» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
28 / 41
»»

jype ::

Aston_11> He he, tista v 18 sekundi... pa menda še ena proti koncu.... vendar zanje itak veš.

V 18. sekundi jasno gori zelena luč, pa tista "proti koncu" je tudi zelena.

gzibret ::

Kaj kurcate jureta. Nobene rdeče ni prevozil. Bolje glejte.

Tisti ku*** most pa je za ne-motoriziran promet tako user-ne-friendly, da je prav, da bi vsi uporabljali vozno površino, vključno z invalidi, mamicami z vozički in pešci. Pa naj se avtomobili furajo spodaj...
Vse je za neki dobr!

jype ::

Rdeča:


Rumena:


Zelena:


Mipe ::

Ne zameri avtomobilistom, ne vidijo semaforja za pešče in kolesarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

Saj jim ne. Tudi tega jim ne zamerim, da se vsajajo, ker jih namesto po levi prehitevam po desni, ker bi me tam ubili, ker ne spremljajo prometa na kolesarski stezi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gzibret ::

Ja, pri takšni hitrosti, ki jo imaš ti, je vožnja po kolesarski (in prehitevanje po desni) življenjsko nevarna.

edit - za kolesarja, da se ve, vozniku avtomobil ob morebitnem trčenju ne bi bilo nič.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

MisterR ::

Eno vprašanje, kako se "obvarujete" pred mrčesom? Pravkar pojedel vsega boga, za kako malco :D

jype ::

Hm, jaz sem prejle pri spustu z Lipoglava zaprl usta.

tt2advanced ::

jype je izjavil:

Hm, jaz sem prejle pri spustu z Lipoglava zaprl usta.

al pa stisneš zobe skup med spustom, seveda če že morš met odprta usta;) - ne priporočam .. Najhujše so pa seveda "aromatične" mušice kje za Savo k greš prot Litiji npr., za bruhat.

Kera vam je pa najlepša trasa tukaj v okolici Ljubljane???

Men je Krvavec še vedno najboljše izhodišče - sam ravnina do podklanca mori, sploh na gorcu, pa k vedno piha lih v tebe. Drgač je pa Koseze-Toški čeu-Medvode-Katarina al pa direkt na Slavkov dom po uni gozdni taka luštna, na hitrco pol k segreje to Ljubljano. Aja pa ta krog LJ-litija-Šmartno-Trebaljev je tud luštn krog.. Pa seveda Besenca-Janče lah še usput nardiš če maš voljo.. Pol sm pa lani najdla še en tak fajn krog Jevnica, pa greš tko naravnost do konca doline notr, pol sta pa dve poti in se odločiš za uno k gre desno strmo u hrib - lokalna cesta cez hrib na Janče (btw.v tem gaju, res takem izrazitem temnem gozdu smrek je ponavad na tone jurčkov).. Pol je še ql trasa Lj-Kresnice greš čez most pol jo pa takoj začneš grizdt na un kamnolom gor in čez prideš na GEOSS, če se ti pa še da pa se spustiš na Vače in se pr vaški situli odcepiš na gozdno pot in gledaš proti Zasavski gori skoz (ena taka bela cerkev u daljavi). Pol pa seveda še Črnuče-Dobeno-do koče gor, zadaj zahribom, pa če greš od kitajca direkt gor u hrib je tud ql.. Na teh trasah je res najmanj avtomobilov..

Na Krim pa ne furam oz. sploh ne u tisti konec, ker sem že dvakrat vidla medveda in ni šans da bi ga še tretjič.

mr1two ::

kaj takega recimo, če so ti všeč ravnine, drugače pa kot si rekla- na toško čelo, pa na katarino, pa tam dol je za gorca kr dobro. Se pa da tudi s cestnim prit, no problemo- zadnč je en mali sam bledo gledal ko sm noru mimo njega gor :)).

Luštna je še na pance, ker ni dosti prometa. Ko se spustiš dol greš komot še na Javor in če je še kaj želje do Litije, na Kresnice in počasi nazaj. Zaenkrat daljših tur od 100 nism še delal.

Edit: za mušice pa lhk rečem sam eno:
da bi jih vrag pocitral. Vsake tolko kakšno spluvam ven, kdaj je pa treba kakšno kr s pijačo poplaknit, ker itak ne bo šla ven. V uč je še najslabši, tudi če imam očala, hudič pride nekako mimo.
Ena lepa je tudi, ko greš iz Lj skozi Trzin do Kamnika- en čas se da po nekih ulicah, vasicah vozit in je kul, ker ni prometa, so pa določeni odseki zelo prometni. Kolkor mi je znano imaš pa takoj iz Kamnika gor ene zelo lepe vzpone, kjer sem zaenkrat le v kombiju mimo pasal.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

jype ::

Ko prideš na Pance komot podaljšaš preko Dol pri Polici in Kožljevca na Mali Vrh pri Prežganju in se potem po besniški dolini spustiš do odcepa za Javor, Janče (in potem naprej do Jevnice) ali pa čisto do Podgrada in je tudi lep krog.

tt2advanced> Na Krim pa ne furam oz. sploh ne u tisti konec, ker sem že dvakrat vidla medveda in ni šans da bi ga še tretjič.

Uh, jaz pa redno tja hodim, pa ga še nisem vidu - ne smeš bit tiho, da se ti lahko umakne.

tt2advanced ::

mr1two je izjavil:

Kamnika

men je to preveč prometno pa stresno u tist konc, da se morm skoz pazt pa 10 cm od bankine vozt.. Od vseh teh turc že pol so mi vzponi na Veliko planino všeč, al pa daleč najlepši je na Vršič in seveda na Mangart - sam to je kr matranje že počas in zahteva organizacijo:). Vzpon na Črni vrh je isto lep, pa na Soriško tudi.. Letos pa če se mi bo dal neki kolesart, pa če bo čas bi enkrat to Pohorje si pogledal, ker ga še nisem..
Za cestno je pa vedno seveda Jezersko, Pavličevo sedlo, sam tm pa spet ne veš ker kreten z avtom te bo zbiu pa velik u nogah.

Daedalus ::

Zadnja dva screenshota v kategoriji "zelena luč" lepo kažeta jypa v solidnem prekršku. Če imaš urejeno kolesarsko pot, nimaš z biciklom kaj iskat na cesti. Sam, sej vem. Ubermenši ne rabijo pravil upoštevat. Nategovalci koz so sploh problematični primerki, kar se tega tiče. Za njih pravilom kolesarska steza ne obstaja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Daedalus> Če imaš urejeno kolesarsko pot, nimaš z biciklom kaj iskat na cesti.

Bullshit. Če bi vozil po kolesarski poti, bi:

- ogrožal sebe in druge, ker vozniki motornih vozil pred zavijanjem desno nikoli ne pogledajo, če imajo slučajno prosto pot,
- moral voziti po površini za pešce, po stopniščih in med stebri, ki močno okrnijo vidljivost,
- posledično pa del poti prehoditi peš, da bi bilo varno.

Ker so površine za motorni promet predimenzionirane, sem sklenil, da je v skladu s četrtim členom ZPrCp ustrezna vožnja točno takšna, kakršno prikazuje posnetek.

(Policisti, ki so si ogledovali vožnjo, se z mojo interpretacijo očitno implicitno strinjajo, ker zoper moje ravnanje niso ukrepali.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dolenc ::

Jaz tole rad pelem, k se ravno o "mojem" koncu mente. Ni prometna, je taka fejst za na hitro skočit, ko se sonce poslavlja, ker ni predolga. Nasploh je v tem koncu en kup variacij, ki jih lahk užgeš in imaš mir.

tt2advanced ::

jype je izjavil:


Bullshit. Če bi vozil po kolesarski poti, bi:

OMG, zdej sm pogledala filmčke.. lej pr takih suicidnih naghnjenih in vsesplošni potrebi po urban adrenalinu, bi na tvojem mestu zamnejala diciplino.. pozab cestno kolo, rajš si omisl ne vem DH bike, kup si motor pa sprošči adrenalin raj na kakšni dirkalni stezi, začni se drogirat karkol al pa prosm te vozi po pravili čez mesto vsaj.
:D

jype ::

tt2advanced> prosm te vozi po pravili čez mesto vsaj.

Sem že poizkusil, pa ne gre:













Čez čas se človek naveliča nosit glavo naprodaj in vozi tako, da ni nikoli nikomur v napoto in da vsakomur vedno prepusti prednost (in nastanejo posnetki, kakršen je zgoraj, ali pa spodaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

_IKE_ ::

tt2advanced je izjavil:



OMG, zdej sm pogledala filmčke.. lej pr takih suicidnih naghnjenih in vsesplošni potrebi po urban adrenalinu, bi na tvojem mestu zamnejala diciplino.. pozab cestno kolo, rajš si omisl ne vem DH bike, kup si motor pa sprošči adrenalin raj na kakšni dirkalni stezi, začni se drogirat karkol al pa prosm te vozi po pravili čez mesto vsaj.
:D


Nima smisla da se trudiš, "modrost" bo itak pod izgovorom "jst sem žrtev voznikov" nadaljeval s svojim početjem. Zraven pa sem gor lepil svoja "junaštev"....


Pač nekako takole :

jype je izjavil:






Hvala bogu pa ima vsaj velika večina ostalih udeležencev v prometu še vedno vsaj nekaj v glavi in kljub temu da so tudi oni kdaj žrtev neupoštevanja pravil z strani drugih udeležencev, se na te kršitve ne odzovejo enako; torej z pričetkom kršitev predpisov, ampak nadaljujejo z upoštevanjem predpisov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

energetik ::

_IKE_ je izjavil:

Hvala bogu pa ima vsaj velika večina ostalih udeležencev v prometu še vedno vsaj nekaj v glavi in kljub temu da so tudi oni kdaj žrtev neupoštevanja pravil z strani drugih udeležencev, se na te kršitve ne odzovejo enako; torej z pričetkom kršitev predpisov, ampak nadaljujejo z upoštevanjem predpisov.
Problem je, ker "žrtev" na biciklu nisi kdaj pa kdaj, ampak praktično na vsakih 500m. Če tega ne zastopiš, se kdaj zapelji po LJ po t.i. kolesarskih stezah. Posnetki od Jureta niso slučaji, ampak je to redna praksa.
Tako da je dejansko morda bolj varno peljati na Juretov način, čeprav morda počasneje. Oziroma se peljati kot moped/avto po cesti, takrat te morda kdo vsaj upošteva.

Daedalus ::

Bullshit.


Bullshit so tvoja izvajanja okoli CPP. Sej, enkrat te bo nekdo nabasal. Upam sam, da te ne bo preveč polomil.

- ogrožal sebe in druge, ker vozniki motornih vozil pred zavijanjem desno nikoli ne pogledajo, če imajo slučajno prosto pot,


Iz tega lahko samo sklepam, da ali nimaš izpita za karkoli več od bicikla, ali pa si popolnoma nesposoben opraviti izpit za karkoli več od bicikla. Pa si v avtošoli spregledal lekcijo "vedno preveri mrtvi kot", nekaj, kar večina voznikov vsekakor počne. Tu pa tam pa se najde kak jype, ki misli, da so pravila tam za hec. Se strinjam, če se dva taka srečata na istem mestu ob istem času, pol je kaboom.

(Policisti, ki so si ogledovali vožnjo, se z mojo interpretacijo očitno implicitno strinjajo, ker zoper moje ravnanje niso ukrepali.)


Policisti praviloma ne ukrepajo tudi pri hujših neumnostih. Se jim običajno ne da skakat na cesto in ustavljat kretene, za katere je jasno, da itak ne bojo upoštevali ničesar, kar jim ni po godu. Mamo lep izraz za take - psihopati.

OMG, zdej sm pogledala filmčke.. lej pr takih suicidnih naghnjenih in vsesplošni potrebi po urban adrenalinu, bi na tvojem mestu zamnejala diciplino.. pozab cestno kolo, rajš si omisl ne vem DH bike, kup si motor pa sprošči adrenalin raj na kakšni dirkalni stezi, začni se drogirat karkol al pa prosm te vozi po pravili čez mesto vsaj.


Bog ne daj takega srečat na/v čemerkoli drugem, kot je bicikl. Če bi takole vozil motor, kot vozi bicikl... ne bi dolgo živel. DH bike it is.

Problem je, ker "žrtev" na biciklu nisi kdaj pa kdaj, ampak praktično na vsakih 500m.


Lahko si "žrtev", ali pa se pač naučiš malo boljše predvidevat in vedno puščaš dovolj maneverskega prostora sebi in ostalim. Pa ne agresiraš po nepotrebnem in se vedno prepričaš, prej ko izvedeš kak manever. Lahko si pa cepec, kot cepci okoli tebe in si izmišljuješ razne izgovore, zakaj pravila zate ne veljajo. Pa tudi iskanje manj prometnih poti je dobra opcija. Jaz na poti v službo z biciklom sekam samo eno res prometno pot, vse ostalo poteka po zelo neobremenjenih cestah.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

jype ::

Daedalus> Sej, enkrat te bo nekdo nabasal.

Ne bo vam uspelo, ker ne vozim več po predpisih in me zato ne morete nabasat - se pa zelo trudite, to pa priznam!

Daedalus> Policisti praviloma ne ukrepajo tudi pri hujših neumnostih.

Ne, to ni res.

Daedalus> nekaj, kar večina voznikov vsekakor počne.

Ne. Tega ne počne _nihče_ od voznikov, razen morda teoretičnega voznika na sličicah v knjigah o predpisih.

Daedalus> Lahko si "žrtev", ali pa se pač naučiš malo boljše predvidevat in vedno puščaš dovolj maneverskega prostora sebi in ostalim.

Ja, saj točno to prikazujejo posnetki. Ker vozniki ne gledajo (in očitno vozijo povsod, samo tam kjer bi morali ne), moram potem jaz predvidevat, na kakšen način se bodo prevračali po cestišču in jih obvoziti tako, da sami sebe ne poškodujejo, pri tem pa poskrbeti še zase in za pešce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daedalus ::

Ne. Tega ne počne _nihče_ od voznikov, razen morda teoretičnega voznika na sličicah v knjigah o predpisih.


Ne sklepat po sebi na splošno. Niso/nismo vsi vozniki kup prepotentnih kretenov, ki jim dol visi za okolico. Če pa hočeš teoretičnega voznika, ki vedno preverja mrtvi kot (magari dvakrat, če se mi zdi potrebno) pa se pejd pelat z mano.

Ja, saj točno to prikazujejo posnetki. Ker vozniki ne gledajo (in očitno vozijo povsod, samo tam kjer bi morali ne), moram potem jaz predvidevat, na kakšen način se bodo prevračali po cestišču in jih obvoziti tako, da sami sebe ne poškodujejo, pri tem pa poskrbeti še zase in za pešce.


Aha in ta skrb zase in za okolico ti je pol izgovor, da delaš isto, kar počne folk okoli tebe - zavestno kršiš predpise, ker "so itak brezveze in jih nihče pri zdravi pameti ne upošteva". Nice job.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Truga ::

Daedalus je izjavil:

Če pa hočeš teoretičnega voznika, ki vedno preverja mrtvi kot (magari dvakrat, če se mi zdi potrebno) pa se pejd pelat z mano.
Aha, ker si ti tak, so sigurno vsi taki. S tako mentaliteto bos na kolesu ob glavo cez natanko trideset do dvaintrideset metrov.

Daedalus je izjavil:

Aha in ta skrb zase in za okolico ti je pol izgovor, da delaš isto, kar počne folk okoli tebe - zavestno kršiš predpise, ker "so itak brezveze in jih nihče pri zdravi pameti ne upošteva". Nice job.

Ce je bolj varno vozit po sredi ceste kot po kolesarski to ni krsitev CPP, saj tam not pise da moras narest najprej vse za varnost, neglede na karkoli drugega.

Sicer pise tudi da se moras obnasat kot da ostali CPP upostevajo, da je promet bolj tekoc. Jaz si tega se v avtu ne upam, kaj sele na kolesu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Invictus ::

jype je dobro pokazal slovensko avtomobilsko miselnost.

In to je edini nacin da v tem sranju sploh prezivis ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

_IKE_ ::

Invictus je izjavil:

jype je dobro pokazal slovensko avtomobilsko miselnost.

In to je edini nacin da v tem sranju sploh prezivis ...




Zanimiva je tudi miselnost, ki gre nekako v tem stilu : Če drugi ne spoštujejo predpisov, potem jih tudi meni ni treba!

In potem se čudimo zakaj imamo kaos na cestah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Daedalus ::

Aha, ker si ti tak, so sigurno vsi taki. S tako mentaliteto bos na kolesu ob glavo cez natanko trideset do dvaintrideset metrov.


Preberi, naj kaj sem odgovarjal. Ni tako težko.

Ce je bolj varno vozit po sredi ceste kot po kolesarski to ni krsitev CPP, saj tam not pise da moras narest najprej vse za varnost, neglede na karkoli drugega.


Ne, po cesti se lahko pelješ takrat, ko nimaš na voljo posebne površine zase (se pravi, kolesarske steze). Pa še to ob desnem robu. Je bilo že vse napisano in razloženo.

Sicer pise tudi da se moras obnasat kot da ostali CPP upostevajo, da je promet bolj tekoc.


Če ne zaupaš spodobni večini ostalih udeležencev v prometu, da bojo ravnali vsaj približno prav pol resno ne vem, kaj počneš na cesti. Poleg tega pa moraš seveda gledat, kaj se okoli tebe dogaja in temu primerno reagirat. Ti CPP to čisto lepo jasno nalaga.

jype je dobro pokazal slovensko avtomobilsko miselnost.


Ne, jype gradi svojo argumentacijo na t.i. anecdotal evidence. Kar je pač nivo gostilniške debate, z nekaj youtube videi, ki prikladno pritrjujejo zgolj in samo njemu.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Truga ::

Nevem, jaz sem se ze peljal z njim v avtu in vozi glihtko previdno kot jaz. Na kolesu pa se vozi kot je iz tehle filmov razvidno tko da je se vedno ziv, kar ne morem rect za precej ljudi ki so se iz principa vozili po pravilih.

Pa se tole:
(1) Udeleženec oziroma udeleženka (v nadaljnjem besedilu: udeleženec) cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.

(2) Udeleženec cestnega prometa sme pričakovati, da bodo vsi udeleženci cestnega prometa in tisti, ki so dolžni skrbeti za ceste in prometno ureditev na cestah, ravnali v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in predpisi o javnih cestah.

(3) Kadar so udeleženci cestnega prometa otroci, vozniki, starejši ljudje, slepi, invalidi in druge osebe, ki niso v celoti sposobne za samostojno udeležbo v cestnem prometu, so drugi udeleženci dolžni nanje posebno paziti in jim, če zakon tako določa, tudi pomagati.


Prva 3 pravila... Mind the "mora"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Invictus ::

_IKE_ je izjavil:


Zanimiva je tudi miselnost, ki gre nekako v tem stilu : Če drugi ne spoštujejo predpisov, potem jih tudi meni ni treba!

In potem se čudimo zakaj imamo kaos na cestah...

Kako naj kolesar spostuje predpise (vozi po kolesarski stezi), ce je pa nekdo le to zaparkiral????? Naj ga preskoci ???

Najvecji kaos povzrocajo vozniki avtomobilov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Počakat bi moral, tako kot mora počakati voznik, ki vozi za kolesarjem, da nastane situacija ugodna za prehitevanje. Ali pa obrniti in poiskati drugo pot.

gzibret ::

jype> Ne bo vam uspelo, ker ne vozim več po predpisih in me zato ne morete nabasat - se pa zelo trudite, to pa priznam!

Se strinjam. Bom podal še sam en primer, s katerim se dnevno srečujem, ko se vozim v službo. Če se vozim po predpisih, sem vsak dan v življenjski nevarnosti, da me kateri objesten voznik s prevelikim avtom nabaše. Slike povedo vse....

vožnja po predpisih



vožnja po sredini voznega pasu



Slednji (zadnji) primer je za kolesarja bistveno bolj varen, saj blokiraš za sabo ves promet in te ne morejo na silo prehitevat, zato tudi ob zožitvi ne pride do potencialno zelo nevarnih situacij. Problem je, da je za semaforjem cesta preozka, avtomobili se nabašejo, vsakemu se mudi in zabogami so me že skoraj zgazili. No, sedaj Dunajske ne prečkam več pri semaforju za kolesarje, ampak se izključno postavim pred prvi čakajoči avto in mu blokiram pot tako, da prvi prečkam križišče. Seveda na veliko vznemirjenje nekaterih objestnih voznikov (ki BTW zaradi tega nič kasneje ne prečkajo križišča, saj imam jaz boljše pospeške od njih).
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Daedalus ::

No, sedaj Dunajske ne prečkam več pri semaforju za kolesarje, ampak se izključno postavim pred prvi čakajoči avto in mu blokiram pot tako, da prvi prečkam križišče.


Za prvo ti še dam napol prav, takele zožitve so problem. Tole je pa komplet narobe in v kolikor te policija kdaj opazi, ti naj kr lepo kazen napiše. Če imaš namensko površino, jo moraš uporabiti. Če se ti zdi smiselno na dvopasovnici s svojimi 20 km/h mešat med motorni promet, ki se premika z do 60 km/h... si pač rahlo trčen. Se mi drugače vsaj enkrat tedensko zgodi, da se izogibam kakemu takemu padalcu, ki se znajde sredi križišča kljub temu, da ima čisto lepo urejen prehod.

Kako naj kolesar spostuje predpise (vozi po kolesarski stezi), ce je pa nekdo le to zaparkiral????? Naj ga preskoci ???


Obvoziš na varen način. Še prej pa pokličeš Policijo/mestno redarstvo in jim lepo razložiš, kje lahko z zelo malo truda poberejo precej kazni.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

tt2advanced ::

Vem, da ti v eni točki treniranja in vsakodnevne vožnje skozi mesto dopizdi tko kot v avtu zarad nesposobnih oz. objestnih bedakov in si prirediš predpise po svoje.. sam c mon no! kot pravi kolesar vedno iščeš varianto, da se izogneš mestu, pa tud če greš naokrog, pol ljubljane maš nad obvoznico, se ogneš jebenim kolesarskim stezam in avtom ostal del si pa vedno prilagodiš, da se ti ni treba pelat lih ne vem čez Zaloško. Če pa uporabljaš bike kot vsakodnevno prevozno sredstvo si pa dolžen počas vozt po kolesarski oz. tm kjer se lahko.. Ne bit pa sebičen, res nisi sam na cesti.. Treniri pol u klanc, treniri tm k lahko, da ga pa čez mesto tiščiš, se vidi da vas še ni izučil..Če se ti gre zarad povprečja, ti teh 20 min v kero kol izhodiščno točko nav nč.. Zgleda bo treba tole the hard way, naslednjič k te vidm jype bom sam vrata odprla :P;)
What Else Is There?

Truga ::

Miran Rudan, is that you?

Invictus ::

gzibret je izjavil:

No, sedaj Dunajske ne prečkam več pri semaforju za kolesarje, ampak se izključno postavim pred prvi čakajoči avto in mu blokiram pot tako, da prvi prečkam križišče. Seveda na veliko vznemirjenje nekaterih objestnih voznikov (ki BTW zaradi tega nič kasneje ne prečkajo križišča, saj imam jaz boljše pospeške od njih).

V tujini je pred semaforji prostor za kolesarje. In se vedno postaviš pred njih. Tam je to normalno.

tt2advanced je izjavil:

Zgleda bo treba tole the hard way, naslednjič k te vidm jype bom sam vrata odprla :P;)

Upam da te bo kolesar,ki ga boš nalimala na svoja vrata, razbil do onemoglosti ... Jaz te bom že.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

tt2advanced ::

Invictus je izjavil:


Upam da te bo kolesar,ki ga boš nalimala na svoja vrata, razbil do onemoglosti ... Jaz te bom že.

joke je biu - dude:D..tudi jaz sem kolesar, pa verjetno dalj časa kot ti
What Else Is There?

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Če imaš namensko površino, jo moraš uporabiti.


Skratka, (še bolj) naj tvega in se izpostavlja nevarnosti, ki jo je opisal zgoraj? Misliš, da je trčen?

jype ::

tt2advanced> Zgleda bo treba tole the hard way, naslednjič k te vidm jype bom sam vrata odprla :P;)

Sej si že (in imaš srečo, da to vedno pričakujem - tako lahko koga manj previdnega _ubiješ_):



Daedalus> Obvoziš na varen način. Še prej pa pokličeš Policijo/mestno redarstvo in jim lepo razložiš, kje lahko z zelo malo truda poberejo precej kazni.

Zakaj bi jim razlagal, če sami zelo dobro vedo, pa kljub temu pridejo samo 1. in 2. septembra, potem pa celo leto ne:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daedalus ::

Skratka, (še bolj) naj tvega in se izpostavlja nevarnosti, ki jo je opisal zgoraj? Misliš, da je trčen?


Kaj je bolj nevarno:

- z biciklom opletat pred in med ostalim, bistveno hitrejšim motornim prometom, da prideš čez križišče?
- uporabiti namensko površino (seveda s kančkom pameti) za prehod čez križišče?

Pa pri tem sploh ne omenjam nategovalcev koz, za katere rdeča luč na semaforju (na vozišču, kjer nimajo kaj iskat) itak ne velja. Dva taka v zadnjih treh dneh. En tako pozen, da sem že speljal, pa sem moral takoj za tem ustavit, da ga nisem odnesel s sabo. Se je junak odločil po desni mimo ustavljenih! avtov in v križišče.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Daedalus> - z biciklom opletat pred in med ostalim, bistveno hitrejšim motornim prometom, da prideš čez križišče?

Ne ti men bistveno hitrejšim motornim prometom, vozijo se 15, če imajo srečo, da bi se prehitevali so itak preširoki, pospešijo lahko samo eden v drugega, kar se vsake toliko časa tudi zgodi.

Daedalus> - uporabiti namensko površino (seveda s kančkom pameti) za prehod čez križišče?

Če to storiš tvegaš, da te bodo spregledali, ali pa (še pogosteje) bodo smatrali, da si družbeno nekoristna počasna gnida, ki jo smejo izsiljevati, ker uživajo pločevinasto zaščito.

Najbolje je voziti po površinah, ki se jih avtomobilisti zaradi strahu pred morebitnimi praskami na vozilu izogibajo (sredinska črta, nasprotni vozni pas, bližina avtobusov, tovornih vozil in parkirnih butcev).

gzibret ::

Invictus je izjavil:

gzibret je izjavil:

No, sedaj Dunajske ne prečkam več pri semaforju za kolesarje, ampak se izključno postavim pred prvi čakajoči avto in mu blokiram pot tako, da prvi prečkam križišče. Seveda na veliko vznemirjenje nekaterih objestnih voznikov (ki BTW zaradi tega nič kasneje ne prečkajo križišča, saj imam jaz boljše pospeške od njih).

V tujini je pred semaforji prostor za kolesarje. In se vedno postaviš pred njih. Tam je to normalno.



Želel bi si, da bi si tudi kakšen "strokovnjak" iz prometne varnosti in kakšen projektant cest tole prebral.
Vse je za neki dobr!

jype ::

Daedalus> Se je junak odločil po desni mimo ustavljenih! avtov in v križišče.

Ja, idiot, komot bi prehitel po nasprotnem voznem pasu po levi in vam tako pot zaprl veliko učinkoviteje kot to počnete vozniki motornih vozil:



Oziroma kot to počnete pri zavijanju desno:

Daedalus ::

Ne ti men bistveno hitrejšim motornim prometom, vozijo se 15, če imajo srečo, da bi se prehitevali so itak preširoki, pospešijo lahko samo eden v drugega, kar se vsake toliko časa tudi zgodi.


Ja, v prometni konici. Ob vseh ostalih priložnostih pa sem bistveno hitrejši od kolesarjev. In mi kolesarji na dvopasovnici predstavljajo samo nepotrebno tveganje, predvsem za njih. In obenem kršijo ono lepo načelo "ne bom oviral ostalih udeležencev v prometu".

Če to storiš tvegaš, da te bodo spregledali, ali pa (še pogosteje) bodo smatrali, da si družbeno nekoristna počasna gnida, ki jo smejo izsiljevati, ker uživajo pločevinasto zaščito.


Ne vem, kaj si kdo misli, ko prečkam kolesarsko stezo z biciklom. Vem pa, da se me bolj redko kot ne kdo izsiljuje (redkeje kot recimo v križišču z avtom). Če pa že, pa pač naredim ustrezen manever, da se izognem nesreči, vmes pa mi običajno uspe še onemu jasno pokazat, kaj si mislim o takih. Seveda je običajno vključeno tudi verbalno j*banje mame opciji za volanom. Pa kdaj sem komu tudi že potrkal po avtu... takrat jim pa sploh ni nič več jasno.

Najbolje je voziti po površinah, ki se jih avtomobilisti zaradi strahu pred morebitnimi praskami na vozilu izogibajo (sredinska črta, nasprotni vozni pas, bližina avtobusov, tovornih vozil in parkirnih butcev).


Ja, tovornjakom in busom se je res blazno pametno skrivati kam v mrtvi kot.

Ja, idiot, komot bi prehitel po nasprotnem voznem pasu po levi in vam tako pot zaprl veliko učinkoviteje kot to počnete vozniki motornih vozil:


Tisti idiot bo enkrat naletel na nekoga, ki bo manj pozoren na okolico, kot je moja malenkost. Z malo smole, tistega srečanja ne bo preživel.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Daedalus> In mi kolesarji na dvopasovnici predstavljajo samo nepotrebno tveganje, predvsem za njih.

Ti tudi njim, ampak ker so bili oni prvi tam, se moraš pač prilagoditi. Četrti člen velja tudi zate in žal to pomeni, da moraš po zakonu upočasniti in jim dovoliti, da kršijo predpise, dokler jih s ceste ne spoka uradna oseba, če se sami ne prej.

Daedalus> Ja, tovornjakom in busom se je res blazno pametno skrivati kam v mrtvi kot.

Mhm, to ves čas počnem, prav _skrivam_ se v mrtvi kot (kadar voznik zija v zaslon mobilnega telefona je to kar celo vesolje).

jype ::

Daedalus> Vem pa, da se me bolj redko kot ne kdo izsiljuje (redkeje kot recimo v križišču z avtom).

Mlad si še. Meni se redno dogaja, da nasproti po kolesarski stezi pripelje avto (ali pa tam samo parkira, ker se mu je pokvarilo vozilo, kar je analogno temu, da bi kolesarji, ko jim spusti pnevmatika, kolo položili na sredino voznega pasu za motorna vozila in odšetali do servisa po nov šlauh).

tt2advanced ::

Ta debata je brezpomenska, ker boste nekateri še vedno v polni bojni opremi dirkali čez mesto in imeli svoj prav.
What Else Is There?

thramos ::

Daedalus je izjavil:



Kaj je bolj nevarno:

- z biciklom opletat pred in med ostalim, bistveno hitrejšim motornim prometom, da prideš čez križišče?
- uporabiti namensko površino (seveda s kančkom pameti) za prehod čez križišče?


Njegova ocena nevarnosti je jasna. Moja, po njegovem opisu situacije, tudi.

Žalostno je, da jeimamo takšno infrastrukturo, da je bolj varna vožnja po cestišču. Ampak tako je. Menda ne pričakuješ od kolesarjev, da se podajajo v še večjo nevarnost zgolj zato, da bo zadoščeno cestnim predpisom?

tt2advanced je izjavil:

Ta debata je brezpomenska, ker boste nekateri še vedno v polni bojni opremi dirkali čez mesto in imeli svoj prav.


Da bi se vsi nehali vozit z avtom je res utopično pričakovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

jype ::

tt2advanced> v polni bojni opremi

Mhm, majice s kratkimi rokavi ubijajo!

thramos> Da bi se vsi nehali vozit z avtom je res utopično pričakovati.

Ah, ni tako slabo, itak se že zdaj z avtomobili vozijo izključno invalidi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daedalus ::

Četrti člen velja tudi zate in žal to pomeni, da moraš po zakonu upočasniti in jim dovoliti, da kršijo predpise, dokler jih s ceste ne spoka uradna oseba, če se sami ne prej.


Ja, kaj pa misliš, da naredim? Hudič je samo, da z zmanjševanjem hitrosti na takem mestu še sebe spravljam v nevarnost, ker on potencialni butl za mano ne upošteva varnostne razdalje. Kar hočem povedat je, da to da jim "moram dovoliti kršiti predpise" ni argument, ki opravičuje očitno nepravilno in neodgovorno ravnanje ostalih udeležencev v prometu. Sam upam lahko, da tak prometni analfabet ne vozi česa večjega in težjega. Če pa že, pa upam, da ga nikol ne srečam na cesti medtem ko upravlja nekaj večjega in težjega. Ker nekdo s tako stopnjo neodgovornosti do samega sebe in okolice, je predvsem nevaren.

Njegova ocena nevarnosti je jasna. Moja, po njegovem opisu situacije, tudi.


Slabo bereš. Za ono zožanje ima čisto prav, da gre po cesti. Za ostala normalna križišča, pa ne.

Da bi se vsi nehali vozit z avtom je res utopično pričakovati.


Večina vozi čisto ok. Tole demoniziranje vsega, kar ni enosledno vozilo na lasten pogon, je navadno nabijanje. Ima pa jype veliko zaslug pri tem, s svojo cherrypicked filmčki. Če si bom kdaj omislil dashcam, bom definitivno pripravil tud jaz kako kompilacijo, ki bo prikazovala zafuke kolesarjev.

Ah, ni tako slabo, itak se že zdaj z avtomobili vozijo izključno invalidi.


Sej z bicikli tud očitno. Če sklepam the jype way, je kup biciklistov slepih (ne vidijo ničesar) al pa majo resno zjeban vrat (ker ne gledajo ne levo, ne desno, sam vsekajo po svoje, pa bo, kar bo). No, motoričnih kretenov, ki se ne znajo niti ravno peljat, pa se vseeno nekaj mučijo, ne bom niti omenjal.

Mlad si še.


V bistvu sem lih ~3 leta mlajši od tebe. Invalid argument je to, pa še ad hominem:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Daedalus> Če sklepam the jype way, je kup biciklistov slepih (ne vidijo ničesar)

Jah, to je ta google glass.

Daedalus> al pa majo resno zjeban vrat (ker ne gledajo ne levo, ne desno, sam vsekajo po svoje, pa bo, kar bo).

Vrat zgolj ni dovolj močan, da bi obračal glavo s tako težkimi slušalkami.

Daedalus> No, motoričnih kretenov, ki se ne znajo niti ravno peljat, pa se vseeno nekaj mučijo, ne bom niti omenjal.

V skupnem seštevku še vedno krepko vodijo motorni invalidi.

Invictus ::

tt2advanced je izjavil:

Invictus je izjavil:


Upam da te bo kolesar,ki ga boš nalimala na svoja vrata, razbil do onemoglosti ... Jaz te bom že.

joke je biu - dude:D..tudi jaz sem kolesar, pa verjetno dalj časa kot ti

Glede na tvoj besednjak te lahko pošljem po čike ...

Nismo vsi tukaj 15 letniki ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
28 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14222025 (14852) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22551825 (45114) BigWhale
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50960567 (53757) jype

Več podobnih tem