» »

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

bdoxx ::

nekaj solidnega za solidno ceno, da lovi signal po bajti + kakšen meter izven hiše če je možno.

lp

bdoxx ::

franci0 ::

ne bo zadostoval tvojim potrebam... imam iste in isti ključek, po 2eh tednih sem raje preklopo na kabl

blackbfm ::

Roadkill ::

Mah odvisno kaj rabiš. Fajn je tudi, da je čim manjša.

Jaz imam tole in mi dela dobro: http://www.mimovrste.com/artikel/249000...

Če si pripravljen plačati 40e in te trapast form-factor ne moti, potem je pa res ni boljše kot zgoraj linkana ALFA. Ampak to kartico bi jaz predlagal ljudem, ki jim navadne ne zadostujejo.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

blackbfm ::

na kakšni razdalji pa uporabljaš? koliko sten vmes? ker jaz sem še vsako kartico z anteno v velikosti nohta stran vrgel:)

Roadkill ::

Bom takole rekel.... dela nekako tako dobro kot wifi od telefona. Morda malo bolje.
Ü

franci0 ::

je kje možno kaki tehnični podatek oz kakšno specifikacijo zasledit kjer je navedeno 'kako dobro' vleče antena od ključka?

da bi človek lahko že po številkah vedel , 'aha, ta je boljša,aha, ta je slabša'.

blackbfm ::

Ne, ker je preveč dejavnikov ki vplivajo na signal.

Pač prva stvar je velikost antene the bigger the better. No kaksna kitajska noname jajca znajo met zanic anteno ceprav je velika :)

Ce ti gre za dober signal potem isces nekaj s cipom rt8187 (tega ima zgornja alfa).. Cip zazna 2x-3x sibkejsi signal (in deluje zanesljivo) kot kaksna povprecna kartica, ki ze zdavnaj doseze cutoff - ostane brez signala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

blze ::

Pozdravljeni,

katere zunanje WIFI usb antene priporočate? Router je oddaljen kakšnih 600m zračne linije. Jaz sem na dnu hriba router je pa na vrhu hriba. To se gre za v kamp. Kupil sem na DX podobno stvar kot je tista Alfa vendar mi ne lovi signal.

Hvala za pomoč fantje!
uživejte
blze

pviran3 ::

Si bom malo sposodil temo: Kater WIFI usb je dober poleg dobrega domata in da podpira raspberry in packet injection in bi se ga dalo dobit v slo?

Roadkill ::

blze je izjavil:

Pozdravljeni,

katere zunanje WIFI usb antene priporočate? Router je oddaljen kakšnih 600m zračne linije. Jaz sem na dnu hriba router je pa na vrhu hriba. To se gre za v kamp. Kupil sem na DX podobno stvar kot je tista Alfa vendar mi ne lovi signal.

Hvala za pomoč fantje!

Odgovora na tole ni možno dat. Premalo podatkov.

Do katere razdalje ti pa še dela tista DX zadeva?

Morate vedeti, da čudežev ne boste dosegli, tudi če date 100EUR za opremo.

Močnejše kombinacije kot tole IMO ne boš našel:
- ALFA http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...
- antena http://shop.wlan-sat.com/antene/wlan-an...

@pviran3: Tudi na tvoje vprašanje je odgovor zgoraj linkana alfa. Ta kartica je res bog-i-batina. Ampak ne kupovat novejših izvedenk (2W verzija, ali pa 51NH), ker so rahlo slabše podprte in nič bolj zmogljive (razen če nujno rabite podporo n class wifi).
Pa priporočam, da naložiš PwnPI ali podobno distribucijo. Podobno kot BackTrack pride že z vsemi potrebnimi tooli.

blze: pri tvojem problemu je edino plus, da veš kje je router na katerega se želiš ppvezati, tako da lahko izkoristiš prednost usmerjene antene. Ampak 600m pa še kak borovec vmes je lahko enostavno preveč.
Vse skupaj je najbolj odvisno od moči oddajnika (routerja), če je ta premajhna ti ni pomoči.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

nUUb ::

Ebay za alfo awu036h. Sam sem dobil v 5 dneh z priporočeno pošto, skupaj z 5 in 9 dBi anteno za okoli 35eur iz nemčije.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

blackbfm ::

Čudeže se da delat z wifijem, ampak mora bit čista linija, dovolj dvignjena od tal, in cim manj rf motenj, ce je zraven se usmerjena antena potem je super. Ce mas pa pred nosom pol kilometra dreves potem pa logicno da ne bo slo.

blze ::

Roadkill je izjavil:

blze je izjavil:

Pozdravljeni,

katere zunanje WIFI usb antene priporočate? Router je oddaljen kakšnih 600m zračne linije. Jaz sem na dnu hriba router je pa na vrhu hriba. To se gre za v kamp. Kupil sem na DX podobno stvar kot je tista Alfa vendar mi ne lovi signal.

Hvala za pomoč fantje!

Odgovora na tole ni možno dat. Premalo podatkov.

Do katere razdalje ti pa še dela tista DX zadeva?

Morate vedeti, da čudežev ne boste dosegli, tudi če date 100EUR za opremo.

Močnejše kombinacije kot tole IMO ne boš našel:
- ALFA http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...
- antena http://shop.wlan-sat.com/antene/wlan-an...

@pviran3: Tudi na tvoje vprašanje je odgovor zgoraj linkana alfa. Ta kartica je res bog-i-batina. Ampak ne kupovat novejših izvedenk (2W verzija, ali pa 51NH), ker so rahlo slabše podprte in nič bolj zmogljive (razen če nujno rabite podporo n class wifi).
Pa priporočam, da naložiš PwnPI ali podobno distribucijo. Podobno kot BackTrack pride že z vsemi potrebnimi tooli.

blze: pri tvojem problemu je edino plus, da veš kje je router na katerega se želiš ppvezati, tako da lahko izkoristiš prednost usmerjene antene. Ampak 600m pa še kak borovec vmes je lahko enostavno preveč.
Vse skupaj je najbolj odvisno od moči oddajnika (routerja), če je ta premajhna ti ni pomoči.


Jaz sem nabavil tole:
http://dx.com/p/alfa-1200mw-802-11b-g-n...

Verjetno je isti model kot si ga zgoraj napisal?

Jaz se nahajam v Selcah. Če sedim na terasi dobim free signal iz Vrbnika ki je preko morja oddaljen 2km (čiste linije) in se celo poveže in tudi na hitro izgubi. Mogoče bi dobil z zgoraj omenjeno usmerjeno aneto boljši signal?

Predvsem me zanima če je to prava Alfa model, ki ga imam že sedaj?

Hvala za pomoč!

Mogoče ima kdo za posodit anetno za probat? Dam za six pack ;)
uživejte
blze

floyd1 ::

Da si malo sposodim temo - kateri pa so po vašem najboljši (price/perfortmance) dual band USB wi-fi adapterji? Rabim še 5GHz zaradi "gužve" (predvsem zvečer je včasih na 2,4 GHz katastrofa, ko se še kakih 10 sosedov na svoje wireless-e nabaše). Router pa je Linksys E3200.
Kartica na laptopu mi na 5GHz (in na tej lokaciji) dela super, zdaj pa bi potreboval še nekaj za HTPC, kamor bom občasno tudi streamal kak 720p film. Kabel žal ne pride v poštev, ker bom za kako leto tu le "podnajemnik" ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Roadkill ::

blze: Zgleda si dobil ogirinal, ampak ni ravno enaka kot tista o kateri ves čas govorimo.
Govorimo o AWUS036H, tvoja je pa AWUS036NH. Razlika je v chipsetu, temu da tvoja podpira N standard in da je močnejša (output).

Tle imaš primerjavo:
This AWUS036NH vs. Alfa's popular AWUS036H 802.11g adapter: We have compared this model to the 1-watt AWUS036H adapter from Alfa. This model pulled in more signals than the AWUS036H. However the AWUS036H was getting stronger signals to many of the access points both could detect. Not a great deal stronger, but enough to indicate the AWUS036H 1-watt adapter has a better receive sensitivity for 802.11g networks. The AWUS036H is only 802.11g standard though, whereas this AWUS036NH is 802.11n standard and can get longer ranges and faster speeds when used with 802.11n standard access points. If you are trying to decide between the AWUS036H and the AWUS036NH, what it boils down to is how you want to use the product. If you plan on using mostly with 802.11g signals and are trying to get the strongest signal strengths, the AWUS036H may be the best option. If you want long range but will be using with 802.11n access points, the AWUS036NH is the better option.


Glede na to, da imaš kartico že pravo ti samo še usmerjena antena fali. Res bi bilo pa najboljše, če jo kje najdeš za testirat.
Ü

blackbfm ::

tvoja podpira N standard in da je močnejša (output).


in še to da ima slabši sensitivity, kar je ključnega pomena;)

drugače pa ja, če imaš kilometesrke razdalje nimaš z omni anteno kej čarat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

blze ::

Fantje če nabavim tole anteno: http://shop.wlan-sat.com/antene/wlan-an...

Sprejemnik že imam tale: http://shop.wlan-sat.com/strojnaoprema/...

Kakšen kabel moram kupiti, da bom lahko tole povezal med sabo??

Hvala za pomoč!
uživejte
blze

Roadkill ::

Zraven ko naročiš anteno mu napiši še koliko m kabla rabiš.
Ü

LeXani ::

Da ne odpiram nove teme..namen imam kupiti wifi adapter pa ne vem kaj naj bom sploh pozoren. Stanje je pa da je razdalja 50 metrov, vmes 2 steni..v sosedni sobi (samo 1 stena) je moč signala 2 črtici. Idealna postavitev za sprejem signala je podstrešje ampak je malo večja razdalja do računalnika ( bi lahko rešil z 5 metri kabla).
Torej kaj potrebujem za kvaliteten sprejem?
Hvala, lp
Čas prve prijave 04.11.2005

Assass1n ::

50m ter 2 steni to si narobe meril? Lahko ti samo povem iz lastnih izkušenj da usb ključki brez antene so bohpomagaj in komaj nese 10m do routerja, tisti z antenco so malo boljši vendar za kakšno surfanje ter youtube, na kakšen gaming pozabi ker so odzivni časi slabi. Jaz bi na tvojem mestu z kompatibilnim routerjem naredil wifi bridge, ter preko kabla povezal v računalnik. Sam imam wrt54gl in tako nastavljeno v ddwrt firmwaru in dela solidno.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

LeXani ::

narobe meril? iz hiše do delavnice gre drugače..ja tisti ključki vem da so bolj tak jih imam doma.. glede na to da bo sam en računalnik na tem mestu dvomim da je smiselno kak router postavljat.. kakšne izgube so drugače če priklopim nek wi fi adapter z anteno na usb kabel - 5m dolžine?
Čas prve prijave 04.11.2005

Spajky ::

Če ne bo prvoklasen Usb kabel, utegne NE delovati (padec napajanja na kablu!)...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi USB Adapter Alfa AWUSO36H

Oddelek: Kaj kupiti
122388 (2139) Ribič
»

wifi usb antena...

Oddelek: Kaj kupiti
92462 (2250) first_line
»

Wifi USB Adapter Alfa

Oddelek: Kaj kupiti
202129 (1906) Daniel
»

USB adapter

Oddelek: Omrežja in internet
5769 (689) lansumnik
»

USB wlan z dobrim dometom

Oddelek: Kaj kupiti
92829 (2606) J-e-r-r-y

Več podobnih tem