» »

Kako zamenjati fiksen IP !?

Kako zamenjati fiksen IP !?

DeLuX ::

Zdravo. Imam ADSL komfortni paket.
Poslal sem jim ze zahtevo, da hocem staticni IP
namesto fiksnega.

Ali se komu sanja, kako bi spremenil trenutni fiksni IP
v drugega (fiksnega). Samo da se zamenja... Zihr se
da na nek nacin :) To hocem zato, ker sem z necesa
ban-an, in ne se ne morem vec konektat.

Hvala za pomoc.

LP,
DeLuX

Mr.B ::

Opredeli statičen namesto fixnega ?

Ali hočeš reči da bi rad imel drugi fixni IP , zaradi teag ali onega , pa jim moraš to nekako razložiti !
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Brane2 ::

Zahtevaj na Siolu zamenjavo IPja. Za kakšnega jurja ti bodo to že nardili.

Ne verjamem, da si lahko kar tko zamenjaš I.P. Ti to verjetno že lahko nardiš, samo Siolov modem se ne bo hotu pogovarjat s tabo...

Saj ne vem, kakšna je razlika med statičnim in fixnim I.P.jem ?

Če je statični tak kot dinamični, le da ti Siol nikoli ne "poči slušalke dol" in spremeni I.P. , potem to mogoče lahko dosežeš sam. Izklopi modem in ga spet vklopi nazaj.
Stvar se bo spet pogajala za I.P in tokrat mogoče dobila od Siola kaj drugega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

pivmik ::

Ko imaš statičen ip imaš statičen IP, pa da zakuriš svoj računalnik in/ali modem ne bo se spremenil. IP SiOL dodeli na podlagi usernamea in passworda(no to si vsaj jaz mislim). Če ki šel h kolegu in vtipkal svoj user in pass bi dobil uni IP, ki ti je bil dodeljen. Zato pri statičen IPju ne more it z istim usernameom več kot en uporabnik na ADSL.
Spremembo statičneg IPja po moje lahko zahtevaš na SiOLu ali pa zahtevaš prehod na dinamičen IP. In to bi po moje naredili tudi zastonj.
LP, Gregor GRE^

boštjan ::

če bi šel delux iz statičnega na dinamičnega,mu mogoče ne bi dovolili,saj je podpiso neko pogodbo,no na pamet govorim.najbolje je da da pokličeš na siol in rečeš da bi rad novi IP.ziher te bojo pbarali zakaj,pa reči da si opazo vdor,da ti je nekdo trojanca poslal,pa bi zato zamenjal.no nekaj podobnega si zmisli.pa vedi da te bo to koštalo

DeLuX ::

hehe. hvala fanje za info...

hm. kot prvo:
zajebal sem, k sm reku statičn in fixn. baje je isto. ok.

1. imam statičnega, in najraje bi mel dinamičnega!
poslal sem jim ze mejl 1 mesec nazaj, pa so odpisal,
da moram zahtevo napisat, da ukinjam statičn ip, in
uveljavljam dinamičnega. Nic niso rekl d bo kej kostal.
OK. jst to posljem, a ni odziva ze mesec!

2. Druga varjanta, ki bi mi prisla tud prov je ta,
da bi nekako statični ip, zamenjal takrat k bi hotu...
recmo.. primer k ga je nekdo povedu, da naj izklopim modem itd... Samo da se zamenja... To je point. Se to da?
Ko pridem domov bom probal sklopt modem pa to...

Kaj pravite na prvo tocko, kaj na drugo?

fnx ya all

LP,
DeLuX

ali3n ::

AD1) Na Siol je potrebno vse zahteve v zvezi s spremembo naročniškega paketa poslat v papirnati obliki - s klasično pošto.
Zahteva mora vsebovati:
Ime in Priimek
Naslov
naročniško številko (Siolovo)
uporabniško ime
po možnosti še telefon (GSM)
tvoj e-mail

Potem napišeš, da bi želiš da ti dodelijo nov IP oz. da te dajo nazaj na dinamičen IP.

Spodaj podpis (oz. če gre za firmo še žig)

AD2) Pri dinamičnem IPju se ti vsakič ko se na novo povežeš na internet spremenil tvoj zunanji IP. Pri statičnem je ta fiksen, neglede na to kaj počneš. Če želiš nov statičen IP glej zgoraj.


----
dodatek:
pravkar sem preveril: v "Obvestilu o dodelitvi statičnega IP naslova na ADSL dostopu" ki si ga verjetno dobil tudi ti, piše v drugem odstavku:

"Statični IP naslov vam lahko zamenjamo ali umaknemo na osnovi vaše pisne zahteve. Tovrstno spremembo obračunavamo v skladu s cenikom"

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

SasoS ::

>2. Druga varjanta, ki bi mi prisla tud prov je ta,
>da bi nekako statični ip, zamenjal takrat k bi hotu...

Ja...in tehniki ne bodo imeli druzga dela kot da bojo v routerje pisali nove IPje...

DeLuX ::

Sasos: hehe. dobra ja... ma.. a z izklopom modema ne gre?

Alien:

to spada pod tocko 1.
- poslal sem jim navadno posto, saj sem prej mejlal, pa so rekl kva more bit... podpis, mejl naroc. st. tel, in drugi podatki, samo jst sm to poslal pred mesecem, pa se ni blo nc odziva! kaj zdej?

LP,
DeLuX

boštjan ::

glede resetiranja modema to ziher ne gre da bi si zamenjo IP,ker si ti registriran pod tem IP in te tud majo na računalniku.
če si jim piso,jih pa zdaj pokliči in gnjavi,gnjavi,gnjavi,gnjavi:D :D

ali3n ::

je že bostjan napisal - telefon v roke, pa kliči vsak dan, pa bo... (pa prijazen bodi, bo šlo še hitreje, če kateri uradnici mal na dušo popihaš:D ). Al pa še enkrat pošlji zahtevo.

Glede IPja: reset modema je reset modema... če maš naročen fiksen IP - ta ostane isti. IP se da spremenit (spet pisna zahteva po golobji pošti), kolk pa zaračunajo pa ne vejo ker "še niso imel takega primera" (izjava uslužbenca na Siol Helpdesku). Tko da boš zgleda prvi.>:D

Drugič pa ne kozlarij zganjat naokol po netu....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

AngelOfDeath ::

proxy ;)

Sergio ::

Če bi SiOL za _dodelitev_ fiksnega IPja zaračunal neko simbolično ceno (1000 SIT + DDV), takih primerov ne bi bilo. Tukaj je SiOL, IMO, naredil napako, ker je s tem, ko je omogocil zastonjsko dodelitev fix-ipja, za sabo potegnil se kup "nadobudnezev", ki bi imeli fix-ip per se. Sicer pa tudi jaz ne poznam aktivne tarife za menjavo stalnega IP naslova.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Evoga.

Sprememba profila (dinamično/statično naslavljanje): 2.521 -- po ceniku.

Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIOL internet in 2 "računalnika"

Oddelek: Omrežja in internet
51058 (983) toxius
»

Konfiguracija level one routerja (4 port)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51533 (1451) Dr X
»

Obvestilo za vse ki želite komfortni paket (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
574072 (2917) iration
»

Vem, da danes bo srečen dan... (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
655225 (5225) Dami
»

TELE-TV kabelski uporabniki pozor!

Oddelek: Omrežja in internet
353269 (2539) SubOrbit

Več podobnih tem