» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
23 / 41
»»

kitewing ::

Razlika ti je nepomembna ker nisi sprobal...
Razlika v tlaku v pnevmatiki bi ti bil verjetno tudi nepomemna, če ne bi sporobal.

jype ::

thramos> Zanima me čisto osnovno ... če se naprimer po ravnem asfaltu (da ni težav z zdrsavanjem) vozita dva na identičnih kolesih z različnima tipoma gum, eden z široko kramparico drugi z gladko in ozko, kakšna je razlika v hitrosti (oziroma moči, ki je potrebna za enako hitrost)?

Ja, bistvena.

Tudi med slabim poltabularjem in dobrim poltabularjem je ogromna razlika. Sem mislu, da je to samo marketing, potem sem pa v ene 10 letih stestiral 8 različnih gum in ja, razlika je ogromna.

energetik ::

mr1two je izjavil:

Po domače bi lahko rekel, da groba mtb pnevmatika puši po asvaltu proti tanki treking pnevmatiki.
Schwalbe pravi drugače. Širša guma ima pri enakem tlaku manjši kotalni upor kot ozka. Seveda pri enakem pofilu. Ni čisto intuitivno, ampak ko malo premisliš, je logično.

Sicer pa je pri hitrostih nad 20-25km/h bistven zračni upor, kotalni upor predstavlja takrat le majhen delež skupne sile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Vajenc ::

thramos je izjavil:

Zanima me čisto osnovno ... če se naprimer po ravnem asfaltu (da ni težav z zdrsavanjem) vozita dva na identičnih kolesih z različnima tipoma gum, eden z široko kramparico drugi z gladko in ozko, kakšna je razlika v hitrosti (oziroma moči, ki je potrebna za enako hitrost)?


Jaz sem npr. po ravnem asfaltu peljal v gruči kolesarjev z MTB max. 40 km/h, s specialko oz. "fitnes" kolesom grem lahko tudi 50 km/h. Se pravi nekje 25% hitreje. Približno toliko ali več moči prihraniš tudi, če se voziš v zavetrju v skupini ;) Močne noge, zavetrje, prestavno razmerje in dobra nastavitev tega, debelina in pravilno nafilan plašč aka guma, teža kolesa in kolesarja, kvaliteta posameznih komponent na kolesu ... so imo padajoče našteti faktorji, ki najbolj vplivajo na hitrost kolesarjenja.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Okapi ::

Teža kolesarja je precej bolj pri vrhu faktorjev. Ker je razlika mimogrede večje od celotne teže kolesa.

O.

Vajenc ::

Okapi je izjavil:

Teža kolesarja je precej bolj pri vrhu faktorjev. Ker je razlika mimogrede večje od celotne teže kolesa.

O.

Teža kolesarja se v bistvu negativno pozna zgolj v vožji navzgor po klancu.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Okapi ::

Po ravnem seveda tudi. Če misliš, da je enako gonit z 20 kilsko utežjo ali brez nje, se hudo motiš.

O.

Vajenc ::

Okapi je izjavil:

Po ravnem seveda tudi. Če misliš, da je enako gonit z 20 kilsko utežjo ali brez nje, se hudo motiš.

O.

Niti ne tako hudo. Probaj, pa se prepričaj.

Edit: no ja, 20kg boš močno občutil na hrbtu, ampak recimo 5kg, ki jih včasih nesem sabo v majhnem nahrbtniku po ravnem ne pomeni nobenega pomembnega faktorja pri hitrosti.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

jype ::

S tem bi se strinjal, da po ravnem ni občutit razlike, v klanec je pa ko noč in dan, ne glede na to a visi z vampa, al nosiš na ramenih.

mr1two ::

@kitewing
Sem ga nosil, tako da vem kaj govorim. Raje malo bolj gonim ves čas(res malo bolj) kot da ga nosim šeenkrat

ttommy ::

Danes sem gonil od 11:30 do 13:30 in sem se še kar izmučil. Kakšni so znaki, da te lahko zadane kap? Mislinjska dolina- celotna kolesarska steza- 45km.
Gamer

Daedalus ::

Danes sem gonil od 11:30 do 13:30 in sem se še kar izmučil. Kakšni so znaki, da te lahko zadane kap? Mislinjska dolina- celotna kolesarska steza- 45km.


Za zanke kapi ne vem na pamet... sam ne počet tega. Si povzročaš samo škodo, kar nekak ni namen rekreativnega kolesarjenja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

_IKE_ ::

Daedalus je izjavil:

Danes sem gonil od 11:30 do 13:30 in sem se še kar izmučil. Kakšni so znaki, da te lahko zadane kap? Mislinjska dolina- celotna kolesarska steza- 45km.


Za zanke kapi ne vem na pamet... sam ne počet tega. Si povzročaš samo škodo, kar nekak ni namen rekreativnega kolesarjenja.


@tommy : Uporabil bom grd izraz : jebeš sam sebe v glavo s takimi rečmi, ker ti to ni potrebno.

Znaki kapi : omotica kot prvo, problemi z vidom in negibljivost delov telesa...roka otrpne recimo ..

A ko si tako daleč si v težavah in to resnih ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

LeQuack ::

Zgleda ne dela prejšnji video, torej še enkrat.

Vožnja s kolesom po ulicah Moskve, Rusija:
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

jype ::

ttommy> Danes sem gonil od 11:30 do 13:30 in sem se še kar izmučil. Kakšni so znaki, da te lahko zadane kap? Mislinjska dolina- celotna kolesarska steza- 45km.

Če si v dveh urah naredil 45km po Mislinjski dolini, potem te ne bo hudič vzel. Ne poslušat raznih bilderjev, ki jih že manjši napor spravi čisto iz tira. Lepo veliko pit pa imet kaj na glavi da te ne peče direkt v lobanjo, pa ne bo sile.

Mipe ::

Madona je ta kamera visoko montirana...

LeQuack ::

Mipe je izjavil:

Madona je ta kamera visoko montirana...


Na glavi :)
Quack !

Mipe ::

Potem je pa ta glava precej visoko montirana... Visoko kolo + pokončna drža?

_IKE_ ::

jype je izjavil:

ttommy> Danes sem gonil od 11:30 do 13:30 in sem se še kar izmučil. Kakšni so znaki, da te lahko zadane kap? Mislinjska dolina- celotna kolesarska steza- 45km.

Če si v dveh urah naredil 45km po Mislinjski dolini, potem te ne bo hudič vzel. Ne poslušat raznih bilderjev, ki jih že manjši napor spravi čisto iz tira. Lepo veliko pit pa imet kaj na glavi da te ne peče direkt v lobanjo, pa ne bo sile.


pob napiše da je rekreativec in da je imel težave, poleg tega pa je še čas slabo izbral, ti pametnjakovič pa mu svetuješ nadaljevanje takega početja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

LeQuack ::

Mipe je izjavil:

Potem je pa ta glava precej visoko montirana... Visoko kolo + pokončna drža?


Po senci se vidi da je na čeladi kamera, ampak glede na hitrost je moral kar dobro poganjati, da je lahko bil tako pokončno, pa še visok model zgleda.
Quack !

jype ::

_IKE_> pob napiše da je rekreativec

Ti spet vidiš bele miši?

LeQuack> Po senci se vidi da je na čeladi kamera, ampak glede na hitrost je moral kar dobro poganjati, da je lahko bil tako pokončno, pa še visok model zgleda.

Saj med komentarji piše, da je na baterije.

Sriple Tix ::

jype je izjavil:


Če si v dveh urah naredil 45km po Mislinjski dolini, potem te ne bo hudič vzel. Ne poslušat raznih bilderjev, ki jih že manjši napor spravi čisto iz tira. Lepo veliko pit pa imet kaj na glavi da te ne peče direkt v lobanjo, pa ne bo sile.

Eh, trapasto je ocenjevati nekaj, cesar clovek ne pozna in biti strog do tistih, ki se ukvarjamo tudi z drugimi sporti, ne le kolesarjenjem. Sam imam komplet fitness postavljen v hisi (prostor ze v nacrtu namenjen zanj), kamor vsaj za uro zaidem skoraj sleherni dan, pred mesecem sem pretekel 42tko v Radencih in tudi danes odpikal 40km s kolesom (celo iz Zavrsnice proti Zelenici sem se trudil), pa me navkljub nekolesarski/netekaski postavi ni vrglo s tira, niti (to sicer upam) grozila kaksna kap. Pac, v mnozici sportov se ukvarjamo z razlicnimi sporti in zaradi nepoznavanja kaksnega izmed njih, ni potrebno soditi kar vprek.

jype ::

Sriple Tix> in biti strog do tistih, ki se ukvarjamo tudi z drugimi sporti,

Jaz sem strog samo do tistele tečnobe tamle, nimam nič proti drugim športom.

Sriple Tix ::

Oprosti, ce sem narobe razumel tvoj post.

_IKE_ ::

jype je izjavil:

Sriple Tix> in biti strog do tistih, ki se ukvarjamo tudi z drugimi sporti,

Jaz sem strog samo do tistele tečnobe tamle, nimam nič proti drugim športom.


tole je pa ena velika laž

@Sriple Tix : poglej hipijeve poste v "športnih" temah, pa boš videl kako odnos ima v resnici ....

ttommy ::

jype je izjavil:

ttommy> Danes sem gonil od 11:30 do 13:30 in sem se še kar izmučil. Kakšni so znaki, da te lahko zadane kap? Mislinjska dolina- celotna kolesarska steza- 45km.

Če si v dveh urah naredil 45km po Mislinjski dolini, potem te ne bo hudič vzel. Ne poslušat raznih bilderjev, ki jih že manjši napor spravi čisto iz tira. Lepo veliko pit pa imet kaj na glavi da te ne peče direkt v lobanjo, pa ne bo sile.



Imaš čisto prav- sem samo šel sprobat kako bo po najhujši vročini vožnja iz službe domov (13km). Ko ni bilo tako vroče, sem iz službe gonil skoraj na polno, po vročini pač malo bolj na easy. Danes sem bil fraj, pa sem šel sprobat po najhujši vročini. Res pa je, da prej pri takšni turi nisem počival nič, danes pa 2x. Aja, pa čelade nisem imel na glavi.
Gamer

Daedalus ::

Če si v dveh urah naredil 45km po Mislinjski dolini, potem te ne bo hudič vzel. Ne poslušat raznih bilderjev, ki jih že manjši napor spravi čisto iz tira. Lepo veliko pit pa imet kaj na glavi da te ne peče direkt v lobanjo, pa ne bo sile.


Nisem lih bilder. Pa mam nekaj kondicije, pridobljene offroad s plezanjem prek korenin in kamenja v bolj ali manj (večino časa bolj) strme klance. Tako da sem konkretno navajen švicat... pa me tak čas vseeno nikol ne vidiš na biciklu. Škoda obremenjevat telo z vožnjo po svinjski vročini, v kateri težko živiš že, če si na miru. Kamoli da se greš neko skor na polno rekreacijo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

driver_x ::

Na kolesu imaš precej dobro zračno hlajenje (vsaj na specialki), kakšen tek pa res ni priporočljiv v teh dneh.

jype ::

ttommy> Res pa je, da prej pri takšni turi nisem počival nič, danes pa 2x. Aja, pa čelade nisem imel na glavi.

Če si se slabo počutil, je to bilo najverjetneje zaradi sončne pripeke direkt na glavo. A imaš vsaj dolge lase?

Daedalus> pa me tak čas vseeno nikol ne vidiš na biciklu.

Čas v resnici nima nobene zveze - s suni sva šla po najhujši vročini čez Črnivec (no, to je blo še zjutraj), skozi Velenje in Vojnik in Šentjur in potem prek tistih gor-in-dol vasic tam do Olimja (in prepričan sem, da dobro poznaš občutek, kako zoprno je tam v brezvetrju grizt v tiste kratke in položne klančke sredi pripeke), pa ni bilo zaradi vročine nobenih težav - ustavila sva se na dobri dve uri da sva nabrala svežo vodo in to je bilo to - naslednji dan pa nazaj po istem. Sem in tja kakšna sladkarija, vmes pa vsak eno ribjo konzervo in pol štruce, pa je šlo 150km v 6 urah in pol, s postanki vred. Če bi se ozirala na vročino bi lahko ostala kar doma.

Seveda ni za zanemarjat tega, da v taki vročini izgubiš po par litrov na uro in da je to treba popit nazaj, skupaj z magar solmi, bananami al pa šumečimi tabletami za minerale.

Tudi na Franji jih noben ne vpraša, kakšno je vreme, pa jaz ne vidim da bi ljudje masovno cepali, kadar malo bolj pritisne sonce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vajenc ::

To nedeljo, na argonavtskem vrhniškem maratonu, me je po klancih še najbolj zdelala prav vročina, ki je bila na asfaltu krepko čez 30. Včasih se z vročino nisem obremenjeval, emšo ima kar nekaj krivde pri tem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

driver_x ::

jype je izjavil:

Tudi na Franji jih noben ne vpraša, kakšno je vreme, pa jaz ne vidim da bi ljudje masovno cepali, kadar malo bolj pritisne sonce.


Največ, kar mi je sonce storilo hudega na Franji je bilo, da sem imel še do zime na telo vžgan dres. Pa še za to sem bil kriv sam, ker se nisem namazal s kremo proti soncu.

jype ::

Vajenc> To nedeljo, na argonavtskem vrhniškem maratonu, me je po klancih še najbolj zdelala prav vročina, ki je bila na asfaltu krepko čez 30. Včasih se z vročino nisem obremenjeval, emšo ima kar nekaj krivde pri tem.

Sicer popolnoma verjamem, da ravno prijetno ne more bit, ampak glede na to kakšni dedki se sredi najhujše vročine podijo v klance, mora bit ziher še kaj drugega kot EMŠO.

sammy73> Največ, kar mi je sonce storilo hudega na Franji je bilo, da sem imel še do zime na telo vžgan dres. Pa še za to sem bil kriv sam, ker se nisem namazal s kremo proti soncu.

Ja. Če na biciklu kaj res preobremeniš, potem je to srce (do zdaj sem to doživel samo enkrat, ko sem naivno pričakoval, da dekle pa že ne more jit hitreje v klance kot jaz) in takrat te zadihanost in krči zelo hitro postavijo na trdna tla (in se pač ustaviš in uležeš v senco in počakaš da mine in ne delaš več takih neumnosti).

Vajenc ::

Sicer popolnoma verjamem, da ravno prijetno ne more bit, ampak glede na to kakšni dedki se sredi najhujše vročine podijo v klance, mora bit ziher še kaj drugega kot EMŠO.

Res sem bil že v bolšji formi, pa vseeno tudi dedkom, ki sicer redno brcajo pedala več desetletij, ni bilo lahko v nedeljo. Hotel sem povdarit, da vročino lažje prenašaš mlajši, ko so ožilja in srce bolje namazana.

Največ, kar mi je sonce storilo hudega na Franji je bilo, da sem imel še do zime na telo vžgan dres.

To je zaščitni znak pravih moških na biciklih ;) Sam se zaradi bledega pigmenta vedno namažem z zaščitnim faktorjem, pa sem vseeno progast.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

energetik ::

Vajenc je izjavil:

Sam se zaradi bledega pigmenta vedno namažem z zaščitnim faktorjem, pa sem vseeno progast.
Potem se ne namažeš dovolj ali pa s premajhnim faktorjem. Uporabljam faktor 50, in sem lepo bel. Poleg tega se 11-15h ne kažem soncu, če je le možno.

Vajenc ::

energetik je izjavil:

Vajenc je izjavil:

Sam se zaradi bledega pigmenta vedno namažem z zaščitnim faktorjem, pa sem vseeno progast.
Potem se ne namažeš dovolj ali pa s premajhnim faktorjem. Uporabljam faktor 50, in sem lepo bel. Poleg tega se 11-15h ne kažem soncu, če je le možno.

50? sploh nisem vedel, da obstaja tak faktor. Če rad hodiš na rekreativne maratone se ne moreš izogniti času hude pripeke med 11-15 uro.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

energetik ::

50-ko majo v vsaki štacuni. Je pa skor ista figa kot 30-ka.
Sicer pa ne vem, zakaj tole napoved tako skrivajo. Itak pa je folku očitno dokaj vseeno in se veselo nastavljajo UV sevanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mr1two ::

Pismo, danes v Ljubljani se mi čist blede od vročine, včer pa bp ves dan s senom delal- od kakšne 14 ure dalje, v dolgih hlačah. Ne maram razgretega asvalta.Fej.

ttommy ::

Asfaltna džungla je itak prevroča.. Sem lahko srečen, da sem na vasi doma. Danes domov iz službe (13km) popil cel bidon soka- ponavadi sem ga imel dovolj za celo kolesarsko pot- 45km.
Je pa res fajn hodit v službo s kolesom- kolesarska steza po Mislinjski dolini je res prava naložba- zelo pametna stvar..
Gamer

jype ::

Razen suhih ust in še za odtenek nepozornejših ljudi od povprečja (ker gledajo pomanjkljivo oblečena dekleta in/ali se jim od vročine blede) ni bila moja 10km dolga pot po betonski džungli nič posebnega.

Boomer ::

Včeraj, ker je bilo že prepozno za kolesarjenje v hrib, sem se odločil da grem hitrejši krog po ravnem. Že po 100m v pokončnem položaju pa je gonilka kar naenkrat ostala brez upora, kar je pomenilo da sm z desno nogo z vso močjo udaril ob asfalt. Zanima me če se je komu že zgodilo kaj podobnega, kaj na kolesu je potrebno zamenjati da do tega ne bi več prišlo?

dolenc ::

To si tako pesniško napisal, da nisi nič povedal.

A ti je ketna preskočila, dol padla, gonilka dol padla?

mr1two ::

Verjetno gre za abnucane zobnike in ketno. Se je tudi meni že zgodilo, v mojem primeru je blo kolo tko zgonjeno, da je bil v bistvu tisti avtomat v pestu znucan(tist ki dela tktktktktk ko ne vrtiš) in je ob močnem pritisku popustil in je preskočilo, tko da sm padel kot snop- tko da je lahko tudi to.

Na enem starejšem domačem biciklu pa mi je preskočila ketna(vsaj zdi se mi), tako da sem zganjal piruete že 3x, ampak vsaj padel nisem. Kako pogruntat kaj je bilo in kaj zamenjat- najbolje da pelješ na servis, opišeš problem, pa bo serviser(če je dobr) verjetno že vedel kaj prvo pogledat. Strošek je minimalen v primerjavi z nenačrtovanimi poleti po tleh :)

Boomer ::

Veriga je padla iz prvih zobnikov na zunanjo stran, vendar je bilo to zaradi padca. Tudi ob veliko počasnejši vožnji danes do službe je gonilka vsake tok časa zavrtela v prazno, potem pa spet prime. Veriga deluje na pogled trdno in ni občutka na pedalih, da bi preskakovala... Ne znam bolje razložiti, ker ni drugih sledi poleg vrtenja v prazno. Bom pa danes raje na servis peljal kolo, ker sem jo še dobro odnesel. Priporoča kdo kakšen dober servis v Ljubljani, kolo je Giant.

Vajenc ::

Fantje v A2U pe Tacen so kar stručkoti.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Boomer> Veriga deluje na pogled trdno in ni občutka na pedalih, da bi preskakovala...

Verjetno kar kaseto zavrtiš. Poskusi to naredit ko kolo stoji pri miru in imaš obe zavori do konca stisnjeni, da boš videl.

Boomer ::

jype bom sprobal. Hvala vsem za informacije še najbolj pa sumim ta avtomat kot je rekel fructal, ker se mi zdi da je pretih in ne dela tktktktktk, ko ne vrtiš:D

Okapi ::

je gonilka vsake tok časa zavrtela v prazno, potem pa spet prime.
To se je meni nekoč na enem el-cheapo sobnem kolesu dogajalo. Krivec je enosmerna sklopka (pojma nimam, kako se ji zares reče), ki začne zdrsavati.

O.

Malajlo ::

Stavim na kaseto, da preskoči navoj. Jaz sem dvakrat menjal pesto zaradi tega. Je pa preprosto to ugotoviti, če se po "padcu" ustaviš, zabremzaš in obenem pritisneš na pedal. Če je občutek kot da zateguješ, je navoj kasete oz. pesta.

mr1two ::

Okapi- mislim da je to ista stvar, ki sem jo jaz poimoval avtomat ki dela tktktktkkt- enosmerna sklopka torej. Je kakšen kolesarski izraz, ki bi bil še bolj pravilen?

Btw, danes sem končno spravu povprečno čez 20 na standardni turi(juhej!). Jutri bom probal odpeljat celotno(tko da bo rezultat bolj merodajen meni), saj me je lovila noč in sm namesto 40 sam 24 naredu(gor dol).

Še kdo tukaj, ki kolesari po Ilirski Bistrici?

Jst ::

Če imaš smartphone z GPS si inštaliraj sports tracker, pa boš videl ljudi v svoji okolici, ki tudi uporabljajo ta app. Super zadeva.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
««
23 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220045 (12872) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549290 (42579) BigWhale
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957564 (50754) jype

Več podobnih tem