» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
26 / 41
»»

googleg1 ::

mr1two je izjavil:

Jaz bi predvsem rad, da tisti, ki se mu zdi vožnja po regionalki s specialko čudna, če je zdraven kolesarska, poizkusi peljat ob neki normalni hitrosti (med 30 in 40) po površini, ki ji nekateri pravijo "kolesarska steza".
Problem je, da tudi če si sposoben blažiti vse neravnine z rokami in nogami jih je na običajnih "kolesarskih stezah" toliko, da si sam v luftu. Skakalnice nonstop- valda ne boš po takmu vozu, sploh če ne predstavljaš ovire drugje.

A si se malo pošalil ? Na kolesarski stezi velja omejitev hitrosti 25km/h na uro.

jype ::

googleg1> Na kolesarski stezi velja omejitev hitrosti 25km/h na uro.

Ne, na kolesarskih stezah omejitve hitrosti _ne obstajajo_.

Oki ::

Tako je. Kot na cestah za avtomobile.

OrkAA ::

Ne, na cestah omejitve hitrosti vsekakor obstajajo in veljajo (a ne za kolesarje, ker merilnik hitrosti ni del obvezne opreme kolesa).

jype ::

Ja, točno tako so tudi meni razložili na ministrstvu za promet.

Oki ::

Zame ni omejitev. Kako pa naj zgazim 1000 kolesarjev na dan, če se moreš omejitev držat?

jype ::

Če se voziš z motornim vozilom, si že itak hendikepiran, torej nedvomno tudi zelo omejen.

Shkorc ::

Prejšnji teden sem bil priča naslednji situaciji:

 kolesar

kolesar



Rdeč kolesar na specialki se je sredi križišča odločil, da bo prehitel kolono avtomobilov pred seboj. Ko je pričel s prehitevanjem, se je vijoličen avto moral umakniti oranžnemu kolesarju na njegovi desni, po nasprotnem pasu pa je pripeljal avtobus. Kolesarju je začelo zmanjkovati prostora iz obeh smeri, zgledalo je, kot da ga bosta stisnila, ampak na srečo je avto nehal s pomikanjem na levo. Kolesar se je za las izognil nesreči. Ko je zapeljal ob rob ceste, kjer bi se po mojem moral peljati ves čas, pa je začel mahati avtomobilu in zmerjati voznika. Zaradi objestne vožnje je ogrozil svoje in življenje ostalih (vijolčen avto bi lahko v paniki zavil v oranžnega).

ttommy ::

Ponavljam- norci so v avtomobilih, na motorjih, na kolesih, peš........ vse polno idiotov je, ki mislijo, da so glavni.
Gamer

Senitel ::

Shkorc je izjavil:

Ko je pričel s prehitevanjem, se je vijoličen avto moral umakniti oranžnemu kolesarju na njegovi desni...

Ne da podpiram tako vožnjo ampak... Kje piše, da se je vijoličen voznik moral umaknit levo? Za zavore mu niso povedali v avtošoli?
Če bi hotel bit čisto nedolžen, potem bi moral voznik preverit, ali ga slučajno kdo ne prehiteva, vklopit levi smernik in prehitet kolesarja.

jype ::

Shkorc> Zaradi objestne vožnje

Prehitevanje je torej objestna vožnja?

Si bom zapomnil.

_IKE_ ::

jype je izjavil:



Prehitevanje je torej objestna vožnja?

Si bom zapomnil.




no no, malo bolj pa se le potrudi z provokacijami...

ttommy je izjavil:

Ponavljam- norci so v avtomobilih, na motorjih, na kolesih, peš........ vse polno idiotov je, ki mislijo, da so glavni.



najbolj ironično pa je da nekateri izmed njih vidijo samo druge....oni sami so pa itak džabest

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Oki ::

Sredi križišča je tvoja pravica in dolžnost, da prehitiš kolikor lahko. To si zapomni.

jype ::

A tkole:

Shkorc ::

Tkole:

jype ::

Jah, to je pa tko če maš med idiotskimi vozniki preširoko balanco.

Eureka ::

Jype lol, če je to res tvoje mišljenje pol pa ne vem ... Ta kolesar se je obnašal kot kak voznik bmwja aka vsa cesta je moja and fck u ...

jype ::

Jah, on je plačal zanjo, se prav je njegova.

Z biciklom vsaj ni nobenga ubil, če bi to isto stvar naredu s šleparjem, pa nisem čist ziher.

Eureka ::

Saj vsi plačujemo cestninjene pa še vedno ne vozimo kot da smo sami na cesti, vsaj večina ... Že tisti prvi manever kolesarja ( ko je motorist zraven pripeljal) mi je bil nevaren, ker tip je prišibal praktično izza vogala, kaj če bi tam nekdo bil pa nima veze zakaj, pravilno ali ne... Imeti prav ali ne, ne se hecat, jaz še na peš prehodu ko imam zeleno gledam levo in desno, ampak opažam da sem edini, ker eni na nobenem prehodu ne gledajo nikamor kot predse ali v svoj telefon ...

Truga ::

Eureka je izjavil:

Saj vsi plačujemo cestninjene pa še vedno ne vozimo kot da smo sami na cesti, vsaj večina ...

Res je. Vecina vozi kot da so avti na cesti ovire ki jih je treba nujno prehitet.

jype ::

Eureka> Saj vsi plačujemo cestninjene pa še vedno ne vozimo kot da smo sami na cesti, vsaj večina

Ja, ampak če si kolesar, potem plačuješ več, ker kolesarske infrastrukture ne plačuješ, ker je ni in ker plačuješ cestno infrastrukturo, ki jo uničujejo avtomobili, avtobusi in tovorna vozila, ti pa ne.

Eureka> jaz še na peš prehodu ko imam zeleno gledam levo in desno,

Čudak, če maš zeleno pač zalaufaš čez, sej se ti nč ne more zgodit:

Sriple Tix ::

Tule pa mi nekaj ni povsem jasno. Za avto in motor pri registraciji plačujem cestnino, za kolo mi je do sedaj ni bilo potrebno niti enkrat ... ali pa sem kaj spregledal, kar je med določenimi presežki tukaj gor tudi povsem možno.

jype ::

Sriple Tix> Tule pa mi nekaj ni povsem jasno. Za avto in motor pri registraciji plačujem cestnino, za kolo mi je do sedaj ni bilo potrebno niti enkrat ... ali pa sem kaj spregledal, kar je med določenimi presežki tukaj gor tudi povsem možno.

Ker je obraba cestišča zaradi vožnje s kolesom zelo blizu nič, je cestnina, ki jo plačuješ (skozi dohodnino, ddv in druge oblike dajatev, ki se znajdejo v proračunu in se iz njih gradi ceste) za vožnjo s kolesom glede na obrabo astronomska.

Sriple Tix ::

Potemtakem so najbolj na škodi tisti, ki se niti s kolesom ne vozijo, še manj posedujejo izpit za vožnjo motornega vozila (na primer moja stara mama). Pri njih je delež cestnine, ki jo vplačujejo v proračun po tem ključu še grozovitejši.

jype ::

Sriple Tix> Potemtakem so najbolj na škodi tisti, ki se niti s kolesom ne vozijo, še manj posedujejo izpit za vožnjo motornega vozila (na primer moja stara mama). Pri njih je delež cestnine, ki jo vplačujejo v proračun po tem ključu še grozovitejši.

Ja, je (ampak njih itak prevažajo več ton težki avtobusi, kajne).

Oki ::

Moja stara mama se že 5 let ni peljala z avtom ali avtobusom.

jype ::

Moja tudi ne - torej si za vso škodo lahko odgovoren le še ti.

Oki ::

Za vseh 300 kolesarjev, ki ne plačujejo cestnin, ki jih zgazim čez vikend. No harm done.

jype ::

V prihodnje bodi bolj pazljiv - videti je, kot da si vozil veliko prehitro, da bi lahko pravočasno opazil, da pravzaprav nista kolesarki:

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/zbil-...

Eureka ::

Zarad takih pa so tam onemogočeni komentarji, nje ? :))

No vsaj nekaj, ker drugače bi samo še onemogočali komentarje za tradicionalno predstavitev RTV programa, kjer vse blokirajo, ker očitno ne marajo javnih mnenj svojih "gledalcev " :P

jype ::

Umrli sta po mnenju mnogih voznikov očitno imeli srečo, da ju ni zbil kolesar.

Mipe ::

Neokusno.

Aston_11 ::

Da ti človek, ki je pijan in ne bi smel voziti, ubije dva človeka, ki sta se naključno znašla tam? Neokusno, perverzno, res.

Mipe ::

Ne, da se človek norčuje iz žrtev.

jype ::

Mipe> Ne, da se človek norčuje iz žrtev.

Aha, to je neokusno!

To, da družba enostavno sprejema smrtne žrtve kot popolnoma sprejemljivo ceno njihovega udobja, je pa kosher.

Fino, sem se že bal, da je kaj narobe s tem.

Mipe ::

Seveda ni kosher. Samo ne vidim, da bi se kdorkoli trudil v smeri večje varnosti za vse udeležence v prometu. Samo pikre bi stresali.

jype ::

Mipe> Samo ne vidim, da bi se kdorkoli trudil v smeri večje varnosti za vse udeležence v prometu.

Ja, seveda ne vidiš, saj praktično nihče ne vidi, da je Slovenčeva cesta (in še kup drugih ulic) popolnoma podrejena uporabniku avtomobila.

Pešk vinjeni voznik sploh povoziti ne bi mogel, če bi bila cesta zgrajena ustrezno - tako, da morajo _vozniki avtomobilov_ navigirati po robnikih, grbinah, ostrih zavojih in drugih oblikah prometnih površin, ki omejujejo hitrost, namesto da morajo to početi šibkejši udeleženci.

Mipe ::

Ne, jype, tudi to ni rešitev. Obstaja samo ena prava rešitev, ki bi zagotovila oziroma maksimizirala varnost na cestah: roke proč od volana!

Autonomous car @ Wikipedia

Hm, nekaj takega bi rabili tudi za kolesarje... računalnik naj krmili, ti pa le pedalaj in uživaj v razgledu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Vajenc ::

Ja, seveda ne vidiš, saj praktično nihče ne vidi, da je Slovenčeva cesta (in še kup drugih ulic) popolnoma podrejena uporabniku avtomobila.

Slovenčeva ulica ne cesta. In če se ne motim so pred kratkim kolesarsko uredili tudi ta del.

Umrli sta po mnenju mnogih voznikov očitno imeli srečo, da ju ni zbil kolesar.

Pa nože? Boš tudi te prepovedal? Pa kakšne grozljive muke lahko povzročijo vilice, cegli, vezalke... Nesmiselno je prepovedat običajno koristne stvari, ki lahko v rokah psihopatov postanejo smrtonosno orožje.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Truga ::

Mipe je izjavil:

Ne, jype, tudi to ni rešitev. Obstaja samo ena prava rešitev, ki bi zagotovila oziroma maksimizirala varnost na cestah: roke proč od volana!

Autonomous car @ Wikipedia

Hm, nekaj takega bi rabili tudi za kolesarje... računalnik naj krmili, ti pa le pedalaj in uživaj v razgledu.

Jaz sem takoj za oboje. Ce lahko igram igrce tacajt ko vozim kolo bo to trojna zmaga.

ttommy ::

Spet je bil alkohol, pa dve mladi punci mrtvi zaradi norcev... Sožalje svojcem.
Še kako previden je treba biti zmeraj in povsod, iz dneva v dan bolj. V petek sem s hčerko šel z avtom v Dravograd in nazaj- 30 km skupaj. Najprej je en cepec s Cliotom prehiteval kolono vozil čez polno črto in sem moral zavirati, da je lahko šel na svoj pas. Nato je spet nekdo pred meno kar izsilil prednost tovornjaku, tako, da je moral tovornjak močno levo, da je preprečil trčenje. Največji šok pa pri vračanju domov- s stranske ceste, ki se priključi na glavno cesto pod kotom je en z BMW X5 (al 3) pripeljal direkt na glavno cesto pred mene. Samo moje hitro reagiranje je preprečilo nesrečo.
Ni važno kaj si- pešec, kolesar, motorist ali voznik avtomobila: previdnost in zbranost mora biti vedno med vožnjo!
Gamer

jype ::

ttommy> previdnost in zbranost mora biti vedno med vožnjo!

Dekleti nista vozili - verjetno pa sta bili po mladostniško razigrani.

Vzrok za nesrečo v urbanem okolju je enak kot vedno - podrejenost celotnega mesta avtomobilom.

Eureka ::

Glej po tvoji logiki bi lahko rekli, da če bi namesto peš šle z avtomobilom bi nastala samo materialna škoda, torej po varnosti sortirano avto>peš>bicikel (kjer obstaja realna možnost da se celo po lastni "spretnosti" fentaš).

Ampak, ker nisem Jype bom samo rekel, da pijan v prometu nimaš kaj iskat, pa četudi si peš ...

Sicer se pa jaz z kolesom vozim samo po gozdnih poteh pa še to je tak hrib da je joj ... Po ravnini aka regionalkah pa si ne upam, ker je samo en šofer dovolj da me več ni :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eureka ()

Truga ::

Te ljudi bi blo itak treba dat dozivljenjsko v psihiatricno ustanovo. Da zbijes 2 cloveka, pol pa se spizdis pac ni normalno.

BTW: Kaj je z uvajanjem psihotestov za vse voznike tezjih vozil brez izjeme? Men se ne zdi normalno da lahko vsak kreten k na voznji slucajno vse zmigovce prov prtisne vozi tonsko kladivo s koncno hitrostjo 200km/h po mestih.

Eureka ::

Jah, ko si pijan je malokatera stvari, ki jo počneš normalna, definitivno pa ni normalno it trezen z avtom v gostilo, ko veš da se ga boš ulil do nezavesti ...

Čeprav je še dovolj "trezno" razmišljal da se je spomnil na registersko tablico, torej le ni bil tako mrtvo zadet ...

jype ::

Eureka> Glej po tvoji logiki bi lahko rekli, da če bi namesto peš šle z avtomobilom bi nastala samo materialna škoda, torej po varnosti sortirano avto>peš>bicikel (kjer obstaja realna možnost da se celo po lastni "spretnosti" fentaš).

Pravica do gibanja ne more biti omejena s finančnimi zmožnostmi za nakup dovolj težkega vozila, da bo kljubovalo največjim retardom na cesti.

Po moji logiki bi moralo biti fizično nemogoče tako hitro voziti po mestu, da lahko ponesreči ubiješ pešca.

Truga ::

Eureka: Za ljudi ki vozijo pijani bi itak rabli koncentracijska taborisca, alpa kar na odstrel, takoj ko se jih dobi.

Saj ves, zaradi Darwina. Ce se hocejo sami sebe frderbat, ni nujno da pri tem ogrozajo se druge, ki niso nicesar krivi.

xardas ::

Ali so široke kolesarske hlače (s podhlačami) primerne za na daljše kolesarske poti? Samo oprijete mi nekako vizualno niso povsem po godu (ne da bi imel kaj proti razkazovanju svojega premoženja). :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

kitewing ::

xardas je izjavil:

Ali so široke kolesarske hlače (s podhlačami) primerne za na daljše kolesarske poti? Samo oprijete mi nekako vizualno niso povsem po godu (ne da bi imel kaj proti razkazovanju svojega premoženja). :)

Zakaj pa ne bi bile primerne? Enduro in DH kolesarji praviloma ne nosijo oprijetih oblačil. Pri visokih hitrostih nad 50km/h je zelo prijetno nositi oprijeta oblačila...

Aston_11 ::

Kdo te bo pa gledal? Na premoženju so pa itak ojačane s peno, če že imaš probleme s tem.
««
26 / 41
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220091 (12918) zmaugy
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549337 (42626) BigWhale
»

se malo o cpp (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50957589 (50779) jype

Več podobnih tem