» »

Ubuntu 12.04 Beta je nared, Unity za vse

1
2
3

Icematxyz ::

Pri predvajalnikih glasbe pa me trenutno prepriča Xnoise.

Predvsem za to, ker je spisan v Vala, uporablja GStreamer, nudi SoundMenu integracijo in pa najpomembneje "nudi tracklist centric design".

driver_x ::

Unity uporabljam na enem od dveh delovnih računalnikov od izida 11.10 (da me ne boste obtožili le 5 minutne uporabe), na drugem računalniku je KDE 4.6. Verjamem, da je za povprečnega uporabnika z enim monitorjem Unity čisto OK, v mojem primeru pa se ne more primerjati s KDE-jem. Na naslednjo verzijo Ubuntuja ne meslim nadgrajevati, saj ima od vseh distribucij, ki sem jih uporabljal (suse, fedora, mandriva, mint) daleč največ napak, da o tem, da mi ga na precej računalnikov sploh ni uspelo namestiti, niti ne govorim (v zadnjem primeru se mi je računalnik po sveži namestitvi 11.10 zbudil v sistem z nedelujočim window managerjem - v takih primerih se mi ne da raziskovati, ampak enostavno uporabim drugo distribucijo.) Zato Ubuntuja tudi ne priporočam nikomur, kadar pogovor nanese na uporabo Linuxa. Za domačo uporabo sem pa Linux že opustil in raje uporabljam enega od pravih Unixov.

trnvpeti ::

in kaj uporabljas(kateri unix)?

arjan_t ::

Zvezdica27 je izjavil:


Mam pa eno vprašanje - tole bo kao prva priporočena 64 bit verzija, torej od zdaj bokao vse 64 bit. A to dejansko pomeni da bo vse delalo, recimo skype, ali je še vedno pametneje gnati 32 bitno verzijo (kot sem dognal iz izkušenj)?


skype dela ok, včasih se sicer neha odzivat

driver_x ::

trnvpeti je izjavil:

in kaj uporabljas(kateri unix)?


Tistega z divjo mačko v logotipu.

Icematxyz ::

@sammy73

Ravno gledam razpoložljivost SDK za Tizen po platformah in vidim, da sta podprta zaenkrat le Windows in Ubuntu.

 Tizen SDK

Tizen SDK



Zanimivo, a ne da?

driver_x ::

@Icematxyz: ne razumem, kaj ima to veze?

Icematxyz ::

Zato Ubuntuja tudi ne priporočam nikomur, kadar pogovor nanese na uporabo Linuxa.


Pač, da je morda korektno, da zraven še omeniš, kaj uporabljajo drugi, ki uporabljajo "prave Linuxe".

driver_x ::

Še vedno mi ni jasno, kaj ima tukaj veze Tizen in kaj si mislil s "pravimi Linuxi"?

BigWhale ::

driver_x je izjavil:

Za domačo uporabo sem pa Linux že opustil in raje uporabljam enega od pravih Unixov.


Take reci, kot je 'pravi unix' pravzaprav ni.

Zvezdica27 ::

lp,

kaj naj potem nameščamo, 32 bit ali 64 bit? Daj komando, Ice.

Tudi jaz upam, da bo podpora večim displayem boljša... če bo LTS na ravni 10.04 glede delovanja bo to zmaga, totalna zmaga.

b

zee ::

64-bit. Ni dileme.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

DOOM_er ::

js osebno je izjavil:

Clementine. Po mojih izkušnjah deluje bolje od Banshee/Rhythmbox aplikacije.


hvala ti hvala! Je zamenjal vse playerje.
Robots will steal your job. But that's OK

driver_x ::

BigWhale je izjavil:

Take reci, kot je 'pravi unix' pravzaprav ni.


So pa taki "unixi", ki so tako ali drugače potomci praočeta UNIX-a, torej nekako tudi "pravi unixi" in na drugi strani taki, katerih razvoj je potekal ločeno.

dux ::

@sammy73: zagotovo boš vesel, ker ima untiy v 12.04 izboljšano podporo več zaslonov (nisem pa še preizkusil v praksi kaj to pomeni).
Upanje je v nasih odlocitvah

Jst ::

Linux je za pussyje, *BSD all the way. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

BSD ni free.

filip007 ::

driver_x je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

in kaj uporabljas(kateri unix)?

Tistega z divjo mačko v logotipu.

Pardus mogoče...:))
Pardus (operating system) @ Wikipedia

Drugače nimam pripomb čez Ubuntu, če bodo na .Mono pozabili bom čisto zadovoljen, zato verjetno mečejo ven Banshee. In spletni fonti delajo, ulala.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

BigWhale ::

driver_x je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Take reci, kot je 'pravi unix' pravzaprav ni.


So pa taki "unixi", ki so tako ali drugače potomci praočeta UNIX-a, torej nekako tudi "pravi unixi" in na drugi strani taki, katerih razvoj je potekal ločeno.


Biti potomec nekega praoceta je lahko tudi hiba in ne nekaj kar bi cenil. :) Ce pa vmes nek OS petkrat prepisejo in zamenjajo vse stvari, potem pa tudi to ne steje vec. :)

Zvezdica27 ::

lp,

no saj to sprašujem, zakaj za boga 64 in ne 32bit PAE, tko da samo zaradi RAM ni treba? Ker dosedaj 32 bit delujejo mnogo lepše. Jaz res nisem stručko, sam rad bi da je vse OK in da vse dela, kar dosedaj ni bilo pravilo (procesorji so pa že lep čas 64 bitni). Ali je sistem/računalo na 64 bit hitreje in ali bodo odslej vsi (ključni) programi 64 bit? Samo če zae reče da ni dileme za 64bit to meni ni dovolj.


zz

BigWhale ::

filip007 je izjavil:

Drugače nimam pripomb čez Ubuntu, če bodo na .Mono pozabili bom čisto zadovoljen, zato verjetno mečejo ven Banshee. In spletni fonti delajo, ulala.


Banshee gre ven iz vec razlogov eden izmed njih je tudi vezava na Mono, ker bi radi Mono zabrisali dol iz instalacijskega CDja. :)

driver_x ::

BigWhale je izjavil:

Biti potomec nekega praoceta je lahko tudi hiba in ne nekaj kar bi cenil. :) Ce pa vmes nek OS petkrat prepisejo in zamenjajo vse stvari, potem pa tudi to ne steje vec. :)


Oz. na podlagi tega potomstva ne moreš sklepati na čisto nič. Mogoče se le bolje sliši, če uporabljaš "pravi unix" in ne le nekaj unixu podobnega. :P Drugače me pa prav zanima, koliko kode v zadnjih izdajah OSX-a, Solarisa ali BSD-jev izvira še iz praočeta. Ampak sva se že preveč oddaljila od tematike iz novice.

driver_x ::

Zvezdica27 je izjavil:

no saj to sprašujem, zakaj za boga 64 in ne 32bit PAE, tko da samo zaradi RAM ni treba? Ker dosedaj 32 bit delujejo mnogo lepše. Jaz res nisem stručko, sam rad bi da je vse OK in da vse dela, kar dosedaj ni bilo pravilo (procesorji so pa že lep čas 64 bitni). Ali je sistem/računalo na 64 bit hitreje in ali bodo odslej vsi (ključni) programi 64 bit? Samo če zae reče da ni dileme za 64bit to meni ni dovolj.


Z uporabo PAE sicer res lahko uporabljaš do 64GB RAM-a, vprašanje je le, koliko od tega RAM-a lahko dobijo na voljo aplikacije. Vprašanje je tudi, kaj z računalnikom počneš - ali uporabljaš zadeve, ki imajo tako velike potrebe po RAM-u. Sam uporabljam 64 bitni Linux že od Opensuse 10.3, tako na strežniku, kakor na namizju, pa nisem imel zaradi tega nobenih problemov.

jype ::

Zvezdica27> no saj to sprašujem, zakaj za boga 64 in ne 32bit PAE, tko da samo zaradi RAM ni treba?

Ker je 4K video editing z 32 bitnimi aplikacijami ena sama bolečina.

filip007 ::

Niste videli testa s Photoshop, kako poje 24GB RAMa z lahkoto, za PEA ni zadosti, ker ena aplikacija vzmame samo 2GB Rama, kar je pač omejitev za 32bit sistem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

MrStein ::

Kaj pa folk, ki ne editira next generation filme? (in slik)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Highlag ::

Never mind ....
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

terryww ::

je kdo probal kako dela xmonadi na novi verzij?
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

js osebno ::

Če mi urediš eno navadno konfiguracijo ti lahko povem :P

Icematxyz ::

@Zvezdica27

V Ubuntu 12.04 se tehtnica nagiba v smer 64-bit. Torej ne glede na priporočeno opcijo na uradni strani za prejem najprej izberi in testiraj 64 bit različica in če bo delovalo vse OK, uporabljaj to!

dux ::

@Zvezdica27: 12.04 LTS prvi Ubuntu, ki bo privzeto ponudil 64 bit. Vzrok za to je, da naj bi bile težave s 64 bitnimi sistemi (predvsem težava s Flashem) večinoma odpravljene. Poleg tega bo sistem treba podpirat 5 let in verjetno v tem času nameravajo počasi opustiti vzdrževanje/razvijanje 32 bitne različice.
Upanje je v nasih odlocitvah

MacaPapa ::

Sem prebral, da Ubuntu ne dela dober na prenosnih računalnikih. Imam tega http://www.asus.com/Notebooks/Gaming_Po... .
Me zanima zakaj bolj na kištah kot prenosnikih ?

šernk ::

Ponavadi so težave s kakšnimi driverji. Če imaš prenosnik vsaj 1 leto star in nov ubuntu vsaj pri meni težav nikoli ni bilo. Kupil sem recimo nov prenosnik pa ubuntu, ki je izšel 3 mesece prej nikakor ni želel pravilno delat (pa ta driver ročno rihtat, pa un pa tretji), naslednji dela pa kot namazan.

ne vem v 4ih letih kar sem na ubuntu, nisem opazil neke bistvene razlike, je pa res da IBM tudi za linux malce skrbi in so tudi vsi hotkeys delali s prve, čeprav naj takrat ne bi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MacaPapa ::

Zdaj razumem. Sprva sem mislu, da se kvar ali kaj drugega. Kupu se lani prenosni in me je zajebavu driver za grafično v ubuntu 11.10, v 11.04 pa je bilo v redu ???. Drugače pa lepo dela.

šernk ::

Ne pri meni je bilo ponavadi ravno obratno recimo 10.10 nikakor ni deloval pravilno 11.04 pa s prve delovalo vse in ga imam še sedaj na prenosniku, ker se mi ni dalo nadgrajevat in čakam na 12.04 LTS.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MacaPapa ::

Prav zanimivo. Pri 11.10 mi je začela slika utripati pri 11.04 pa ne.

Icematxyz ::

Ubuntu dobro deluje tudi na prenosnih računalnikih. Kot je povedal uporabnik @šernk je večina težav, ki se pojavijo ponavadi povezana s gonilniki.

Zadnje čase je precej popularno, da se v prenosnem računalniku nahajata dve grafični kartici, tukaj se pa lahko pojavijo težave, če ni opcije, da uporabljaš le eno, oziroma nimaš možnosti na enostaven način uporabljati želene grafične kartice. Takšni strojni opremi se zaenkrat splača izogibati, če želiš uporabljati Linux.

Omenjen prenosnik nima Nvidia Optimus tehnologije torej lahko uporabljaš Nvidia grafično kartico + zaprto kodni gonilnik.

Za začetek poskusi obe opciji, ki se nahajata pod Dodatni gonilniki. Priporočen in "post-release" gonilnik. Se pravi že nameščenega odstraniš in namestiš drugega in znova zaženeš računalnik, če ne bo pomagalo povej in boš poskusil še nekaj tretjega. Oziroma počakaj do Ubuntu 12.04 in ga testiraj, kako se obnese na tvoji strojni opremi in do takrat uporabljaj Ubuntu 11.04.

Zgodovina sprememb…

MacaPapa ::

Hvala za nasvet. Drugače sem trenutno uporabljal v virtualnem načinu, ker samostojno ga ne morem. Bom počakal na 12najstko ali, če namestim 11.04, da.

MrStein ::

Heh, zanimivost:

We've had this shit for 8 years now, this reeks of corruption.

I wouldn't be surprised if somebody is paying off high placed
developpers to divert manpower to other things and maintain small but
important flaws.

This bug is one of the biggest newbie turn-offs I know about.

Microsoft would lose milions every year if ubuntu went mainstream. It's
natural to assume they'd legally but discretely pay off some people as
part of risk managment(typical in economy) and important unsolved bugs
like this one are proof of this.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Sem mislil da bo vsaj drug "hrošč", kot tisti, ki si ga že nekoč omenil. Si me razočaral malo.

Drugače pa ne vem, če bo to kdaj "odpravljeno". Nautilus in upravljanje z namizjem, ki ga nudi je takšno, kakšno je že nekaj časa in menim, da bo takšno tudi ostalo.

Celo do neke mere smo lahko zadovoljni, da Gnome 3 privzeto izključeno upravljanje namizja ni "uredil" tako, da bi odstranili (klasično) upravljanje namizja s Nautilus.

Torej ne verjamem, da bi Gnome kmalu začel v to področje vlagati kakšne posebne napore in tudi trend gre v čisto drugo smer.

MrStein ::

Heh, prvič prijavljeno leta 2005.
Se žal moram strinjati, da odpravljeno ne bo nikoli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Heh, prvič prijavljeno leta 2005.
Se žal moram strinjati, da odpravljeno ne bo nikoli.


Verjetno res ne bo. Oziroma, če bo se kdaj v prihodnosti še kaj vlagalo v razvoj (klasičnega) upravljanja z namizjem v Gnome potem morda. Drugače težko.

js osebno ::

Za katero napako se to gre? @Icematxyz @MrStein

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Btw, v 12.04 je na precej prenosnikih z nVidia čipi na nVidia (binary) driverjih nehal delat suspend ko ga zapreš - tako da to pazite da se vam v kaki torbi ne pregreje, ni prijetno ven potegniti kompletno pregret prenosnik s prazno baterijo :)
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

No, saj beta verzijam ne zaupajo sistema. Ali?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Slab mesec pred izidom in glede na spremljanje bug trackerja v upstreamu (prioriteta "Medium", kup glupih prepirjev in odgovorov "uporabljaj nouveau") se mi zdi da to ne bo do roka popravljeno, zato opozarjam :)

Sam sem pač moral ročno popraviti kodo power managarja. Na žalost Canonicala nas ni tak dost ko znamo C :P
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Mavrik je izjavil:

prioriteta "Medium", kup glupih prepirjev in odgovorov "uporabljaj nouveau"

What else is new? :(

(podobno je v tem bugu z ikonami)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

driver_x ::

MrStein je izjavil:

No, saj beta verzijam ne zaupajo sistema. Ali?


Ubuntuju ne gre zaupati sistema v nobenem primeru!

BigWhale ::

driver_x je izjavil:

MrStein je izjavil:

No, saj beta verzijam ne zaupajo sistema. Ali?


Ubuntuju ne gre zaupati sistema v nobenem primeru!


In tvoji argumenti? Al sam trollas?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433152 (24181) MrStein
»

Ubuntu po novem Pay what you want (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7319841 (16304) BigWhale
»

Newell o odločitvi za podporo Linuxa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Igre
11129354 (24182) PARTyZAN
»

Ubuntu 12.04 Beta je nared, Unity za vse (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10629764 (25041) MrStein
»

Novosti v prihajajočem Ubuntu 12.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9321503 (17802) Icematxyz

Več podobnih tem