» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
6 / 41
»»

oemdzi ::

13. "kolo" je enosledno ali dvosledno vozilo z najmanj dvema kolesoma, ki ga poganja voznik z lastno močjo ali s pomočjo pomožnega motorja, s katerim lahko doseže hitrost največ 25 km/h;


"s katerim" se nanasa na pomozni motor, to je ja vsakemu jasno ...

energetik ::

Jasno, kam bi sicer uvrstili kolesarje, ki lahko dosežejo več kot 25km/h?

oemdzi ::

Jaz zadevo razumem tako, da Z POMOCJO tega motorja tovrstna kolesa lahko dosegajo 25kmh, kaksno razliko naredijo pa ce se nekak se sami poganjajo pa nima veze... Ker neke svetlobne hitrosti ne bos ravno dosegal.

Pšenični ::

"Samo res ... Jype tam vozi mimo pescev z nadzvocno hitrostjo"

Yipe si bo verjetno namontiral še raketne motorje.....

jype ::

Matko> Tisto ni bilo namenjeno njemu, ampak... :O

Vem, samo soli mu vtiram v rano, ki jo že itak razjeda neznanje cestnoprometnih predpisov.



telbanc> Yipe si bo verjetno namontiral še raketne motorje.....

Dokler z njimi ne morem voziti hitreje kot s 25km/h, je vse kul.

flipflop ::

Čeprav, pri nas ne vem če sem že kakega videl. Recimo na Nizozemskem, se je možakar v kravati odpeljal s firme na kolesu. Pri nas bi verjetno v očeh marsikoga takoj zgubil vse spoštovanje.

jype ::

flipflop> Pri nas bi verjetno v očeh marsikoga takoj zgubil vse spoštovanje.

V očeh takih itak ni imel nikoli spoštovanja, zgolj zavidali so mu, da je nad njimi in se ga bali. Spoštuje se sposobnost in integriteto, ne pa objestnosti in nasilništva.

dzinks63 ::

Tudi kolesarjenje ni več takšno kot je bilo, sedaj gredo nekateri kar na avtocesto.

jype ::

Zastafte vozydlo!

VelikiTun ::

para! ::

Hahaha, to je M-Technik kolo, srsly? :)
Death before dishonor!

jype ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

VelikiTun ::

jype ::

Če potrebujete legalno kolo za prehitevanje BMWjev po Ljubljani, priporočam:

http://www.veb-company.si/izdelek/2062/...

Mesar ::

Pa butne z vrati na parkirišču pa še pa še je nesreč do katerih lahko pride.
Your turn to burn!

googleg1 ::

Jype kok maš pa kej rekord do službe ?

maco-maco ::

stopet hvala. Rdeča je PST, levo vzporedno pa ta cesta. Upam da nama bo uspelo.
LP
Kaj?

energetik ::

Veš da ti bo uspelo, ker je lepa in položna makadam cesta.

jype ::

googleg1> Jype kok maš pa kej rekord do službe ?

18:30 za 10km traso, 20:40 za 12.7km traso (kjer je bistveno manj semaforjev in prometa), nič od tega s cestnim kolesom (ker si s takim ne drznem na polno po Ljubljanskem asfaltu).

Z močnim vetrom v hrbet iz službe domov celo 18:10, ampak to je easy.

maco-maco ::

energetik je izjavil:

Veš da ti bo uspelo, ker je lepa in položna makadam cesta.

Dosedaj sem imel sklumpano kolo, pa sva se penzjonistično po ravnem peljala brez problemov. Končno sem si kupil novega in hotel iti tudi v klanec. Samo je neverjetno, kako 15kg na zadnjem koncu kolesa povzroča take težave s stabilnostjo.
LP
Kaj?

jype ::

maco-maco> Samo je neverjetno, kako 15kg na zadnjem koncu kolesa povzroča take težave s stabilnostjo.

Priporočam, da vseeno hodiš peš ob kolesu, ker je cesta vseeno nerodna, ker včasih kdo pridivja nasproti in ker v tem, da za otrokovo varnost poskrbiš tudi na tak način, ni nič nečastnega.

Za počasen in strm vzpon po pregledni asfaltni cesti greš pa komot trenirat kar tule:

http://g.co/maps/625f4

maco-maco ::

Saj mi pod častjo iti peš, samo bi rad mal zamigal, pa nimam drugače časa sam iti. Hvala za predlog, bova probala. Drugače pa je PST zelo primerna za mojo situacijo (razen tega da je premalo klancev, tisti ki pa je je pa prestrm) - ni prometa, ravno prav dolgo, pa stvari za otroka (reke z racami, bajer, avtocesta, tank v vojašnici, babica,...)
LP
Kaj?

flipflop ::

Sem nabavu tole zadevo, ki ste jo predlagal:
 wndrush

wndrush



Zaenkrat je kar v redu, ko še ni prevroče, se dost bolj razločno sliši, ko ni piša vetra. Me zanima kako bo poleti ko bo bolj toplo, da ne bom zakuhal v tem.

jype ::

flipflop> Me zanima kako bo poleti ko bo bolj toplo, da ne bom zakuhal v tem.

Easy. Preseliš se v Nunavut! Jaz traku poleti ne nosim - me je pa močno motilo akustično dušenje zvokov iz okolice zaradi kape za pod čelado in je ta trak bistveno boljši.

jype ::

Evo, sem fotografiral enega od biciklov, ko sem pobrisal z njega blato:



Kdo bi si mislu, da bo kdaj tako povprečen bicikl v manj kot 15 letih pridobil tak hipsterski wow factor. Danes sem moral v BTC in se je nenavadno veliko ljudi obračalo za biciklom, pa en gospod je sinkotu razlagal "vidiš, sine, to je pa colnago".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

LeQuack ::

Bolj hipster bi bil, če bi imel prestavne ročice še na spodnji štangi.
Quack !

oemdzi ::

Bo treba garazna vrata barvat :P

jype ::

Robič je vozil po cesti.

googleg1 ::

jype je izjavil:

googleg1> Jype kok maš pa kej rekord do službe ?

18:30 za 10km traso, 20:40 za 12.7km traso (kjer je bistveno manj semaforjev in prometa), nič od tega s cestnim kolesom (ker si s takim ne drznem na polno po Ljubljanskem asfaltu).

Z močnim vetrom v hrbet iz službe domov celo 18:10, ampak to je easy.


Challenge accepted :)

jype ::

googleg1> Challenge accepted :)

Just be careful. Nikjer nimaš prednosti.

googleg1 ::

@Jype skoraj neverjetno se mi zdi, da bi lahko imel čez mesto povprečno hitrost višjo kot 30km/h. Bom vseeno probal izboljšat, malo za izziv pa tole: gps log

terryww ::

Da ne odpiram nove teme, ima kdo izkušnje kolko so laserske oznake dejansko koristne? Je to v SI dovoljeno?
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

googleg1> Challenge accepted :)

Just be careful. Nikjer nimaš prednosti.

Zakaj pa je to važno?
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

jype ::

googleg1> skoraj neverjetno se mi zdi, da bi lahko imel čez mesto povprečno hitrost višjo kot 30km/h

Trik je izključno v tem, da ceste poznaš tako dobro, da lahko ujameš ne le zeleni val, ampak tudi prometni tok (in recimo velik del Zaloške odpelješ med avtomobili, ki vozijo 50). Nekaj podobnega, a še boljše, kot se zgodi tule.

Limit-sky> Zakaj pa je to važno?

Ker so vozniki motornih vozil slepi, gluhi in nepredvidljivi, kolesarju pa žal tudi smrtno nevarni.

terryww> Je to v SI dovoljeno?

Pojma nimam, sem pa razmišljal, da bi naročil. Javim, če bodo na carini zasegli :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sasli ()

jype ::

No, še sobotno pohajkovanje:



Pa posnetek tipa, ki je pred banko fotografiral moj bicikl :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sasli ()

ahac ::

Fotografiral ga je zato, ker si ga vzel s sabo v trgovino. Verjetno je potem dal sliko na kakšen forum in napisal: "Poglejte kam rinejo nekateri kolesarji..." ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jype ::

ahac> ker si ga vzel s sabo v trgovino.

Banko.

Pa glede na to kaj je sinetu razlagal je blo kar očitno, kolk je navdušen. Trenirkar!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sasli ()

figula ::

jype, jaz se nič ne zastopim v kolesa, tako da bo moje vprašanje mogoče glupo. Na sliki zgoraj imaš sedalo precej visoko. Ali se je udobno vozit tako sklonjen ali tako celo mora biti?

Timurlenk ::

tako mora biti, če divjaš po ljubljani


če se lepo nedeljsko voziš, ni potrebno



lahko pa se motim in je jype dvometraš :D

jype ::

figula> Na sliki zgoraj imaš sedalo precej visoko. Ali se je udobno vozit tako sklonjen ali tako celo mora biti?

Takole je na novih biciklih:

http://www.veb-company.si/thumbs/phpThu...

Moj sedež je zelo star, ampak ker moja zadnjica že 20 let paše nanj kot ata na mamo in se super počuti na celodnevnih vožnjah, ga ne želim zamenjati, dokler ne bo nujno. Novejši so načeloma udobnejši.

Timurlenk> lahko pa se motim in je jype dvometraš :D

Blizu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sasli ()

gzibret ::

ahac je izjavil:

Fotografiral ga je zato, ker si ga vzel s sabo v trgovino. Verjetno je potem dal sliko na kakšen forum in napisal: "Poglejte kam rinejo nekateri kolesarji..." ;)


He he... "Poglej, kam rinejo OBJESTNI kolesarji..." ;)
Vse je za neki dobr!

jype ::

A zdej sm pa že kr objesten, če se (prosto po policijskem žargonu) samozaščitno obnašam?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sasli ()

Okapi ::

Banko.
Če jaz kaj vidim, je to BTC City, nasproti trgovine s čaji. Za bicikle so stojala pred vhodom.>:D

O.

jype ::

Okapi> Za bicikle so stojala pred vhodom.

Pa pod njimi prerezane ključavnice ležijo.



Okapi> Če jaz kaj vidim, je to BTC City, nasproti trgovine s čaji.

Nasproti banke, kar je tudi očitno s posnetka.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sasli ()

Timurlenk ::

lol, pa ne vem, če ni moral jpe zdaj že 4. povedat, da je pri banki :D

para! ::

Offtopic, pa vseen: mi lahko en razloži kje v Mostecu (LJ) je tista pot, kjer so ob njej še razne "naprave" za vaje z lastno težo in podobno? Nekako ne najdem teh zadev, pa sem šel mimo skakalnic, okoli tistega bara z igrali in potem še naprej proti Viču in nisem našel ničesar...

Sej bi sklepal, da jih enostavno ni več, pa je energetik pred časom napisal, da so celo prenovljene?
Death before dishonor!

energetik ::

Niso v Mostecu ampak malo nad Tivolijem. In sicer greš od tivolskega bajerja mimo gradu po cesti navzgor proti Rožniku. Ko prideš do prvega 180° ovinka v desno, vidiš pred sabo vodarno. No, v tem ovinku ne greš več po cesti naprej, ampak zaviješ levo OB cesti po gozdni potki, mislim da je celo znak za TRIM stezo.
Ko prideš po potki na vrh grebena, se praktično zaletiš v naprave. Zadnje čase je popoldan že kar gužva tm gor.
http://v1.geopedia.si/?params=T184_x460...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Okapi ::

A one legendarne prve trim-steze pa ni več?

O.

energetik ::

Je še, če misliva isto. Vsaj nekatere oznake so še gor, tudi ni zaraščena.

Okapi ::

Tista, ki se začne tam nekje pri onem piknik placu ob Večni poti.

O.
««
6 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220149 (12976) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549433 (42722) BigWhale
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957666 (50856) jype

Več podobnih tem