» »

i5 2500k

i5 2500k

«
1
2

runingdead ::

Ali bi mi Procesor i5 2500k Zdržal 2 leti z igranjem naj naprednejših iger?

lp
  • spremenil: Mavrik ()

runingdead ::

mislim i5 2500k* (oprostite za napako)

gendale ::

kako misliš zdržal?

crknil sigurno ne bo

al misliš 'a bo dovolj hiter?'?

tud to je zelo verjetno da bo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

terencehill ::

Bi.

Janac ::

verjetno bo, odvisno od graficne

runingdead ::

Mislim si kupiti Nov računalnik.
Gtx680
2500k
16gb ram
....
In če bi lahko čez kako leto igral naprednejce igre.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Grafična za 467EUR bi skoraj lahko poganjala igre 2 leti. CPU je pa tako ali tako win.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Janac ::

saj 680 je najhitrejsa graficna kartica! 3 leta se bo b.p poganjala najnovejse igre

runingdead ::

Kaj pa ce uzamem 2700k?

Mesar ::

Se ne splača.
Your turn to burn!

ABX ::

Če boš navil 2500k, brez dvoma.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

hojnikb ::

počakaj na ivy bridge ;)
#brezpodpisa

ABX ::

To je tudi res, nova serija je za vogalom.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

runingdead ::

Kako podnoŽje bo pa imel ivy bridge (če je Že znano)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

69charger ::

Ivy Bridge bo podnožje 1155,torej obstoječe plošče bodo podpirale te procesorje če seveda njihovi BIOSi to omogočajo(preveri na proizvajalčevi strani).
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Isotropic ::

runingdead je izjavil:

Mislim si kupiti Nov računalnik.
Gtx680
2500k
16gb ram
....
In če bi lahko čez kako leto igral naprednejce igre.

kupi plato na Z68 alpa pocakaj na IB, da bos mel se PCIE-3.0, ce se bo kaj poznalo...

OChack ::

z68 gen 3 imajo pcie 3.0 in 0,22 ready je pa res da dobra plata pr nas nekje 150e naprej, izjema asrock kjer je odvisno kako srečo imaš
Int€l inside, IDIOT Outside

ABX ::

Z plata da, ampak ne zaradi PCIE 3.0, ker ga ne rabiš še. No, razen če ne misliš nabavit dual GPU kartice ki še bojo prišle ven. Recimo 7990.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

touchspeed ::

Pozdravljeni,

Da nebom nove teme odpiro, bom kar tu vprašal.
Imam namen kupiti i7 2600k, koliko rama podpira procesor max? npr. da bi meu 2600k z 16/32GB rama.

Hvala za odgovor.

Qrents ::

Osnovno plato moraš pogledat kolk podpira
Turn your pc into piece of ART

Tilen ::

Procesor podpira veliko, veliko več kot to. ;>
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

touchspeed ::

za plato mislim kupit MSI X79A - GD45 (8D) , ki ima 8 rež za ram, plata pa podpira do 128GB. Prvo mislim dodat potem 32gb rama, potem pa še po potrebi.. bo potem tako vredu?

Tilen ::

Čemu toliko rama?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Janac ::

touchspeed je izjavil:

za plato mislim kupit MSI X79A - GD45 (8D) , ki ima 8 rež za ram, plata pa podpira do 128GB. Prvo mislim dodat potem 32gb rama, potem pa še po potrebi.. bo potem tako vredu?


ne nebo ker za to plato rabis 2011 cpu

touchspeed ::

toliko rama bo za adobe after effects, autocast maya itd.
toraj bi mogel namesto 2600k vzeti i7-3930K?

Janac ::

ali pa 3820

touchspeed ::

Dobro, hvala:)

Janac ::

glej da vzames plato z 8 sloti za ram

touchspeed ::

bom.

nUUb ::

RAMa ni nikoli preveč / je vedno premal. Obdelava 1080p posnetka, pa gre 8Gb v momentu.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Loocas ::

kup si raj eno workstation plato ala Supermicro, Xeona E5-16xx in pa ECC registered rame.. boš mel iz starta 256GB memory support

OChack ::

eh ivy bridge sux :)
mam 2500k in dela na 5GHz brez problema, očitno so zadnji primerki narejeni kar kvalitetno, asus avto overclocker mi ga je navil nekaja čez 5,2GHz potem mi je naredilo modri zaslon, tudi temperature so dokaj nizke z thermaliight masgo coolerjem tam cirka 70 stopinj če lavfam OCCT linepack, če vklopim še AVX pa rata malce bolj vroče :D
Int€l inside, IDIOT Outside

hojnikb ::

5ghz na kaki voltaži ?
#brezpodpisa

TOP ::

OChack je izjavil:

eh ivy bridge sux :)
mam 2500k in dela na 5GHz brez problema, očitno so zadnji primerki narejeni kar kvalitetno, asus avto overclocker mi ga je navil nekaja čez 5,2GHz potem mi je naredilo modri zaslon, tudi temperature so dokaj nizke z thermaliight masgo coolerjem tam cirka 70 stopinj če lavfam OCCT linepack, če vklopim še AVX pa rata malce bolj vroče :D

Pa če bi zagnal Prime pa bi kaj hitro vse skup ugasnu,ker samo gledal,kako čudežno vroč postaja.Uporabljaš avtomatski overclock pa si mal pogledal na koliko ti je dalo voltažo proca,da se ne boš čudil ko ti bo šel po gobe.

OChack ::

Prime mi lavfa na 5.2 GHZ pa mi sploh ne zagreje procesorja, intel burn test je pa podobna pesem kot OCCT linepack+avx, s tem da pri occt dobim stopinjo višjo temperaturo.
brez AVX so napetosti take:
ročno nastavljeno na 1.36
CPU-Z: 1.392V
ASUS monitor: 1,464
poraba na štekarju nekje do 220 al 240W (mal pozabu)

če hočm vklopit še AVX (probal occt in intel burn)
je pa stvar:
voltaža na 1.400
cpuz: 1,452
asus crap 1,462-1,474 (neki tacga se spomnim)
temperature z intel burn testom do 85-86 stopinj, OCCT 87
poraba do 280W

kadar poganjam prime je poraba cca 30-40W nižja
voltaže so drugače kr ročno, mi je pa asusov tool dav tud na 1.55V, mal preveč, ampak ja na 1,5 gre ke na 5.2 GHz brez AVX, samo trenutno mam turbo mode naštiman na 4GHz in je zadost za vse oziroma mam kišto blikirano na 1,6GHz varčni način pa mi žre 70W :) (stari AMD 200w :))
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

Tilen ::

Kakšne imaš pa ostale BIOS nastavitve za to frekvenco?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

OChack ::

RAM mam na 1,54V (realno mal več skače) ostalo pa na Avto+ power saving vkloplen :)
edin faze mam vse vklopljene, pa tokovno regulacijo namest termalne, skratka kolkr sm se igrov z nastavitvami nekak ni blo zaznat večje al manjše porabe, tko da sm potem tako tudi pustil mimgrede na auto voltaži pri default nastavitvah (3-3ghz do turbo 4ghz) je voltaža kr 1.200V

opcij za nastavlat voltaže in podobno majo pa te plate čist preveč, na AM2 phenomu je blo vse to že zlo na izi ene 4 nastavitve voltaž al kolk je blo, zdej se pa itak zgubiš, da ne govorim o DDR latencah...tema :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

OChack ::

Int€l inside, IDIOT Outside

TOP ::

Maš navit proc na 5200 in se ti ne dosti ne greje z Prime 95,pusti malo dlje.

Tilen ::

Meh. Men javi, da Turbo V EVo ni podprt za moj model (plate?).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OChack ::

Prime 95 enostavno ne more konkurirati OCCT linepacku ali Intel Burn tetsnim programom sploh pri intel procesorjih, to se enostavno vidi pri porabi energije in gretju.
sicer dokler mi dekodiranje in igre delujejo brez težav ne bom kompliciral pri teh zadevah, ko pa se bo sesuvalo in podobno potem pa bomo delal tudi v tej smeri :)

model plate mam asus p8z77-v
Int€l inside, IDIOT Outside

TOP ::

Ne kotali buš probaj,prej.

DragonHeart ::

OChack je izjavil:

Prime 95 enostavno ne more konkurirati OCCT linepacku ali Intel Burn tetsnim programom sploh pri intel procesorjih, to se enostavno vidi pri porabi energije in gretju.



prime95 je _vedno_ osnovno orodje pri preverjanju ali se cpu pregreva ali ne. Dejansko sicer nikoli ne boš dosegel takšne porabe kot jo imaš s prime95, tako da če se s prime95 ne pregreva, se tudi v realnosti ne bo. Seveda moraš prime95 pustiti delovati vsaj pol ure da dobiš realno oceno.

korenje3 ::

prime95 je merilo samo za pregrevanje, kar pa ni problem pri procesorjih. Problem je stabilnost, ki ga pa prime95 ne pokaže. Velikokrat prime95 brez napak in problemov steče skozi, medtem ko ti programi v windowsih crkujejo in kažejo errorje...

TOP ::

Prime 95 je blo vedno in bo merilo stabilnosti vseh ljubiteljev navijanja,posledično vidiš koliko doseže max.stopinj proc pri polni obremenitvi,ki v realnosti težko dosežeš pri dobrih procih,s kakim rendanjem in podobnim zadevam.

korenje3 ::

temperatura procesorja in stabilnost procesorja ni isto.

OChack ::

mene Prime nekako ni prepričal sem pa ga lavfal samo tam nekje 3 ure, vem da eni po cele dneve poganjajo,
za OCCT velja da 30 še bolje pa 60 minut stabilnosti bi moral zadostovati igram.
trenutno mam samo bedno intergrirano grafiko in igre sicer delujejo ampak to ni to :)
drugače si malce preberite o AVX (podvoji hitrost operacij z plavajočo vejico) kdaj bo to v igrah.........
Int€l inside, IDIOT Outside

TOP ::

Mislim,da se izmikaš uprašanja in nas hočeš učiti kako in kaj,seluje Prime95.Ampak nima veze,takih je bilo že veliko,ki pišejo kako se jim proc oh in sploh navije in ma zelo nizke temperature na zračnem hlajenju.Uglavnem je važen,da si ti zadovoljen.

Xserces ::

Linpack najbolj pogreje CPU ... to se ve te dolg...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Xserces ::

Pri meni isto ... prime ne segreje tok kokr OCCT pa se lahk na glavo postavm :))
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje fx-8320 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24541109 (27886) m0LN4r
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611850 (10562) wate
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120737 (15281) m0LN4r
»

Sandy bridge (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Strojna oprema
908197092 (146110) fr4nc

Več podobnih tem