» »

KD življensko zavarovanje - DA/NE

KD življensko zavarovanje - DA/NE

Dr.S ::

S prijatelji smo zadnjič ob pivu debatirali o varčevanju za naše otroke.
Osebno vplačujem 70€ v KD življenjsko zavarovanje (KD Prvi izbor, za dobo 25 let, pričetek 2006). Žena pa 50€ (Maks Garant Plus, za dobo 25 let, pričetek 2009).
Bil sem popljuvan, da iz teh zavarovanj-varčevanj ne bo nič, da Gantar že pakira, prenaša denar v južne kraje in da naj denar čim prej potegnem ven, če bom seveda sploh kaj dobil ven. Minus zagotovo!!

Kaj menite vi, se splača vztrajati, ali je bolje poiskati kaj bolj smiselnega. Recimo domači štumf.
:-)

jype ::

Ne moreš vedet, po definiciji.

Vsekakor se splača varčevat razpršeno in če se greš "investicijsko življensko zavarovanje" je to lahko le en zelo majhen delček vsega.

lexios ::

Življensko zavarovanje je življensko ZAVAROVANJE, ne glede na to ali zraven piše "investicijsko" ali "socialna varnost"! Vprašanje "da/ne?" parafraziraj v "Življensko zavarovanje - ga rabiš?" Namen je zavarovanje...

Če imaš otroke in ženo, vsekakor ni odveč...

Če je namen izključno varčevanje - ga imho ne rabiš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Vikking ::

Kdor želi naj, mene ne prepriča nobeden, da nekemu skladu zaupam 10-20let svoj denar, da z njim razpolaga in vlaga.

St235 ::

Še vedno boljše kot to kar počne večine: Ne vlaga nikamor in sproti kuri keš.

Vikking ::

St235 je izjavil:

Še vedno boljše kot to kar počne večine: Ne vlaga nikamor in sproti kuri keš.


Kdo pa je rekel da če ne zaupaš skladu, da potem pa keš sproti kuriš. Denar lahko vežeš v nepremičnino, depozit. Oziroma kupiš sam delnice podjetij ki te zanimajo.

Ah ne raje zaupam neki družbi, za katero niti nevem kdo so lastniki in ja, kar za 10 let da delajo z denarjem kot jim pa paše. Če bo sreča mila mogoče ampak res mogoče po 10 letih dobim vsaj vložen denar nazaj.

Ko se gredo skladi zavarovanja in zavarovalnice investicijska vlaganja je zame nekaj narobe.

St235 ::

Še vedno boljše kot to kar počne večina: Ne vlaga nikamor in sproti kuri keš.

Yugos ::

Dr.S je izjavil:

S prijatelji smo zadnjič ob pivu debatirali o varčevanju za naše otroke.
Osebno vplačujem 70€ v KD življenjsko zavarovanje (KD Prvi izbor, za dobo 25 let, pričetek 2006). Žena pa 50€ (Maks Garant Plus, za dobo 25 let, pričetek 2009).
Bil sem popljuvan, da iz teh zavarovanj-varčevanj ne bo nič, da Gantar že pakira, prenaša denar v južne kraje in da naj denar čim prej potegnem ven, če bom seveda sploh kaj dobil ven. Minus zagotovo!!

Kaj menite vi, se splača vztrajati, ali je bolje poiskati kaj bolj smiselnega. Recimo domači štumf.
:-)


Bolše je kupovati nekaj bolj obstojnega!
Ko je moja mama hotela v sklade vlagat glih pred padcem so jo prepričevali še po tem saj naj bi po 20 letih dobila vse nazaj, kakšna nesramnost!

Boljše je kupovati koščke zemlje in z leti imeti njivo,zazidljivo zemljišče ali pa drage kovine.

Danes je doba 3 let nekaj nepredvidljivega.

Ne morem si predstavljat da varčuješ 20 let in gre vse skupaj v nulo, to ti uniči zdravje in psiho!

Vikking ::

St235 je izjavil:

Še vedno boljše kot to kar počne večina: Ne vlaga nikamor in sproti kuri keš.



Večini, v teh težkih gospodarskih časi, ne ostane nič denarja ki bi ga lahko namenili vlaganju.

jype ::

Yugos> Ko je moja mama hotela v sklade vlagat glih pred padcem so jo prepričevali še po tem saj naj bi po 20 letih dobila vse nazaj, kakšna nesramnost!

ALO! Vlaganje med padci je daleč najbolj donosna reč, ki se ti lahko zgodi!

Yugos> Ne morem si predstavljat da varčuješ 20 let in gre vse skupaj v nulo, to ti uniči zdravje in psiho!

Saj ne varčuješ samo v eni košari. A če maš njivo al pa drage kovine, pa ne more jit v maloro? Najprej bomo ekspropriirali, potem bomo pa nacionalizirali.

jernejl ::

Dr.S je izjavil:

Kaj menite vi, se splača vztrajati, ali je bolje poiskati kaj bolj smiselnega. Recimo domači štumf.

To dvoje je zelo neprimerljivo. Eno je zavarovanje, drugo pa varčevanje.

Kdo pa je rekel da če ne zaupaš skladu, da potem pa keš sproti kuriš. Denar lahko vežeš v nepremičnino, depozit. Oziroma kupiš sam delnice podjetij ki te zanimajo.

Ah ne raje zaupam neki družbi, za katero niti nevem kdo so lastniki in ja, kar za 10 let da delajo z denarjem kot jim pa paše. Če bo sreča mila mogoče ampak res mogoče po 10 letih dobim vsaj vložen denar nazaj.

Tisti, ki je odprl temo, sprašuje o življenjskem zavarovanju, ki ga ponuja KD Življenje, in to je zavarovalnica. Zakonodaja na tem področju je precej stroga.
Če verjameš, da lahko z denarjem počno, kar jim paše, potem enako velja tudi za depozit na banki.

Boljše je kupovati koščke zemlje in z leti imeti njivo,zazidljivo zemljišče ali pa drage kovine.

Lastništvo koščkov zemlje lahko v prihodnje močno obdavčijo, pa boš imel zaradi tega samo visoke stroške, ali pa jih boš moral prodati za precej nižjo ceno od nakupne.


Če ne želiš prevzemati naložbenega tveganja, pa bi vseeno rad življenjsko zavarovanje, pač ne skleneš naložbenega življenjskega zavarovanja, ampak klasično.

Vice ::

kakšnokoli vlaganje je pogojeno z nekim tveganjem. Kdor tega ne dojame ga bo pri neugodnem rezultatu sigurno stisnilo. Kakšno obliko vlaganja si bo pa nekdo izbral je pa stvar posameznika in njegove intuicije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Vikking ::

jernejl je izjavil:


Če verjameš, da lahko z denarjem počno, kar jim paše, potem enako velja tudi za depozit na banki.


Država garantira do določenega zneska za depozite na bankah. Pri KD pa le prst tja, kamor sonce nikoli ne posije.

jype ::

Vikking> Država garantira do določenega zneska za depozite na bankah.

Tko kot je za staro Ljubljansko banko?

Jasno, da so tveganja različna, a različni so tudi donosi.

V vsakem primeru lahko posameznik tveganje zniža le tako, da varčuje v več različnih ustanovah in v več različnih valutah.

Clubraider ::

Vikking@ Živiš v zmoti glede tega varčevanja.

Sam varčujem pri wiener stadtische in sem z zadevo zelo zadovoljen.
Zadeva je zelo fleksibilna.

Kar se tiče KD. Lahko povem da produkt kot prudukt je zelo vredu.
Vlaga se v sklade, kateri so donosi od 8% dalje.
Saj ne pravim, da če varčuješ na banki, da ni donosno.SEVEDA JE. Amapak poanta vsega je, da ti banka pripiše manjši procent(4-5%) ostalo si pospravijo v žep.

Najslabše po mojem mnenju je vlaganje v delnice bilo kakšnega podjetja, kar razmere niso glih rožnate in denar ni dovolj zavarovan če je vložen samo v eno podjetje. Denar treba čimbolj razpršit zaradi varnosti in to delajo vzajemni skladi.

Dr.S@ Da si se odločil varčevat si naredil ogromno uslugo samemu sebi, ker boš po 25 letih nekaj imel od tega denarja.
Tisti kateri pa te je popljuval, pa mu bo slej ko prej žal.

Zapomnite si pokojnin čez čas več nebo oz. bodo minimalne...zato je zelo dobro, da sami poskrbimo za svojo prihodnost in še enkrat povdarjam, mislim, da je varčevanje super zadeva za to!

Če koga še kaj dodatno zanima glede tega mi lahko piše na ZS. Z veseljem svetujem.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Vikking ::

Clubraider je izjavil:


1. Kar se tiče KD. Lahko povem da produkt kot prudukt je zelo vredu. Vlaga se v sklade, kateri so donosi od 8% dalje.

2. Najslabše po mojem mnenju je vlaganje v delnice bilo kakšnega podjetja, kar razmere niso glih rožnate in denar ni dovolj zavarovan če je vložen samo v eno podjetje.

3. Če koga še kaj dodatno zanima glede tega mi lahko piše na ZS. Z veseljem svetujem.


1. Se pravi vsak mesec dejansko imaš na razpolago 8% tega donosa, oz. vsako leto?

2. Aja, jaz sem pa mislil da moraš delnice kupovati takrat ko so najdražje, pa prodajati ko so najcenejše. Seveda razršit nakup delnic, a to lahko storiš sam brez skladov in nevem kašnih skupin. Seveda da ne omeni, da če je nuja lahko delnice takoj prodaš in prideš do sredstev v trenutku, na sklad boš pa čakal 20let oz. si ob 50% najmanj če razdreš pogodbo.

3. reklamiranje press.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Clubraider ::

Vikking je izjavil:

Clubraider je izjavil:


1. Kar se tiče KD. Lahko povem da produkt kot prudukt je zelo vredu. Vlaga se v sklade, kateri so donosi od 8% dalje.

2. Najslabše po mojem mnenju je vlaganje v delnice bilo kakšnega podjetja, kar razmere niso glih rožnate in denar ni dovolj zavarovan če je vložen samo v eno podjetje.

3. Če koga še kaj dodatno zanima glede tega mi lahko piše na ZS. Z veseljem svetujem.


1. Se pravi vsak mesec dejansko imaš na razpolago 8% tega donosa, oz. vsako leto?

2. Aja, jaz sem pa mislil da moraš delnice kupovati takrat ko so najdražje, pa prodajati ko so najcenejše. Seveda razršit nakup delnic, a to lahko storiš sam brez skladov in nevem kašnih skupin. Seveda da ne omeni, da če je nuja lahko delnice takoj prodaš in prideš do sredstev v trenutku, na sklad boš pa čakal 20let oz. si ob 50% najmanj če razdreš pogodbo.

3. reklamiranje press.




Letni donos je minimalno 8%.

Če sam delaš z delnicami se lahko hitro zgodi, da boš za stečaj podjetja ugotovil kak dan prepozno in boš lahko pozabil na denar. Osebno te stvari raje prepustim strokovnjakom.
To da si ob 50% če razdereš pogodbo, pa je čisto odvisno od produkta, pa tudi od tistega, ki ti produkt predstavlja.

Jaz imam sklenjeno tako, da po treh letih lahko vzamem denar z minimalnimi stroški.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

jype ::

Clubraider> Vlaga se v sklade, kateri so donosi od 8% dalje.

Katerih donos je _bil_ od 8% dalje. Kar pove jack shit o tem, koliko bo.

Mare2 ::

Clubraider a si ti še eden od nadebudnih zastopnikov, ki nategujejo ljudi z 8% donosa?

Clubraider ::

Mare2 je izjavil:

Clubraider a si ti še eden od nadebudnih zastopnikov, ki nategujejo ljudi z 8% donosa?


Hehe....si duhovit.:|

Z ničim jaz ne nategujem, pa tudi nikogar nočem prepričevati v bilo kaj.
Vse kar sem povedal, sem povedal iz lastnih izkušenj ob pogledu na moj varčevalni račun in stanje.

To je vse.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Spock83 ::

Hja jaz vačrujem pri zavarovalnici Maribor. Zakaj. Za 10 let bom dobil glavnico in obresti ven (glavnica je garantirana). Pustimo to, da do takrat mi ga bo inflacija požrla. Bolj se mi gre, da imam pri zavarovanju -50%.

Drugače tem skaldom ne zaupam. Recimo zelo dober primer so delavci družbe Save, ki so kolektivno vlagali v življensko zavarovanje.

Jaz samo vem, da če me zjebejo bom šel lastoročno odrezat jajca direktorju.

Vice ::

Vikking je izjavil:


2. Aja, jaz sem pa mislil da moraš delnice kupovati takrat ko so najdražje, pa prodajati ko so najcenejše. Seveda razršit nakup delnic, a to lahko storiš sam brez skladov in nevem kašnih skupin. Seveda da ne omeni, da če je nuja lahko delnice takoj prodaš in prideš do sredstev v trenutku, na sklad boš pa čakal 20let oz. si ob 50% najmanj če razdreš pogodbo.

3. reklamiranje press.


Vrjamem da obstajajo kakšne čudne opcije, ko ne moreš nekega vložka prodati prej kot je v pogodbi ampak vsaj pri skladih tega nisem zasledil oz. pri teh ki jih imam lahko prodajam po mili volji. Je pa res, da če prodaš prej plačaš davek tako kot pri delnicah, če jih kopuješ na lastno pest.

Clubraider ::

Spock83 je izjavil:

Hja jaz vačrujem pri zavarovalnici Maribor. Zakaj. Za 10 let bom dobil glavnico in obresti ven (glavnica je garantirana). Pustimo to, da do takrat mi ga bo inflacija požrla. Bolj se mi gre, da imam pri zavarovanju -50%.

Drugače tem skaldom ne zaupam. Recimo zelo dober primer so delavci družbe Save, ki so kolektivno vlagali v življensko zavarovanje.

Jaz samo vem, da če me zjebejo bom šel lastoročno odrezat jajca direktorju.


Drugače skladom ne zaupaš???
Kaj misliš kam vlaga oz. preko česa dela zavarovalnica Maribor z tvojim denarjem? preko skladov.
In verjemi sami iščejo čimbolj donosne sklade, da z tvojim denarjem naredijo čimveč. Potem je samo odvisno koliko % dajo tebi in koliko porabijo za "stroške", ki nastanejo ob delu z tvojim denarjem.

Sem, pa siguren, da boš dobil več ven, kot boš v desetih letih vplačal not.

Sicer pa, jaz ko sem sklenil varčevanje sem si tuhtal, če po 30 letih dobim ven vsaj to kaj vplačam brez kakršne koli obrestne mere, mi bo super...vse kar bo več je samo dodatno zadovoljstvo.
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

Upam. Ker zdaj gledam, da bi kupil apartma na Cresu. Nekaj bi vložil. :) :D

Clubraider ::

Spock83 je izjavil:

Upam. Ker zdaj gledam, da bi kupil apartma na Cresu. Nekaj bi vložil. :) :D


Lepo....:)

Bo kaki apartma za dve osebi na voljo??
|Corsair ATX RM 850W|RYZEN 5800X3D 3,8GHz+NEPTUNE 240|
Gigabyte X570 Aorus Elite|4x16GB DDR4|ZOTAC RTX 4090 AMP EXTREME AIRO|
Crucial BX500 240 GB|27" ACER Nitro x273kpb 4K HDR|Headset SteelSeries|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenjsko zavarovanje-katero? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10024847 (3947) lolipop2
»

Zavarovanje z varčevanjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7513377 (6768) energetik
»

Življensko zavarovanje ali kako te nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630323 (27666) Struklio
»

Kam naložiti večjo količino denarja

Oddelek: Loža
4921126 (18996) Spock83
»

življensko zavarovanje... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5326788 (23956) rh^

Več podobnih tem