» »

Kony 2012

Kony 2012

shadowfax ::

Odpiram z namenom debate in izmenjave mnenj glede Kony-ja. Ideja se mi zdi revolucionarna na prvi pogled revolucionarna.
Nisem se pa še poglobil.

jest10 ::

Ni vse tako lepo pri tej kampaniji, kot se ti zdi na prvi pogled.
pravi cilj je kot kaže malo drugačen
Hja tile Invisible Children niso glih fajn

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Vanich ::

Za razumevanje situacije, je treba brati War Nerd-a: Altar boy vs Altar Boy.

kunigunda ::

Zgleda da se pri vseh masakrih in podobnih stvareh zganejo sele po 15 letih. To da so pred kratkim nasli nafto v Ugandi je zgolj slucaj in manipulacija :P

yabuk ::



ko sem pogledal film, sem res verjel, da se vsi trudijo/mo za spremembo, konkretno za zaprtje kony-a. A ko sem se malo poglobil in pregledal še ene par drugih mnenj, sem malo začel razmišljati, če je res v redu, da kar tako na slepo podprem neko gibanje za katerega prvič slišim - v tem primeru invisible children inc. Ob nadaljni raziskavi, sem opazil, da je to neprofitna organizacija, a gre le tretjina sredstev, ki jih dobijo z donacijami in ostalimi aktivnostmi naprej za pomoč v afriko, ostalo pa so organiziranje odprav, plače, promocijo, tiskanje. Tudi ko želiš naročiti Kony 2012 produkte na njihovi strani, so cene nenormalno velike, glede na to da je to non-profit.

Rad bi verjel, da je kony kampanja za plemenit cilj - a še bolj verjamem, da se bo našel nekdo, ki bo vse to izrabil, sploh pri američanih, ki imajo kot nacija izrazito oportunistične in plenilske cilje.

Looooooka ::

It's bullshit.
ZDA se probava spet vrinit nekam....zdele jim grejo verjetno kitajci mas v nos, ker so jih prehiteli in ze nekaj let gradijo kot kreteni po celi Afriki.
Je blo ze tok vojn dol, da ni bla potrebna nobena kampanija, da kogarkol na tem planetu obvesti z "novico", da se v Afriki dogajajo grozodejstva.
Bull fscking shit.
Naj rajs nardijo zastave z napisom get the hell out of Africa in gor narisejo belce, ki so krivi za to stanje.Od naftnih druzb, do zlatarjev od prodajalcev diamantov pa do uvoznikov orozja.
Ne pa enga cloveka, ki naj bi bil vsega kriv.Upam da te "Hitler je vsega kriv" propagande resnicno vec ne delujejo na vecini prebivalstva...

Karaya 52 ::

Loooka, na forumu tut "belci so vsega krivi" ne pali vec, pa ne zato ker je slosar bil belec!

norfeks ::

Moderna vojna z propagando... nič drugega... oz. vojaški marketing ( moje mnenje... brez dokazov:) )

Za stvari ki se že 30+ let dogajajo v afriki... se folk šele zavzame ko sliši da je tudi nafta v igri.
Mah če nebi bila to Ameriška produkcija bi še morda verjel... da se jim gre v prvi vrsti za Konyja...

blackbfm ::

To je res ena ogabno pocukrana propaganda. Sploh ko začne v filmu razlagat kako moraš kupit njihov merchandise;(( Hočejo narest nek win-win izid, s tihim poudarkom win na svojem bančnem računu, šele potem pa za dobro tistih ubogih otrok..

jype ::

Rajš glejte Križnarja. On dejansko je idealist.

BALAST ::



8-O Le kaj je res v ozadju.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Mehmed ::

"Invisible Children's accounts show it is a cash rich operation, which more than tripled its income to $9m (?5.68m) in 2011, mainly from personal donations. Of this, nearly 25% was spent on travel and film-making. Most of the money raised has been spent in the US. The accounts show $1.7m went on US employee salaries, $850,000 in film production costs, $244,000 in "professional services" - thought to be Washington lobbyists - and $1.07m in travel expenses. Nearly $400,000 was spent on offices in San Diego."

Prosm recte da so se kej posneli pa da ni slo za poluren clip na youtubu tok.

Pithlit ::

Saj mi je žal nedolžnih otrok... ampak tole vse skupaj smrdi po nategu podobnem WMD v Iraku.

Pa očitno sem ena redkih k tega videa še niso videli.
Life is as complicated as we make it...

Blinder ::

tip je naš(kristjan) tko da kr naj nadaljuje z delom
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Shegevara ::

Sej kul da ste proti ameriški intervenciji pa to v Afriki.

Samo ne pol jokat, ko bodo Kitajci svetovna velesila, Amerika in Evropa pa v propadu.

nodrim ::

se že učimo kitajščino, tako da ni skrbi ;)

Pithlit ::

Kitajska je že svetovna velesila. A vidiš kje kak problem? Za razliko od amerike se vsaj ne igrajo nekih policajev.
Life is as complicated as we make it...

Looooooka ::

Karaya 52 je izjavil:

Loooka, na forumu tut "belci so vsega krivi" ne pali vec, pa ne zato ker je slosar bil belec!

Streljajo se z ruskimi puskami in vozijo okoli v nemskih avtomobilih med tem ko pijejo ameriske gazirane pijace.
V vse omenjene drzave letijo diamanti med tem pa oni stradajo.
Ce nas ne bi blo dol bi se po par plemenskih vojnah(ki bi ble enako krvave) zadeve ze resile.Ce ni stacune pac ne morejo kupit orozja a ne?
Z nasim konstantnim vtikanjem in pomoci eni ali drugi strani se pa te zadeve vlecejo ze desetletja.
Belci SO krivi pa konc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Shegevara ::

Pithlit je izjavil:

Kitajska je že svetovna velesila. A vidiš kje kak problem? Za razliko od amerike se vsaj ne igrajo nekih policajev.


Problem vidim v tem, da problema ti ne vidiš.

Če pa misliš, da pa kitajci ne poskušajo dobiti večjo moč od ZDA se pa zelo motiš. Samo, da se kitajski ni treba zajebavat v tri pm s tečnimi državljani, ki nočejo vojn, delujejo na komando. V Ameriki rabiš pa ustvarit en mega svetovni škandal, da jim bojo ljudje sploh dovolil it v vojno, pa še pol se eni derejo, naj ukinejo vojno.

V glavnem so to ljudje, ki ne bi imeli vojn, hkrati bi radi pa bogato in močno državo z ugodnostmi in socialo, službami in še marsikaj. Kje bodo pa vse bogastvo dobili, pa te pacifiste prav nič ne zanima.

Ja, v afriki tekmujejo s kitajci, to je čisto razumljivo, hkrati se pa američani morajo borit za svoj status in standard.

Jst ::

Rusija se poveže s Kitajsko, pa smo Evropejci in Ameri samo še POI na njihovem zemljevidu.

edit: Sem gledal na TVju, kako Kitajci gradijo kot nori po celi Afriki. Ponekod, so že prava mesta z miljoni prebivalcev, medtem, ko pred desetimi leti tam ni bilo nič. Ena obmorska vas.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Pithlit ::

Shegevara je izjavil:

Problem vidim v tem, da problema ti ne vidiš.

Oprosti ampak med kitajsko pa usa neke grozne razlike ni.

No, so. Američani skušajo kontrolo obdržat skozi vojaško moč. Kitajci pa kontrolo pridobivajo skozi razne finančne investicije.

Je pa problem ja. V tem da so američani izvedli kulturno kolonizacijo kar lepega kosa svetovnega prebivalstva. Kitajci so kar avtomatsko tisti... ta hudobni.
Life is as complicated as we make it...

Jst ::

En dober citat od enega avtorja sem prebral o kitajski: "Svoboden posameznik, zatirana družba." No, ni citat, ampak bistvo je to.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mirancar ::


iz reddita :)

sicer pa nevem kaj kitajska čaka, jaz bi že zdavnaj šel v vojno

Shegevara ::

Pithlit je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Problem vidim v tem, da problema ti ne vidiš.

Oprosti ampak med kitajsko pa usa neke grozne razlike ni.

No, so. Američani skušajo kontrolo obdržat skozi vojaško moč. Kitajci pa kontrolo pridobivajo skozi razne finančne investicije.

Je pa problem ja. V tem da so američani izvedli kulturno kolonizacijo kar lepega kosa svetovnega prebivalstva. Kitajci so kar avtomatsko tisti... ta hudobni.


Al si samo prvi stavek prebrala, ali se delaš da ne veš kaj ti hočem povedat?

Kje sem jaz trdil, da marijanci etično ali moralno prav ravnajo?
Mogoče to oni skušajo dopovedati svojim državljanom, da jim pustijo se vojskovat, v ozadju je pa to, da želijo afriko obdržati v svoji sferi.
Nemogoče bi bilo, da bi ljudje sprejeli "vojake bomo množično pošiljali v Afriko, ker nam Kitajci nagajajo".

XsenO ::

1 + 1 = 1

Gladi ::

blackbfm ::

zanimiv, da shendla tisto svinjarijo ki se dogaja v afriki, tu ga pa mediji pripeljejo do živčnega zloma:))

krneki0001 ::

A niso dol našli nafto?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

donfilipo ::

blackbfm je izjavil:

zanimiv, da shendla tisto svinjarijo ki se dogaja v afriki, tu ga pa mediji pripeljejo do živčnega zloma:))


Morda je ugotovil, da so v afriki precej bolj nezlagani in odpuljeni od resnice, kot v eusariji? Pa čeprav se koljejo kot za stavo?

Pri tem pa seveda veselo pomagajo praktično vsi major civilizacijski ubijalski stroji od drugod?

Lej, če se trudiš 10-20 let z res svetlim namenom pomagati, potem pa se najde ena glupa prasica, tako škrta da ne sme blizu greznic (ker potegne ves drek:) in najde nepravilnosti in med ljudi zaseje dvom in na koncu prezir, se po moje kar mnogim mora odtrgati.

Ta primer sicer zelo slabo poznam, se pa zato čudim recimo Tomu Križnarju, za njegove praktično noro dobre živce in psihično stabilnost. Res.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

potem pa se najde ena glupa prasica, tako škrta da ne sme blizu greznic (ker potegne ves drek:)


Da pojasnim, zakaj bolestno škrti sofizem in ne modrost?

American people are fed with war

Torej oneoney je sit, da se bojuje za druge (Iraq in Vietnam:) in se bo zdaj posvetil šparovnemu sebi.

MOj kurac se bo.

Iran in še kaj, kjer je nafta bo svinjsko napaden, tlačen do umiritve na vse znane in neznane načine, dokler se ne umiri in sprijazni z Izraelom, kot največjim carjem v regiji. In to bo stalo 0,8*10 na 12 dolarjev. V celotni izvedbi. In podražilo nafto, kar pomeni da si zaradi besa gledalcev svete limonade, ahma lahko kar naroči žaro8-)

Operacija Stop KONI bi med brati stala par deset miljonov dolarjev, kakih 200 specialcev in to je to. Edino kar je....nafte pa ubogi otroci nimajo. In izvoljeno ljudstvo jim tudi ni napoti. Verjetno sploh ne vedo, kaj to je>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

In na koncu še v obrambo človečnosti in proč od (lastnega:) ciničnega pesimizma.

Operacija stop KONI vendarle poteka. Počasi, kot pravijo stručno in z minimalnimi stroški.

Ker je tako z minimalnimi sredstvi ukazal dejanski rahitični svetovni palicaj UN, ki je tako reven, da ne more kupiti niti novih plavih čelad in uporablja tiste še z luknjami iz bosne8-)

Prej ali slej bo torej tudi KONI šel po gobe, je pa res, da nemara pozivi in napori takih aktivistov zadeve vendarle pospešijo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZTE zaradi ameriških sankcij v hudih škripcih

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
3218597 (15641) joze67
»

Amnesty International in Afrewatch opozarjata, da so kobalt za naše telefone izkopali (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11318850 (15046) stegl
»

Za Iran embargo nobena ovira pri nakupu računalniške opreme

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
227501 (6121) _Enterprise_

Več podobnih tem