» »

Najboljši antivirusni program, kateri?

Najboljši antivirusni program, kateri?

«
1
2 3

jalovec09 ::

Malwarebytes sem imel dolgo časa, brezplačno verzijo, ki pa mi je potekla...kater drug antivirusni je še dober.

DragonHeart ::

sam uporabljam Avast. Nekaj časa sem imel brezplačen microsoftov security essentials, katerega sem iz sistema odstranil predvsem zato ker me nikoli ni opozoril na ničesar in se mi je zdelo precej čudno da v pol leta niti 1 čudne datoteke ne bi prenesel iz spleta na računalnik.

AVG se izogibaj, je šrot ki je že neštetokrat uporabnikom sesul računalnik.

Od plačljivih pa so dobri Panda antivirus, Bitdefender...

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

dal si res dva primera gnilih antivirusov:D

mse in avira sta ok

Pithlit ::

Avast je res gnil, ja...
Life is as complicated as we make it...

nodrim ::

Dajte jih razdelit v 2 skupini - brezplačne in plačljive, potem pa še po lestvici, kteri bolj kul in kteri manj.

zee ::

MSE + omejen uporabniski racun. Vec ni potrebno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Havq ::

Js uporablam Avast in je čisto dober.mogoče bom preklopu na F-secure.

Tukaj nekaj info:http://anti-virus-software-review.topte...

Drugače si pa antivirus dol potegn s partisa,ker se ti ni treba zafrkavat s licencam
na vsake par dni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

zee ::

Slo-tech ne promovira uporabe nelegalne programske opreme.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RejZoR ::

Havq je izjavil:

Js uporablam Avast in je čisto dober.mogoče bom preklopu na F-secure.

Tukaj nekaj info:http://anti-virus-software-review.topte...

Drugače si pa antivirus dol potegn s partisa,ker se ti ni treba zafrkavat s licencam
na vsake par dni.


Oh god, please don't. Ta spletna stran nima NOBENE veze s tem kateri je dober in kateri ne. Je zgolj in samo kdo plača več, tisti pristane na prvem mestu. Ne bom reku, da sta BitDefender in Kaspersky slaba, daleč od tega ampak ta stran je navaden shit. Modeli vodijo miljavžent poddomen kjer samo spreminjajo prvo besedo in imajo neke kvazi teste, ki jih kopirajo iz leta v leto in samo menjajo letnico (to da ima program boljše funkcije v novi verziji jim ni važno ker itaq skopirajo od lanskega leta in je lahko opis povsem drugačen kot je program dejansko uporaben). Za take stvari se uporablja AV-Test in AV-Comparatives ter VB100%.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sss ::

avira me še ni pustila na cedilu as far as i know

urosh ::

mislim, da ti to pove največ: http://www.av-test.org/fileadmin/pdf/av...

Nikonja ::

MSE še en glas in je zastonj, po meni nobeden ne rabi več kot MSE ponuja.

JanBrezov ::

Še en glas za MSE, imam ga na vseh računalnikih doma in v službi. Čeprav sem načeloma previden, kaj poganjam, me je par krat opozoril na nesnago.

StoneFox ::

Plačljivi: Kaspersky (prva izbira), Avira, Norton, mogoče še Bitdefender, ampak je preveč požrešen.
Free: eden in edini AVAST. Vse ostalo je šrot. No imaš pa tudi aviro free verzijo.
Vse bolj se pa v ospredje rineta manj poznana VIPRE in COMODO.

Grey ::

Kak mi to pritisk dvigne, da ti vsilijo na spletni trgovini "evropsko ceno". JE*EM JIM MAMICU ŽIDOVSKU! Včasih se je še dalo sfejkat, da si dobil ceno v dolarjih, ki je bila skoraj 50% nižja od tiste v €, številčno. Če si to polovičko potem pretvoril še v € si dobil še nižjo ceno. In potem naj kupujem ves software? Hvala lepa, take ciganije se pa ne bomo šli. Samo naj nehajo jamrati šiptarji poje*ani.

amigo_no1 ::

Free: avira (ni noben šrot), avast.
Že pa uporabljaš še non-admin account za vsakdanje zadeve si pa itak zmagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

gruntfürmich ::

free:
avast je bolj kot ne šrot.
avira je malce zašla s poti (čudni meni, ter ad programi), drugače je dosti uredu.
comodo vsekakor ni manj poznan ker je dosti priznan.
ušeč mi je tudi online armor, ki pa ni za vsakega.
bitdefender, kaspersky so še free?? f secure bi še tudi bil za pogledat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Bolf3nk ::

gruntfürmich je izjavil:

free:
avast je bolj kot ne šrot.



Zakaj že? ker tako čudiš da vodi?

69charger ::

Avast je bil testiran in spušča že znane viruse,torej ni v redu. AVG recimo je eden boljših,Comodo,...
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

fosil ::

69charger je izjavil:

Avast je bil testiran in spušča že znane viruse,torej ni v redu. AVG recimo je eden boljših,Comodo,...

LOL
AVG je ravno eden najslabših.
Avast je kar v redu, ni sicer najboljši, ampak glede na to da je zastonj in v slovenščini je top izbira za povprečnega uporabnika.
Tako je!

RejZoR ::

69charger je izjavil:

Avast je bil testiran in spušča že znane viruse,torej ni v redu. AVG recimo je eden boljših,Comodo,...


In iz kje si potegnil ta bullshit test? AVG eden boljših. Ahahaha. Sej je kul...
V retrospective testih je avast! v6 res bil rahlo slabši ampak ravno to so v verziji 7 drastično izboljšali s FileRep, Auto Sandbox in Streaming updejti. Kateri od free AV-jev ti updejta skoraj vsako uro? AVG, AVIRA in MSE vsi preverjajo za updejti 1x na 24 ur. avast! bo v 12 urah updejtal običajno 12x (Streaming Updates" in 2x glavni updejt.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Nagi Bator ::

Mel dolga leta free Aviro. Bil zadovoljen.
Potem je zadnje leto ob updejtu povsem zablokirala masino za par minut in pa zmeraj vecja poraba RAM-a mi ni disala.
Preklopil na Avast. Pokuri 1/4 RAM-a glede na Aviro, ne ovira dela ob updejtu res pa malo pocasneje skenira.
Za moje potrebe sta oba omenjena dovolj dober antivirus.

DragonHeart ::

Avg je daleč najslabši. Ne samo da spušča viruse skozi ampak je tudi večim ljudem že uničil sistem. Če ne verjamete pač malo pobrskajte po forumu.

Zakaj pa naj bi bil najnovejši Avast šrot? Dokažite, podajte kak test ki to dokazuje.

Duhec ::

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,23...
Sam se že neprekinjeno nekaj let oklepam plačljive verzije Symantec - NIS (Norton Internet Security).

Invictus ::

MSE je čisto dovolj.

Občasno preverim računalnik z USB ključka in ISO antivirusi. YUMI ...

Do sedaj nobenih problemov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DragonHeart ::

Duhec je izjavil:

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,23...
Sam se že neprekinjeno nekaj let oklepam plačljive verzije Symantec - NIS (Norton Internet Security).



ali se samo mene zdi ali ta reč zadeva le plačljive antivirusne programe? Logično da so tisti boljši...nekaj pa že morajo ponuditi da plačaš 20 ali več eur za njih..

Od plačljivih je meni sicer precej všeč BitDefender. Nevem pa zakaj naj bi bil avast slab??? Še 1 leto nazaj so vsi priporočali avast, zdaj pa naj bi bil najslabši? Torej je šel po isti poti kot nod32, ki je baje postal šrot?

Zgodovina sprememb…

logit ::

Zadnjih 6 let uporabljam AVG in me še nikoli ni pustil na cedilu. Deluje nezaznavno v ozadju, če je pa kaj sumljivega me na to opozori.
Nisem noben strokovnjak za antivirusne programe in nimam nič od tega da hvalim AVG. Sicer pa dvomim da je katerikoli izmed zgoraj naštetih slab. Vsi se trudijo biti boljši, ker tu leži denar in uspeh.

Havq ::

logit je izjavil:

Zadnjih 6 let uporabljam AVG in me še nikoli ni pustil na cedilu. Deluje nezaznavno v ozadju, če je pa kaj sumljivega me na to opozori.


jaz sem ga tudi nekaj časa uporabljal.nekega dne sem se odločil
da bi imel kak drugi antivirusni program,ko sem naložil avasta
in naredil scan mi je našel dosti virusov,ki mi jih AVG ni našel.

lp

RejZoR ::

DragonHeart je izjavil:

Duhec je izjavil:

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,23...
Sam se že neprekinjeno nekaj let oklepam plačljive verzije Symantec - NIS (Norton Internet Security).



ali se samo mene zdi ali ta reč zadeva le plačljive antivirusne programe? Logično da so tisti boljši...nekaj pa že morajo ponuditi da plačaš 20 ali več eur za njih..

Od plačljivih je meni sicer precej všeč BitDefender. Nevem pa zakaj naj bi bil avast slab??? Še 1 leto nazaj so vsi priporočali avast, zdaj pa naj bi bil najslabši? Torej je šel po isti poti kot nod32, ki je baje postal šrot?


Tud ne vem od kje vam ideja da je NOD32 šrot. Samo drugi so se bistveno izboljšal in ne izstopa več tolk.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

DragonHeart ::

šrot v primerjavi z drugimi.

logit ::

Havq je izjavil:

logit je izjavil:

Zadnjih 6 let uporabljam AVG in me še nikoli ni pustil na cedilu. Deluje nezaznavno v ozadju, če je pa kaj sumljivega me na to opozori.


jaz sem ga tudi nekaj časa uporabljal.nekega dne sem se odločil
da bi imel kak drugi antivirusni program,ko sem naložil avasta
in naredil scan mi je našel dosti virusov,ki mi jih AVG ni našel.

lp

Tudi to sem že slišal in preiskusil (mislim da z aviro, se ne spomnim) pa je bilo vse isto.
Iskreno mislim da je dobro imeti dodatno zaščito naloženo ni pa treba sedaj pretiravati. Smo veliko bolj majhni in nepomembni kot si mislimo. Ko bodo na veliko praznili račune in objavljali gole fotografije Janše, Pahorja, Jonasa, itd. potem smo lahko v skrbeh.

blackbfm ::

Tud ne vem od kje vam ideja da je NOD32 šrot. Samo drugi so se bistveno izboljšal in ne izstopa več tolk.


Zdaj nevem kako je, ampak včasih je precej stvari spuščal skozi zato da so ga lahko oglaševali kot "najhitrejši" antivirus. Totalno neprofesionalno.

mayhem ::

Definitivno Kaspersky jast sem si ga prek ebaya nabavil za 25€ in imam sedaj celo leto mir.
Pa še dober je... rusi sekajo :)
Lep pozdrav.....

Duhec ::

DragonHeart je izjavil:

Duhec je izjavil:

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,23...
Sam se že neprekinjeno nekaj let oklepam plačljive verzije Symantec - NIS (Norton Internet Security).

ali se samo mene zdi ali ta reč zadeva le plačljive antivirusne programe? Logično da so tisti boljši...nekaj pa že morajo ponuditi da plačaš 20 ali več eur za njih..
Od plačljivih je meni sicer precej všeč BitDefender. Nevem pa zakaj naj bi bil avast slab??? Še 1 leto nazaj so vsi priporočali avast, zdaj pa naj bi bil najslabši? Torej je šel po isti poti kot nod32, ki je baje postal šrot?

Na zgornjem linku pristaneš na zadnji strani predstavitve. Ocenjeni so tudi FREE programi (AVG, Avira, Norman Malware, Panda Cloud) zato klikni na Previous in si oglej ocene.

69charger ::

V zadnji izdaji Monitorja so testirali antiviruse in je AVG med boljšimi ker: ni vsiljiv z bednimi opozorili in se redno nadgrajuje. Pri Avastu sem mu podtaknil en čisto običen virus pa ga je kar ignoriral. Vi si kar nalagajte take antiviruse in si dopovedujte da je zakon.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

mumbo ::

Mene pa zanima takšen, ki je

- dober
- brezplačen
- žere malo pomnilnika

Že vnaprej hvala na predlogu. Trenutno mam že par let avast pa mi mogoče menjal. :)

DragonHeart ::

ti pa avg, potem pa stoči ko ti bo sesul sistem, kar je standard za avg :D

mumbo...uporabljaj microsoft security essentials.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

69charger je izjavil:

V zadnji izdaji Monitorja so testirali antiviruse in je AVG med boljšimi ker: ni vsiljiv z bednimi opozorili in se redno nadgrajuje. Pri Avastu sem mu podtaknil en čisto običen virus pa ga je kar ignoriral. Vi si kar nalagajte take antiviruse in si dopovedujte da je zakon.


In jezst ti jih zdele ta moment najdem 10, ki jih AVG ne bo jebal sploh. Še niste slišal da nobena stvar ni 100% ?
In ne vem kaj ti smatraš kot "čist običajen virus"? Kaj naj bi to bilo eh?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

DragonHeart ::

Brez problema naredim test, ki bo osramotil bitdefender in "dokazal" da je avast kao boljši. Samo najti moram virus ki ga bitdefender ne zazna, avast pa ga po nekem naključju zazna.
Nato reče mda gre za "običajen" virus in kako je bitdefender slabši ker ga ni zaznal, avast pa ga je zaznal.


Človek, ne verjemi vsemu kar prebereš:D lol:D sam pojdi po forumih gledat koliko uporabnikom je avg že zjebal sistem.
http://www.google.si/#q=avg+removes+cri...

Zgodovina sprememb…

Shegevara ::

> sesul sistem, kar je standard za avg

"Poglej forume" ni noben indikator glede tega, ali je antivirus na splošno v redu ali ne in "ignoriral je en virus" tudi ne.

Sam uporabljam avg in ni nobenenega sluha o sesutju sistema. Prav tako pa tud avast ni švoh. Je pa res, da jaz ne downloadam kakšnih sumljivih dotatek in torrentov, tako da je to tudi možen razlog, da štima. Če boš pa prenašal zadeve iz kakšnih ruskih forumov itd.. ti pa še pentagon defenceTM ne pomaga.

fosil ::

Noben program ni 100%.
V "divjini" je nekaj milijonov virusov, najboljši AV programi imajo detekcijo okrog 98-99%.
Torej tudi če bi bilo zunaj samo 1 mio virusov, bi jih posamezen program še vedno spregledal 10.000.

Zato je poleg real-time zaščite dobro vsake toliko časa narediti tudi pregled diska.
Kajti virus, ki ga je AV včeraj spregledal, ga bo morda danes z novimi posodobitvami našel.
Tako je!

satfinder ::

Avast (apdejtan, in izklopljen)
za kdaj pa kdaj preverit OS,
kaksen fajl. Do zdaj vse ok
(obcasna preverba procesov s
HijackThis & hijackthis.de
...)

Dodatno v rabi Sandboxie (peskovnik
za "testiranje" kaksnih fajlov),
account brez admin. privilegijev.

Flash, .pdf, browserji, ... laufajo
v portable verziji (brez povezave z
registrom) ... Java v browserjih
je izklopljena, za desktop apps
je omogocena.

PC Tools Firewall Plus dela b.p.
(V W7 se ga ne rabi, je vgrajeni
dovolj dober)
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

69charger ::

Sem dal skozi res že skoraj vse in moram rečt da so top zame Nod32 in AVG. Znebil sem se Noda ker mi je bilo škoda denarja. Pa neke vaše teorije o sesutju sistema so trapaste. Sistem mi je sesul do sedaj le Bitdefender,sem ga zbrisal,reštartal PC in nisem prišel več v sistem.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Imam AVAST pa se mi v mozilii brskalniku pojavljajo tele zadevšne, kako to dat stran.


fosil ::

V avastu izklopiš web reputation.
Oziroma, zaženeš avast instaler in tam s seznama to odstraniš.
Pa kot vidim nisi instaliral free verzije ampak internet security, ki ti bo potekla čez 30 dni.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

jalovec09 ::

120 dni sem dobil licenco, ampak je iz pxxxxs-a

DeFacto21 ::

MSE, definitivno....

VelikiTun ::

Če že moraš uporabljati AV program, potem še en glas za MSE. Kljub vsemu pa kanček zdrave pameti ob uporabi interneta ne škodi.

DragonHeart ::

samo tako vprašam..kaj pa plačljiva verzija avasta -> avast internet security?

http://www.avast.com/en-eu/free-antivir...

saj ne da bi hotel kupiti vendar če ne upoštevamo cene...ali menite da je tudi tako slab kot nekateri pravijo za zastonjsko verzijo? Prašam zato ker glede na to da vsi zagovarjate mse, bom verjetno tudi sam prešel iz avasta nazaj na MSE, ki sem ga uporabljal včasih

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Tiste nekatere ki pravijo da je avast zanič lahko mirne duše ignoriraš.

MSE pa tisti ki imajo travniške windowse itak ne dela. Drugače pa ja, je čist dostojen AV.
Life is as complicated as we make it...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617828 (16566) mat xxl
»

Antivirus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11332444 (14878) hdx
»

Izbira antivirusnega programa

Oddelek: Pomoč in nasveti
284106 (3415) opeter
»

Noče odpreti stran z antivirusnimi programi

Oddelek: Omrežja in internet
202174 (1776) satfinder
»

Kateri antivirusni program je boljši?

Oddelek: Pomoč in nasveti
323414 (2887) Jst

Več podobnih tem