*

iration ::

Jest bi si želel met stat ip zato, ker laufam p2p server in je res qurac če ti prekinja enkrat na dan. sej sama sprememba ip-ja me ne moti. drugače pa rebootam pc enkrat na dva tedna povprečno. al pa se npr pogovarjam s kšnim modelom na določenem serverju pa me disconnecta in ne morem več pol pridt na isti server al pa vsaj dolg cajta - da seveda ne omenjam stvari ki se ravno d/l-dajo.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

usb2.0 ::

Ja ampak jim to nis uspelo, ker se dobijo že vsepotrebno programje, da rešiš ta problem...
DNS2GO client...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IIS problem?

Oddelek: Izdelava spletišč
111127 (998) primozj
»

statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
355999 (5141) Bakunin
»

Kako zamenjati fiksen IP !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132965 (2650) Sergio
»

ADSL in statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
112040 (1606) footprint
»

ADSL Komfortni paket?

Oddelek: Omrežja in internet
181430 (784) eee

Več podobnih tem