» »

Katero motorno žago?

Katero motorno žago?

mainman ::

Za 520 eur dobite stihl 290. Tole je polprofesionalna žaga, deli zagotovljeni za 30 let. Razna kitajska sranja se ne splača kupovat. Daš 100 ali celo 200 eur pa ti po parih letih crkne, deli se več ne dajo dobiti in moraš kupiti novo.

Glede na to, da se časi spreminjajo in ljudje prehajajo na kurjavo z drvmi se splača investirati v malo boljšo žago, ki zdrži tvoje celotno življenje.

Če razdelimo 520 eur na 20 let je to 26 eur na leto. Večina vas mesečno več pokadi in zapije, pa brez zamere.

Če pa ni denarja se pa splača kupiti kakšno rabljeno husquarno 61.

Če pa res ne rabiš tako močne žage pa lahko vzameš kakšen hobi model od priznane firme, recimo stihl 170/171, odvisno od potreb. Mogoče na začetku malo višja cena, samo imaš naslednjih 30 let mir z deli, pa tudi servis imaš zagotovljen.


Glede kitajskih žag. Materiali so zanič, dela mogoče nekaj časa potem se pa začne, od tesnil, do raznih manjših zadev, na koncu pa motor. Kitajski cilindri in bati nimajo ustrezne notranje prevleke, max. kar dobiš je, da se "lepo sveti", torej "fake" prevleka. Življenjska doba takih delov je dosti manjša in tudi manj časa lahko neprekinjeno delajo. Je pa tudi dosti odvisno od sreče in dobre volje kitajca, ki je zadevo montiral.

microera ::

ja tale zadeva je zanimiva! STIL 290
vsekakor smo se odločili za Husquarno ali Stihl in očitno bo treba malo več "primaknit". Smo se sprijaznili za ceno 500 do 600eur!
Bo treba povprašati ....
LP

www.microera.si

letmein ::

microera je izjavil:

ja tale zadeva je zanimiva! STIL 290
vsekakor smo se odločili za Husquarno ali Stihl in očitno bo treba malo več "primaknit". Smo se sprijaznili za ceno 500 do 600eur!
Bo treba povprašati ....


Vsekakor STIHL, jo imaš za 20,30 let, če jo redno vzdržuješ in kolikor toliko paziš nanjo. S Husquarnam je fotr imel slabe izkušnje(vsakodnevna uporaba).

Mesar ::

letmein je izjavil:

microera je izjavil:

ja tale zadeva je zanimiva! STIL 290
vsekakor smo se odločili za Husquarno ali Stihl in očitno bo treba malo več "primaknit". Smo se sprijaznili za ceno 500 do 600eur!
Bo treba povprašati ....


Vsekakor STIHL, jo imaš za 20,30 let, če jo redno vzdržuješ in kolikor toliko paziš nanjo. S Husquarnam je fotr imel slabe izkušnje(vsakodnevna uporaba).


Kakšne slabe izkušnje?
Your turn to burn!

papasmrk ::

Husquarna vs Stihl...
Windows vs Linux...
Intel vs AMD...
Janša vs Zoki...

to so večna vprašanja :D

T0RN4D0 ::

Ja. Ampak ko prav postaviš vprašanje navadno prideš do odgovora. (naprimer stihl model ta in ta vs husky ta in ta, delal bom to in to, pomembno mi je..., ne le "kaj je boljše".)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M-XXXX ::

Malo tako na informativno noto: v zadnjem mesecu sežagal 30m3drvu (vse na kose in ročno razsekal:D), motorka užiga iz prve, žaga kot grom, popolnoma nobenega problema (no utrgal sem vrv za užiganje, tudi zamenjal), tako da sem res ultra zadovoljen :D

No zdaj pa kupujem tudi škropilnico (ravno Silen) ima Špar v akciji.. Ima kdo izkušnje z njo?

Goran's Blog ::

Če ne žagaš veliko je za 100eur uredi motorka.
Že žagaš po 2x na teden pa pod 400eur brezveze kupovati.

M-XXXX ::

Glavno vprašanje zdajle je škropilnica.

Motorka s katero sem zadovoljen že imam...

šernk ::

Kako je s prenosom vibracij pri tvoji motorki? Vzmetenje deluje odlično?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M-XXXX ::

Hmm, sicer težko primerjam s čim drugim kot s sosedovo Husquarno, vendar tudi par urno žaganje ni problem, motorka ne trese kaj veliko, tudi če žagaš s konico ni hudo...

šernk ::

Sej z husquarno se primerja z ničemer drugim :D

da vidim če se splača it v nakup sekundarne lahke motorke, ker husquarna je mal pretežka za se gibat med vejami.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Goran's Blog ::

šernk je izjavil:

Sej z husquarno se primerja z ničemer drugim :D

da vidim če se splača it v nakup sekundarne lahke motorke, ker husquarna je mal pretežka za se gibat med vejami.


Stihl MS 170 D je nova 240 eur in težka 4.2KG kar ni nič je pa 30kubična seveda.
Za 199 eur dobiš pa husquarno 236 40 kubu teža 4,7.
Obe sta lahki kaj preveč ni za razmišljati pri tej ceni.

šernk ::

In obe sta 140€ dražji, glede nato da se išče sekundarno motorko, ki večjih obremenitev ne bo poznala.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Goran's Blog ::

šernk je izjavil:

In obe sta 140€ dražji, glede nato da se išče sekundarno motorko, ki večjih obremenitev ne bo poznala.

140 pa 100 eur.
No sej vsak naj kupi kar mu leže.

šernk ::

240 pa 100€...140€ je razlike, če bi bila husquarna 140 bi bla že lani v kleti :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T0RN4D0 ::

Ma samo ste hecni. "ker husqvarna je pretežka". A? Jih imaš od 3 do 10kg in vse vmes. Imaš tudi tri ravni kvalitete pri večini proizvajalcev in vsi imajo kakšno gnilo jajce vmes.

Sam sem letos vzel 2 profesionalni stihlovi žagi, 026 in 046. Ko sem zadnjič pri kolegu za hec probal motorko za 100€ (hoferjevo), ki jo sicer pohvali da ni problematično in da je že nažagala precej drv ti hitro postane jasno zakaj je 10 let stara žaga vredna 5x več od novega kitajca. Je pa res da če še nisi imel dobre žage v rokah potem gre z vsako motorko. Ko si enkrat okužen je pa težko kitajca v rokah držat in ga čakat med žaganjem. :)


Škropilnice pa načeloma verjetno delujejo. Edino malo več problemov znaš imet, mi jih imamo dosti z neko cenovno malo ugodnejšo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

šernk ::

Ma samo ste hecni. "ker husqvarna je pretežka". A? Jih imaš od 3 do 10kg in vse vmes. Imaš tudi tri ravni kvalitete pri večini proizvajalcev in vsi imajo kakšno gnilo jajce vmes.


na vsako besedo se obesite...iščem novo poceni lahko motorko, ki je vredna vsaj tistih 100€. Zakaj je husquarna pretežka in zakaj ne mislim dajat 250€ za motorko je moj problem ne vaš. če bi mislil dati 300€ zanjo bi že bila nova doma, samo za tistih par urc na leto...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M-XXXX ::

Sam sem letos vzel 2 profesionalni stihlovi žagi, 026 in 046. Ko sem zadnjič pri kolegu za hec probal motorko za 100€ (hoferjevo), ki jo sicer pohvali da ni problematično in da je že nažagala precej drv ti hitro postane jasno zakaj je 10 let stara žaga vredna 5x več od novega kitajca. Je pa res da če še nisi imel dobre žage v rokah potem gre z vsako motorko. Ko si enkrat okužen je pa težko kitajca v rokah držat in ga čakat med žaganjem. :)

Moj kitajc za 100€ žaga opazno hitreje kot sosedova Husquarna za cca 300-400€

flipflop ::

Mogoče ma sosed skrhano verigo.

M-XXXX ::

flipflop je izjavil:

Mogoče ma sosed skrhano verigo.

Brušena na isti brusilec kot moja... Nope ni to :)

Goran's Blog ::

Samo poznavalci:)
Je videti, da ste imeli motorne žage samo za 50eur upss sem hotel reči 100 eur v rokah:)

M-XXXX ::

Ampak je prav zanimivo, kako vsi predpostavljajo kako žaga za 100€ sploh ne more biti dobra, pod nobenim pogojem... A je to mogoče zgolj tolažba zakaj ste zapravili po 200-300€ več za slabše/podobne žaga ali kaj drugega?:D

PS: kolega gozdar jo bo kot kaže tudi nabavil:P

Goran's Blog ::

M-XXXX je izjavil:

Ampak je prav zanimivo, kako vsi predpostavljajo kako žaga za 100€ sploh ne more biti dobra, pod nobenim pogojem... A je to mogoče zgolj tolažba zakaj ste zapravili po 200-300€ več za slabše/podobne žaga ali kaj drugega?:D

PS: kolega gozdar jo bo kot kaže tudi nabavil:P


Verjamem, da za svoj denar deluje uredi ter služi svojemu namenu!!
Nobeden mi pa ne more povedati, da je boljša od shihl ali pa husquarne saj moj oče je gozdar moj dedek je tudi bil, jaz sicer ne bom ker me stvar ne zanima vendar že od 10tega leta naprej žagam in vem kaj to motorka je.

Seveda pa ti želim čim kilometrov/metrov prežaganih drvi;)

mihec87 ::

Prvo je treba vedet zakaj zadevo rabiš ter kako pogosto...Za 2x na leto odrezat dve deščici ali pa paklast pač 300eur stihl,husqvarna verjetno ni ravno smotrn nakup..pa tudi te niso popolne...

Veliko tukaj naredi kvalitetno olje ter vzdrževanje..Če boš z huso ali stihlom delal kot svinja z mehom bo isto šla v franže kot una za 100eur...

M-XXXX ::

Nobeden mi pa ne more povedati, da je boljša od shihl ali pa husquarne saj moj oče je gozdar moj dedek je tudi bil, jaz sicer ne bom ker me stvar ne zanima vendar že od 10tega leta naprej žagam in vem kaj to motorka je.

Kaj ima veze kaj sta tvoj oče po poklicu oziroma kaj sta delala če omenjene motorke še nista imela v roki? (če sta imela pa se opravičujem in ob enem prosim za konkretno razlago v čem je slabša).

Že razmišljanje kako je omenjena motorka boljša od Stihl ali husquarne je popolnoma zgrešeno... Kako lahko EN MODEL motorke primerjaš z celotno firmo ki ima motorke od ene 200 pa do nekaj tisoč evrov?

PS: veš kaj motorka je praviš... No predpostavimo da omenjen silen žaga hitreje, močneje kot konkurenca za 300-400€. Ob tem ni bolj naporen za žaganje, nima nobenih problemov z vžigom, je lažja (primerljiva teža), ne crkuje in nobenih problemov nasploh... V čem je potem slabša? Razen če veš da se bodo pojavili kakšni problemi?

Goran's Blog ::

mihec87 je izjavil:

Prvo je treba vedet zakaj zadevo rabiš ter kako pogosto...Za 2x na leto odrezat dve deščici ali pa paklast pač 300eur stihl,husqvarna verjetno ni ravno smotrn nakup..pa tudi te niso popolne...

Veliko tukaj naredi kvalitetno olje ter vzdrževanje..Če boš z huso ali stihlom delal kot svinja z mehom bo isto šla v franže kot una za 100eur...


Se strinjam. Saj tako je pri vsej mehanizaciji;)
Slabše stvari so v:
-Vzmetenje ni tako dobro saj po celo dnevnem delanju drvi uboge roke
-Zelo glasna napram drugim( ne bom omenjal katerih ker ne smem podati primerjav).
-Kot tretje pa ne morem reči vendar po 20 letih mi pridi povedati ali bo še delala.
Kot pa sem rekel motorka za ta denar služi svojim namenom.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

-Vzmetenje ni tako dobro saj po celo dnevnem delanju drvi uboge roke

Po cca 8-9h žaganja ter klanja drv (večina žaganja) niso roke nič bolele (nič omembe vrednega- vedel pa sem, da jih imama)

-Zelo glasna napram drugim( ne bom omenjal katerih ker ne smem podati primerjav).

http://www.husqvarna.com/si/products/ch... 2.1kw+ imajo 114dB(A), Silen pa 116. Je razlika. Vendar nič pretresljivega.

-Kot tretje pa ne morem reči vendar po 20 letih mi pridi povedati ali bo še delala.
Kot pa sem rekel motorka za ta denar služi svojim namenom.

Predpostavimo, da na veliko crkujejo: no v tem času boš kupil 3 motorke pa boš vseeno prihranil... No pa sem prepričan, da 3 ne bodo šle rakom žvižgat:P

Da ne bo pomote, tud jst ne zagovarjam, da si gre gozdar kupit motorko za 100€. Se mi zdi pa še bolj neumno, da bi nekomu, ki bo motorko potreboval za čiste malenkosti priporočal nekaj 3x dražjega če bo tudi osnovna ustrezala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

McBoby ::

Tudi jaz rabim eno poceni motorno žago, da bom enkratno požagal nekaj dreves in vej. Me tale Silen kar mika. Katero olje uporabljaš-M-xxxx za verigo in katero za mešanico bencina?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McBoby ()

M-XXXX ::

Definitivno priporočam :)

Olje za verigo generično iz Petrola/OMV-ja, čeprav se mi mogoče tisti iz Petrola zdi boljši (najbrž čisto subjektivno...)
Mešanica pa 1:25.

T0RN4D0 ::

Olja za verigo nikar tistega bio iz petrola, ker se s časom strdi in ti lahko zabije mazalni sistem. Za žage ki se redno uporabljajo ni problem, če imaš pa bolj enkrat na leto uporabo pa kupi katerokoli mineralno olje za verigo in bo OK.

Za mešanico kupi kakšno kvalitetno olje in mešaj 2 ali max 3%. Za neredno uporabo je boljša polsintetika ali mineralno olje, sicer pa sintetika ftw. :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

šernk ::

meša se toliko kot piše in ne 2% če piše 4,5%, pol pa če preveč kadi spustiš za 0,5% dol več pa ne, ker potem bo zadeva občutno preveč pela :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Avenger ::

Kakšne so pa slabosti če mešaš 1% več?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

ivanuscha ::

http://trgovina.mercator.si/webapp/wcs/...

Kaj pa tale žaga? To je neka kitajska firma?

Ali pri žaganju vedno uporabljate zaščitno opremo, npr. posebne hlače?

šernk ::

Jst bi raje od iskre za 80€ al ne vem kolk jo je že mel špar kot pa neko čunga lunga. Za žaganje...delovna obleka + delovni čevlji...ne predstavljam si karkoli drugega zaradi prahu, uporabe nog kot podpora itd...

če mešaš 1% več bo:
1. Imela manj moči (ne boš spravil na prave obrate)
2. Kadilo bo ko zmešano

najbolje se je držat predpisane vrednosti, ker tam zadeva deluje optimalno
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

T0RN4D0 ::

šernk je izjavil:

meša se toliko kot piše in ne 2% če piše 4,5%, pol pa če preveč kadi spustiš za 0,5% dol več pa ne, ker potem bo zadeva občutno preveč pela :)


Ne, kolk se vrti se regulira na vplinjaču. Poleg tega pa je načeloma ravno obratno, (pre)več olja v mešanici = bolj viskozna mešanica = manj bencina = višji obrati.

Delalo bo sicer z 2 ali 4 ali 5%. Pa tudi 1% mešanica bi delala če bi našel kje Amsoil Saber olje :) To da ne boš spravil na obrate je lari fari, je pa potrebno vplinjač nastavit če delaš različne mešanice. V moči se pozna za kakšen %, kar je bolj malo. Še največji problem je, da se ti nabira karbon po batu, glavi in izpuhu če mešaš preveč (ali preslabo) olje pa kadilo bo bolj.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

šernk ::

Ne, kolk se vrti se regulira na vplinjaču. Poleg tega pa je načeloma ravno obratno, (pre)več olja v mešanici = bolj viskozna mešanica = manj bencina = višji obrati.


pojdi sprobat in poslušaj GLAS MOTORJA!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mihec87 ::

Seveda..ob spreminjaju količine olja bi bilo potrebno nastaviti vplinjač....

Od malo viška olja ne boli glava ne pa pretiravat več kot navaja proizvajalec(1:25) nima smisla hodit..ne ga srat z 1% mešanicami oz delalo bo že ja....Ne morte pa pričakovat čudeža če not vlivate dvotaktola..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

T0RN4D0 ::

Bolje 1% saber kot 4% dvotaktol. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mihec87 ::

Kero olje je boljše je debata ki se nikoli ne konča-vsak svoje hvali..vsi se strinjajo da dvotaktol je zanič...Nvm pa kaj je v tem tvojem sabru tako dobrega da ga tako opevaš..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

...:TOMI:... ::

Poceni žaga: rabljene uveljavljene znamke.

Poceni kitajska žaga: kupil bi pri http://www.meznar.com/, vsaj glede na članke...

http://dnevnik.si/nedeljski_dnevnik/akt...

http://www.dnevnik.si/nedeljski_dnevnik...
Tomi

McBoby ::

No pa sem nabavil tole Silen motorno žago.
Prvi vtisi so takorekoč, kot je napisal M-xxxx fenomenalni. Takorekoč sem napisal ker: so navodila za uporabo mala katastrofa. V navodilih piše, da je meh, s katerim načrpamo gorivo v vplinjač. Jaz ga ne najdem. Še naslikano je, kje naj bi bil, vendar ga tam ni; če kje je mi prosim napišite tisti, ki jo imate, kje je.
Danes sem jo drugič vžgal in prvič žagal z njo. Po 3 tednih, ko je stala, sem se malo matral, da sem jo vžgal (tudi oče se z mrzlo Husqvarno kar pošteno zaj.., da jo vžge), ravno tako prvič, ko še ni bilo goriva v njej. Vendar ko je vžgala-fenomenalno. Reže kot v maslo. Sem jo matral 6 ur, sicer ne neprekinjeno, ker sem jo vmes ugašal in drva ter veje na kup nosil in sem porabil manj kot liter bencina. Vendar, ko je segreta vedno vžge v prvo, nikoli v drugo ali naprej, da bi se zaradi pregretosti motorja potem matral z vžiganjem.
Nabavil sem pa olje za delanje mešanice KAWASAKI 2T-SINTETIČNO OLJE IDEAL KAWASAKI in olje za mazanje verige OLMA Chain Lube.
Splošna ocena; zaenkrat zelo zadovoljen. Sicer je ne bom veliko uporabljal, tako da je vsakršen dražji nakup stran metanje denarja.

Aston_11 ::

kje in za koliko si jo nabavil?

McBoby ::

Aston_11 ::

Aha, skonstruirana v sloveniji, pomeni, da je tale Mežnar bil zraven? Ravnokar iščem eno motorko.

McBoby ::

Ravno berem to o Mežnarju. Zgleda da ima res prste vmes.

Aston_11 ::

2,2 kw je dovolj?

McBoby ::

Kot sem že napisal. Navodila so pa obup. Bi jih moral Mežnar tudi malo čez prste spustiti in na novo skonstruirati:)).

Aston_11 je izjavil:

2,2 kw je dovolj?


Pri meni se ni kaj dosti danes ustavljala oz. jamrala. Malo več gasa pa laufa. Zdaj kako je s švohnejšimi, pa ne vem, ker je tole moja prva motorka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McBoby ()

McBoby ::

Že tukaj pri moči je napaka. V prospektu piše 2,2kw, na motorki je pa nalepka 2,1kw. Kaj je zdaj pravilno:|?

flipflop ::

Poraba se mi zdi izredno mala za 6 ur žaganja. A to si štel zraven tudi čas ko se ni delalo z motorko? Sicer se bo videlo po parih sezonah glede kvalitete žage. 0.1 kw pa ni omembe vredna razlika. Važno da imaš nabrušeno verigo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817168 (2895) twom
»

Katera motorna žaga

Oddelek: Loža
4010807 (5907) fikus_
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537087 (8297) m3k
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015071 (14097) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613775 (11474) Konlov

Več podobnih tem