» »

Wifi rešitev

Wifi rešitev

TehDucky ::

Lp, iščem rešitev glede wifija. V 1. in 2. nadstropju imamo wifi routerja, ki pa žal ne neseta v pritličje. Obadva imata nekje 1 črtico kar pa ni dovolj. V pritličje pride nova CNC naprava, ki pa bo zaradi dodatnih storitev potrebovala internet. Vem, da bi bilo najlažje potegnit kabel vendar me zanima kako bi z wifi rešil stvar. Usmerjena antena na CNC-ju proti routerju ali pa povečat moč? Bom tudi preveril če se kaj kanali s sosedi tepejo.

Hvala,lp

lonewolf_ ::

Lahko poskusiš z močnejšimi antenami.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

blackbfm ::

Jačanje signala je zadnja stvar ki jo greš delat, pa še to izjemoma z usmerjenimi antenami in na dolge razdalje.

To da ne vleče je ponavadi kriva krep čipset+antena na klientu. Kupi točno to usb kartico ALFA awus036h - pazi ker je še NH verzija, vzami točno to ki sem napisu. Meni je tale vlekla signale sosednjih hiš, pri oknu celo iz sosednje ulice, kvalitetna zadeva v glavnem.

Apple ::

Lahko si nabaviš močnejše antene, lahko spremeniš moč oddajanja/sprejemanja, lahko pa uporabiš Ethernet over Power...
LP, Apple

kunigunda ::

Kot si ze sam povedal, najenostavneje in najbolj zihr, kabel :)

Cervantes ::

Apple je izjavil:

Lahko si nabaviš močnejše antene, lahko spremeniš moč oddajanja/sprejemanja, lahko pa uporabiš Ethernet over Power...

Pogoj je: ista faza.

Ribič ::

blackbfm je izjavil:

Jačanje signala je zadnja stvar ki jo greš delat, pa še to izjemoma z usmerjenimi antenami in na dolge razdalje.

To da ne vleče je ponavadi kriva krep čipset+antena na klientu. Kupi točno to usb kartico ALFA awus036h - pazi ker je še NH verzija, vzami točno to ki sem napisu. Meni je tale vlekla signale sosednjih hiš, pri oknu celo iz sosednje ulice, kvalitetna zadeva v glavnem.

S primerno anteno mi je omenjena kartica zaznala signale kaka dva kilometra proč. Res ena izmed boljših kartic.

TehDucky ::

Verjetno EoP ne bo šlo, predvidevam da so faze drugačne. Tam je ogromno lesno obdelovanih strojev, kjer samo en v Peak potegne že do 40A toka. Oče od punce me je prosil, ker mi zaupa.

Bom jutri sprobal na prenosniku z integrirano kartico ter še z dodatno pa poročam dejansko stanje. Trenutno sva probala samo s pametni telefoni, ki pa ne potegnejo do pritličja.

Glede AWUS036H pa me zanima, ker če dam to v google mi pokaže prvi link na youtube še celo, da se je treba bati fejkov. Cena na ebayu je nekje ~20EUR. Sem videl zdajle, da je na amazon.de 13,6EUR pa verjetno še "par" EUR poštnine pa smo tam tam.

Upam, da mi bo znal kdo svetovat glede tele USB kartice, jaz pa jutri sporočim, koliko signala je dejansko na prenosniku. Bom pa sprobal z d-link dwa-140, ker je pač edina, ki jo imam pri roki.

Hvala :)

Edit:typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

Malajlo ::

Ja. Usmerjena antena, al pa na en watt šopat signal. A je sploh dovoljeno tako moč uporabljati za wifi?
Pa čip pri izhodni stopnji nima veze... Lahko bi začeli delati 25W. To bi šele sekal!

OP, postavi wifi točko čimbližje stroju. Načeloma lahko tudi s kablom povežeš AP in mašino, če je zaradi železja, armatur v betonu problem s signalom. Potem imaš še repeaterje na voljo, da ti samo signal prenašajo naprej.
Ga pa ni čez kabel. Prevrtaj strop, pa je. V delavnici se kanal ne bo porajtal. Cenovno in zanesljivo je veliko bolj kot po luftu.

Ribič ::

Pri nas je moč WiFi-ja po zakonu omejena na 100mW.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri zunanji wi-fi USB adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
234556 (3339) Spajky
»

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

Oddelek: Omrežja in internet
122314 (2140) fujtajksel
»

WiFi USB adapter/ojačevalec signala za laptop

Oddelek: Omrežja in internet
157088 (6836) bjan
»

wifi usb antena...

Oddelek: Kaj kupiti
92484 (2272) first_line
»

Ojačanje dometa in kakovosti Wi-Fi signala

Oddelek: Omrežja in internet
2013579 (12952) 123_meni

Več podobnih tem