» »

življensko zavarovanje...

življensko zavarovanje...

«
1
2

budili ::

Je kdo življensko zavarovan oz. uporablja produkt naložbeno življensko zavarovanje?

Če ima kdo kake izkušnje prosim za mnenja, dobro/slabo, haklci, katero..., kaj drugega

Sedaj sem samo dodatno zdravstveno zavarovan.

hvala&LP

gzibret ::

Opozoril bi na 2 varianti:

- zadeva glede mesečnih, četrtletnih, polletnih obrokov: najbolj se splača plačilo enkrat na leto. Če plačuješ mesečno, ti bo zavarovalnica na obrok nabila procente (tega ponavadi ne povejo). Ti procenti so lahko tudi +10%, kar pa ni več zanemarljivo.

- najkrajša doba je 9 let. Če se zavaruješ za manj, plačaš nek "davek".
Vse je za neki dobr!

LoneWolf ::

Pri 22-ih potrebujes zivljensko zavarovanje? Imas/nacrtujes druzino?

Mr.Ecko ::

Pomoje se splača samo če imaš otroke(V primeru da se ti kaj zgodi dobijo vsaj nekaj ).Drugač je pa nateg !!! Če gledaš na dolgo dobo 20- 30 let si na čisti zgubi.Rajši razmisli o delnicah ali pa skladih...

Tody ::

jah res je nateg če varčuješ po 25 EUR mislim ko pogledaš na koncu ti z neki njihovimi predvidenimi ostane tm nekje 8 mio sit. Mal bedno za 40 let varčevanja... je pa res samo 6000 sit (cca).

Ampak če recimor prvo leto dajaš samo na stran 6.000 sit pa drugo leto v en sklad pa ga pomoje bolje odneseš ker lahko tud sklade menjuješ kle si pa zabetoniran... in zadeve se niti prekinit ne da...

Mr.Ecko ::

Da se zamrznit, sam kaj ko denarja ne dobiš...

LoneWolf ::

Tule primerjate jabolka in hruske.
Zivljensko nalozbeno zavarovanje je v prvi vrsti zavarovalniski produkt. O zivljenskem zavoravanju gres razmisljat, ce bi v primeru tvoje smrti za tabo ostal nekdo - zena, otroci ipd. - ki bi ga tvoj odhod hudo financno prizadel ali celo eksistencno ogrozil, in so zdaj odvisni od kruha, ki ga nosis na mizo. Ce teh oseb v tvojem zivljenju ni, ja zivljensko zavarovanje metanje denarja skozi okno.
Nalozbeni del zivljenskega zavarovanja se pojavlja sele v zadnjem casu, kot dodatna vaba za vlagatelje, da vplacan denar skozi dolga leta ne lezi na zavarovalnici brez veze. Ce si po preteku zavarovalne dobe slucajno se ziv, ti zavarovalnica vrne del vplacanih sredstev, ki jih je v (daljsem) casu zavarovanja plemenitila drugje, obicajno na borzi. Pri tem gre za zelo konzervativne nalozbe, z majhnimi donosi - ce kdo pricakuje, da bo obogatel z nalozbenim zivljenskim zavarovanjem, nima pojma kaj dela. Nazaj dobis priblizno znesek vplacil in verjetno se malo cez. Namen nalozbenega zivljenskega zavarovanja ni plemenitenje denarja, za to imas druge nalozbe; namen je zavarovanje za pomoc tvojim najblizjim v primeru smrti, vse kar je vec je bonus.

ZLOky ::

Kakšne buče!!! Jao!!! (Pa ne ti budili, ostali)
Sedaj sem samo dodatno zdravstveno zavarovan.
To imaš samo za to, da imaš cenjša oz. zastonj določen zdravila, pa tudi večino uslug zdravstva zastonj. Nima nič veze z življenjskim zavarovanjem.

Seveda je pametno da se zavaruješ življensko, pa še dodaš nezgodno zavarovanje zraven. Sveda če se ne šolaš več, ker imaš že v šoli oz. na fakulteti nezgodna zavarovanja, ki so zelo poceni napram induvidualnim zavarovanjem.

Zavarovanje lahko skleneš od 5 let pa do 40 let. Če je krajše kot 10 let plačaš dodatno 6.5% "zavarovalniški" davek.

Pri večini NALOŽBENIH ŽIVLJENJSKIH zavarovanj imaš doplačilo za mesečno plačevanje 5% SAMO na nezgodni del (recimo pri živ. zavarovanju 50€ na mesec + najpogostejše nezgodno zav., je ta dodatek okoli 10€ na letni ravni).

Mr. Ecko: To, kar imaš ti v mislih, so KLASIČNA življenjska zavarovanja.

Tody: Buče...
Ampak če recimor prvo leto dajaš samo na stran 6.000 sit pa drugo leto v en sklad pa ga pomoje bolje odneseš ker lahko tud sklade menjuješ kle si pa zabetoniran... in zadeve se niti prekinit ne da...
Ne mešat hruške in kladivo. No tu je že LoneWolf odgovoril:
Zivljensko nalozbeno zavarovanje je v prvi vrsti zavarovalniski produkt. O zivljenskem zavoravanju gres razmisljat, ce bi v primeru tvoje smrti za tabo ostal nekdo - zena, otroci ipd. - ki bi ga tvoj odhod hudo financno prizadel ali celo eksistencno ogrozil, in so zdaj odvisni od kruha, ki ga nosis na mizo.
LoneWolf
Nalozbeni del zivljenskega zavarovanja se pojavlja sele v zadnjem casu, kot dodatna vaba za vlagatelje, da vplacan denar skozi dolga leta ne lezi na zavarovalnici brez veze. Ce si po preteku zavarovalne dobe slucajno se ziv, ti zavarovalnica vrne del vplacanih sredstev, ki jih je v (daljsem) casu zavarovanja plemenitila drugje, obicajno na borzi. Pri tem gre za zelo konzervativne nalozbe, z majhnimi donosi - ce kdo pricakuje, da bo obogatel z nalozbenim zivljenskim zavarovanjem, nima pojma kaj dela. Nazaj dobis priblizno znesek vplacil in verjetno se malo cez. Namen nalozbenega zivljenskega zavarovanja ni plemenitenje denarja, za to imas druge nalozbe; namen je zavarovanje za pomoc tvojim najblizjim v primeru smrti, vse kar je vec je bonus.
To so tudi buče. Namen naložbenega zavarovanja je glih to - plemenitenje ob zavarovanju seveda (bolje rečeno živ. zavarovanje s plemenitenjem). Po neki daljši dobi (15 let in več), lahko za vplačani znesek premij pričakujemo celo podvojitev oz. potrojitev ali pa tudi več (odvisno od dobe zavarovanja).

Še en izračun (Tilio sem izbral izmed še Merkurja, Triglava, Mariborske, ker ima najbolj enostaven način informativnega izračuna. Drugače pa so izračuni dokaj enaki pri različnih zavarovalnicah za isto vrsto zavarovanja):




Vir: Tilia oz. bolj natančno TUKAJ.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

LoneWolf ::

ZLOky:
Namen naložbenega zavarovanja je glih to - plemenitenje ob zavarovanju seveda (bolje rečeno živ. zavarovanje s plemenitenjem). Po neki daljši dobi (15 let in več), lahko za vplačani znesek premij pričakujemo celo podvojitev oz. potrojitev ali pa tudi več (odvisno od dobe zavarovanja).

Ce si impresioniran s takimi stevilkami, na primer s prvega seznama, ki si ga prilozil, lepo. Jaz nisem, in to gotovo ne bi bil nacin, ki bi ga izbral za plemenitenje premozenja na tako dolgi rok. Glede na rok so taksni donosi mizerni. Prvih 10 let so pateticni, naprej se povecujejo skladno z obrestno obrestnim racunom in narascajoco verjetnostjo, da se bo zavarovanec vendarle prej stegnil kot prisel vnovcit dobicek. Klinc pa tako plemenitenje.

Ni pa s tem nic narobe. Jasno je, da si zavarovalnica odreze velik kos pogace, nenazadnje mora tudi sebi pokrit tveganje izplacila zavarovanja, pa tudi dobrodelna ustanova niso. Se vedno trdim, da je namen zivljenskega zavarovanja - zavarovanje; tudi ce je nalozbeno. Nalozbeni del je jagoda na vrhu tortice, pa se to prej borovnicka. Za nekoga, ki itak rabi zivljensko zavarovanje, je nalozbena klavzula dobrodosla, ce se je ze znebil konkretne kolicine denarja za nekaj desetletij, vsaj ne bo lezal zaprasen v sefu. Ne vidim pa racunice za kapitalsko varcevanje na ta nacin brez potrebe po zavarovanju. Morda v marginalnih primerih kot nadomestilo za manj tvegan del portfelja; morda celo iz davcnih razlogov, ceprav noben ne upa ugibat, kaksni bodo davcni predpisi cez leto ali dve, kaj sele cez par desetletij ob poteku zavarovanja. Boljsih moznosti za plemenitenje je nesteto.

ZLOky ::

Poglej LoneWolf, poudarek je na živ. zav., ne pa na plemenitenju denarja (sekundarni cilj). Če se človek želi/mora zavarovati za daljše obdobje (nad 10), potem je polica živ. zav. vezana na investicijske/vzajemen sklade najboljša izbira. Zakaj so zneski v prvih 10 letih takšni, je zato, ker najprej 2 oz. 3 leta plačuješ velik del stroškov, potem se pa tudi z leti vse večji znesek izteka v plemenitenje. "Trik" pa je v obrestno obrestnem izračunu, kot si tudi ugotovil. Vemo pa, da obrestno obrestni izračun deluje lepo na DOLGO dobo (beri=10 let in več).

Človek star 22 let niti približno ne bo čez 25, 30 let niti v penziji, kaj šele da se bo stegnil.

Buče....
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

nicjasno ::

Razjasnit je treba, da sta Zivljensko zavarovanje in Nalozbeno zivljensko zavarovanje 2 locena pojma.

pri Klasicnem zivljnskem zavarovanju ni plemenitenje denarja v prvi vrsti. Tu se vlaga predvsem v drzavne obveznice in pricakovani donosi na 30-40 let so nekje med 100 in 130%. Nic kaj drasticnega. Tu je povdarek na varnosti, se pravi zavarovalni vsoti ki jo dobi tvoja druzina, ce ti umres. Zavarovalna vsota pa je okvirno (ce ne upostevamo faktorjev za starost) v visini vseh letnih premij, ki jih bomo vplacali. Naprimer, ce placujes mesecno 50 evrov, je to 600 evrov letno, je to 24000 evrov v 40 letih, kar je tudi nekje priblizno tvoja zavarovalna vsota. Pri naravni smrti se izplaca 1xzav. vsota, pri nezgodni pa 2x zav vsota vkljucno z donosom ki je bil do trenutka tvoje smrti ustvarjen.

Nalozbeno zivljenjsko zavarovanje pa je namenjeno primarno plemenitenju denarja, ker je zavarovalna vsota ponavadi le 10% vplacanega kapitala. Da se pa se vezati z vecjimi zavarovalnimi vsotami, ki pa nizajo dobicek.

Predlagam ogled www.zivljenjskozavarovanje.com, kjer mas podrobno vse razlozeno.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

budili ::

Hvala vsem za odg,

Glede starosti na mojih osebnih podatkih, očito sem zaj...

Zadnjič sem dvignil denar iz skladov in me je bejba pošteno obdelovala glede življ. zavarovanja. Malce sem gledal tiste % invalidnosti in sem na koncu za mesečnih 50eu računal kaj dobim; cca. 20000eu za nepokretnost....ne bomo sedaj o nesreči...

Sem že na svojem, služba; dosti sem na cesti po tujini...pa sem razmišljal o kakem življ. zavarovanju samo nikoli ni prišlo do udejanja.
Tako da kakih par EU nebi pogrešal glede boljšega plemenitenja, če zadaj lahko pričakujem kako dobro premijo.

Žal je tudi res, da se s takimi zadevami nerad dajem in gledam/analiziram/prebiram člene/drobni tisk... tako, da je fino dobiti nepristranska mišljenja.
Če bom začel zahajat na spec. forume, bo pa samo zbrka v moji glavi.

Torej, kdo od teh ponudnikov je favorit?
Sam sem ji rekel, da bom po vsej verjetnosti pogledal, kdo ima največji tržni delež in šel enkrat(že) tja na razgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: budili ()

ZLOky ::

Favorita NI! Vsi so dobri in vsi so slabi. Nabavi si osebnega finančnega svetovalca.

1. Vsak kur___ agent bo naredil polico po njegovi "želji in ne po tvoji". A te je ta "bejba" vprašala zakaj bi se sploh zavaroval? Kakšne namene imaš glede tega? Kaj si želiš čez leta? Kakšni so pogoji odkupa? Kako je možno polico prilagajat v prihodnosti? ...

2. Zakaj si sploh dvignil denar iz skladov (ves denar ali samo del)?
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

gofra ::

Pozdravljeni,

se opravicujem, ker sem zbrskal tole ze malce prasno temo ampak imam ene par vprasanj v zvezi z zivljenskim nalozbenim zavarovanjem, pa se mi je zdelo primerno nadaljevati, kjer ste koncali...

Zanimal sem se za Merkurjev tip nalozbenega zavarovanja z nekim garantiranim donosom (ce me spomin ne vara, jamcijo 95% vlozenih sredstev), ki ti jamci, da bos veliko vecino hranjenega denarja dobil nazaj. Jasno, verjetnost je tudi, da bos ob preteku obdobja (pa recimo 25 let) dobil nekaj kapitala, ki je nastal s tem, ko je zavarovalnica plemenitila denar z vlaganjem v sklade. Zanima me dvoje:

- Kako trdno je to jamstvo oz. kdo mi lahko dejansko garantira, da bo kljub pogodbi do izplacila tiste zajamcene vsote dejansko prislo? Kaj bo, ce zavarovalnica propade, se proda ali ce pride do velikih sprememb na trgu?

- Kako smiselne sploh so preglednice s prikazi dobickov cez (recimo) 25 let ob predpostavki, da bo rast (denimo) 6%? Namrec, kaksno jamstvo ima lahko clovek, ki je laik pri tem, glede na to, da gre za danes pri marsikomu (mladi) za obdobje, ki pomeni njihovo do sedaj preziveto zivljenje?

Se opravicujem, ce so vprasanja trapasta, o stvareh nimam pojma, ne poznam trga in trgovine, gibanja, rasti in vprasanje postavljam, ker menim, da je taksnih nevednezev kot sem sam se vedno ogromno (prevec).

ZA kakrsenkoli prispevek iskrena hvala!

gzibret ::

> - Kako trdno je to jamstvo oz. kdo mi lahko dejansko garantira, da bo kljub pogodbi do izplacila tiste zajamcene vsote dejansko prislo? Kaj bo, ce zavarovalnica propade, se proda ali ce pride do velikih sprememb na trgu?

Zavarovalnice so tudi zavarovane pri drugih zavarovalnicah >:D Če gre ena cugrunt za izplačilo jamči pozavarovalnica (tista, ki zavaruje prvo). Vsaj v teoriji....

> - Kako smiselne sploh so preglednice s prikazi dobickov cez (recimo) 25 let ob predpostavki, da bo rast (denimo) 6%? Namrec, kaksno jamstvo ima lahko clovek, ki je laik pri tem, glede na to, da gre za danes pri marsikomu (mladi) za obdobje, ki pomeni njihovo do sedaj preziveto zivljenje?

Tiste preglednice so manj smiselne, še posebej, če gre za varčevanje za daljše obdobje (20 in več let). Saj se še spomnimo, kakšno stanje je bilo pri nas pred 20 leti ;) Če pa ne, pa povprašaj starše.
Vse je za neki dobr!

gofra ::

Aha, hvala.

Cetorej bi bilo v prvem planu nekomu dejansko oplemenitit denar in sele na drugem mestu zivljensko zavarovanje, je to pocetje nesmisel?

lpf

Vikking ::

Točno tako, če bi rad oplemenitu denar potem daj ga vezat v kakšno hrvaško banko al pa v avstralske dolarje (izzy varianta) druga je v delniške sklade kjer se lahko odločaš med različnimi riziki in temu je tud primeren donos.

Zavarovalnice trenutno posiljujeo ker imajo agenti takšna navodila in njihov zaslužek trenutno variira s temi zavarovanji. Tečni so in znajo tudi obljubljat nebesa, potem pa preprosti račun pove da z donosom še inflacije ne pokriješ, pa kljub temu še vedno tvegaš, jamčijo ti donos sam nikjer 100%.

Kdo ti garantira da bo čez 20 let merkur zav. obstajala.

Ppri nas se dogajajo managerski prevzemi, veliko jih laže o pravem finančnem stanju podjetij, da dobro proda, če se je v ameriki zgodil velikemu gigantu da je šo po zlu kakšna je možnost da se mali ribici v slo?

gofra ::

Še enkrat hvala, da si nevednežu vsaj malo razjasnil določene pojme!

lpf

MadMicka ::

Mi kdo zna pojasniti, kaj hudiča hočejo na Tilijo povedati s tisto tabelo? Gre za zavajanje potrošnikov? V nobenem primeru nikoli in nikdar ne bo zavarovalnica na 100 EUR mesečno izplačala čez 30 let izplačala 230.000 EUR. Zdej, kaj točno je narobe, in kaj so sploh hoteli povedati s to tabelo, niti nimam časa študirati.

Če smo že pri življenjskem zavarovanju. Podobna zgodba je pri dodatnem pokojninskem zavarovanju. Bistveno bolje, da vsak mesec daš 50 EUR v vzajemne sklade, kot pa da jih daješ v pokojninski sklad. Pa bi kdo začel jambrati o riziku. Z rizikom je tako: če se gospodarstvo sesuje, je vseeno, kje imaš denar. Če gospodarstvo koliko toliko normalno funkcionira, je bolje vzajemni sklad. Pač zato, ker pokojninski skladi so v veliki meri vezani na državne obveznice, kje so donosi nizki. Pa še to: v tujini so znani primeri, ko so šli celo pokojinski skladi k vragu. Tako da, do penzije je dobro imeti tudi svojo hišo oz. stanovanje ter še nekaj v štumfu :)

OZZY ::

naložbeno življensko zavarovanje je čsita bedarija....Posebej če ga predčasno prekineš te usekajo po žepu, da je kaj (odštejejo nekaj zelo nerazumljivih stroškov)...Poleg tega je un obračun nekega dobička zavajajoč. V čem je fora. Tisti letni izpiski, kjer napišejo koliko so pripisali dobičja temelji na fiktivnem dobišku. In sicer od višine zavarovalne vsote obračunavajo dobiček in ne od tega koliko si ti vplačal. vsaj pri mariborski so tko delal kar me je presenetilo. In če so ti zapisali recimo 1000 eur dobiška v 10tih letih je dejansko stanje nižje. In ko prekineš si lahko zelo presenečen za kok te opeharjo. Predstavljajo super ampak v resnici je nateg.

Sam sem izračunal, da bi dobil več če bi dajal mesečne pologe v banko pa si plačeval dodatno življensko.
Go with the flow.

gzibret ::

V bistvu je dobro pogledati, koliko je zajamčeno izplačilo v primeru predčasne prekinitve zavarovanja. V začetku je ta vsota drobiž, nekje na zadnji tretjini odplačevanja pa že presega vplačila.

Pred sklenitvijo dolgoročne pogodbe pa se je dobro tudi pozanimati, ali lahko polico preneseš na katero drugo osebo. Z drugimi besedami, ali lahko polico prodaš ;)
Vse je za neki dobr!

ZLOky ::

Poglej Frane:

Zavarovlanice so bolj VARNE od BANK, ker so POZAVAROVANE pri pozavarovalnicah (za laike: zavarovalnice zavarovalnic).

- zajamčeno vsoto ti garantira zavarovalnica s pogodbo, ki jo podpišeš z zav. V praksi, zavarovalnica ne bo propadla (mogoče jo bo kupila kakšna večja ali podobno (primer AS - adriatic-slovenica)). Propadla bi v praksi takrat, ko bi propadel VES SVET. Spremembe na trgu so pa itak dobre :D , če pa misliš ob koncu zavarovanja, potem je pa dobro preverit koliko časa za odločitev imaš (če sploh) kdaj bi rad prodal deleže skalda, v katerem se plemeniti tvoja zav. polica.

- po obvezni dobi plačevanja zav. boš itak vsako leto dobil izpisek o stanju deležev sklada na tvoji polici. "Jamstvo" je pa enako jamstvu skladov v izbranem/ih na tvoji zav. polici. (ti imaš v mislih verjetno od merkura TOP GARANT?)

* malo o "garant" skladih. Ti skladi pač vlagajo v finančne inštrumente, ki ne nihajo preveč. To so na kratko obveznice (ali pa vlaga v druge obvezniške sklade), skladi denarnega trga..., pa še kakšne alternative, katerih tudi povprečni donos je med 3-6% (praksa) na letni ravni. Od tod tudi izračuni za primer 6% donosnosti na letni ravni pri takšnih policah.

- dobri so samo zato ker ti garantirajo nek minimalen znesek (v tem primeru 95%), kar je seveda neke vrste zavajanje. Te sklade (garant bla bla) bi svetoval samo tistim, ki res ne verjamejo v prihodnost in so šibkega srca. Dr'gač pa raje izberi naložbeno življensko zavarovanje prek delniških skladov. (zakaj: ker je dolga doba, 10 let in več, in ker so donosi višji...)


- glede ostalih buč pa:
Večina vas ima v mislih še VEDNO tista stara klasična zavarovanja, ki so bila res nateg ljudstva.

He he, Vikking... no comment.

MadMicka, v bistvu imaš prav. Nobena zavarovalnica ti ne bo izplačala, ampak bo to storil sklad, posledično potem pa zavarovalnica. Gre za preprost obrestno obrestni račun. (Bi reku Einstein: "Največja sila v vesolju"). Glede tistih "pokojnisnkih" skladov bi pa bilo dobro vedet malo več informacij. Tisto je bilo tako,kot če bi pri nas Krka ustanovila "pokojninski" sklad za svoje zaposlene in potem bi se zgodil puf, nič več Krke. Ustanovitlji pa na Sejšelih.

OZZY "klasično" zavaroavanje ti opisuješ.

qzibret to ("proda" polico, bolje rečeno: zamenja zavarovanca) lahko stori pravna oseba.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Vikking ::

primer AS - adriatic-slovenica)). Propadla bi v praksi takrat, ko bi propadel VES SVET
ja seveda.

Hipotetični primer: merkur je zavarovan za vse naložbe pri adriatici, Gre adriatica po gobe čez čas pa še merkur. Boš s talko dolgo surlo okol hodu da bojo mislili da se je slon rodil.

Pojdi v Merkur in ti naj dajo pogodbe kjer piše za KAJ VSE SO ZAVAROVANI pri drugi zavarovalnici.

hej tud jst ti lahko povem da imam zavarovan avto, AMPAK ne veš da ga nimam kasko, se pravi ko pride poplava in mi odplakne avto bo kaj?

In ti misliš da so zavarovalnice za vse zavarovane.

Sem reku da se splača recimo varčevati v avstralske dolarje ali pa recimo v določenih hrvaški bankah ponujajo za 12 mesečno varčevanje 8% obresti tudi za NEREZIDENTE. Pa navržmo še madžarske forinte kjer ponujajo od 7 do 10% obresti. Res je mnogo č-ejev od inflacije v državi kateri varčuješ do mogoče dodatnih odbitkov. HEJ ne boš verjel ampak te odbitke nam že tako stiska zavarovalnica.

ZLOky ::

Ta tvoj hipotetični primer ne more obstajati, ker pozavorovalnica Adriatica (ali Adriatica-Slovenica, ali karkoli podobnega) ne obstaja (to sta teoretično dve enaki družbi, nobena ni nad nobeno). V Sloveniji sta pozavarovalnici SAVA in Triglav Re. Za Savo vem, da je še pozavarovana naprej v eni megapozavarovalnici. Na eno roko ZELO nerodnega tišlarja lahko povemo št. propadlih zavarovalnic (ena slovenska je propadla leto po ustanovitvi - tj. leta 1873, še z besedo, leta tisočOSEMSTOtriinsedemdest).
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

MadMax ::

Tista prva tabela, z 8, 10, 12%... prikazuje predviden donos, ki nikakor ni garantiran.
Od tu izhajajo sladke obljube o donosih z vonjem po vijolicah.

Pozavarovanje zavarovalnice je ustaljena metoda, res pa nisem (kot je nekdo omenil) še nikjer videl pogojev o pozavarovalništvu.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ZLOky ::

MadMax: Saj nihče ne omenja garantiranega donosa pri tisti tabeli. Če bi oddeskal na vir, bi videl, da piše "predvideni" donosi.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZLOky ()

fosil ::

Nekateri mal narobe razumete tole pozavarovanje.
Zavarovalnice se pozavarujejo za primer zelo visoke škode, recimo da zgori eno veliko podjetje in je škode za več milijonov € in bi zavarovalnica to težko plačala ali pa sploh ne bi mogla.
Ne pozavarujejo pa se kar tako na splošno, zaradi slabega poslovanja.
Torej če zavarovalnica slabo posluje lahko še vedno propade in ti pozavarovanje tukaj nič ne pomaga.
Tako je!

kihc ::

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z neko foro Triglava, da ti kao vložiš denar v vzajemne sklade po svoji izbiri + zraven pa si še zavarovan za primer smrti. In potem je fora, da ker je to zavarovanje (in ne naložba), si že po 10 letih vlaganja oproščen davka in ne šele po 20 kot velja za navaden vzajemni sklad.

Provizija je samo klasična vstopna glede na znesek, ki ga lahko vplačaš enkratno ali pa mesečno, prekineš lahko kadarkoli in dvigneš vložena sredstva (plačaš samo davek na dobiček, če je to seveda prej kot v 10 letih).

Meni se zadeva sliši fino, samo je najbrž nekje finta, ker potem bi vsi v sklade vlagali pri Triglavu. Torej KJE je finta?
x

nastyboy ::

Finta je tukaj.. da gre del tega denarja ki ga ti vlagaš v zavarovanje... torej na gre celoten denar v sklade ampak manj. Drugič je po mojem finta v tem da ne moreš izbrati kateregakoli sklada ampak samo njihove, ki pa ni nujno da so najbolj donosni (čeprav je to težko napovedat kateri bo najboljši, saj prihodnosti ne moreš napovedati) . Trenutno zelo dobro kaže kitajsko indijski navezi. Vendar so tveganja tudi najvišja. Vseeno s kitajskimi do olimpijskih iger skoraj ne morete zgrešiti... potem pa čimprej ven.... ali pa ne?!

LP

gofra ::

Hvala vsem za pomoc. Imam pa se eno butasto vprasanje:

Ce je denimo stopnja inflacije 4%, pozitivne obresti pa prav tako 4%...si na nicli? Oz. drugace - najbrz je treba od odstotka donosa vedno odsteti odstotek inflacije, da dobis realen donos?


Hvala,

lpf

ZLOky ::

Za realen donos bi lahko tako rekel.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

ZLOky ::

Zato ti bi tudi raje priporočal, če se hočeš življensko nezgodno zavarovati z naložbo v finančne inštrumente, potem raje posezi po delniških skladih in ne po garantirnih, ker se boš itak zavaroval za najmanj 10 let in več, pri katerih je donos večji od 6%. (Nekje pričakovano med 8-12%).
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZLOky ()

gofra ::

Pravzaprav bi varceval vsaj 15, pa prej 20 let, morda celo vec.

Morda ves iz glave, kdo pri nas ponuja opcijo nalozbenega zavarovanja z varcevanjem v delniskih skladih?

lpf

ZLOky ::

V bistvu vsi. Imaš pa tudi na netu informativne izračune. (Triglav, Tilia, Merkur, AS...) Je pa približno povsod enako. Edino bi tu izpostavu Tilin inf. izračun, ker je zelo enostaven (user friendly).
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Vikking ::

Ce je denimo stopnja inflacije 4%, pozitivne obresti pa prav tako 4%...si na nicli? Oz. drugace - najbrz je treba od odstotka donosa vedno odsteti odstotek inflacije, da dobis realen donos?

Recimo primer: delniški skladi pri 8-10% je riziki že velik. Nadaljujmo: varčujemo v avstralski dolarji 100.000€ za 1 leto z fiksno obrestno mero. V enem letu smo dobili 5.000€ obresti. Lepo ampak kot si dejal ti lep kos pogače vzame inflacija (za realen donos) + ne pozabimo na 20% davek od obresti ki se začne takoj ko imamo na leto več kot 1.000€ obresti.
Vendar ko smo pretapljali denar iz EUR v AUD smo pazili na ugoden menjalniški tečaj, recimo da vzamemo najbolj ugodnega letos to je bilo januarja iz EUR v AUD in julija iz AUD v EUR, reci in piši smo pri 100.000€ profitirali 5.000€.

suma sumarum: če pazimo na ugodne menjalniške tečaje in vežemo v AUD za eno leto potem smo pri znesku 100.000€ v najboljšem možnem idealnem scenariju dobili 10.000€ V ENEM LETU. Kaj smo že rekli za sklade AH SEJ RES 8-10% pri velikem tveganju, se lahko obrišemo tudi za ves denar. Kakšno je tveganje pi depozitih? v najslabšem primeru imamo 5.000€ v najboljšem 10.000€ v realnem 6-7.000€.

Druga opcija: varčevanje na hrvaških bankah v hrvaških kunah, razlike pri menjalniškem tečaju skozi leto so majhne zato veliko ne profitiramo pri sami menjavi valute, menjavo opravimo v sloveniji ker je tečaj bolj ugoden. Banke pa ponujajo na hrvaškem okoli 8% letno obrestno mero.

Obrestne mere so tudi oodvisne od velikosti vsote, več vsote kot vežete večjo obrestno mero imate. Oz. je lestvica obrestnih mer od-do pri vezanem določenem znesku.

gofra ::

Banke pa ponujajo na hrvaškem okoli 8% letno obrestno mero...


Ze ze, samo je za moje pojme valuta (konkretno HR Kuna) dokaj nestabilna. Ce oslabi, si lahko hitro na zgubi.

Mah, sem se ze sprijaznil z dejstvom, da nikjer ni nikakrsne garancije in velja povsem enostavna logika: vec ko tvegas, vecje moznosti za dober donos imas in obratno.

Hvala.


lpf

Vikking ::

Ze ze, samo je za moje pojme valuta (konkretno HR Kuna) dokaj nestabilna. Ce oslabi, si lahko hitro na zgubi.

No ne bi te strašu, ampak spodaj na grafu si poglej katera valuta je stabilna (HRK najbolj) v zadnjih 6 mesecih. Kar le pomeni da pri menjavi ne boš ničesar profitiral/izgubil (če menjaš ob nepravem času)

Smorny ::

Vikking: kako to, da je dolar tako zrasel v zadnjem obdobju (po tvojem grafu), ko pa se zadnje pol leta ne sliši drugo, kako je dolar šibak?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

Tody ::

V primerjavi z temi valutami je zrasel... če bi zdraven dal EUR bi pa pikiral :)

Vikking ::

Evo ti primerjavo EUR/USD, kako zgublja vrednost napram evru

ZLOky ::

Vikking: Malo ga serješ s skladi. Zgleda, da ti niso kaj preveč domači. Najprej tveganje; to ni tveganje ali boš imel dobiček ali pa boš zgubil ves denar. LOL. "Tvegani" skladi so tisti, ki imajo po 30%, 40%,... 80%, 100% donosnost na leto, ne pa tisti z 8-10%. Recimo: TUKAJ ali pa recimo TUKAJ.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Vikking ::

Zloky: narobe. Zelo varni skladi, so zelo nedobičkonosni. Sploh pa če govorima v mesecih pri naložbah le-teh. Pri takšnih naložbah sploh ne moreš predvidid ali bo donosen ali ne. Sploh pa ker niso povezani z s tem ali je bil recimo preteklo leto sklad donosen, ne moreš biti niti15% prepričan da bo naslednjo leto prav tako donosen.

Tistih tvojih 30-40% je kot da bi reku da bom jst zadel jutri na loteriji. Katastrofa no, ne moreš kar takole metat procente in se nato resno pogovarjat o skladih. Rečma da so varni 10% ti majo rečmo nekje 3% nihaj navzdol v zadnjih letih. Sedaj pa grema na tiste ki imajo 20% donosnost, ti imajo nihaje navzdol v zadnjih letih okoli 10-12% (to so odstotki uzgbe ki bi jo imel glede na vložen znesek). Si pripravljen kar tako se odpovedati 10% od vloženega zneska? si pripravljen to izgubiti pa si tvegal "LE" da boš imel 20% donosnost? da ne govorima kje so 30-40%....

Realna donosnost povprečno tvegane delnice v svetu je v višini približno petih, šestih odstotkov letno. V glavnem ne ti men 30-40% flancat.

Pravilno se odloči tisti vlagatelj, ki pri naložbi prihrankov prevzame ravno toliko tveganja, kot si ga lahko privošči.

ZLOky ::

Lej VIKKING, sem ti podal celo povezave. Dokler ti govoriš o izgubi, ti ni glih vse najbolj jasno. Če vrednost delnice sklada pade, še ne pomeni da si izgubil svoj vložen denar. LOL.

Za posladek, TUKAJ imaš čist en navaden delniški sklad z 160% donosom v enem letu...


Pa če ti še ni nihče povedal, v sklade vlagamo za vsaj 3 leta in več. Seveda lahko tudi samo za eno leto, samo to je pa kot si rekel LOTERIJA.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

singular ::

Povprečni donos globalnih skladov na dolgi rok je okoli 8% na leto, lahko je bolje, lahko slabše ampak povprečje je tako - tudi če ti sklad naredi 100% v enem letu je možnost da bo tudi drugo leto naredil 100% precej manjša, tako da na dolgi rok 5-10let+ se vse lepo znormalizira pri nekih 8%. Upanje na kaj več je za povprečnega človeka (ki nima dosti pojma o teh stvareh) huda želja, kajti če vlagaš v sklad in misliš da bo povprečna donosnost 30% na 20 let znese 19000%, torej če meniš da si sposoben tega potem vzemi kredit in hopa, ampak pomoje se boš opekel. Enoletna donosnost, pa magari 100% je pa brezpredmetna, saj vmes obstajajo tudi leta ko bo donos takega sklada tudi -50%. Tako da če daš v tak sklad, ki je tako tvegan da je rasel tudi po več 100% bodi pripravljen da zna tudi močno pasti, tega pa se ljudje ne zavedajo dokler vse samo raste (kot teh nekaj zadnjih let).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: singular ()

Vikking ::

ZLoky: lej, lepo in prav sej nisem reku da ne obstojajo skladi ki imajo 160% donosnost. Ampak ta je bil donosen prejšno leto. Da poenostavim, sklad ki je bil prejšno leto 160% lahko naslednjo leto ima200% izgubo.

Povem ti da ne moreš NAPOVEDAT DONOSNOSTI GLEDE NA PREJŠNJE LETO tisti ki zna to na svetu naredit/napovedat jih je koliko?. Tako kot ti npr. izžrebane številke pri lotu ne napovejo izida naslednjega žrebanja, ne boš ti napovedal donosnosti sklada, sploh pa 30-40% kje so 160% lepo te prosim realno razmišljaj no.

Če bi bil tako sigurn v donosnost, vzameš kredit kolikor ga lahko saj pri 160% v 1 letu phiu v parih letih postaneš najbogatejši slovenec na izzy način.

Kot sem rekel lepo je gledat za nazaj, ampak ti čisto nič ne rabi.

ZLOky ::

emm..., lahko bi nabijali v nedogled. Najprej potrebujete malo osnovnega znanja o skladih in življenskih zavarovanjih. Tega se pa pri nas da dobiti zastonj in veliko.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

neres ::

Da malo oživim temo. Rad bi še več mnenj o življ. zavarovanjih.
Zdej se je mogoče mnenje o skladih malo spremenilo, po tej krizi... sem tudi sam nekaj vložil pred enim letom...

Sicer pa so me pravkar kontaktirali iz Harvesta, kjer baje tržijo 3 zavarovalnice. A jih kdo pozna?

Mene v okviru življ. zavarovanja predvsem zanima varčevanje za izplačilo po enem dolgem roku, aka "dodatek k pokojnini", z relativno malo tveganja.

Furbo ::

Brezveze. Drugi dobijo denar če te vmes pobere, če pa čakaš do konca maš pa komaj za čungalungo zaradi inflacije.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dolenska ::

jaz sem življensko zavarovan pri vzajemni, za 7 evrov na mesec dobijo svojci v primeru smrti ali 100% invalidnosti 30000evrov.
seveda mam tam dodatno zdravstveno zavarovanje.


bi se pa rad zavaroval tudi poškodbeno, pa ne vem katera zavarovalnica je najugodnejša, oz. katera za nek denar nudi največ....

igor37 ::

Furbo,
novi produkti imajo zajamčene najvišje donose!!!
Nič ne izgubiš,
lp
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenjsko zavarovanje-katero? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10024844 (3944) lolipop2
»

Varčevanje 100€/mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9133547 (23707) Gjurisic
»

KD življensko zavarovanje - DA/NE

Oddelek: Loža
247204 (6717) Clubraider
»

Življensko zavarovanje ali kako te nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5630321 (27664) Struklio
»

Življenjsko zavarovanje? Da, ne?

Oddelek: Loža
166828 (6411) jernejl

Več podobnih tem