» »

Katero motorno žago?

Katero motorno žago?

T0RN4D0 ::

McBoby je izjavil:

Že tukaj pri moči je napaka. V prospektu piše 2,2kw, na motorki je pa nalepka 2,1kw. Kaj je zdaj pravilno:|?


Verjetno 2.0 :D

Pri dvotakterjih je itak vseeno za tist 0.1kw, preveč stvari vpliva na moč.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M-XXXX ::

Danes sem jo drugič vžgal in prvič žagal z njo. Po 3 tednih, ko je stala, sem se malo matral, da sem jo vžgal (tudi oče se z mrzlo Husqvarno kar pošteno zaj.., da jo vžge), ravno tako prvič, ko še ni bilo goriva v njej.

Pri moji je sledeča situacija: potegnem ven "ročko za zauh", en poteg kabla (mogoče 2)- takoj slišiš da spremeni zvok, pritisneš ročko notr, v tretjem potegu vžge in dela! To je seveda mrzlo prižiganje po recimo tednu nedelovanja. V toplem stanju vžge že če potegnem 20cm kabla...

PS: res je, meha za gorivo ni, vendar ga po pravici povedano ne rabi če vžge tako kot je treba...

McBoby ::

flipflop je izjavil:

Poraba se mi zdi izredno mala za 6 ur žaganja. A to si štel zraven tudi čas ko se ni delalo z motorko? Sicer se bo videlo po parih sezonah glede kvalitete žage. 0.1 kw pa ni omembe vredna razlika. Važno da imaš nabrušeno verigo.



Ja 6 ur je tudi, ko motoka ni delala. To je moj števec fizičnega dela :)). Težko bi zdaj rekel, koliko ur dejansko je delala. Recimo 2-3 ure efektive. Tisto razliko v podatkih sem napisal, ker so navodila res obup. Kdor jih je prevajal in sestavil se ni kaj posebej trudil. Na sredi navodil sem jih nehal brati, in motorko sestavil ko kmečki logiki.

M-XXXX je izjavil:


Pri moji je sledeča situacija: potegnem ven "ročko za zauh", en poteg kabla (mogoče 2)- takoj slišiš da spremeni zvok, pritisneš ročko notr, v tretjem potegu vžge in dela! To je seveda mrzlo prižiganje po recimo tednu nedelovanja. V toplem stanju vžge že če potegnem 20cm kabla...

PS: res je, meha za gorivo ni, vendar ga po pravici povedano ne rabi če vžge tako kot je treba...


Točno tako glede zauga. Ko spremeni zvok, ko bi rada že malo vžgala, takoj zaug notri. Potem pa poteg dva in takoj vžge.
Če pa stoji 1 mesec, je pa malo problema jo vžgati. Rabiš kar ene 10 potegov. Zato sem mislil, če je kak meh, da bi pomagal gorivu v fergazer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McBoby ()

McBoby ::

M-XXXX je izjavil:

Malo tako na informativno noto: v zadnjem mesecu sežagal 30m3drvu (vse na kose in ročno razsekal:D), motorka užiga iz prve, žaga kot grom, popolnoma nobenega problema (no utrgal sem vrv za užiganje, tudi zamenjal), tako da sem res ultra zadovoljen :D

No zdaj pa kupujem tudi škropilnico (ravno Silen) ima Špar v akciji.. Ima kdo izkušnje z njo?


A se ti je vrv utrgala ali samo spulila? Meni se je danes pri konzerviranju-bencin sem iztočil iz rezervoarja po navodilih spulila vrv za vžig. Če je pri tebi isto, je to očitno hiba? Sem naredil namesto enega vozla dva in sestavil nazaj. Potem sem se spomnil, da nebi bilo nič narobe, če bi dal še podložko. Druga hiba pa je pri kantici za mešanje goriva, ker na pokrovčku z merico olja pošča gorivi. Bi bilo smiselno dodati kakšno tenko ploščato tesnilo. To je pa tudi vse, kar se mi je do sedaj zgodilo, pa sem prežagal z njo do sedaj kake 10m3 drv.
Če bi še enkrat kupoval, bi kupil isto motorno žago. Kakor sem reklame videl, jo trenutno prodajajo v Šparu za €99.

Goran's Blog ::

McBoby je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Malo tako na informativno noto: v zadnjem mesecu sežagal 30m3drvu (vse na kose in ročno razsekal:D), motorka užiga iz prve, žaga kot grom, popolnoma nobenega problema (no utrgal sem vrv za užiganje, tudi zamenjal), tako da sem res ultra zadovoljen :D

No zdaj pa kupujem tudi škropilnico (ravno Silen) ima Špar v akciji.. Ima kdo izkušnje z njo?


A se ti je vrv utrgala ali samo spulila? Meni se je danes pri konzerviranju-bencin sem iztočil iz rezervoarja po navodilih spulila vrv za vžig. Če je pri tebi isto, je to očitno hiba? Sem naredil namesto enega vozla dva in sestavil nazaj. Potem sem se spomnil, da nebi bilo nič narobe, če bi dal še podložko. Druga hiba pa je pri kantici za mešanje goriva, ker na pokrovčku z merico olja pošča gorivi. Bi bilo smiselno dodati kakšno tenko ploščato tesnilo. To je pa tudi vse, kar se mi je do sedaj zgodilo, pa sem prežagal z njo do sedaj kake 10m3 drv.
Če bi še enkrat kupoval, bi kupil isto motorno žago. Kakor sem reklame videl, jo trenutno prodajajo v Šparu za €99.


99eur za motorko...hahaha:D Sem videl reklamo.
Za 10m drvi na leto je uredi za kaj več pa bom raje tiho.

M-XXXX ::

A se ti je vrv utrgala ali samo spulila?

Enkrat utrgala (znucana špaga), enkrat spesnila. Sem zdaj poštimal :)

Sem naredil namesto enega vozla dva in sestavil nazaj. Potem sem se spomnil, da nebi bilo nič narobe, če bi dal še podložko.

Čisto isto naredil.

99eur za motorko...hahaha:D Sem videl reklamo.
Za 10m drvi na leto je uredi za kaj več pa bom raje tiho.

V zadnje pol leta (oziroma od nakupa), sem vse skupaj prežagal cca 35 kubikov drv (na cca 30cm kose), podru kar nekaj grmovja, prenovil eno streho, pripravil vse za en festival in naredil še malo morje malenkosti. Dela tako kot mora. Aja, pa boljše kot sosedova 3x dražja Husquarna.


Če kdo rabi odlično motorko za ne preveliko premoženje: akcija v Šparu za 99€ deal leta! Nakup obvezen!

McBoby ::

Kot je rekel M-XXXX; to je vse, kar rabim in za kar sem jo rabil. Danes sem bencin zlil iz motorke in vprašanje je, kdaj jo bom spet rabil. Če računam še delo, je motorka že izplačana, pa če jo takoj v kontejner vržem. Bi bilo pa zanimivo, če bi kakšna zaresna gozdarja od nove obe vzporedno gonila, katera bi prej počepnila oz. razpadla. Se bi znalo zgoditi še kakšno presenečenje.
No v glavnem, jaz sem zadovoljen z njo in izplačana je, za kar je bila namenjena.

šernk ::

Kljub vsemu navedenemu imam še vedno dvome v kvaliteto slednje motorke. Ker je res prva china shit, za katero sem slišal, da bi delala brez popravil.

sicer za kakšno leto ali dve smo sami rešeni z dodatno motorko, usposobili husquarno 65, ki ni bila užgana 15 let. Malce je zariban bat, vendar upamo da bo delala in vsaj kaj metrov drvi razžagala, cena popravila 5€ :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mihec87 ::

Verjetno je razlika med china motorko ali pa china ponaredek huse,still itd..

T0RN4D0 ::

Ma me že drži da bi jo vzel samo iz čistega heca da vidim če je res tako dobra žaga, pa da jo malo razdrem in pogledam kako je sestavljena. :)

Je kateri od lastnikov prej kdaj delal s kakšno profesionalno 50cc žago?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M-XXXX ::

Je kateri od lastnikov prej kdaj delal s kakšno profesionalno 50cc žago?

Sicer sem že parkrat omenil pa vseeno: kar dosti sem uporabljal sosedovo Husquarno za ene 300€, pa omenjeni Silen ni bil po mojih izkušnjah nikjer slabši, kvečjemu boljši!

Vikking ::

Poznam osebo, ki je kupila poceni žago od Iskre (China). Ni je mogel prehvaliti, po parih mesecih uporabe potrebuje kakšne pol ure da jo spravi v pogon. Vsakič jo razstavlja, popravlja...

Kitajske ponaredke, recimo china stihl so cigani prodajali po 90EUR za 2 komada. Da ne povem njihovih demonstracij po parkiriščih med ljudmi. Toliko o kvaliteti.

Uporabljam husquarna FF61 (build by Tomos) stara cca. 20 let. Kupi rabljeno če rabiš večjo motorno žago z daljšim mečem. Je sicer kar težka, a takorekoč neuničljiva. Če pa že kaj pride narobe, pa ti jo lahko vsak poparvi ki je kdaj v življenju razdrl kakšen tomosov moped.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

T0RN4D0 ::

Eh, husky za 300€ je kvečjemu kaka manjša hobi program žaga za žaganje vej in je res bolje vzet potem vzet kitajca za drva. 346 oz sedaj 550xp stanejo ~750€, še srednji razred te opali za slabih 600...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mihec87 ::

In za kaj hudiča bi za parkt na let par drvi sežagat rabil profesionalno motorko..
Zgleda pa dobr ja ko pred sosedom vn potegneš neko hudo huso..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

M-XXXX ::

T0RN4D0 je izjavil:

Eh, husky za 300€ je kvečjemu kaka manjša hobi program žaga za žaganje vej in je res bolje vzet potem vzet kitajca za drva. 346 oz sedaj 550xp stanejo ~750€, še srednji razred te opali za slabih 600...

In za to se je rabilo 2 strani teme 8-O?

Zvezdica27 ::

zanimivo...

prav kupil jo bom, da jo sprobam in primerjam (Dolmar 500, Dolmar 35, Stihl 251).

To ni noben denar za to moč, pismu samo ketna je 20e 2 kw je malo malo, 2,4 bi bilo idealno, a če dela kot mora bo tudi z 2,0 kW šlo vse razen res ta velikih....

zz

M-XXXX ::

To ni noben denar za to moč, pismu samo ketna je 20e 2 kw je malo malo, 2,4 bi bilo idealno, a če dela kot mora bo tudi z 2,0 kW šlo vse razen res ta velikih....

Heh, no ubistvu je 2.2kw^^ No sam sem izžagal 60-70cm debele hraste (na polena), sicer je malo trajalo (ker je bilo treba žagat iz obeh koncev zaradi dolžine lista), pa vseeno, šlo brez problema.

moat ::

Zvezdica27, po testu sporoči kako se je obnesla. Tudi mene mika nakup, saj ne potrebujem neke profi motorke. Sicer jo že imam za manjša opravila, žaganje manj debelih polen. Zato imam že dve leti motorno žago Einhell Royal 4645 RBK, ki sem jo kupil v Hoferju s troletno garancijo. Trenutno jo imam na popravilu ker je v okvari polž za napenjanje verige. Zdaj uporabljam sicer električno žago Einhell 1800W, s katero pa si ne morem kaj dosti pomagati.
Saj bi imel Stihl ali Husquarno pa se mi zdijo predrage. Sicer vem, da se kvaliteta plača toda za 2,2 KW močno kvalitetno motorko dobim tudi 5 kitajk. Ni hudič, da vsaka ne bo zdržala dve leti. Slabo je le, da imajo samo leto garancije, zato se splača nakup takšnih žag v Hoferju, kjer dobiš troletno garancijo. Sicer je tudi res, da kvalitetne žage držijo 20 let, toda roko na srce. Te je pa res že povozil čas in varnostni standardi, čeprav so še delujoče. To je pač moje mnenje.
LP, moat.

Vikking ::

mihec87 je izjavil:

In za kaj hudiča bi za parkt na let par drvi sežagat rabil profesionalno motorko..
Zgleda pa dobr ja ko pred sosedom vn potegneš neko hudo huso..


Zaradi varnosti. plastikfantastik motorka, pride tudi z plastikfantastik verigo. Naslednjič ko jo bo utrgalo in ti bo poletela v obraz, ali nekmu drugemu v telo, se lahko vprašaš koliko je vredno.
Poleg tega imajo kvalitetne motorke, kvalitetno zaščito in zaporo, recimo Husquarna ima sistem trio brake.
Poleg tega priznane znamke vlagajo v razvoj tudi zaščitne opreme osebe in seveda nadaljni razvoj te opreme.

Vsekakor pri kupovanju čangšlang oz. če že hočete plastikfantastik motork, mislite tudi na lastno varnost. Vsekakor je priporočljiv nakup vsaj osnovne zaščitne opreme. Ja in bo stala 5x več kot čangšlang motorka.

mihec87 ::

Pretiravaš spet v drugo skrajnost ne govorimo o motorkah ki jih razni bratje prodajajo od hiše do hiše 2kom za 50eur...Zato je potrebno kupit husqvarno profesionalne serije za 700+eur?..svašta...Ker zgoraj omenjeni silen ki pride z oregon verigo(od gdaj so te slabe) pač ni profesionalna serija...

Govorimo o neki ne čisto čip šit motorki ter neki husqvarni profesionalne serije za parkrat na leto..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

jest10 ::

Vikking je izjavil:

mihec87 je izjavil:

In za kaj hudiča bi za parkt na let par drvi sežagat rabil profesionalno motorko..
Zgleda pa dobr ja ko pred sosedom vn potegneš neko hudo huso..


Zaradi varnosti. plastikfantastik motorka, pride tudi z plastikfantastik verigo.

Le da tole nakladanje v 90% ni resnično

mihec87 ::

O zaščitni opremi pa pri večini lahko sanjaš kar se pa strinjam da je narobe.

T0RN4D0 ::

Oregon verige so precej mehke. Se ti splača vzet od stihla, niso nič dražje pri specializiranih trgovcih. (za 65DL 325 RMC sem dal prejšnji teden 14.5€)

Za hobi uporabo je ta motorka smiselen nakup, če imaš potrpljenje s takšnim orodjem. Sam sicer še vseeno mislim da je bolje kupiti rabljeno profesionalno žago. Za 300€ dobiš recimo solidno ohranjeno 026/260, ali pa malenkost več za 346xp. Še vedno imajo pred sabo daljšo življensko dobo kot novi kitajci, dele ima na lagru vsak mehanik ki se s tem ukvarja, original in aftermarket opcije, če je kaj narobe imaš na netu veliko informacij in sam popraviš zadevo.

Skratka cenovno dolgoročno kitajci običajno niso toliko cenejši kot se zdi na prvi pogled.

Ampak kar mene bolj zanima je moč/teža in zanesljivost. 30% večja moč pri isti teži (po želji lahko bereš tudi kot 30% nižja težja pri isti moči) se po parih urah kar lepo pozna, vsaj meni. Pa da zadeva vedno vžge kadar mora in lahko računam na njo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Martin Krpan ::

Tudi mene je premamila Silen motorka iz Špara za 99€. Sestavil zadevo in na kratko preizkusil: vžge , žaga. Veriga je Oregon ,lovilec verige ima , zavoro verige ima , ohišje naj bi bilo iz magnezija , na njej piše tehnološko skonstruirano v Sloveniji , servis v SLO je (verjetno pri tipu ki jo je "tehnološko" skonstruiral ), navodila v slovenščini so , garancija 1 leto je ,dobava rezervnih delov garantirana 4 leta. Na zunaj spominja na Husquarno.
Motorko rabim samo za pripravo 2-3 traktorskih prikolic drv letno.

Do sedaj sem uporabljal čez 20 let staro McCulloch Made in USA sedaj pa ne da več iskre , potrebno pa bi bilo tudi menjati membrane v Walbro vplinjaču. Drugače je še dobro ohranjena vendar ne najdem mehanika , ki bi se jo upal lotiti ( beri pismenega in z znanjem naročanja delov po internetu ). Vsi samo popravljajo Huso in Štil za vse drugo so v temi. Kako hudiča ne znajo popraviti nekega 2-T stroja z 30 sestavnimi deli , vsak avtomehanik pa šraufa sve i svašta.

Pozna kdo kakega dobrega in poceni mehanika ,saj bi klub nakupu nove kitajke staro motorko rad vseeno dal popravit.
Če ne pa se jo bom lotil sam in jo ali popravil ali pa vrgel v smeti.

mihec87 ::

membrane vzameš z ebay sam morš vedet model vplinjača..glede iskre pa a je špula fertik al pa kaj zlezlo narazn-če se je menjalo svečko pa še vedno ni..

Vikking ::

jest10 je izjavil:

Vikking je izjavil:

mihec87 je izjavil:

In za kaj hudiča bi za parkt na let par drvi sežagat rabil profesionalno motorko..
Zgleda pa dobr ja ko pred sosedom vn potegneš neko hudo huso..


Zaradi varnosti. plastikfantastik motorka, pride tudi z plastikfantastik verigo.

Le da tole nakladanje v 90% ni resnično


Na plastikfantastik iskri mu je odtrgalo takorekoč novo verigo. Imel je srečo, da ni poškodoval sebe ali osebe ki mu je asistirala.

šernk ::

Tud na husquarni 61 nam je snelo verigo, pa je bila pravilno napeta, pač odvisno zakaj ti jo sname :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Martin Krpan ::

mihec87 je izjavil:

membrane vzameš z ebay sam morš vedet model vplinjača..glede iskre pa a je špula fertik al pa kaj zlezlo narazn-če se je menjalo svečko pa še vedno ni..


Saj membrane dobim tudi pri nas , bolj me skrbi za vžig (elektronski , platine ali cinšpulo) in to da se je nihče noče lotiti popravljati. Vem da se vsi deli še dobijo samo jaz nimam kreditne kartice in ne vem kaj je sploh crknilo.

jest10 ::

šernk je izjavil:

Tud na husquarni 61 nam je snelo verigo, pa je bila pravilno napeta, pač odvisno zakaj ti jo sname :)

Ni res, to zihr lažeš!!!!>:D

Vikking je izjavil:

jest10 je izjavil:

Vikking je izjavil:

mihec87 je izjavil:

In za kaj hudiča bi za parkt na let par drvi sežagat rabil profesionalno motorko..
Zgleda pa dobr ja ko pred sosedom vn potegneš neko hudo huso..


Zaradi varnosti. plastikfantastik motorka, pride tudi z plastikfantastik verigo.

Le da tole nakladanje v 90% ni resnično


Na plastikfantastik iskri mu je odtrgalo takorekoč novo verigo. Imel je srečo, da ni poškodoval sebe ali osebe ki mu je asistirala.

No, plastik fantastik elektro žaga za 51€ mi je v zadnjem mesecu narezala 23kubikou hlodovine na 0,5m. Brez brušenja ketne in brez težav. No, za zadnje 10 kubikov jo bom pa le malo nabrusil;)
Ampak to itak ni možno, ker po tvoje bi mi mogla ketna že 123x razpasti, žaga pa stopiti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

M-XXXX ::

No, plastik fantastik elektro žaga za 51€ mi je v zadnjem mesecu narezala 23kubikou hlodovine na 0,5m. Brez brušenja ketne in brez težav. No, za zadnje 10 kubikov jo bom pa le malo nabrusil
Ampak to itak ni možno, ker po tvoje bi mi mogla ketna že 123x razpasti, žaga pa stopiti

Ne ne, tud če rabiš samo za enkrat en kol letno za prežagat rabiš vsaj žago za 500€, če ne raje za 700:)

šernk ::

Ne ne, tud če rabiš samo za enkrat en kol letno za prežagat rabiš vsaj žago za 500€, če ne raje za 700


pozabil si na par tisoč evrov vredno opremo :8)

ko eni začnejo pretiravat z varnostjo pol se zadeva konča v par deset tisoč evrih. Motorke naj bi imele blokado verige, zaradi tega, da ne moreš dvignit motorke nad glavo(izjava varnostnega inžinirja)...no še nikoli mi ni služla blokada za karkoli pametnega.

skratka ta silen izgleda super (pri kitajskih je največji čudež že da vžiga), ampak bomo počakal par let na feedback :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

no še nikoli mi ni služla blokada za karkoli pametnega.
Služi temu, da te obvaruje. Če se ti obvarovanje lastnega življenja ne zdi pametno, ... tudi prav :)

T0RN4D0 ::

Par deset tisoč evrih pri PPE? Če vzameš vse top shit si na jurju. Pametno je imet vsaj protiurezne hlače/hlačnice in čevlje s kapico. Pri podiranju še zaščito glave. Hlače dobiš za dobrih 50€, čelado z vizirjem in glušniki za 25, čevlje tudi (sicer ne protiureznih, večinoma so hlače+kapica dovolj). Sedaj mi boste verjetno še razložili da je popolnoma brezveze kupit karkoli razen najcenejše PPE, oziroma da je za občasne uporabnike itak stran vržen denar... Tudi prav.

Blokada verige te nikakor in v nobenem pogledu ne ovira pri dvigu žage nad glavo. Ti pa lahko pomaga pri kick-backu (ko žago odbije proti tebi jo avtomatsko ustaviš), pa pri prenašanju bi bilo prav da jo vklopiš.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Vikking ::

Žaga ti bo samo enkrat skočla, pa si boš želel imeti obleko in obutev kolikor bo pač stala.

Vse lepo in prav, dokler se kaj ne zgodi. Vsi veseli , potem p ajok in stok ko se zadane v nogo znjo, grejo prsti, hude raztrganine.

Jest10: 23 kubikov hlodovine z električno žago za 50€ in niti enkrat nisi nabrusil verige. Ni šans, ne deluje matematika: ne po številu kubikov, nisi rabil brusiti verige...
IMO imaš naštetih precej imaginarnih kubikov.

jest10 ::

Vikking je izjavil:


Jest10: 23 kubikov hlodovine z električno žago za 50€ in niti enkrat nisi nabrusil verige. Ni šans, ne deluje matematika: ne po številu kubikov, nisi rabil brusiti verige...
IMO imaš naštetih precej imaginarnih kubikov.


Itak ja, ker uporaba metra je res tako težavna zadevščina... Bom samo zate jutri zvečer(prej žal ne gre) poslikal in ti prilimal. Lahko pa prideš sam pomerit.
Trenutno imam žal samo slikco teh okoli 7 kubikov na kupu
[img]http://shrani.si/f/X/Ux/43EJjBJe/img398...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

SSH ::

Lep pozdrav!


No pa da se še jaz malo vmešam, ko je tema meni po godu. Letno sicer ne nažagam količinsko kaj ogromno, cca. 20-25m.
Ogromno je manjših dreves od 2 cm do 20-25cm, vsake tolko pa se seveda najde kaj do skoraj 1m premera. Ogromno se podira in "klesti"

tehnika, ki je na voljo je:
husqvarna 45 ~1996
husqvarna 61ff ~1991
husqvarna 65 ~ starejša od mene, letnice ne vem je pa iz 80'
husqvarna 141 ~ 2004
husqvarna 272xp-g ~1997
husqvarna 372 ~2008

(večina jih je bila odsluženih, pa sem jih relativno ugodno porihtal)

letnice so po spominu.

imel sem tudi en kitajski ponaredek stihla in pa:
http://www.ebay.de/itm/Benzin-Kettensag...

fuxteca 61,5ccm.


Gremo po vrsti.
husky 45 => lahka - plastična, vžge vedno v prvo. malo vibracij. Dobil sem jo ker je imela preluknjan kesl za olje (spredaj jo je nabilo)
vžge vednno v prvo in je abnormalno močna. 18" sablja, 325 korak. uporabljam jo redno.

husqky 61 => služi za rezervo v gozdu. Glede na svojo moč težka kot sam satan, vžiga redno. 18" sablja, 3/8 korak. Uporabljam jo poredko.

husky 141 => bila je kupljena predno sem dobil 45. zadnje čase vžge v 10 poskusu. težja od 45. služi kot rezerva, uporabljo jo povečini oče, jaz poredko. 15" sablja, 325korak.

husky 65 => služi kot starinski exponat, nima zavore, težka kot sam satan. Vžge. je ne uporabljam.


husky 272xp-g. => sestavljena na bloku od 61, cilinder in bat sta kitajska. v bistvu sestavljena po delih. plastični ročaj zavore (to je dobro), malenkost lažja od 61ff. Nenormalno močna, vžge v 2. poskusu. 20" sablja, 3/8 korak, uporabljam jo redno.

husky 372 => Bila je v uporabi eno leto, odlična žaga, vendar mi je kolega vanjo nalil čisti bencin in je zaribala. v planu imam popravilo. vendar je trenutno ne pogrešam.


kopija štihla => vžge v 3. poskusu, bojda je 72ccm, moči ima manj kot husqvarna 45. V bistvu ima tako malo moči, da je primerna samo za podpolcat kakšen hlod, ko ga je treba razžagat. Materiali so slabi. Odsvetujem nakup. 16" meč, 325 korak,


fuxtec 61.5ccm => kupljena na ebayu iz radovednosti, cena na avkciji 72EUR + poštnina. prva stvar, ki me je zmotila je "easy start" sistem, ki ma zagonsko vrv najlonsko - raztegljivo. Primerno za ženske, jaz se nisem mogel navadit. Sem jo zamenjal z old school 3,5mm vrvjo. Nasplošno vžiga dobro, in je napram kopiji štihla presentljivo kvalitetna. žagi se le malenkost razlikujeta po videzu, vendar je po uporabi razlika več kot očitna. Žaga je močnejša in lažja, kot tomosova 61ff. Imam jo pritrjeno na traktor (če jo slučajno ukradejo, huskyja ne dam =)) in je povsod prisotna kot rezerva. uporabljam jo občasno. 18" sabla, 325 korak.



Kot je razvidno, doma prisegamo na husqvarno. Resnici na ljubo je pa tako, stara husqvarna-tomos 61ff, je res dobra žaga.
vendar če imam v planu daljše delo, se odločim za kitajski fuxtec. enostavno sem z njo mnogo bolj efektiven in se manj utrudim.

Tako, da mnenje glede kitajskih žag je tako, raje kvalitetno kitajsko, albansko, ameriško, češko, poljsko... žago, kot
stihla ali husqvarno za enak denar do 300EUR. Kitajske žage za 200EUR so ponavadi zelo dobre kvalitete, dočim husqvarna 238 x-torq (trenutno se ta model prodaja za 199EUR), je bore malo od žage, plus tega da servisni materiala tudi husqvarna - jonsered trgovine nimajo na zalogi. (za 61ff, 272xp-g se dobi vse, takoj)

Kar se pa tiče samega nakupa je pa bolj kot 2,0kw oz. 2,4kw žage pomembno
1. da je žaga VARNA torej kvalitetno sestavljena
2. da je žaga PRIMERNA za delo, katero jo mislimo uporabit


Pri vseh žaga sem navedel dolžino nameščenega meča in pa KORAK verige.
dolžina meča:
je priporočena da je ~10cm daljša od obdelovanca. torej za povprečni "hlod", drvo premera 20cm, je meč 30cm polna kapa.

Korak verige: v uporabi sta 2 različna koraka, to sta 3/8 => veliki zobi in pa .325 => mali zobi. sedaj pa vitalna razlika:
pri 3/8 potrebujemo vsaj 2,5kw oz. še več moči, da je žaganje tekoče, sploh z full chissel verigo. Nimajo visokega anti kick-backa, torej če je veriga prepočasna, jo lahko zagrabi, in žago zabije v hlod. So primerne za hlodovino velikega premera in za podiranje.

.325 im manjše zobe, dober anti kick-back in so povečinoma semi chissel (torej več vodilnih in manj rezalnih zobov). Verige so ponavadi na manjših žagah, manjših moči. Za hitro žaganje z .325, semmi chissel, pico (1,3mm širine) je 1.5kw popolnoma dovolj. so primerne za kleščenje, podiranje do ~25cm in razžagovanje.

širino bom spustil, ker ni toliko pomembna vsekakor pa mora ustrezati meču / žagi.


Torej k zaključku.

za narezati 5-10m drv širine hlodovine ~20-25cm, je prek dovolj, kvalitetna in lahka 45-55ccm žaga. lahka, prijazna do uporabe, dobro okretna, nizki stroški. .325 veriga, za lažje delo in večjo varnost.

za razrez 20-50cm hlodovine, 55-70ccm, 3/8 veriga.

za 50cm in več ter večja podiranja. Če se res zanimaš za to kategorijo, pojdi z izkušenim gozdarjem / sekačem na čaj in naj te malo poduči/uvede v delo.

Kaj na žagi piše je odvisno od vsakega posameznika. Na naših piše husqvarna. Zakaj? ne vem. imamo jih že od nekdaj in še nikoli nas niso predčasno pustile na cedilu. so kvalitetne.
sosed prisega na stihl. Zakaj? ker se rada zbadama med delom, in je zabavno, ko grema pir.
spet drugi kolega prisega na fuxtec. Zakaj? ker je v življenju nažagal 10m drv in mu zadeva skuži več kot odlično.


Kar pa je najbolj pomembno: V A R N O S T
Sebi na ljubo, si nabavite vsaj zaščitne hlače oz. dobijo se hlačnice, kot predpasnik in so dokaj ugodne. Največ ljudi se poreže po nogi. In ne, trenerka, iberzug in kavbojke ne bodo zaustavili verige. So to pohorci to že dodobra dokazali.
Tudi čelada z zaščitno mrežo je zelo uporabna, ščiti celotno glavo, se ne rosi za razliko očal. zelo priročna je tudi, kadar kosite s silkarco, saj je mnogo bolj praktična kot očala.

Otroci niso primerni za zlaganje drv in sodelovanje pri podiranju, dokler, je žaga v delu, dokler drevo ne leži oz. dokler drva niso razrezana. varnost je na prvem mestu. prvo podrite in oklestite, ko pa se žaga ugasne pa lahko otroci pospravljajo. isto za drva.

Pusti pivo za potem. Časa je več kot dovolj.



In ja, za vse znanstvenike, tudi jaz imam šilt kapo Husky, kroslo husky, kombinezon husky, silkarco husqvarna .... Vendar bom odkrit in zato ne bom pluval čez vse drugo ....



AnS - mene ni strah =) lahko mi pošlješ ZS. mogoče se še kakšen del od starega McCullocha =)


p.s. Veriga se brusi po vsakem večurnem žaganju in je dokaj preprost proces. Žago na primež pa gasa. na terenu, žago med noge pa brusit.

lp, Aleš-
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SSH ()

Vikking ::

SSH: zelo lepo napisan prispevek.

jest10 pa ima električno in ne rabi brusit. 23m3 kubikov ko šus

jest10 ::

edit. pišem s telefona pa nekej zajebava dodajanje slik. nč pa jutr

Vikking je izjavil:

SSH: zelo lepo napisan prispevek.

jest10 pa ima električno in ne rabi brusit. 23m3 kubikov ko šus

Zgleda si preveč navajen štilarc, ki jih moreš vsak dan glancat, da ti sploh zakurbla

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

SSH ::

Vikking je izjavil:

SSH: zelo lepo napisan prispevek.

jest10 pa ima električno in ne rabi brusit. 23m3 kubikov ko šus



Vikking, vidim da rad zbadaš pa ti bom rekel tako. prejšen teden sem pomagal knaufarju pri teti, smo zgornje nadstropje uredili, izolirali in našraufali gips plošče. In ker je hiša novogradnja, je seveda iz rušta gledalo par vogalov preveč pa jih je bilo treba odrezat. Pa je majster prinesel eno električno black&deckerco, če jo imaš mogoče pred očmi, stara zelena, z ročno pumpico za verigo. Se mi zd da so ble kr klasika v naših koncih. Je bla veriga eno zanimivo zaporedje sokolovih kljunov. niti en zob ni bil niti približno nabrušen. seveda sn moral malo ku**at da to pa tako ne more bit.

A veš kaj je naredil majster? šel je na lestev, odžagal vogal in prišel dol. seveda je vmes zahakljal žebel da se je lepo zaiskrilo. je skomentiral, da prehitro gre veriga če jo vsakič brusi.

In majster že več kot kakšno leto tako žaga. res da rabi 3 minute namesto minuto in pol vendar mu zadeva služi.

23m (in ne drva se ne merijo v kubičnih metrih ampak v nasutih - tekočih metrih. Reče se meter in označi se m) je popolnoma mogoče z enim brušenjem. človek pač mora imeti dobre živce in ogromno časa. Ali pa premalo poguma da bi reskiral 2€, nabavil pilo in se naučil brusiti verigo.

vsakemu svoje. Jaz vem, da je na trgu cena 25€ za uro delavca z motorno žago, in se pričakuje da v recimo dveh urah nažaga kaj več kot 1m drv. nekaterim se pač ne mudi in nažagajo 0.5-2m na dan.


jest10, na tvoj nivo pa se ne bom spuščal. daj si še 2x v miru preberi svojo glupo in provokativno izjavo.

lp,a.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SSH ()

Vikking ::

jest10 je napisal 23m3 HLODOVINE, citiram: 23kubikou hlodovine na 0,5m. Kar jaz razumem, da je razžagal 23m3 okroglih debel. In ne tekočih 23metrov, verjetno že cepljenega in skrajšenega lesa.

Verjetno sma se narobe razumela in ne zbadam, le čudim se podatkom. A kot zgleda, je jest10 mislil tekoče metre.

In ja, doma nimam prav nobenega orodja Stihl (je bila nekoč sicer lakserca stihl) pa je bila skregana z užiganjem in se je nabavil Kawasaki in je mir.

T0RN4D0 ::

Kabl električne žage so sicer počasne ampak imajo navora polno kapo in se da če maš potrpljenje marsikaj prežagat, seveda če imaš zraven vtičnico. Tudi 23m se da komot razžagat brez brušenja, če žagaš čist in svež les, ter se ne dotikaš tal. Če enkrat zaplužiš je seveda konec oziroma pač siliš skozi rez kot teliček. V tem primeru je bolje da imaš električno žago na 6k obratov kot pa bencinsko na 12k, tam se zelo hitro začne kadit iz vsega ker se pregreje :)


Glede verig, dafaq?

SSH je izjavil:


Pri vseh žaga sem navedel dolžino nameščenega meča in pa KORAK verige.
dolžina meča:
je priporočena da je ~10cm daljša od obdelovanca. torej za povprečni "hlod", drvo premera 20cm, je meč 30cm polna kapa.

Korak verige: v uporabi sta 2 različna koraka, to sta 3/8 => veliki zobi in pa .325 => mali zobi. sedaj pa vitalna razlika:
pri 3/8 potrebujemo vsaj 2,5kw oz. še več moči, da je žaganje tekoče, sploh z full chissel verigo. Nimajo visokega anti kick-backa, torej če je veriga prepočasna, jo lahko zagrabi, in žago zabije v hlod. So primerne za hlodovino velikega premera in za podiranje.

.325 im manjše zobe, dober anti kick-back in so povečinoma semi chissel (torej več vodilnih in manj rezalnih zobov). Verige so ponavadi na manjših žagah, manjših moči. Za hitro žaganje z .325, semmi chissel, pico (1,3mm širine) je 1.5kw popolnoma dovolj. so primerne za kleščenje, podiranje do ~25cm in razžagovanje.

širino bom spustil, ker ni toliko pomembna vsekakor pa mora ustrezati meču / žagi.


lp, Aleš-


V uporabi so najpogostje 4 koraki, ne 2: 3/8 low profile, .325, 3/8, .404

Full chisel ne potrebuje več moči kot semi-chisel. Očitno ti ni jasno kaj je semi-chisel veriga, ker nima nič več vodilnih ali manj rezalnih zob. Razlika med full in semi chisel je le v obliki zoba, full ima špičast rob in zob v obliki 7, semi pa je v obliki ? in ima bolj okrogel zob. Je malenkost počasnejša v rezu ampak kasneje otopi. Picco je Stihlovo ime za low profile verige, ki imajo še precej manjše zobe in so namenjene hobi žagam v rangu 30-40ccm. Anti kickback sistemi (varnostne verige) dobiš v vseh korakih, razlika je le v tem da imajo dvojne višinske zobe, ki se na nosu bolj izbočijo. Je pa res da večji korak=večji zob, hitrejša veriga (in načeloma močnejša žaga) = močnejši kickback.

Morda mešaš s full comp in semi/full skip verigami, kjer se spuščajo rezalni zobje za daljše verige.

Širina mora ustrezati izključno meču.

Višji korak pomeni višjo razdaljo med členi, torej višjo hitrost verige ob istem zobniku (npr 7z 3/8 je primerljivo z 8z .325) ter večje zobe, zato res potrebujemo močnejšo žago za višje korake. Rezanje z večjimi zobmi načeloma prinaša tudi več vibracij, vendar večji zobje počasneje otopijo in manj jih je za brusit, tako da se pač odločiš za kompromis ki najbolj ustreza tvojemu načinu dela.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Goran's Blog ::

SSH je izjavil:

Vikking je izjavil:

SSH: zelo lepo napisan prispevek.

jest10 pa ima električno in ne rabi brusit. 23m3 kubikov ko šus



Vikking, vidim da rad zbadaš pa ti bom rekel tako. prejšen teden sem pomagal knaufarju pri teti, smo zgornje nadstropje uredili, izolirali in našraufali gips plošče. In ker je hiša novogradnja, je seveda iz rušta gledalo par vogalov preveč pa jih je bilo treba odrezat. Pa je majster prinesel eno električno black&deckerco, če jo imaš mogoče pred očmi, stara zelena, z ročno pumpico za verigo. Se mi zd da so ble kr klasika v naših koncih. Je bla veriga eno zanimivo zaporedje sokolovih kljunov. niti en zob ni bil niti približno nabrušen. seveda sn moral malo ku**at da to pa tako ne more bit.

A veš kaj je naredil majster? šel je na lestev, odžagal vogal in prišel dol. seveda je vmes zahakljal žebel da se je lepo zaiskrilo. je skomentiral, da prehitro gre veriga če jo vsakič brusi.

In majster že več kot kakšno leto tako žaga. res da rabi 3 minute namesto minuto in pol vendar mu zadeva služi.

23m (in ne drva se ne merijo v kubičnih metrih ampak v nasutih - tekočih metrih. Reče se meter in označi se m) je popolnoma mogoče z enim brušenjem. človek pač mora imeti dobre živce in ogromno časa. Ali pa premalo poguma da bi reskiral 2€, nabavil pilo in se naučil brusiti verigo.

vsakemu svoje. Jaz vem, da je na trgu cena 25€ za uro delavca z motorno žago, in se pričakuje da v recimo dveh urah nažaga kaj več kot 1m drv. nekaterim se pač ne mudi in nažagajo 0.5-2m na dan.


jest10, na tvoj nivo pa se ne bom spuščal. daj si še 2x v miru preberi svojo glupo in provokativno izjavo.

lp,a.


1.Drva se merijo na kubik ali pa na meter kvadrat!
2.Če je sežagal 23m tekočih metrov to je ubistvi nič od niča to sežagaš z žago na roke
3.Ko bo kdo sežagal 23m2 z električno žago naj se oglasi!

;-) ::

vsakemu svoje. Jaz vem, da je na trgu cena 25EUR za uro delavca z motorno žago, in se pričakuje da v recimo dveh urah nažaga kaj več kot 1m drv. nekaterim se pač ne mudi in nažagajo 0.5-2m na dan.


Se ukvarjamo z lesarstvom že dolgo časa in cena delavca ni 25EUR na uro :) Če bi bila bi se delavec vozo z mercedezom na šiht, mi pa niti za stare gare nebi meli. 5EUR ima delavec ki dela konkretno z motorko v gozdu plačano pa niti centa več. Na normo ne gledamo toliko kot na varnost je pa na "šiht" delavca tam klaftra drvi nekje povprečje.

Uniči se dosti orodja pri delu, zato je eden šel na "šolanje" al tečaj kak bi temu rekli in tudi brusi verige, ker vsi kmetje jih pač neznajo pravilno.

Praksa je pokazala da je vseeno boljše kupit staro husquarno ali štilarco za 50-100EUR in jo dat poservisirat, kot pa čisto novo bauhaus ali baumax poceni motorko.

Se pa priporočam ponudbi za 25EUR na uro oz. vzamem samo 20EUR na uro pa bom delal kot črna živina lahko tudi po 12ur na dan, motorko in bencin bom imel svojo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

SSH ::

T0RN4D0 je izjavil:

Kabl električne žage so sicer počasne ampak imajo navora polno kapo in se da če maš potrpljenje marsikaj prežagat, seveda če imaš zraven vtičnico. Tudi 23m se da komot razžagat brez brušenja, če žagaš čist in svež les, ter se ne dotikaš tal. Če enkrat zaplužiš je seveda konec oziroma pač siliš skozi rez kot teliček. V tem primeru je bolje da imaš električno žago na 6k obratov kot pa bencinsko na 12k, tam se zelo hitro začne kadit iz vsega ker se pregreje :)


Glede verig, dafaq?

SSH je izjavil:


Pri vseh žaga sem navedel dolžino nameščenega meča in pa KORAK verige.
dolžina meča:
je priporočena da je ~10cm daljša od obdelovanca. torej za povprečni "hlod", drvo premera 20cm, je meč 30cm polna kapa.

Korak verige: v uporabi sta 2 različna koraka, to sta 3/8 => veliki zobi in pa .325 => mali zobi. sedaj pa vitalna razlika:
pri 3/8 potrebujemo vsaj 2,5kw oz. še več moči, da je žaganje tekoče, sploh z full chissel verigo. Nimajo visokega anti kick-backa, torej če je veriga prepočasna, jo lahko zagrabi, in žago zabije v hlod. So primerne za hlodovino velikega premera in za podiranje.

.325 im manjše zobe, dober anti kick-back in so povečinoma semi chissel (torej več vodilnih in manj rezalnih zobov). Verige so ponavadi na manjših žagah, manjših moči. Za hitro žaganje z .325, semmi chissel, pico (1,3mm širine) je 1.5kw popolnoma dovolj. so primerne za kleščenje, podiranje do ~25cm in razžagovanje.

širino bom spustil, ker ni toliko pomembna vsekakor pa mora ustrezati meču / žagi.


lp, Aleš-


V uporabi so najpogostje 4 koraki, ne 2: 3/8 low profile, .325, 3/8, .404

Full chisel ne potrebuje več moči kot semi-chisel. Očitno ti ni jasno kaj je semi-chisel veriga, ker nima nič več vodilnih ali manj rezalnih zob. Razlika med full in semi chisel je le v obliki zoba, full ima špičast rob in zob v obliki 7, semi pa je v obliki ? in ima bolj okrogel zob. Je malenkost počasnejša v rezu ampak kasneje otopi. Picco je Stihlovo ime za low profile verige, ki imajo še precej manjše zobe in so namenjene hobi žagam v rangu 30-40ccm. Anti kickback sistemi (varnostne verige) dobiš v vseh korakih, razlika je le v tem da imajo dvojne višinske zobe, ki se na nosu bolj izbočijo. Je pa res da večji korak=večji zob, hitrejša veriga (in načeloma močnejša žaga) = močnejši kickback.

Morda mešaš s full comp in semi/full skip verigami, kjer se spuščajo rezalni zobje za daljše verige.

Širina mora ustrezati izključno meču.

Višji korak pomeni višjo razdaljo med členi, torej višjo hitrost verige ob istem zobniku (npr 7z 3/8 je primerljivo z 8z .325) ter večje zobe, zato res potrebujemo močnejšo žago za višje korake. Rezanje z večjimi zobmi načeloma prinaša tudi več vibracij, vendar večji zobje počasneje otopijo in manj jih je za brusit, tako da se pač odločiš za kompromis ki najbolj ustreza tvojemu načinu dela.



Pardon res sem malenkost zaglumil med hitrim pisanjem. kar pa se tiče korakov, .404? ti to resno? pogovarjamo se o žagah za 100€ za domačo hobby uporabo ne pa JCB-jevih procesorjih za hlodovino.

Naslov teme je "Katero motorno žago?" prvi stavek je: "Dobro bi blo, da bi nabavil eno motorko... Ne rabim nič posebnega, tako da ne ponujat neki profi rešitev... Budget.. čim ceneje tem boljše."

moj namen je bil "obrazložit": Ne kupuj 3/8 če imaš šibovje oz. 5 cm vejevje. torej pri 100€ 2.0kw 325 vs 120€ 2.2kw 3/8 se bo večina odločila za 120€ žago ker je močnejša, čeprav bo v praksi manj uporabna.

glede tekočih - nasutih metrih... typo... mišljeno je blo tekoče/nasute/zložene metre. 1m3 hlodovine je nekje 1.2 - 1.3 metra zloženih/nasutih drv. če kupiš 10m3 hlod ali 10m drv, je torej razlika v količini.

Lahko pa če želite "profi" debato, namesto kmečke obrazlage neveščim uporabnike gremo v profi ligo debate, vendar se meni zdi to nesmiselno.

lp, a.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

;-) ::

Daj mi samo kontakt kam lahko pridem delat za motorko za 20€ na uro

SSH ::

;-) je izjavil:

vsakemu svoje. Jaz vem, da je na trgu cena 25EUR za uro delavca z motorno žago, in se pričakuje da v recimo dveh urah nažaga kaj več kot 1m drv. nekaterim se pač ne mudi in nažagajo 0.5-2m na dan.


Se ukvarjamo z lesarstvom že dolgo časa in cena delavca ni 25EUR na uro :) Če bi bila bi se delavec vozo z mercedezom na šiht, mi pa niti za stare gare nebi meli. 5EUR ima delavec ki dela konkretno z motorko v gozdu plačano pa niti centa več. Na normo ne gledamo toliko kot na varnost je pa na "šiht" delavca tam klaftra drvi nekje povprečje.

Uniči se dosti orodja pri delu, zato je eden šel na "šolanje" al tečaj kak bi temu rekli in tudi brusi verige, ker vsi kmetje jih pač neznajo pravilno.

Praksa je pokazala da je vseeno boljše kupit staro husquarno ali štilarco za 50-100EUR in jo dat poservisirat, kot pa čisto novo bauhaus ali baumax poceni motorko.

Se pa priporočam ponudbi za 25EUR na uro oz. vzamem samo 20EUR na uro pa bom delal kot črna živina lahko tudi po 12ur na dan, motorko in bencin bom imel svojo :)



cena JE 25€ za delavca. Nikjer nisem napial, da ima delavec 25€/uro. kolk pa vaša firma kasira, da mi pride podret drevo pred mojo hišo? Sekači na štajerskem imajo s svojim traktorjem in svojo opremo lahko ceno tudi več kot 25€/uro. če se menimo o konkretnem delu. Konc dneva ko plača leasing za john deara in pa poservisira husqvarne mu pa res ostane okoli 5€ po uri ja.

lp,a.

;-) je izjavil:

Daj mi samo kontakt kam lahko pridem delat za motorko za 20€ na uro


če se grema pa konkretno, ker slučajno vem da si iz bisterce... V polskavi imamo v planu en posek cca. 20 hlodov in odvoz do žage. 20€/uro komot, prineseš svoje gorivo, olje in motorko, ter po možnosti prideš z traktorjem. (zelene felne na avtu še niso traktor... potrebuješ VSAJ še vitlo =)) Delo je planirano en dan.

lp, Aleš.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SSH ()

jest10 ::

T0RN4D0 je izjavil:

Kabl električne žage so sicer počasne ampak imajo navora polno kapo in se da če maš potrpljenje marsikaj prežagat, seveda če imaš zraven vtičnico. Tudi 23m se da komot razžagat brez brušenja, če žagaš čist in svež les, ter se ne dotikaš tal. Če enkrat zaplužiš je seveda konec oziroma pač siliš skozi rez kot teliček. V tem primeru je bolje da imaš električno žago na 6k obratov kot pa bencinsko na 12k, tam se zelo hitro začne kadit iz vsega ker se pregreje :)

Bravo, vsaj en kapira.
Ja brez brušenja gre komot 23kubikov. Nihče pa ne trdi, da je proti koncu žaganja ketna kot nova;) Seveda ni. Ampak še vedno zadovoljivo žaga.

Point je, da se da tudi s "plastikfantastik" žagico solidno delati, in da imajo tudi "plastikfantastik" žagice solidne ketne in da tudi plastikfantastik žagice zmorejo rezati takele hlode:


(na tukaj ni 23kubikov, ampak le del tega, ker vem, da se bo Viking zapičil v to)

Pa čeprav Vikking sveto verjame v to, da kaj takega pa res ne more biti možno>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Relanium ::

Z vsako žago se da delat, saj to je njen osnovni namen ane

Ampak razlika med čungalunga OBI, hofer, špar motorko in Husqvarno oz. STIHL je v tem da bodo slednje delovale 20, 30 let ali pa še več ob dobrem vzdrževanju in kar konkretni uporabi.
Pač motorka katero vžgeš ko jo rabiš in s katero režeš ko jo rabiš, kadarkoli jo rabiš in v kateremkoli vremenskem in terenskem pogoju.

Mamo doma eno husqvarno že 30 let staro in smo nabavli še eno mal manjšo da si bolj okreten. Pač tud kdaj prav prideta dve, čungalunga hofer motork foter niti pogledat noče (tud jst ne).

Jasno že maš pa samo živo mejo okrog bajte pa ne greš kupovat husqvarne za 600+ EUR
sam boš pač mel vzdrževanje primerno ceni, jebiga, itak maš več časa preden ti tisti dve drevesi zrasteta na dvorišču jo boš pa že poservisiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Vikking ::

jest10: ne bom se zapiknil :) in v nič ne verjamem sveto, le moje izkušnje pravijo drugače. Zgleda da si kupil dobro žago ne glede na ceno. Sem pa presenečen da je to zmogla.
Dedek si je kupil električno (zaradi teže). Pa je po žaganju pol klaftre bukovega cepljenega lesa, izpustila dušo in se je vrgla v smeti.
Na koncu je bilo delo opravljeno na cirkularko.

Vsekakor si pa z električno precej omejen z delom in jo lahko uporabljaš samo doma.

Aston_11 ::

Jaz sem si kupil električno makito, ker vse delam doma. Ker ima ketno, kot se šika, reže ravno tako, kot bi motorka. Gozda nimam. Me pa še vedno matra ta silen, ker vse, kar je več, bi bil neupravičen nakup.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817163 (2890) twom
»

Katera motorna žaga

Oddelek: Loža
4010798 (5898) fikus_
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537075 (8285) m3k
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015069 (14095) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613773 (11472) Konlov

Več podobnih tem