» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
31 / 41
»»

googleg1 ::

Jype, možnih razlag je več. Lahko bi šel v službo tudi v Avstraliji. Tam je vse na glavo :)

oemdzi ::

Živjo, mi kdo pove ( po možnosti iz lastnih iskušenj) če je ta plašč(link spodaj) dovolj zdržljiv za 1:1 vožnjo asvalt:gozdna makadamska pot. Makadam je vzpon in mi ni problem če je slabši oprijem, skrbi me le predrtje če pride v stik s kakšnem večjem kamenčku. Pot izgleda nekako takole:



link do plašča: http://www.extremevital.com/bikes/plasc...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

oemdzi ::

edit: http://www.bike-center.si/komponente/pn...
Verjetno bolj zanesljiva zadeva za offroad + cenejše, ker za1x sem totalen rekreativec in na 8 let starem MTBju, kjer so sodobne cestne gume verjetno več vredne od bicikla :P

Mnenja ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

STU-III ::

Makedam naj te ne skrbi preveč glede predrtja.
Line secured.

STU-III ::

Ne vem, če je prava tema ampak tukaj ste bolj kolesarji.

Kako se ti kolo kar razstavi?



Ja bilo že prej tako načeto? 8-O
Line secured.

Okapi ::

Evo, nekaj za Jypeta - včeraj so po svetu biciklirali nudisti.;)

http://now-here-this.timeout.com/2013/0...
http://www.guardian.co.uk/world/video/2...

mr1two ::

Dns na franji, manjši spodrsljaj :|
 praska

praska


 plašč

plašč


 blowout

blowout



Upam, da mi uspe drugo leto do cilja pridt, sicer je bla pa super izkušnja:)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

jype ::

Okapi> Evo, nekaj za Jypeta

Jaz nag vozim samo po državah, ki niso katoliško zavrte. Po Hrvaški (no, po obali)!

Danes sem se končno ustavil in fotografiral eno najbolj absurdnih filozofskih dilem:



Potem pa nazaj čez Dunaj:

Mipe ::

jype je izjavil:

Jaz nag vozim samo po državah, ki niso katoliško zavrte. Po Hrvaški (no, po obali)!


Religion in Slovenia @ Wikipedia 57.5%
Religion in Croatia @ Wikipedia 88%

Watch out down there.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Alexius Heristalski ::

jype je izjavil:

Okapi> Evo, nekaj za Jypeta

Jaz nag vozim samo po državah, ki niso katoliško zavrte. Po Hrvaški (no, po obali)!

Danes sem se končno ustavil in fotografiral eno najbolj absurdnih filozofskih dilem:


S kolesom po cesti Ljubljana - Kočevje? Ti si pa zelo pogumen! Also, v neposredni bližini te slike je Ilijev kozolec, kjer naj bi Fran Levstik napisal zgodbo o Martinu Krpanu. Če bi danes pisal, bi jo verjetno o Jypetu Krpanu. :D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

jype ::

Mipe> Watch out down there.

Brez skrbi, nemški jezik (in valuta, haha) me varujeta bolje kot vsak angel!

Alexius Heristalski> S kolesom po cesti Ljubljana - Kočevje? Ti si pa zelo pogumen!

Že več kot 10 let po tej cesti nekajkrat letno bicikliram do Kvarnerja (pa še vmes kdaj), pa še nisem imel slabe izkušnje.

Alexius Heristalski ::

Zanimivo. Kot domačin jo odsvetujem kolesarjem, ker je ozka in nepregledna, vozniki pa nestrpni, sploh Kočevarji, ki si domišljajo, da živijo eno uro stran od centra Ljubljane. Za dosego tega ambicioznega časa potem pač peljejo nad omejitvijo ... :/
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

jype ::

Ob nedeljah dopoldan je prometa na splošno precej malo, razen motoristov, ki jih je takrat največ (ampak ti so do kolesarjev v splošnem zelo uvidevni).

jype ::

Truga ::

Ceu lol:

jype ::

OMG, I had no idea SplitCookie was a woman.

No ja, makes sense.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mr1two ::

@death by bicycle
"Bike loby"...bike loby je rekla. OMG, bike loby, that's new. In lol na ves prispevek. Yup, kolesarji so ta prava nadloga in teroristi brez primere, ziiiiher.;(((kje je un smejko, k bruha, kr bi mi prav pršu zdej)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

tt2advanced ::

sudden influx - swašta, k da so okupirali celotn fancy neighborhood zdej kolesarji
ne rečem da se zarad teh psihopatov bunijo

sam citi bajki?
What Else Is There?

jype ::

Ojej no, premium rush :)

gzibret ::

http://www.dnevnik.si/slovenija/v-ospre...

Do nedelje poostren nadzor nad kolesarji
Vse je za neki dobr!

jype ::

gzibret> Do nedelje poostren nadzor nad kolesarji

Bom pozneje uploadal video kako sem danes po cestah šibal mimo teh policijskih zased (ki so očitno namenjene starejšim občanom, ki na kolesih prevažajo vrečke iz trgovine).

jype ::

Smešno je tudi dnevnikovo navajanje statistik in "zaskrbljujoče" pisanje o čeladah.

Kolesarji brez čelad so bistveno manjkrat udeleženi v nesrečah, večja številčnost kolesarjev pa močno pripomore k splošni varnosti kolesarjev, ker se ostali udeleženci nenadoma začnejo zavedat, da kolesarji dejansko niso mitološka bitja.

gzibret ::

Ah, pusti te novinarske statistike. Izmed treh mrtvih je eden imel čelado. V bistvu pa tudi eden izmed treh povprečnih kolesarjev nosi čelado. Nimajo pojma.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

V resnici je ravno obratno. VEČ je kolesarjev, bolj so objestni vozniki pozorni na njih, MANJ so ogroženi (čeprav je nesreč morda res več, ampak, če deliš št. nesreč na št. prevoženih km na kolesu, pride znesek nižji).
Vse je za neki dobr!

Daedalus ::

Dnevnik> Število kolesarjev na slovenskih cestah, zlasti v mestih, se namreč povečuje, s tem pa tudi njihova ogroženost.


Tale je čisto bosa, ja...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Master_Yoda ::

Je ze kdo tukaj zamenjal veriznik (kasetni) brez posebnega orodja ? Ce ja kako vam je uspelo ?

Aston_11 ::

Boš samo zafrkil. Tudi odvisno, kakšnega imaš, ker je orodje različno. Če že, vpni verižnik, izvijač in kladivo in upaj na najboljše. Pa v pravo smer tolči. Vendar, ker bo škoda enaka tistemu specialnemu kosu (kot nastavek za gedore), se ti ga splača kupiti, ker tako drag spet ni.

jype ::

Master_Yoda> Je ze kdo tukaj zamenjal veriznik (kasetni) brez posebnega orodja ? Ce ja kako vam je uspelo ?

Sposodi si orodje. Če si iz Ljubljane, ti ga za campo in shimano/sram lahko jaz.

BTW, poostren nadzor nad kolesarji se pozna - ker jih manj vozi po cestah, grem lahko precej hitreje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Aston_11 ::

Ni logike, vendar me je včeraj eden z biciklom bolj podobnemu trekingu kot specialki v dolino šišal, medtem ko sem jaz njega v klanec - masa na moji strani, moč v dolino na njegovi, v klanc obratno. Če bi pa imel še kamerco kot jure, bi pa še pokazal to čudo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Double_J ::

http://www.delo.si/novice/ljubljana/do-...

Napetost med pešci in kolesarji? A to so od jypa tle pobral?
Dve šivanki...

Mipe ::

Piano. Kako ironično, ravno sem bral, da bo Delo prešlo na lastno plačljivo platformo.

Offtopic? No, zgornji članek je pokopan pod pianom.

jype ::

Double_J> Napetost med pešci in kolesarji?

Ja, eni pešci mislnjo da je cel svet njihov.

Mipe ::

Kolesarji takisto. There can be only one.

jype ::

Ne, kolesarji pa ne. Samo pešci.

Double_J ::

Ja, eni pešci mislnjo da je cel svet njihov.


Ti si meni v temi očital, da ogrožam pešce, ker se vozim po njihovih površinah. Par dni za tem, pa naletim na ta članek, tako da upam da niso na MOL pobrali kakih norih idej...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

Double_J> Ti si meni v temi očital, da ogrožam pešce, ker se vozim po njihovih površinah.

Ja, a ni očitno? Kolesarji so pač smrtno nevarni, vsako leto do smrti povozijo vsaj štiri miljarde pešcev - in to samo v Ljubljani.

Pešci pa nič krivi.

Double_J ::

Ja, a ni očitno? Kolesarji so pač smrtno nevarni, vsako leto do smrti povozijo vsaj štiri miljarde pešcev - in to samo v Ljubljani.


To ni bistveno, je pa dejstvo da bo Janković začel pisati položnice kolesarjem.:D
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

ttommy ::

Problem je v tem, da vsak misli, da se svet vrti okrog njega. Dejstvo pa je, da smo kolesarji zmožni precej hitreje razmišljati in reagirati kot pešci in šoferji avtomobilov.
Gamer

Malajlo ::

Master_Yoda je izjavil:

Je ze kdo tukaj zamenjal veriznik (kasetni) brez posebnega orodja ? Ce ja kako vam je uspelo ?

Razdreš kaseto, paziš na lagerje, pa z vodovodarskim ključem (francozom) odviješ. Potem sestaviš kaseto nazaj.
Mal zoprno, ampak v socializmu si moral poznati lokalnega mojstra, da ti je na stružnici naredil orodje 8-)
(al si pa odnesel feltno na prvi kolesarski servis, da so ti odtegnili kaseto, kar je bilo med tednom hitreje in bolj praktično)

Double_J ::

Od jypa mal pogrešam kakšne filmčke, ko se vozi po avtocesti...

Dve šivanki...

jype ::

GamerBoy ::

Saj večina voznikov neglede na prevozno sredstvo ko sedejo vanj/nanj postanejo razni Šumaherji in Armstrongi

Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

jype ::

Hm? Jaz se ne začnem drogirat, ko sedem na bicikl - motorna vozila pa vozim tako, kot od mene zahteva Kant.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

GamerBoy ::

Za Jurčka: 5 Reasons Riding a Bike Is The Most Humiliating Exercise http://www.cracked.com/article_19063_5-...
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

mr1two ::

ZOMG, od človeka, ki zna pisat bi pa pričakoval nekolko več inteligence. Članek mi pove samo eno- avtor je popoln les in nima najmanjšega pojma kaj sploh piše.
Zgleda da je imel Einstein prav> Samo dve stvari sta neskončni: vesolje in človeška neumnost, vendar za prvo nisem popolnoma prepričan!
Vsak dan najdem nekaj še bolj neumnega...
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

mr1two> Članek mi pove samo eno- avtor je popoln les in nima najmanjšega pojma kaj sploh piše.

A dej no, sej vidš da se zafrkava (navedek spodaj je čisto na koncu članka - avtor je kolesar, ki zbira denar za boj proti raku):

Actually, one of the reasons I'm riding is to raise money to fight cancer. I've already raised quite a bit thanks to amazingly generous Cracked readers. Click here to find out more or donate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mr1two ::

Prve 3 stvari sm prbral ko sm pisal komentar...tko da sm bil še mal šokiran. Zgleda da je poskusu na mal drgačn način pristopit k problemu(rak).
Še zmer se mi pa zdi, da je veliko takih, ki razmišljajo na podoben način, upam pa lahko, da tega ne delijo z ostalimi, ker je simply silly.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

Spovedničar> Za Jurčka

Za Spovedničarčka: Why cars are ridiculous:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jype ::

In še več:

letmein ::

Tole bi bilo za problematiko kraje koles super:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: letmein ()
««
31 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14222068 (14895) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22551842 (45131) BigWhale
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50960580 (53770) jype

Več podobnih tem