» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
14 / 41
»»

@nny ::

Meni so ga poservisirali pobje na kolesarskem festivalu. Konkretno nastavili bremze in luč pa privili par vijakov. Za kar oni porabijo par sekund s pravim orodjem se jaz mučim z imbus ključi celo popoldne. Očistim in podmažem pa sama. :D

Mesar ::

@nny je izjavil:

Meni so ga poservisirali pobje na kolesarskem festivalu. Konkretno nastavili bremze in luč pa privili par vijakov. Za kar oni porabijo par sekund s pravim orodjem se jaz mučim z imbus ključi celo popoldne. Očistim in podmažem pa sama. :D


A maš vse rjasto? Da se mučiš celo popolne... al pa res švoh roke. Kolega ma 3 leta starega sina pa mali razstavi celi pecikl v 2 dnevih.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Shkorc ()

@nny ::

Ni rjast, je pa stal na podstrešju 10 ali celo 15 let brez dela in haska. Starejši letniki imajo nekoliko drugačne vijake.
P.S. Nisem švoh. Zmontirala sem celo kuhinjo.:))

kr1ženska ::

Ga ni bolšeg kot se vozit z biciklom, ki ga sam poservisiraš. Vložiš vanj delček sebe in šele takrat dobi tisto pravo vrednost. :)

Mesar ::

@nny je izjavil:

Ni rjast, je pa stal na podstrešju 10 ali celo 15 let brez dela in haska. Starejši letniki imajo nekoliko drugačne vijake.
P.S. Nisem švoh. Zmontirala sem celo kuhinjo.:))


Kako drugačne vijake? Brez navoja? Glede kuhinje pa super... malo je danes takih, se kr začne bat človek malo kako roko moreš met...

kr1ženska je izjavil:

Ga ni bolšeg kot se vozit z biciklom, ki ga sam poservisiraš. Vložiš vanj delček sebe in šele takrat dobi tisto pravo vrednost. :)


To ja, dbest, greš v torek na fax z beciklom pa je neko sranje, doma malo pošraufaš v sredo zjutraj pa mačkast zamujaš na faks ko ti vse skup razpade. Je blo ja... :))

Študiram zaj malo kolko je moral bit tisti pecikl vreden, ker sem ga več ko pol menjal... to je že velik delček mene.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Jst ::

Vi kolesarite, jaz pa z mojim psom dnevno peške naredim 10 do 15km. Zadnjič se je kolesar na specialki z visoko hitrostjo hotel umakniti mojemu psu, ga zadel po nogi (veterinar 400EUR, ker je imel celo zadnjo desno nogo zje*ano), kolesar padel, kolo zletelo na cesto in se dva avtomobila zaletela. Nasledni dan v časopisu: "Spet vozniki ne je*ejo kolesarjev" (parafrazirano).

Jaz se od vaših specialk, počutim ogroženo in grem vsakič iz pločnika čim bolj stran ker ste zmešani. Kdo mi bo vrnil $$$ za veterinarja? Razmišljam, da bi začel s seboj nositi pepper spray in bi vsakega kolesarja, ki bi šel preblizu pošprical. bemu vam!!!

Če bi hodil na razstave s psom, je sedaj ta pes out.

Vaša logika je takšna: če se moramo mi umikati avtom, se morajo pešci umikati kolesarjem??!?!!!?

To pišem danes zato, ker me je telefon spomnil, da moram na sodišče ravno zaradi te nesreče kot priča. PRIČA??? Moral bi iti kot oškodovanec!

Jao... človek še na pločniku več ni varen.

(bom enkrat s telefonom pofotkal, kje se je to zgodilo)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

šernk ::

kaj je delal pa kolesar s specialko na pločniku?

ok, da ne boste le prazno slamo mlatili, ali ima kdo kaj izkušenj s to čelado:
bike center.si

seveda pred nakupom jo mislim še kje stestirati.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Daedalus ::

Jaz se od vaših specialk, počutim ogroženo in grem vsakič iz pločnika čim bolj stran ker ste zmešani. Kdo mi bo vrnil $$$ za veterinarja? Razmišljam, da bi začel s seboj nositi pepper spray in bi vsakega kolesarja, ki bi šel preblizu pošprical. bemu vam!!!


Kretene maš pač vsepovsod. Jaz se recimo po svoji priljubljeni offroad stezi namenoma peljem precej manj agresivno in hitro, kot bi se lahko. Ker je tam naokoli pač vedno dovolj sprehajalcev in v kolikor na kakega naletim, morem met dovolj rezerve, da se ustavim/izognem. Eni pa pač pičijo na polno, boli jih kurac za ves svet. Kreteni, pač.

Sicer pa specialka na pločniku nima kaj počet. Mogoče kak 10 km/h na uro Pony. Vse ostalo pa cesta, če ni kolesarske v bližini.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jst ::

Kolesarska in pločnik sta tam skupaj, vmes je pa križišče. In je specialc priletel čez zeleno s polno hitrostjo, potem pa tam, ko se pločnik spusti na raven ceste, če greš direkt naravnost, prideš na pločnik, če pa greš malo počasneje pa zaviješ 1meter si pa na kolesarski. (Težko je razložiti, risati pa ne znam.) Bom slikal ob priliki, ko bom s psom šel tam mimo.

Če se kdo čudi temu, da naredim na dan peš s psom 10-15km: imam dobermana in eno uro hoje zjutraj/dopoldne je 5-6km in zvečer 5-6km. (+/-1km)


ps: tip je star ene 50let in je on kriv, da sta se dva avta čelno zaletela. V časopisu je bilo seveda drugače napisano.

ps: Še dobre pol ure, pa imam sodnika...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Mesar ::

Le slika, da vemo kkje se zadržujejo divjaki na naših pločnikih.
Your turn to burn!

jype ::

Jst> Jao... človek še na pločniku več ni varen.

Ja, res, komot te kakšen SUV nasadi, k se v rikverc vozi po pločniku (maš video v tej temi).

Jst> ps: tip je star ene 50let in je on kriv, da sta se dva avta čelno zaletela. V časopisu je bilo seveda drugače napisano.

Ne more bit kriv, da se je dvoje avtomobilov čelno zaletelo, ker morajo vozniki motornih vozil poskrbeti za varnost, saj upravljajo z napravami, ki življensko ogrožajo ostale udeležence.

Jst> Kolesarska in pločnik sta tam skupaj

Se pravi si v resnici kriv ti, ker se nisi umaknil hitrejšemu (baje se je treba, pravijo praktično vsi na tem forumu, ki se vozijo z avtomobili, torej bo menda že držalo)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Pa še pes sigurno ni bil privezan, kot bi moral biti.>:D

O.

jype ::

Mhm, ziher mamo kje kakšen nadvse življenski predpis, da mora pes vedno imeti nagobčnik in z zvezanimi nogami viseti s prekle.

ahac ::

Tvoj pes je torej prestrašil kolesarja, da je padel in zdaj je kolesar kriv? :O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

stock ::

šernk je izjavil:

kaj je delal pa kolesar s specialko na pločniku?

ok, da ne boste le prazno slamo mlatili, ali ima kdo kaj izkušenj s to čelado:
bike center.si

seveda pred nakupom jo mislim še kje stestirati.



Jaz sem jo probal ko sem kupoval zase pa mi nekako ni sedla, mali upliv na udobje je mela tud cena xD Izgleda pa v živo še lepše, vsaj sivo bela.

Mesar ::

Verjetno je kolesar prestrašil psa, da je ta ves prestrašen skočil pred kolesarja, ki je potem padel na ubogega psa. Društvo za zaščito in pravice živali bi znalo kr konkretno ukrepat v takih primerih - žal pogosto niso seznanjeni z njimi.
Your turn to burn!

ahac ::

Zaščito in pravice živali? :))
Če pes ne zna hodit po pločniku brez, da bi ogrožal ostale, je treba kaznovat lastnika, to je pa tud vse.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mesar ::

Kaznovati je potrebno tudi kolesarja ki je vozil z neprimerno hitrostjo in zato ni moral pravočasno ustaviti, zaradi česar je ogrožal žival.

Jaz sem že večkrat rekel, da bi morali policaji meriti še z radarji kak hitro se vozijo kolesarji, pa stacionarne radarje jim postavit, pa naj cestnino plačujejo če se vozijo po cestah.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

jype ::

Mesar> Kaznovati je potrebno tudi kolesarja ki je vozil z neprimerno hitrostjo in zato ni moral pravočasno ustaviti, zaradi česar je ogrožal žival.

Kolo ni nevaren predmet, zato za njegovo upravljanje ne zahtevamo posebnih dovoljenj ali pooblastil. Če bi mu psa zbil avto, bi si Jst zelo močno želel, da bi ga raje zbil biciklist.

Mesar> Jaz sem že večkrat rekel, da bi morali policaji meriti še z radarji kak hitro se vozijo kolesarji, pa stacionarne radarje jim postavit, pa naj cestnino plačujejo če se vozijo po cestah.

Ja, saj precej pogosto praviš neumnosti.

Mesar ::

jype> Kolo ni nevaren predmet, zato za njegovo upravljanje ne zahtevamo posebnih dovoljenj ali pooblastil. Če bi mu psa zbil avto, bi si Jst zelo močno želel, da bi ga raje zbil biciklist.

Če kolo ni nevaren predmet potem takem ne moreš s kolesom človeka ali živali povoziti do smrti? Ali kako drugače uporabiti kolo in z le tem poškodovati človeka ali žival do smrti?

Še avto je manj nevaren, z beciklom lahko zamahneš pa počiš človeka, z avtom ga lahko samo povoziš... kar ga lahko tudi kot kolesar. Zato pravim, da je skrajni čas, da se uvede nadzor kolesarje, strog nadzor, tablice, psihični in fizični testi, šele nato se bodo razmere uredile in mogoče bodo čez par let pločniki naših mest varni.
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Če kolo ni nevaren predmet potem takem ne moreš s kolesom človeka ali živali povoziti do smrti?

Do smrti lahko človeka ali žival povoziš tudi z gojzarjem, pa tudi gojzar ni nevaren predmet.

Mesar ::

V primerjavi, da ti to uspe s kolesom so možnosti zanemarljive.
Your turn to burn!

šernk ::

stock je izjavil:


Jaz sem jo probal ko sem kupoval zase pa mi nekako ni sedla, mali upliv na udobje je mela tud cena xD Izgleda pa v živo še lepše, vsaj sivo bela.


za izgled mi je malo mar, seveda 100€ tudi jaz ne mislim dati zanjo, začetna cena nakupa je med 50 in 80€, s tem da če zgornjo dobim za nekje 70€ zelo razmišljam, da bi jo vzel. po testih naj bi bila precej zračna, kar je zame prvi pogoj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

Mesar> V primerjavi, da ti to uspe s kolesom so možnosti zanemarljive.

Več ljudi je pomrlo od gojzarjev kot od biciklov.

stock ::

šernk je izjavil:

stock je izjavil:


Jaz sem jo probal ko sem kupoval zase pa mi nekako ni sedla, mali upliv na udobje je mela tud cena xD Izgleda pa v živo še lepše, vsaj sivo bela.


za izgled mi je malo mar, seveda 100€ tudi jaz ne mislim dati zanjo, začetna cena nakupa je med 50 in 80€, s tem da če zgornjo dobim za nekje 70€ zelo razmišljam, da bi jo vzel. po testih naj bi bila precej zračna, kar je zame prvi pogoj.



Ja zračna verjetno je, če se pa prav spomnem nima na prednjih režah mrežice kar meni ni bilo ušeč, je bolj zračna samo ti lahko potem najedajo razne mušice itd. Jaz sem na koncu kupil za 60€ carrero hillborne v bauerju. Je nisem našel nikjer ceneje. Sem pa z njo zelo zadovoljen, sicer nisem še tolko navajen na samo čelado ampak ima dosti blazinic spodaj tako, da mi fino paše, polek tega ima še zadaj lučko, če te kdaj dobi mrak. Pa seveda pri meni je estetika igrala vlogo, sedaj čelada paše h kolesu :)

Jst ::

----



Bom poslikal, ko bom šel tam mimo. Danes sva oba "tadolga" sprehoda naredila po drugi strani mesta. Zjutraj 4, zvečer 7km.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mesar ::

Le daj da vidimo kako kruti in brezsrčni egoisti so kolesarji na slovenskih cestah.
Your turn to burn!

jype ::

Jst> Da kolesarji ne boste več ogrožali ljudi

*psov.

Mesar ::

IN LJUDI!! Jaz se borim za pravice živali in ljudi, ki jih ogrožajo kolesarčki.
Your turn to burn!

jype ::

Statistika jasno kaže, da kolesarji ne ogrožajo ljudi.

Mesar ::

Tvoja izpirjena statistika.

Jaz pa vidim, da je situacija iz dneva v dan hujša in da bo potrebno nekaj narediti za zaščito ljudi in živali.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

kitewing ::

Mesar je izjavil:

Tvoja izpirjena statistika.

Jaz pa vidim, da je situacija iz dneva v dan hujša in da bo potrebno nekaj narediti za zaščito ljudi in živali.

Verjetno se najde kakšen objesten kolesar, prav tako pešec, ki misli, da je cela cesta njegova (ali pa sprehajalec psov)ni pa treba posploševat. Sam imam tudi psa in je precej nepredvidljiv in zelo pazim, da ne naredi kakšne štale na pločniku. Če grem s kolesom hitro grem tam kjer presodim, da je varno zame in za okolico.

Mesar ::

Ne. Po mestu je omejitev 35km/h a kolesarji to mirno kršite in s tem ogrožate sebe in druge ljudi ter živali.
Your turn to burn!

Jst ::

>Statistika jasno kaže

Laž, večja laž, statistika.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

_IKE_ ::

aha ne kolesrački so bitja za katere predpisi ne veljajo ......njih ogrožajo vsi, oni pa nikogar.....


@jst: nisem bral vsega, kaj pa dejal kolesar na vse skupaj ...ker če te prav razumem se je praktično zabil v tvojega psa, ki je stal pri miru ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Jst ::

IKE: Nič pametnega. Ko sem videl, kako šprica kri od mojega psa, sem bil v šoku in se ne spomnim najbolje. Slekel sem se, čeprav je bilo mrzlo in raztrgal kratko majico in z njo ovil nogo. Ampak je bila že v nekaj sekund čisto krvava. Poklical sem starše, da me TAKOJ pridejo iskat in vmes se sploh ne spomnim, kaj se je dogajalo. Prišla je policija, ustavila promet na tistem križišču, pes je jokal, jaz sem bil čisto od krvi (bye bye nova bunda). Sploh se ne spomnim, kaj sem govoril policajem, potem so prišli starši in ko smo prišli do veterinarja, je bil avto (zadnji sedeži, zadnji del sprednjih sedežev in strop) čisto krvav. Ojoj, ko sem psa potem domov pripeljal in se je zbujal s kome... kako je bil počen. :)

Na sodišču sem bil pa kot priča in so mi rekli, naj kolesarja civilno tožim, ker je bila obravnava o ogrožanju življenj po CPP! Kako so prijazna naša sodišča...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

In boš pognal denar v zrak za civilno tožbo, ki je roko na srce 50/50 oziroma 10/90, da boš sploh, kaj dosegel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

jype ::

Jst> naj kolesarja civilno tožim,

Kaj si pa ti mislil, da bo?

Vsekakor je narobe, da ti je povozil psa, ampak kot rečeno: Poznamo tudi ljudi, ki so jim psa (na pločniku) povozili z avtomobilom (pa še njih zraven), pa se ni tako dobro končalo kot pri tebi.

_IKE_ ::

jype je izjavil:

Jst> naj kolesarja civilno tožim,

Kaj si pa ti mislil, da bo?

Vsekakor je narobe, da ti je povozil psa, ampak kot rečeno: Poznamo tudi ljudi, ki so jim psa (na pločniku) povozili z avtomobilom (pa še njih zraven), pa se ni tako dobro končalo kot pri tebi.




Ti tole resno ?


Kdaj boš nehal ščitit kolesarje kot neka nedolžna bitja, ker so daleč od tega in so prav tako objestni ( in ja tudi ti , tvoje izjave in video to lepo kažejo ) kot avtomobilisti katere imaš tako v želodcu ....


Par vikendov nazaj sta dva taka primerka pridrvela čez park poln majhnih otrok ter starejših ljudi, ne da bi sploh vsaj malo zmanjšala hitrost in če sem prav videl je eden od njiju celo rahlo oplazil eno mlado mamico. Na srečo je bil samo rahel kontakt tako da se ni nihče poškodoval.

In ker pred parkom ni table ki bi izrecno prepovedovala vožnjo kolesarjem, no ja tam bi bila samo za okras, ker po tvoje za kolesarje pravila itak ne veljajo...me zanima kaj bi se zgodilo, če bi ta kateri od teh dveh cepcev zbil kakšnega majhnega otroka. Sigurno bi bil otrok kriv a ne.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

jype ::

_IKE_> Sigurno bi bil otrok kriv a ne.....

Seveda. Saj otrok je vedno kriv. Če voznik zbije otroka, potem stopi iz avtomobila, ter otroka še zbrca, ker se je zaradi preklete trde lobanjice odkrušila barva z odbijača.

Jst ::

jype:
>Kaj si pa ti mislil, da bo?

Kaj se zgodi, če ti nekdo poškoduje tvojo lastnino? Recimo, da bi en človek z kijem obtolkel avto. Ker nisem pravnik me zanima, kaj bi bilo na sodišču?

Kaj če je ta lastnina živa? Kot pes na povodcu?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mesar ::

V tem primeru bi mu obtokel kolo, do te mere, da mu nebi več funkcioniralo, avto je napisal, da že ima poklepan pa ga ne gane.
Your turn to burn!

jype ::

Jst> Kaj se zgodi, če ti nekdo poškoduje tvojo lastnino?

Doleti ga kazen (ki jo dosodi sodišče na podlagi kaznivega dejanja), ti pa ga moraš za povračilo škode tožiti (lahko pa seveda lastnino tudi zavaruješ). V kazenskem postopku sodišče lahko (in običajno jo, ni pa nujno) storilcu dosodi tudi povračilo škode.

Ker nisem odvetnik, mi ne verjet na besedo.

Mesar> V tem primeru bi mu obtokel kolo, do te mere, da mu nebi več funkcioniralo, avto je napisal, da že ima poklepan pa ga ne gane.

Bicikl mam tut poklepan, pa me ne gane. Če ne funkcionira, se še z druge strani parkrat brcne, pa spet funkcionira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mesar ::

Par prask ne šteje pod poklepan... pa če narediš enako škodo na kolesu, kot je bila na psu potem več nebo vozen ne glede na to koliko brcaš vanj ali pa celo skačeš gor in ga meče okoli.
Your turn to burn!

St235 ::

Mesar je izjavil:

Ne. Po mestu je omejitev 35km/h a kolesarji to mirno kršite in s tem ogrožate sebe in druge ljudi ter živali.


Še dobro da nas o takih pomembnih stvareh poučiš. Jaz idiot pa že leta vozim 50km/h, ker tako piše v zakonu.

Mesar ::

St235 je izjavil:

Mesar je izjavil:

Ne. Po mestu je omejitev 35km/h a kolesarji to mirno kršite in s tem ogrožate sebe in druge ljudi ter živali.


Še dobro da nas o takih pomembnih stvareh poučiš. Jaz idiot pa že leta vozim 50km/h, ker tako piše v zakonu.


Res? Kje točno? V katerem zakonu?

Včasih res ne morem verjet kako daleč so nekateri objestneži pripravljeni iti, da lahko opravičijo svoje divjanje.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

St235 ::

Zakon o pravilih v cestnem prometu, pred tem pa zakon o varnosti v prometu. Pa bolj kot berem bolj je omejitev za vozila v naselju 50km/h. Še več omejitev 35km/h sploh ne obstaja.

Včasih res ne morem verjet kako daleč so nekateri troli pripravljeni iti, da lahko opravičijo svoje neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

_IKE_ ::

Mesar je izjavil:

V tem primeru bi mu obtokel kolo, do te mere, da mu nebi več funkcioniralo, avto je napisal, da že ima poklepan pa ga ne gane.



hipotetično .....če bi kateri od tistih dveh cepcev zbil mojo nečakinjo ( ki je se na srečo tedaj igrala z drugimi otroci na drugi strani parka ) bi v momentu ko bi imel trenutek časa, piciklistu naredu novo verižico .....

Timurlenk ::

danes sem dvema osebama rešil življenje


(kolesi sem jima vrgel v ljubljanico)
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

5er--> ::

pics or it didn't happen ;)
««
14 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220086 (12913) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549321 (42610) BigWhale
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957585 (50775) jype

Več podobnih tem