» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
7 / 41
»»

thramos ::

Naprav ni več, pot je še vedno ... pred cca 2 letoma so jih žal odstranili.

Naprave na tisti nad Tivolijem (prične se kakšnih 100m severno od gradu, slika) pa so trenutno redno vzdrževane.

oemdzi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

jype ::

Prva dva primera zavestnega ogrožanja kolesarjev z namenoma nevarno vožnjo osebnega avtomobila to pomlad.

Če je to dovoljeno, potem bi moralo biti kolesarjem dovoljeno samozaščitno vedenje z uporabo netrzajnih protioklepnih orožij z ustrezno kapaciteto ustavljanja oziroma nevtraliziranja grozečih nevarnih predmetov.

Pa ni, pojma nimam zakaj.

Mesar ::

jype je izjavil:

Prva dva primera zavestnega ogrožanja kolesarjev z namenoma nevarno vožnjo osebnega avtomobila to pomlad.

Če je to dovoljeno, potem bi moralo biti kolesarjem dovoljeno samozaščitno vedenje z uporabo netrzajnih protioklepnih orožij z ustrezno kapaciteto ustavljanja oziroma nevtraliziranja grozečih nevarnih predmetov.

Pa ni, pojma nimam zakaj.


Zakaj ni? Zato ker je tako prav.
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Zakaj ni? Zato ker je tako prav.

Drži: Kot družba smo se odločili, da je vožnja preko trupelc majhnih otrok sprejemljiva cena za udobje, ki ga ponujajo osebna vozila.

http://davesbikeblog.squarespace.com/bl...

Tko to je.

Mesar ::

Tvoj point je?

Life is good?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

jype ::

Mesar> Tvoj point je?

Da je prav, da kolesarjem ni treba upoštevati prometnih predpisov.

Mesar ::

Ja potem pa naj kr vozijo pod avte če majo takšno veselje samo se zato ne more pritoževat pol.
Your turn to burn!

PacificBlue ::

Že ko postanes del prometa s kolesom se moras zavedat tudi morebitnih posledic. Tako je ko se peljes z avtom, greš pes ali s kolesom. Promet ni brezhibno varen in tudi nikoli ne bo. Vsaj v taksni obliki. Pa tudi kazni, predpisi in podobno ne bodo kaj preveč spremenili stvari. Kolesarji nimajo več pravic na cesti, so enaki udeleženci kot vsi ostali. Za svojo varnost(in varnost drugih) so dolzni poskrbeti sami. Kot vsi ostali. Jamranje se najmanj pomaga.

jype ::

PacificBlue> Kolesarji nimajo več pravic na cesti

Kako to misliš, več? Katero pravico pa imajo?

Mesar ::

Manj pravic majo ker so preveč agresivni. Kolesarji mislim.
Your turn to burn!

PacificBlue ::

jype je izjavil:

PacificBlue> Kolesarji nimajo več pravic na cesti

Kako to misliš, več? Katero pravico pa imajo?


Ni jim potrebno plačevati cestnega davka.:)

jype ::

Ja, ker ceste ne uničujejo.

Mesar> Manj pravic majo ker so preveč agresivni. Kolesarji mislim.

Mhm, skoraj tako agresivni kot razna drevesa ob cesti, ki pobijajo nič krive voznike.

energetik ::

Naj kolesarji plačujemo cestnino za tiste kvazi "kolesarske steze", ki jih je za vzorec v kakšnem mestu? Za tiste luknje, kanale in črepinje pol metra od roba ceste, kjer moramo vozit?
Ja Mesar, veš da. Kolesarji so res agresivni udeleženci v prometu in vsako leto pobijejo na stotine voznikov avtomobilov. ;((

Mesar ::

jype je izjavil:

Ja, ker ceste ne uničujejo.

Mesar> Manj pravic majo ker so preveč agresivni. Kolesarji mislim.

Mhm, skoraj tako agresivni kot razna drevesa ob cesti, ki pobijajo nič krive voznike.


Še bolj!

energetik je izjavil:

Naj kolesarji plačujemo cestnino za tiste kvazi "kolesarske steze", ki jih je za vzorec v kakšnem mestu? Za tiste luknje, kanale in črepinje pol metra od roba ceste, kjer moramo vozit?
Ja Mesar, veš da. Kolesarji so res agresivni udeleženci v prometu in vsako leto pobijejo na stotine voznikov avtomobilov. ;((


Če pogledaš posnetke, ki jih je jype prilepil in še par drugih ne samo da so agresivni še nastavljajo se in namerno žrtvujejo sebe in s tem druge (kaj če ti kolesar namerno zapelje čez avto pa ga butneš pa kolo vrže v malega otroka?). Skratka nevarni so.

Pa še ogromno se jih vozi z neizpravnim kolesom.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

jype ::

Mesar> Še bolj!

Ne. Manj. Drevesa pobijejo več voznikov kot kolesarji.

Mesar> kaj če ti kolesar namerno zapelje čez avto pa ga butneš pa kolo vrže v malega otroka?

Ah, saj malega otroka kar povoziš, zakaj bi hotel balinat?

Letos se je za to opcijo odločilo že 6 voznikov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jype ::

Bicikelj bo kmalu praznoval prvo leto uporabe. Zanimajo nas statistike! Radi bi vizualizirali podatke!

Daedalus ::

Znajo biti kr divje. Na kak lep dan, je že težko prost bicikelj dobit. Sploh tule pri Tivoliju je kr problem...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Flea ::

Sem bil zadnje čase pozoren na kolesarske steze v Mariboru... katastrofa od katastrofe. Kjer je kolesarska steza je obvezno parkiran nek avto vsakih 50m. Teh cest pa tako ali tako ni skoraj nič.
Sem pa videl en incident, ki se je zgodil par mescev nazaj. Voznik avta višjega cenovnega razreda je parkiral na pločniku blizu glavne avtobusne postaje v Mariboru. Del avtomobila je bil tudi na kolesarski stezi. In tako se je pripeljal starejši moški na kolesu, in ker je bil avto na kolesarski stezi se je ustavil in poslonil kolo na avto, ker preprosto ni mogel mimo. Lastnik avtomobila seveda razjarjen prileti iz ene izmed stavb in poskuša fizično obračunat z kolesarjem ter ga tudi brcne, nato se vsede v avto in se odpelje, dol s pločnika in nazaj na stezo. Nekaj dni zatem pa sem spet videl ta isti avto parkiran na enakem mestu.

Ampak kje je redarstvo? Okrog Kolodvora in avtobosnu postaje je na pločnikih parkiranih ogromno avtomobilov, zakaj to noben ne ukrepa?

energetik ::

a) Zato ker jih nihče ne obvesti
b) Ker se jim za tisto usrano plačo ne da ukvarjat s pacienti v dragih avtih na kolesarski

Timurlenk ::

priporočam ključe
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

jype ::

Timurlenk> priporočam ključe

Jaz pa ne.

Mesar ::

jype je izjavil:

Timurlenk> priporočam ključe

Jaz pa ne.


Boljše granitna kocka.
Your turn to burn!

oemdzi ::

Moja mama prav, da je vidla ze parkrat ko je tako parkiranim avtom kolesar z roko stransko ogledalo "snel" :D

jype ::

Ne odobravam takšnega početja.

Mesar ::

jype je izjavil:

Ne odobravam takšnega početja.


Ne ti maš raje da ti razbijejo, razmotirajo, ukradejo vsa tvoja kolesa pa boš samo mirno gledal pa z glavo kimal... ne ne jaz tega ne odobravam.
Your turn to burn!

Daedalus ::

Sem bil zadnje čase pozoren na kolesarske steze v Mariboru... katastrofa od katastrofe. Kjer je kolesarska steza je obvezno parkiran nek avto vsakih 50m. Teh cest pa tako ali tako ni skoraj nič.
Sem pa videl en incident, ki se je zgodil par mescev nazaj. Voznik avta višjega cenovnega razreda je parkiral na pločniku blizu glavne avtobusne postaje v Mariboru. Del avtomobila je bil tudi na kolesarski stezi. In tako se je pripeljal starejši moški na kolesu, in ker je bil avto na kolesarski stezi se je ustavil in poslonil kolo na avto, ker preprosto ni mogel mimo. Lastnik avtomobila seveda razjarjen prileti iz ene izmed stavb in poskuša fizično obračunat z kolesarjem ter ga tudi brcne, nato se vsede v avto in se odpelje, dol s pločnika in nazaj na stezo. Nekaj dni zatem pa sem spet videl ta isti avto parkiran na enakem mestu.


Pri vožnji mimo takih debilov, je tudi že kako ogledalo odletelo z avta. Slučajno sem ga zadel s krmilom, ker mi ni pustil dovolj prostora.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gzibret ::

Jaz enostavno grem mimo po kolesarski/pločniku. Zlepa ali zgrda. Če je zaradi tega kakšen ris, ali zlomljeno stransko ogledalo, se ne sekiram preveč. Škode pa ne delam zanalašč, samo, če ne gre drugače. Saj ne mislim reskirat svoje glave in skakat na cesto zaradi cepcev, ki zablokirajo kolesarsko + pločnik.
Vse je za neki dobr!

jype ::

Jaz se ustavim in počakam, če ne gre drugače.

Mnogi sicer mislijo, da sem manijak, ker se na kolesarjenje ne spoznajo, a takim zelo težko pomagam.

gzibret ::

He he... počakaš kaki 2 urci na konec tekme v Tivoliju, da se umakne ;)
Vse je za neki dobr!

@nny ::

Mesar je izjavil:


Pa še ogromno se jih vozi z neizpravnim kolesom.


Tu se žal moram strinjat in bi bilo potrebno res nekaj ukrenit! Če je za avto, motor, moped potreben tehnični pregled, naj bodo tudi kolesa vsaj približno tehnično izpravna. Sprednja in zadnja delujoča! zavora, sprednja in zadnja delujoča! luč, odsevniki, zvonec so za mestno vožnjo nujni.

oemdzi ::

Luc ? haa ? Ce se vozis ponoci itak... ampak podnevi ? Kaj bi se rada, da bi se z prizganimi vozili tudi podnevi ? Zvonc ? Si ga bos ze montiral ce si doma v mestu in ne gre drugace v guzvi, ne vidim pa razloga da bi bil obvezen.

jype ::

Zvonca se mnogi tako ustrašijo, da ga ni pametno uporabljati v kritičnih situacijah. Enostavno ustaviš in je.

@nny ::

oemdzi je izjavil:

Luc ? haa ? Ce se vozis ponoci itak... ampak podnevi ? Kaj bi se rada, da bi se z prizganimi vozili tudi podnevi ? Zvonc ? Si ga bos ze montiral ce si doma v mestu in ne gre drugace v guzvi, ne vidim pa razloga da bi bil obvezen.


Ni vedno sončno in jasno. Kaj pa v megli in mraku? Kdaj pa veš, da bo najdražji zmanjkalo cigaret/čokolade/kondomov/kruha in boš letel na pumpo ob 1-h ponoči? Karikiram, a tako je...

Zvonec tudi jaz varčno uporabljam, a pride prav pri kakšnem zamišljenem pešcu, ki motovili po kolesarski stezi.

jype ::

@nny> Kaj pa v megli in mraku? Kdaj pa veš, da bo najdražji zmanjkalo cigaret/čokolade/kondomov/kruha in boš letel na pumpo ob 1-h ponoči? Karikiram, a tako je...

Oh well:

Težko te zgrešijo.

oemdzi ::

@nny je izjavil:

oemdzi je izjavil:

Luc ? haa ? Ce se vozis ponoci itak... ampak podnevi ? Kaj bi se rada, da bi se z prizganimi vozili tudi podnevi ? Zvonc ? Si ga bos ze montiral ce si doma v mestu in ne gre drugace v guzvi, ne vidim pa razloga da bi bil obvezen.


Ni vedno sončno in jasno. Kaj pa v megli in mraku? Kdaj pa veš, da bo najdražji zmanjkalo cigaret/čokolade/kondomov/kruha in boš letel na pumpo ob 1-h ponoči? Karikiram, a tako je...

Zvonec tudi jaz varčno uporabljam, a pride prav pri kakšnem zamišljenem pešcu, ki motovili po kolesarski stezi.




Podobno kot da bi zahtevala, da izpitna voznja mora vsebovati tudi voznjo pod vplivom alkohola, ker se zna zgoditi da bos kdaj prevec spil, pa bos moral se kam skocit z avtom, recimo po otroka v vrtec :D

Enostavno ce nimas opreme za voznjo ponoci, se pac ne vozis ponoci. Ne pa da zato bi morali vsi kolesarji imet opremo za voznjo ponoci ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

energetik ::

Ampak če bi si prebrali zakon, bi vedeli, da tako opremo morajo imeti vsa kolesa v prometu.
Jaz jo imam na vse svojih biciklih, no razen an gorcu nimam zvonca. :D
Luči si pritrdim na gorca, če in ko jih rabim.

RockyS ::



Kazen za vožnjo na napačni strani kolesarske steze

jype ::

Pomoje je pa kazen za prepočasno vožnjo. Saj veste, počasni vozniki so tisti, ki so krivi za stanje na cestah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

@nny ::

RockyS je izjavil:



Kazen za vožnjo na napačni strani kolesarske steze


Dobila, oz. mene so dobili. Res hudo, kolesarji smo do smrti povozili že nx pešcev, da ubogih voznikov sploh ne omenjam. Žale bodo lihkar premajhne.:))

Daedalus ::

Me zanima, kaj lahko naredi, če preprosto ne ustaviš? Zbiti po tleh te ne more... a mislite, da bi meli kolesar chase po LJ:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

OrkAA ::

Bi ja. Sem bil ze udelezen v enem.

@nny ::

Par strani nazaj smo imeli AC-bike-chase pri 116 km/h? :)

jype ::

Čehi so znani po odličnih risanih filmih.

OrkAA> Bi ja. Sem bil ze udelezen v enem.

I always talk my way out of it :)

Daedalus ::

Bi ja. Sem bil ze udelezen v enem.


Detajli?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Ušel jim je.

OrkAA ::

Kaj prevec detajlov raje ne bi govoril ampak ja, bil je precej tipicen lov. Uni pac vklopijo luci, ti pa isces cim bolj zakotne ulice in upas na najboljse. :)

@nny ::

O ja, možno, celo na avtocesti! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

oemdzi ::

Zanimivo je pri tem posnetku, da prvi "policijski" avto ima samo umetno pobarvano streho :) Vbistvu so policaji lovili njega, kolesarja pa so kasneje umetno dodali :D

jype ::

http://cyclingsavvy.org/hows-my-driving/

Ko se izriše in naloži pa še včerajšnje izogibanje smrti na poti proti domu.
««
7 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220029 (12856) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549222 (42511) BigWhale
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957517 (50707) jype

Več podobnih tem