» »

Zavarovanje z varčevanjem?

Zavarovanje z varčevanjem?

«
1
2

Twixz ::

Pozdrav,

o zavarovanju nimam pojma. Sem dopolnilno in nezgodno zavarovan (dopolnilno pri eni, nezgodno pri drugi zavarovalnici). Nezgodno plačujem že 1 leto, predvsem zaradi nezgod v službi ki pa se meni (potrkam na les) (še) niso zgodile.

Kakorkoli, nekaj sem čital okoli tega da se da zavarovat z varčevanjem in se potem izplača določena vsota glede na obrok?

Jst bi to skleenil na 3-5 let. Star sem 25 let. Ampak še enkrat - o tem nimam pojma. Se mi pa zdi smotano da plačujem 60€ na mesec za zavarovanje in se mi nič ne zgodi - ampak če ga ne bi plačeval bi mi bilo pa žal.
Zdaj, da grem spraševat agente bo itak vsak govoril kako je zavarovalnica ki jo zastopa najboljša, rabim nevtralno mnenje od vas spoštovane, spoštovani.

Hvala :)

zee ::

Naceloma se ne splaca, ker te oberejo pri stroskih vodenja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Daliborg ::

kot pravi zee, se ne splača.
Sam tudi počakam še leto dni potem pa prekinem to neumnost katero je žena načela za otroka. Se mnogo bolj splača pod pernico spravljat denar.
lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Tilen ::

Ponudba je točno to, kar si napisal. Zavarovanje in ne varčevanje.

Iz te pogodbe gre recimo 40 EUR za varčevanje in 20 za zavarovanje plus provizije. Zato to ni primerna oblika varčevanja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bwaze6 ::

Jaz sem ravnokar dobil izplačano 15-letno zavarovanje + varčevanje pri Zavarovalnici Triglav, najkrajša doba in najnižja renta. Je bilo nekaj manj, kot so vsi izračuni kazali (kakih 13%), in ko sem težil agentu, ki mi je prinesel novo pogodbo za nadaljevanje, mi ni znal dati detaljnega izpisa, zakaj je manj.

Res je trapasto, da imaš za čas zavarovanja na netu detajle glede police, ob izteku pa vse izgine...

Daliborg ::

Bwaze6 je izjavil:

Jaz sem ravnokar dobil izplačano 15-letno zavarovanje + varčevanje pri Zavarovalnici Triglav, najkrajša doba in najnižja renta. Je bilo nekaj manj, kot so vsi izračuni kazali (kakih 13%), in ko sem težil agentu, ki mi je prinesel novo pogodbo za nadaljevanje, mi ni znal dati detaljnega izpisa, zakaj je manj.

Res je trapasto, da imaš za čas zavarovanja na netu detajle glede police, ob izteku pa vse izgine...

Zato ker je Agent naučen kako nategniti stranko, se pravi je tako opran da tudi sam verjame v te namišljene dobitke. Resnica je ta da vlagajo tvoj denar kamor jim je želja in na podlagi tega tudi zgubiš, če pa dobiš bodo pa prikazali toliko večje stroške obravnavanja da boš ponovno na izgubi napram spravljanju denarja v pernico.
Raje se sam loti vlaganja denarja v delnice in podobne variabilne oblike tekočih sredstev.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

imagodei ::

Kam pa potem, če se človek ravno ne misli vsakodnevno ubadat z branjem tečajnice in spremljat svetovno gospodarstvo? Vzajemni skladi? Kateri? Štunf in/ali povšter?
- Hoc est qui sumus -

Tilen ::

MSCI WORLD ETF.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bwaze6 ::

Nisem imel vlaganja v posebne rizične portfolije, ta osnova ima zajamčen, a nizek donos.

In tega zavarovanja z varčevanjem nisem sklenil zaradi varčevanja - tako je zavarovanje res poceni, kljub nategu ob izplačilu.

Ravno zato sem šel tudi v najnižjo možno mesečno vplačevanje - to, da se izplačilo in obljuba ne ujemata, je baje skupno vsem tem varčevanjem. Meni se še vedno zdi nelegalno, da niso sposobni izdati izpiska, kako so nakazano izračunali.

Daliborg ::

imagodei je izjavil:

Kam pa potem, če se človek ravno ne misli vsakodnevno ubadat z branjem tečajnice in spremljat svetovno gospodarstvo? Vzajemni skladi? Kateri? Štunf in/ali povšter?

Se bo že sam odločil po svojih najboljših močeh.
Sicer pa še vedno ostane možnost da greš do prve igralnice in daš vse na rdečo 8-)
Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Twixz ::

Kam pa potem, če se človek ravno ne misli vsakodnevno ubadat z branjem tečajnice in spremljat svetovno gospodarstvo? Vzajemni skladi? Kateri? Štunf in/ali povšter?


Jst osebno raje vidim da se mi trga tekoče, mesečno na nek drug račun če že v sklade ne kot pa da šparam v štunf ali povšter :D

Invictus ::

Zavarovanje z varčevanjem je točno to kar piše. Osnova je zavarovanje nečesa...

Kar pomeni, da nekaj denarja, ki ga daš za zavarovanje, na koncu dobiš nazaj.

Ni nujno da 100%, ampak saj si bil v vmesnem času zavarovan zaradi nečesa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Twixz ::

Invictus je izjavil:

Zavarovanje z varčevanjem je točno to kar piše. Osnova je zavarovanje nečesa...

Kar pomeni, da nekaj denarja, ki ga daš za zavarovanje, na koncu dobiš nazaj.

Ni nujno da 100%, ampak saj si bil v vmesnem času zavarovan zaradi nečesa...


Ja jst bi (če se da) kombiniral nezgodno zavarovanje zase z varčevanjem :)

Da dobim potem vsaj nekaj nazaj če se mi nič ne zgodi :D

solatko ::

Tisti, ki smo nekaj časa delali za zavarovalnice, te stvari poznamo malo bolj.
Nekaj hitrih informacij - naše zavarovalnice so zakonsko omejene in ne morejo portfelja vlagat v neka rizična področja, ki po navadi nudijo dobre zaslužke.
Grawe ima v Avstriji povprečno 10%-ov letnega pribitka na glavnico v obdobju več kot 100 let, pri nas Grawe nima takega donosa (kakšno leto še v -) zato vam noben agent ne more dat vsaj približnega dobička na vaš vložek, saj se v 10-15 letih na finančnem področju dogaja marsikaj.
Enaka je slika s tujimi zavarovalnicami pri nas, domače pa so na področju profita še slabše.

Naslednja zadeva, ki je večina agentov ne razloži je vplačevanje premij - prvo leto mesečno, potem pa v enem obroku zaradi procentov, ki jih izgubiš zaradi obročnega vplačevanja - 6-10%-ov je bilo v času DEM.

Naslednja zadeva, ki jo agenti radi zamolčijo je - varčevanje in zavarovanje sta dve popolnoma različni kategoriji, ki pa ju ponujajo v kosu. Če varčujete 100€/mesec je od tega naprimer 80€ varčevanje, ki se prišteva k glavnici, 20€ pa zavarovanje, ki pa predvideva neka izplačila v primeru poškodbe, ob invalidnosti in za primer smrti.
Pri varčevanju je brezplačno zavarovanje v primeru smrti po določenem času varčevanja, dobijo svojci predvideno glavnico z dobičkom, če se nosilec varčevanja ponesreči.

Tako, da ob sklenitvi varčevanja z zavarovanjem preverite koliko je zavarovanje, kakšni so stroški za mesečne vložke in iz ostanka izračunajte glavnico (lahko prištejete pričakovan dobiček), nikoli pa ne boste dobili celotne vplačane premije.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Triglav ima življenjsko zavarovanje z varčevanjem v skladih.

Kar načeloma ni nič narobe, meni se je celo usralo da sem dobro zaslužil. Je bil še agent presenečen :)).

Vmes sem bil pa še zavarovan za vsoto cirka enega pogreba. Da svojci nimajo ob tvojem sranju še finančnih težav...

Po 10 letih sem sklenil novo. Trenutno sem malo v minusu, ampak ker sem zavarovan, to ni take panike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Splača se ne, smo pa eni vseeno zavarovani tako. Pri Grawe. Pokliči jih, pa naj ti povejo kaj in kako.
Privat se ti dejansko ne izplača, če ti pa firma plačuje, se marsikaj izplača.

Tilen ::

Točno. Preveri še to, če ti zaposlovalec nudi kakšno možnost zavarovanja. Pri nas imamo zraven kolektivnega PDPZ in ostalih še nezgodno za simboličnih 1 EUR na mesec.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Lonsarg ::

Kombinirana zavarovanja z varčevanjem so idealen kompleksen product za prodat čimslabšo kombinaciji stranki, z drugimi besedami vsaj delno nategnit.

Že solo produkte mora človek fajn razmislit v glavi predno kaj vzame, od kombinaciji bejžte stran če niste stručkoti. Vsako posebaj da boste iz položnici točno videli koliko je šlo v varčevanje koliko zavarovanje. Ker cel ta kompleksni kombinacijski product zgolj v ozadju to premetava(in to ne vedno konstantno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

jernejl ::

Nezgodno zavarovanje in življenjsko zavarovanje sta precej različna pojma.
Eno je premoženjsko zavarovanje, drugo življenjsko. Skupno jima je to, da lahko nezgodno zav. praviloma skleneš kot dodatno opcijo tudi k življenjskemu zavarovanju.

Tisti, ki kar tako pavšalno trdijo, da se to ne splača, o tem kaj veliko žal ne vedo.
Obstajajo scenariji, kjer je to smiselno, in scenariji, kjer ni.

Življenjsko zavarovanje za primer smrti je recimo primerno, če želiš zagotoviti varnost svojim bližnjim v primeru tvoje smrti. Primer bi recimo bil, če imaš solidno službo in najameš kredit ter z njim kupiš stanovanje za svojo družino z majhnimi otroki. V primeru, da umreš, žena morda ne bo zmogla sama odplačevati kredita in obstaja možnost, da bodo ostali brez stanovanja. Če jim želiš zagotoviti varnost, boš sklenil ustrezno zavarovanje s tako zavarovalno vsoto, da bodo tvoji bližnji lahko odplačevali "tvoje" dolgove tudi brez tebe.

Zavarovanje za primer doživetja je pa za primer, ko bi rad kaj privarčeval zase, nimaš pa nikogar, ki bi mu ta denar zapustil v primeru, če pred zaključkom zavarovanja umreš. To se običajno kombinira z rentnim zavarovanjem, tako da določen čas plačuješ premijo (varčuješ), potem pa (na stara leta) iz tega naslova prejemaš mesečno rento (dodatek k pokojnini), dokler ne umreš.

Mimogrede, če zavarovanje skleneš za manj kot 10 let, je treba pri vsakem plačilu premije plačati še 8,5% davek. Če skleneš zavarovanje vsaj za 10 let, tega davka ni.

starfotr ::

Več ali manj so vsi te produkti zavarovalnic nateg.

Še večji nateg so pa klici agentov, da so se spremeniki pogoji in da pridejo predstavit in razložit nove pogoje. Ljudje nasedejo in podpišejo kao bolj ugodno ponudbo.

Vendar tu je caka. Ko se vplačuje, se prva leta plačuje samo zavarovalniški zaslužek, šele nato gre v varčevanje. Zato vsake 2 leti kličejo, da spremeniš polico, tako lahko 10 let v plačuješ, pa imaš na koncu nič privarčevanega.

Čim dlje stran od teh nategunov. Raje varčujete v depozitih ali v štumfu.

Bwaze6 ::

Zavarovanje pa plačuješ posebej, ali pač yolo?

Paketi življenskega in nezgodnega zavarovanja z varčevanjem so slabo varčevanje, a hkrati najugodnejše zavarovanje.

Ki ga seveda mnogi ne potrebujejo - z njihovo nesrečo se bo že kdo drug ukvarjal...

joze67 ::

Twixz je izjavil:

o zavarovanju nimam pojma. ... Se mi pa zdi smotano da plačujem 60€ na mesec za zavarovanje in se mi nič ne zgodi - ampak če ga ne bi plačeval bi mi bilo pa žal.

Imaš prav, o zavarovanju nimaš pojma 8-)

Z zavarovanjem pokriješ neko tveganje. Ki ima zate, če se udejanji, konkretne posledice. Npr. umreš, tvoji otroci ostanejo nepreskrbljeni (življensko zavarovanje). Ali še huje, umreš in tvoja banka ostane nepoplačana. Ali si zlomiš roko in dva meseca ne moreš na delo (bolniška) => ne vem, 60% ali 80% plače torej si izpostavljen 40% ali 20% plače (nezgodno zavarovanje). Med vožnjo nenadoma kihneš in ko spet odpreš oči, je že prepozno (AO).

Nekatera tveganja lahko sprejmeš nase. Npr z bolniško, če imaš dovolj visoko plačo, da ti vsak mesec ostane 1/2, ni panike. Lahko pa se zavaruješ in si rečeš, "četudi se mi kaj zgodi, finančno/materialno ne bo katastrofa" (roka bo še vedno zlomljena).
Torej imaš z vsakim zavarovanjem skrb manj. In to plačaš.

60€ = 30€ dopolnilno, 30€ nezgodno? Potem se moraš za vsako od teh zavarovanj posebej vprašat, kaj krije in ali je to zate, tebi vredno 30€/mesec. (Večina ljudi, mislim, plačuje dopolnilno zavarovanje in ko si enkrat v letih, je definitivno nujno - med 20-35 pa lahko špekuliraš.)

Kot so že drugi omenili, kombinacije ... kar ne gre v premijo, gre v neko varčevanje. Varčevanj je na trgu cel kup, in to je pač eno od njih. Manj kot veš o njem, bolj se ga ogibaj. Če pa je dovolj podatkov, lahko mirno oceniš, ali je dovolj dobro ali ne. Morebitne prednosti pred ločenim varčevanjem so (1) ena položnica (2) deljena provizija (3) prinešeno na pladnju. Če ti kaj od tega kaj pomeni...

MIHAc27 ::

starfotr je izjavil:

Več ali manj so vsi te produkti zavarovalnic nateg.

Še večji nateg so pa klici agentov, da so se spremeniki pogoji in da pridejo predstavit in razložit nove pogoje. Ljudje nasedejo in podpišejo kao bolj ugodno ponudbo.

Vendar tu je caka. Ko se vplačuje, se prva leta plačuje samo zavarovalniški zaslužek, šele nato gre v varčevanje. Zato vsake 2 leti kličejo, da spremeniš polico, tako lahko 10 let v plačuješ, pa imaš na koncu nič privarčevanega.

Čim dlje stran od teh nategunov. Raje varčujete v depozitih ali v štumfu.

Jaz sem se te klice naučil končno ignorirat. V bistvu gre po moje za to, da agentje dobijo provizijo od vsakega sklenjenega zavarovanja. In če se zavaruješ za 20 let, potem od tebe ne morejo v bistvu toliko časa nič več potegnit ven.
Zato ti lepo svetujejo staro polico stornirat in uredit novo (kjer oni spet dobijo provizijo). Poskušajo te seveda prepričat z boljšimi pogoji, ampak dejstvo je, da vsaka nova polica stane več. Zakaj? Ker si vmes starejši in premija ki jo plačuješ se ponavadi glede na starost veča (ker starejši kot si, več je šans da zboliš/umreš).

Jaz sem šel tudi v zavarovanje z varčevanjem. Na srečo še dokaj hitro ugotovil, da mečem denar stran in ga zamrznil. Vseeno morem čakat še 10 let, da kar je ostalo dobim ven (ali pa trgajo konkretne penale).
Kdor hoče biti zavarovan, naj vzame samo zavarovanje, da točno ve kaj plačuje. Varčevanje pa naj bo spet ločeno.

solatko ::

MIHAc27 - Imaš malo napačne pojme glede agentov - večina zavarovalnic nudi 10%-ov premije/letno, agentu, agenciji ali lastnemu zavarovalniškemu kadru, ostalo pa je namensko, glede na polico. Torej pri 10 letni pogodbi agent,... domi eno premijo.
Sami agenti pa zaslužijo glede na to ali so samostojni s.p. ali pa so pri agenciji.
Sami poberejo vse, morajo pa skrbeti za svoje stranke v primeru zavarovalniškega dogodka, pa tudi v primeru sprememb, ki so ugodnejše od sklenjene police. Agencije pa po navadi nakažejo svojim agentom plačila v obdobju 3-5-ih let, zato, da jih prisilijo v iskanje novih in novih strank, zato znajo včasih delovati prav tečno.
Od samih zavarovalnic pa je odvisno, koliko so pošteni produkti, ki jih prodajajo. Na trgih (recimo A, D,..) kjer deluje ogromno ponudnikov, so praviloma veliko bolj poštene do strank, saj vsak slab odziv, pomeni toliko in toliko manj tistih, ki produkte kupujejo - pač trg ureja te zadeve.
Pri nas se zavarovalništvo, kot tako, ureja šele od osamosvojitve naprej in so tuje zavarovalnice kar poskrbele, da se tudi domače obnašajo precej drugače, kot prej, v primeru zavarovalniških dogodkov, še vedno pa so daleč od tistega, kar te tuje zavarovalnice nudijo doma (največja razlika je pri avtomobilskih zavarovanjih, saj gre pri nas večinoma za ekonomske totalke, v tujini pa se poizkuša stolčeno vozilo zamenjat s podobnim, šele potem ponujajo denar.
Delo krepa človeka

Twixz ::

Načeloma sem odločen za Triglav fleks, bil sem v več zavarovalnicah po Sloveniji in Fleks mi še najbolj odgovarja. V Savo še grem do konca tedna in potem pade odločitev. 50€ na mesec (12 nezgodno, 38 varčevanje - za bolezni še oklevan (je pa 2€ doplačila na mesec zraven - to mislim za Triglav, kar bi bilo fajn, če ne bi polovico žlahte pri tem zavarovanju zaj*bali in našli izgovor za 100 stvari)).
Vezal se bom za 10 let.

Moram se pozanimati ali obstaja zgornja meja pri donosnosti pri zavarovalnicah, mogoče kdo ve? :D

Furbo ::

Tole je nateg. Računajo točno na take kot si ti, ker domnevaš, da se ti tudi denar za zavarovanje nekje kopiči in ga boš dobil nazaj. Ne boš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Lonsarg ::

Ja tistih 12EUR za nezgodno se moraš pri sebi zavedati da gre za zavarovanje in so takoj ko jih vplačaš "gone". Tak da prvo vprašanje, ki si ga moraš zastaviti je a se boš res zavezal plačevati 12EUR/mesec za zavarovanje za 10 let? Kaj pa če bi rad to ukinil (varčeval pa bi dalje), kaj pa če bi rad spremenil tip zavarovanja?

Kaj ti sploh ponujajo za ta znesek 12EUR/mesec, ker samo nezgodno za smrt dobiš tudi že za 5EUR/mesec. Za bolezni sm enkrat bral podrobnosti, še najhujša premija za 20EUR/mesec je pomoje pokrivala zgolj 50% primerov. Za 2EUR/mesec boš dobil točno nič, zavarovanja za bolezni so nasploh zelo slaba, pri smrti vsaj ne morejo komplicirati. Brez komplikacij je tudi zavarovanje za primer invalidnosti, ker tam ti državni zdravnik napiše stopnjo in se ne more zavarovalnica zmišljevati če bi ali nebi izplačala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Twixz ::

Lonsarg je izjavil:

Ja tistih 12EUR za nezgodno se moraš pri sebi zavedati da gre za zavarovanje in so takoj ko jih vplačaš "gone". Tak da prvo vprašanje, ki si ga moraš zastaviti je a se boš res zavezal plačevati 12EUR/mesec za zavarovanje za 10 let? Kaj pa če bi rad to ukinil (varčeval pa bi dalje), kaj pa če bi rad spremenil tip zavarovanja?

Kaj ti sploh ponujajo za ta znesek 12EUR/mesec, ker samo nezgodno za smrt dobiš tudi že za 5EUR/mesec. Za bolezni sm enkrat bral podrobnosti, še najhujša premija za 20EUR/mesec je pomoje pokrivala zgolj 50% primerov. Za 2EUR/mesec boš dobil točno nič, zavarovanja za bolezni so nasploh zelo slaba, pri smrti vsaj ne morejo komplicirati. Brez komplikacij je tudi zavarovanje za primer invalidnosti, ker tam ti državni zdravnik napiše stopnjo in se ne more zavarovalnica zmišljevati če bi ali nebi izplačala.


Razumem.
Trenutno plačujem 22 evrov nezgodnega in 32 dopolnilnega, zato ker nesreča nikoli ne počiva.
Ker se bom znebil par obveznosti in da dajem denar na stran ter še dobim nekaj zraven je pa super :D

Tole je nateg. Računajo točno na take kot si ti, ker domnevaš, da se ti tudi denar za zavarovanje nekje kopiči in ga boš dobil nazaj. Ne boš.


Ne, jst razumem da je nezgodno zavarovanje 12 evrov. Trenutno plačujem 20. Mislim da je 38€ na mesec kar v redu vsota, če dobiš po 10 letih ven 4650€.

Tilen ::

38 * 12 * 10 = 4560
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

IL_DIAVOLO ::

Drobiz.

Furbo ::

Tilen je izjavil:

38 * 12 * 10 = 4560

Ne verjamem, da bo dobil še toliko ven.

Bolj je dati dva dvajsetaka na mesec v prašička.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tilen ::

Saj to ravno. Ne rabis svetovalca za tak donos(0).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Twixz ::

Jst sm to govoril z 0% donosnostjo, pr 4% je pa cifra malo večja. Sicer pa, zakaj pa ne :D

Furbo ::

Predvidevaš, da gre cel znesek v plemenitenje. V bistvu boš pa prvih nekaj let samo plačeval provizijo in stroške zavarovalnici. Če boš prišel ven z vložkom, je to že super.

Skratka brezveze, kot bi dal vezati za nič ali negativne obresti. Potem boš pa rabil 500€ za popravilo avta ali kaj podobnega in si boš sposojal za velike obresti pri banki.

Res ne vem, zakaj kar rinete v take oslarije ljudje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Twixz ::

Furbo je izjavil:

Predvidevaš, da gre cel znesek v plemenitenje. V bistvu boš pa prvih nekaj let samo plačeval provizijo in stroške zavarovalnici. Če boš prišel ven z vložkom, je to že super.

Skratka brezveze, kot bi dal vezati za nič ali negativne obresti. Potem boš pa rabil 500€ za popravilo avta ali kaj podobnega in si boš sposojal za velike obresti pri banki.

Res ne vem, zakaj kar rinete v take oslarije ljudje.


Jst osebno rinem ker vem da brez 50-ih evrov na mesec ne bom stradal (ker že 8 let plačujem 50€ na mesec položnico za telefon - zdej bo položnica za telefon 10€).
Če bom pa rabil 500€ za popravilo avta bom pa pač dvignil iz police. :D
Je pa triglav kar stabilna firma kolikor gledam izkaz stanja na spletu. Zato mi je boljše to, kot plačevati 20€ pa nič dobiti nazaj. :)

Smrekar1 ::

Twixz je izjavil:

Pozdrav,

o zavarovanju nimam pojma. Sem dopolnilno in nezgodno zavarovan (dopolnilno pri eni, nezgodno pri drugi zavarovalnici). Nezgodno plačujem že 1 leto, predvsem zaradi nezgod v službi ki pa se meni (potrkam na les) (še) niso zgodile.

Kakorkoli, nekaj sem čital okoli tega da se da zavarovat z varčevanjem in se potem izplača določena vsota glede na obrok?

Jst bi to skleenil na 3-5 let. Star sem 25 let. Ampak še enkrat - o tem nimam pojma. Se mi pa zdi smotano da plačujem 60€ na mesec za zavarovanje in se mi nič ne zgodi - ampak če ga ne bi plačeval bi mi bilo pa žal.
Zdaj, da grem spraševat agente bo itak vsak govoril kako je zavarovalnica ki jo zastopa najboljša, rabim nevtralno mnenje od vas spoštovane, spoštovani.

Hvala :)


Zavarovanje z varčevanjem je bolj nateg kot kaj drugega. Plačuješ in plačuješ in na koncu nekaj tega dobiš ven, če se ti vmes zgodi kaj resnega dobiš tisti drobiž prej in ne da bi prej vplačeval. Zadeva ne dobro varčevanje, ker je donos premajhen in na koncu izgubiš. Zadeva tudi ni dobro zavarovanje, ker je zavarovalna vsota premajhna za karkoli resnega ali uporabnega.

Če že imaš nezgodno zavarovanje raje izberi eno izmed oblik varčevanja. Pri 25 letih imaš ogromno ročico za pokojninsko zavarovanje, z majhno vsoto narediš relativno dosti. Ko pridejo na vrsto mulci in krediti se še zavaruješ, prej niti ni fore.

energetik ::

Furbo je izjavil:

Predvidevaš, da gre cel znesek v plemenitenje. V bistvu boš pa prvih nekaj let samo plačeval provizijo in stroške zavarovalnici. Če boš prišel ven z vložkom, je to že super.
Točno tole. Tudi naju so pred leti skorajda nategnili pri zavarovanju bajte. Sva podpisala še za neko min varčevanje, da je bilo zavarovanje bolj ugodno. No, drug dan sem ornk prebral pogoje in me je skoraj kap oz. skoraj nisem verjel, če prav berem. Točno tako je bilo, nekaj let bi plačeval samo stroške in bil dejansko v globokem minusu glede na vložek. Na srečo se je dalo pogodbo prvi mesec skenslat brez razloga.

Invictus ::

Sam sem imel življenjsko zavarovanje z vlaganjem v investicijske sklade. V 10 letih zaslužil 150%. Se je še agent začudil. Zakaj sem sklenil? Da v primeru smrti pokrijem vsaj svoj pogreb :)). Da ni še to nek nepotreben strošek.

Ampak tukaj vi malo mešate zadeve.

Osnova zavarovanja z varčevanjem je zavarovanje. Varčevanje je samo zraven zaradi tega, da ljudje lažje sklenejo polico.

Vsako zavarovanje je pa tako, da je najboljše, če ga nikoli ne rabiš. Če pa po 10 letih dobiš še kaj ven, pa še toliko bolje :). Koliko keša za zavarovanje avta pa dobite ven? Točno nič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Twixz je izjavil:

Če bom pa rabil 500€ za popravilo avta bom pa pač dvignil iz police. :D

A misliš, da boš kar prišel mimo in dvignil 500€ iz police?

Facepalm.

Jaz sem te opozoril, če pa hočeš metati denar stran, pa izvoli.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mare2 ::

Furbo je izjavil:


Jaz sem te opozoril, če pa hočeš metati denar stran, pa izvoli.

Eno je opozoriti nekoga, druga pa dati konkreten dober predlog. :)

Twixz ::

Furbo je izjavil:

Twixz je izjavil:

Če bom pa rabil 500€ za popravilo avta bom pa pač dvignil iz police. :D

A misliš, da boš kar prišel mimo in dvignil 500€ iz police?

Facepalm.

Jaz sem te opozoril, če pa hočeš metati denar stran, pa izvoli.


V prvih dveh letih vlaganja itak ne smeš dvigniti nič (mi je jasno) po dveh letih pa lahko :D

Furbo ::

Mare2 je izjavil:

Furbo je izjavil:


Jaz sem te opozoril, če pa hočeš metati denar stran, pa izvoli.

Eno je opozoriti nekoga, druga pa dati konkreten dober predlog. :)

Saj sem mu, dva dvajsetaka na mesec v prašička.
prednosti:
dvig kadarkoli, 24/7, brez birokracije in stroškov
garantirana glavnica
stalen vpogled v sredstva, ki so na voljo

lahko ti ponudiš kaj boljšega?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jernejl ::

Invictus je izjavil:

Osnova zavarovanja z varčevanjem je zavarovanje.
Tako. Zavarovanje je zavarovanje, varčevanje pa varčevanje. Veliko ljudi dela napako, ko primerja življenjsko zavarovanje z varčevanjem na banki (ali skladih). Nekako tako, kot bi primerjal traktor s kabrioletom. Če rabiš traktor, kupiš traktor, če rabiš kabrioleta, kupiš kabrioleta.

Invictus je izjavil:

Varčevanje je samo zraven zaradi tega, da ljudje lažje sklenejo polico.
Varčevanje v bistvu ni zraven samo zato, da se zadeva lepše sliši, ampak med drugim tudi zato, da je premija ves čas enaka.
Verjetnost smrti ali pojava hujše bolezni se s starostjo povečuje, zato je premija, ki pokriva te nevarnosti, iz leta v leto višja. Ker pa sproti varčuješ, zavarovan si pa ves čas za isto zavarovalno vsoto, je zavarovalnica s časom izpostavljena za zmeraj manjšo vsoto (to je razlika med dogovorjeno zavarovalno vsoto in privarčevanimi sredstvi).

Furbo je izjavil:

Saj sem mu, dva dvajsetaka na mesec v prašička.
prednosti:
A bo iz tega prašička padlo pet tisočakov, če tisti, ki vanj meče vsak mesec 40 evrov, po dveh mesecih varčevanja umre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Furbo ::

jernejl je izjavil:

Furbo je izjavil:

Saj sem mu, dva dvajsetaka na mesec v prašička.
prednosti:
A bo iz tega prašička padlo pet tisočakov, če tisti, ki vanj meče vsak mesec 40 evrov, po dveh mesecih varčevanja umre?

Ne. Zavarovanje ima posebej, tistih 40 na mesec pa namerava dati v 'varčevanje'.
Klasična zmota na katero računajo ponudniki teh produktov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

jernejl je izjavil:


Furbo je izjavil:

Saj sem mu, dva dvajsetaka na mesec v prašička.
prednosti:
A bo iz tega prašička padlo pet tisočakov, če tisti, ki vanj meče vsak mesec 40 evrov, po dveh mesecih varčevanja umre?

Potem dobiš pet tisočakov takoj, no njegovi svojci ;).

Extra profit :))...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

svecka ::

Twixz je izjavil:

Furbo je izjavil:

Twixz je izjavil:

Če bom pa rabil 500€ za popravilo avta bom pa pač dvignil iz police. :D

A misliš, da boš kar prišel mimo in dvignil 500€ iz police?

Facepalm.

Jaz sem te opozoril, če pa hočeš metati denar stran, pa izvoli.


V prvih dveh letih vlaganja itak ne smeš dvigniti nič (mi je jasno) po dveh letih pa lahko :D


Pri zavarovalnici Sava ti vzamejo vsa sredstva, če ne odplačuješ do konca zavarovalne dobe, četudi si vlagal 99% časa. Niti € ti ne deja, imajo v pogojih napisanih.

Twixz ::

Jst v tej temi ciljam na triglav fleks. Kolikor sem preučeval katalog imaš vpogled v svoja sredstva 24/7, tko da tu si zgrešil Furbo. Itak, če kdaj ne bom mogu plačat, dam polico v mirovanje. Vem pa, da sem sposoben si privoščit to. Butasto se mi pa zdi dajat 21€ na mesec za nezgodno zavarovanje. :)

solatko ::

Invictus - Pri avtomobilskem zavarovanju imaš vsaj bonuse in vsako leto plačuješ manj, če se ne zaletavaš, pri življenskem je premija vedno enaka, tudi, če pet let nisi poškodovan, to zavarovanje namreč krije samo poškodbe.
Sicer pa je bilo pri zavarovalniških storitvah, ko sem še delal za Grave tako, da si pri mesečnih vplačilih izgubljal, pri plačilu enkratne letne premije pa so podatki o dobičkih držali, kako je pa danes pač ne vem, mi je pa jasno, da so donosi zelo slabi.
Delo krepa človeka

jernejl ::

Furbo je izjavil:

jernejl je izjavil:

Furbo je izjavil:

Saj sem mu, dva dvajsetaka na mesec v prašička.
prednosti:
A bo iz tega prašička padlo pet tisočakov, če tisti, ki vanj meče vsak mesec 40 evrov, po dveh mesecih varčevanja umre?

Ne. Zavarovanje ima posebej, tistih 40 na mesec pa namerava dati v 'varčevanje'.
Klasična zmota na katero računajo ponudniki teh produktov.
In katero posebno zavarovanje bi ti priporočil?
Kakopak tukaj ne govorimo zgolj o nezgodnem zavarovanju, ampak takem, ki izplača odškodnino tudi, če te doleti infarkt na domačem kavču.

Furbo ::

Jaz ne prodajam zavarovanj, ampak če samo poguglaš zavarovanje za primer infarkta se kar usujejo in ko sem kliknil na prvi link so že od 2€/mesec za 5000€ (odvisno od starosti itd.. )
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenjsko zavarovanje-katero? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10024844 (3944) lolipop2
»

Življensko zavarovanje

Oddelek: Loža
397014 (5572) WhiteAngel
»

Nategunski zav. posredniki

Oddelek: Loža
298988 (6956) msjr
»

Življensko zavarovanje ali kako te nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630321 (27664) Struklio
»

Življenjsko zavarovanje? Da, ne?

Oddelek: Loža
166828 (6411) jernejl

Več podobnih tem