» »

Uporaba Facebooka in SMS-ov povezana s slabšimi ocenami

1
2
»

Ramon dekers ::

večina podatkov na spletu je povazanih s pojmom pseudoscience. En kup dreka.

IceIceBaby ::

Pa saj ste mnogi že velikokrat povedali: zgodovina kot taka ni vredna nobene pozornosti. No, mogoče kakih 5 ali 7 sekund. Več pa zagotovo ne.


Ti si pa trd. Kdo je napisal, da zgodovina ni pomembna? Očitno pomanjkanje koncentracije ni samo problem mladih.

izguba še tistih nekaj delovnih mest, ki so


To pa čim prej. Nehumano je, da se ljudje ubijajo s kopanjem jarkov, šivanjem obleke in podobnimi opravili. Ko bodo roboti prevzeli to delo bo vsem veliko boljše.

ttzavod ::

Sumim, da gre za evolucijski proces, ki bo v nekaj generacij (10, 100, 1000 - krivulja sprememb je verjetno vse bolj navpična - spet odvisno od točke gledanja) spremenila določene fizikalne ali druge lastnosti ljudi....
Neprilagojene moti večopravilnost.... bolj prilagojene manj moti....so what.... zgodilo se je že neštetokrat. Nenazadnje so dinozaveri izumrli.
Manjša koncenrtacija na učenje - nasproti tehnologijam, ki nam bodo omogočile, da imamo recimo očale, ali čip ki bo direktno povezan s knjižnicami (s funkcijo Ctrl F), ali tehnologijami direktne implatacije "znanja" na način da zaspiš, pa te z nečim "filajo".... Je to pomanjkljivost???
Komentirati iz perspektive danes, ali iz perspektive pre 5-imi, 10-imi, 20-imi leti... je možno, ampak irelevantno...
Voda teče navzdol.
Dinozaveri kritizirajo in izumrejo....(da ne bo pomote, jaz sem malo starejša generacija).
Lahko, da se motim.

Aston_11 ::

V smislu teme po mojem drži, da tisti, ki se preganja po FB in G, ne more imeti boljših ocen, kot tisti, ki znanje nabira iz šolskih knjig, he he.

Poleg tega je za to, da se kaj naučiš, bolje uporabiti kot vir knjigo, za katero se presedi kar nekaj časa, da se jo dojame, kot bežno informacijo na internetu. Vse drugo je, če se greš neko raziskavo nekega področja, si delaš izpiske, itd. S tem, da te tehnike ne boš osvojil ne preko FB ne preko G.

To me spominja na kabelsko, ko je folk trdil, da se uči z discoverija. Saj zveš kaj zanimivega, vendar faktov si vseeno ne zapomniš. Dela pamet v idle pri takih stvareh.

Po moje bodo prihodnjim generacijam vstavili kar wifi v glavo, da bodo non stop na netu in imeli neposreden link do vseh informacij, ki jih bodo potrebovali, s tem, da bo bila na drugi strani inteligenca, ki jih bo zložila v uporabno obliko. Ker danes so daleč od tega - moraš še vedno vložiti nekaj truda v analizo in povezavanje in iskanje.

gruntfürmich ::

digitalcek je izjavil:


Pa saj ste mnogi že velikokrat povedali: zgodovina kot taka ni vredna nobene pozornosti. No, mogoče kakih 5 ali 7 sekund. Več pa zagotovo ne.

Je pa zelo važno tisto, kar je danes in tisto, kar prihaja (popolna robotizacija = izguba še tistih nekaj delovnih mest, ki so, virtualni solo seks s čelado, s projekcijami najboljših svetovnih mačk v najbolj norih seksualnih akcijah (seveda animiranih/živel Avatar!), projeciranih na očala (seveda v 4 D, ali v 5 D tehniki). In da ne pozabim: z molznim aparatom na (saj vemo na čemu). Pa še bi se našlo.

Uživajte fantje! Za kar se danes na vse kriplje borite, to boste v bodočnosti tudi imeli (to vam bodo vsilili). Kajti vrnitev na situacijo 1960, ali 1990 seveda NE BO možna...

Sicer pa, tako poveste v vaših postih: tisti časi itak niso vredni več kot 6 sekund pozornosti... Ker so bili včasih.


prestrašen!?:))
naj te potolažim; vsi so prestrašeni, ki niso sposobni se prilagoditi spremembam. in tudi jokcajo na veliko.
vsi ostali pa so srečni in veseli; taki ki se prilagodijo na spremembe in tudi taki ki se NE prilagodijo na spremembe, a se s tem NE obremenjujejo...
pa veselo starost!;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IceIceBaby ::

V smislu teme po mojem drži, da tisti, ki se preganja po FB in G, ne more imeti boljših ocen, kot tisti, ki znanje nabira iz šolskih knjig, he he.


Slabe ocene IMHO že nekaj časa niso nobeno resno merilo uspešnosti in splošne sposobnosti. Šolski sistem je še vedno nekaj 10 let zadaj, nagrajuje pa predvsem povprečnost.

gruntfürmich ::

IceIceBaby je izjavil:

Slabe ocene IMHO že nekaj časa niso nobeno resno merilo uspešnosti in splošne sposobnosti. Šolski sistem je še vedno nekaj 10 let zadaj, nagrajuje pa predvsem povprečnost.


načeloma lažje dobiš službo z boljšimi ocenami, sploh na faxu, imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

digitalcek ::

IceIceBaby je izjavil:

Bilo jih je BISTVENO) manj. Kar je pomenilo, da si lažje izbral in se odločil.

Članek pravi, da se odločamo veliko lažje, kot včasih.


Odkar imamo splet - BISTVENO TEŽJE.

Vsaj 15 let stara (ameriška) marketinška ugotovitev namreč pravi, da če ima ženska na izbiro dve trgovini s čevlji:
- v prvi ima na razpolago 30 različnih parov
- v drugi pa 3000 parov
zelo verjetno v prvi trgovini kaj izbere in kupi, v drugi pa se ne znajde, zaradi prevelike ponudbe NE MORE izbrati, je docela zmedena in ne kupi - nič.

Vsaka podobnost s procesiranjem raznoraznih (vendar docela različnih) podatkov o isti temi/stvari/pojavu na spletu in z možnostjo izbire najboljše informacije - je NAMERNA!

IceIceBaby ::

zelo verjetno v prvi trgovini kaj izbere in kupi, v drugi pa se ne znajde, zaradi prevelike ponudbe NE MORE izbrati, je docela zmedena in ne kupi - nič.


Walmart ima 420 milijard letnega prometa. Koliko bi šele zaslužili, če bi imeli namesto nekaj 10k produktov samo nekaj 10 produktov.

fosil ::

A se da to novico lajkat? :D
Tako je!

digitalcek ::

ttzavod je izjavil:


Manjša koncenrtacija na učenje - nasproti tehnologijam, ki nam bodo omogočile, da imamo recimo očale, ali čip ki bo direktno povezan s knjižnicami (s funkcijo Ctrl F), ali tehnologijami direktne implatacije "znanja" na način da zaspiš, pa te z nečim "filajo".... Je to pomanjkljivost???


Če misliš, da bo čez 50 ali 100 let velika večina človeštva (ali vsaj polovica) služila in zaslužila s premetavanjem VSEM dostopnih, torej ENAKIH podatkov, se motiš. Skoraj vsi bodo namreč prišli do enakih zaključkov in nagrada bo največ - kakšen bombonček. Ali cent.

Nekaj bolje bodo služili inventivni ljudje. Ki bodo industriji ali komu drugemu ponudili kaj novega. Ki jim v spanju ne bodo filali možganov z informacijami, saj stotine miljonov infov za dobro idejo, ali odločitev res NE RABIMO.

Vsekakor pa nihče NE BO MOGEL ponuditi ideje/izdelka/storitve z dodatno vrednostjo, če bo uporabljal iste informacije kot še štiri miljarde drugih.
In pri tem seveda uporabljal minimum svojega razmišljanja, ker bo menil, da o vsem že vse ve.
O vsem vse vemo že danes, pa na mnogih poljih (ekonomija) ne najdemo rešitve...

Najbrž se nam to, da o vsem vse vemo, le zdi. Drugače bi se že pojavile kašne kredibilne rešitve, tako pa stopicamo na mestu.

IceIceBaby je izjavil:

zelo verjetno v prvi trgovini kaj izbere in kupi, v drugi pa se ne znajde, zaradi prevelike ponudbe NE MORE izbrati, je docela zmedena in ne kupi - nič.


Walmart ima 420 milijard letnega prometa. Koliko bi šele zaslužili, če bi imeli namesto nekaj 10k produktov samo nekaj 10 produktov.


Dejstva so - dejstva. Beri kaj več od ST in googla. Si prepričan, da bi Mercator (Big Bang, Comtron, če hočeš Media Markt) imel, če bi ponudil 10 x več robe, 10x večji promet?

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

Vsekakor pa nihče NE BO MOGEL ponuditi ideje/izdelka/storitve z dodatno vrednostjo, če bo uporabljal iste informacije kot še štiri miljarde drugih.


Nesmisel. 2 človeka lahko z istimi informacijami naredita 2 popolnoma različne stvari. Več informacij = več možnosti za kombinacije. Če omejiš pretok informacij omejiš možnosti za razvoj.

In pri tem seveda uporabljal minimum svojega razmišljanja, ker bo menil, da o vsem že vse ve.


Zakaj bi pa uprabljal minimum?

Dejstva so - dejstva. Beri kaj več od ST in googla. Si prepričan, da bi Mercator (Big Bang, Comtron, če hočeš Media Markt) imel, če bi ponudil 10 x več robe, 10x večji promet?


Ne nujno. Ampak tudi v obratno smer ne gre vedno.

Sicer si dal slab primer. Ko pride do informacij je zadeva drugačna. Boljši primer je prodaja 1 izdelka. Na prodajnem mestu, kjer stranki ponudiš več informacij o izdelku, boš prodal več.

Primer 1: Prodajaš čevlje, zraven je cena + številka
Primer 2: Iste čevlje opremiš z informacijami o poreklu, načinu izdelave usnjenega podplata, imenu čevljarja, njegovim življenjepisom...

Primer 2 zmaga. To so dejstva.

Ramon dekers ::

Nesmisel. 2 človeka lahko z istimi informacijami naredita 2 popolnoma različne stvari. Več informacij = več možnosti za kombinacije. Če omejiš pretok informacij omejiš možnosti za razvoj.


Še enkrat, kakšne so informacije na spletu? Večina izmed njih je enostavno povedano drek in če tem dvema ponudiš informacije ki so nikakve bosta pač z njimi delala to kar bosta lahko. To je tako kot če bi dal umetniku zobotrebec namesto čopiča.

Če nekdo želi določene informacije o motorju določenega avtomobila, jih sigurno ne bo našel. Pa da ne bo pomote zanimale bi me konkretne informacije...a ljubček tio pa na gre, poslovne skrivnosti je treba čuvat, razen za serviserje ki odkupijo licence zato da lahko šraufajo.

Mater a ste tukaj vsi filozofijo študirali? Digaitalček ne razmišlja slabo temveč kritično, za razliko od ostalih. Nekako me spominjate na ljudi ki verjamemo v homeopatijo, strup in redčenje z vodo na xxxxx potenco, potem pa dobiš ven cukr. No ja internet tudi to potrdi da deluje!

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Primer 1: Prodajaš čevlje, zraven je cena + številka
Primer 2: Iste čevlje opremiš z informacijami o poreklu, načinu izdelave usnjenega podplata, imenu čevljarja, njegovim življenjepisom...


spet filozofiranje brez kritičnega ovrednotenja. To je tako kot prodaja sesalcev na dom, kjer ti ga želijo prodati za ceno 5x večjo od tiste ki jo je plačal uvoznik. Bravo.

IceIceBaby ::

Še enkrat, kakšne so informacije na spletu?


Različne. To, da na spletu ni koristnih informacij je seveda popolna brca v temo. Razmerje med "koristnimi" in "nekoristnimi" informacijami je pa IMHO že dolgo zelo podobno, samo mediji so drugi. Danes FB, včasih vaške gostilne.

Razlika je v tem, da imamo danes hiter, poceni in enostaven dostop do ogromne količine znanja. Očitno se počasi prilagajajo tudi naši filtri.

kr1ženska ::

digitalcek je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

Bilo jih je BISTVENO) manj. Kar je pomenilo, da si lažje izbral in se odločil.

Članek pravi, da se odločamo veliko lažje, kot včasih.


Odkar imamo splet - BISTVENO TEŽJE.

Vsaj 15 let stara (ameriška) marketinška ugotovitev namreč pravi, da če ima ženska na izbiro dve trgovini s čevlji:
- v prvi ima na razpolago 30 različnih parov
- v drugi pa 3000 parov
zelo verjetno v prvi trgovini kaj izbere in kupi, v drugi pa se ne znajde, zaradi prevelike ponudbe NE MORE izbrati, je docela zmedena in ne kupi - nič.

Vsaka podobnost s procesiranjem raznoraznih (vendar docela različnih) podatkov o isti temi/stvari/pojavu na spletu in z možnostjo izbire najboljše informacije - je NAMERNA!


Govorimo o modernih ženskah od katerih družba zahteva, da morajo biti vedno urejene. V tem primeru bi danes ženske v trgovini s 3000 pari namesto enega para kupile 3, 4 pare, domov vsekakor ne bi odšle praznih rok.
Tako kot med tako ponudbo čevljev med katerimi moraš izbrati nekaj zmagovalcev, moraš znati poiskati tudi med goro informacij peščico podatkov, ki so kvalitetni in vredni premisleka.

Nevem zakaj informacije ki jih pobirate na spletu mečete v isti koš z informacijami pridobljenimi na fb-ju.
Na fb-ju delaš preproste odločitve ki jih delaš konstantno. (greš ven s frendi al ne. A je ta bejba huda al ne)
Ko brskaš po spletu imaš na voljo bistveno več podatkov, ki so bili napisani z namenom, da te v nekaj prepričajo in odločitve so zato bistveno težje.

Ramon dekers ::

Različne. To, da na spletu ni koristnih informacij je seveda popolna brca v temo. Razmerje med "koristnimi" in "nekoristnimi" informacijami je pa IMHO že dolgo zelo podobno, samo mediji so drugi. Danes FB, včasih vaške gostilne.


splet pravi da se bolezni lahko zdravi s homeopatijo.

IceIceBaby ::

Baba Vanga je rekla še marsikaj drugega, pa računalnika ni videla od blizu.

jype ::

kr1ženska> Govorimo o modernih ženskah od katerih družba zahteva, da morajo biti vedno urejene.

V rit sunt moderno družbo, sicer se bo vzorec samo še bolj utrdil.

kr1ženska ::

jype je izjavil:

kr1ženska> Govorimo o modernih ženskah od katerih družba zahteva, da morajo biti vedno urejene.

V rit sunt moderno družbo, sicer se bo vzorec samo še bolj utrdil.

Predvsem tipe ki to od nas zahtevajo. Velik deklet je, ki si ne upa pogledat skozi vrata ne da bi bila naličena.
Pustmo to za drugo temo. ;)

K je glih debata o fb-ju, tale pesmica mi je zelo pri srcu :P

gruntfürmich ::

kr1ženska je izjavil:

Predvsem tipe ki to od nas zahtevajo.


argumentiraj 'zahtevajo'!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

kr1ženska> Predvsem tipe ki to od nas zahtevajo.

Hah. S takimi (moškimi in ženskami) se sploh ni vredno obremenjevat.

kr1ženska ::

gruntfürmich je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

Predvsem tipe ki to od nas zahtevajo.


argumentiraj 'zahtevajo'!


Za začetek, beri Ramona. ;)
Sicer pa, jaz se s tem srečujem vsakič ko grem na faks. Pred faksom ponavadi sošolci zunaj debatirajo in ko pridem me zmeri pregledajo od čevljev do glave. Če jim kaj ni všeč ne bodo tiho. Debatirat znajo itq sam o ženskah, kuk je bla kera huda, oziroma so mnenja, da ženska pač more bit zmeri zrihtana.
Je pa res, da so večina iz Lj, če ma to kašno vezo.

No, men gre to na k*** Saj ne rečem, če koga vprašam za mnenje, sem vesela iskrenega odgovora, sicer pa, kva druge briga kakšna hodim po svetu.

jype ::

kr1ženska> No, men gre to na k*** Saj ne rečem, če koga vprašam za mnenje, sem vesela iskrenega odgovora, sicer pa, kva druge briga kakšna hodim po svetu.

Torej... V čem je težava? Why fight to be accepted by the people you don't give a crap about?

gruntfürmich> če misliš da smo moški tako zelo občutljivi na to kako je ženska zrihtana se blazno motiš.

No, tudi to ne drži popolnoma. Bolj ko se rihtajo, bolj je jasno, da imajo s svojo samopodobo težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kr1ženska ::

jype je izjavil:

kr1ženska> No, men gre to na k*** Saj ne rečem, če koga vprašam za mnenje, sem vesela iskrenega odgovora, sicer pa, kva druge briga kakšna hodim po svetu.

Torej... V čem je težava? Why fight to be accepted by the people you don't give a crap about?

gruntfürmich> če misliš da smo moški tako zelo občutljivi na to kako je ženska zrihtana se blazno motiš.

No, tudi to ne drži popolnoma. Bolj ko se rihtajo, bolj je jasno, da imajo s svojo samopodobo težave.


Jaz se s tem ne obremenjujem. Sem pa razložila s čim se obremenjujejo druge ženske in zakaj.
Sicer pa, vedno več je moških ki je na to občutljivih.
Gruntfürmich, povedala sem primer, preberi si še malo temo: http://slo-tech.com/forum/t508270/149 potem se pa čudi, zakaj pišem take bedarije.

Vedno rada rečem, ko si mlad in neumen ti je vse oproščeno. Gruntfürmich se povsem strinjam s tabo. Sem malda in neumna in všeč mi je 8-)

Tole je že res out of topic tko da pustmo to debato za drugič.

jype ::

kr1ženska> Tole je že res out of topic tko da pustmo to debato za drugič.

Ni off-topic, brez skrbi. Plitkost miselnih procesov, ki se ukvarjajo s površinskimi rečmi, je še kako pomembna tema v kontekstu ožanja razpona pozornosti sodobne mladine.

kr1ženska> Sicer pa, vedno več je moških ki je na to občutljivih.

Obleci žakelj in kljubuj temu. Tudi jaz sem neurejen izključno zato, da ne ustrezam mačistični in mizoginistični družbi, vse odkar se zavedam, kaj to dejansko pomeni. Ko bodo prepovedali ženskam nosit tiste islamske rute, jih bom jaz začel nosit, recimo. Treba se je boriti proti družbenim pritiskom, ki uničujejo življenja samo zato, ker se dobro prodajajo.

IceIceBaby ::

Obleci žakelj in kljubuj temu. Tudi jaz sem neurejen izključno zato, da ne ustrezam mačistični in mizoginistični družbi, vse odkar se zavedam, kaj to dejansko pomeni.


Kako si pa s tem boljši od tistih popolno urejenih mačotov?

jype ::

IceIceBaby> Kako si pa s tem boljši od tistih popolno urejenih mačotov?

Nisi boljši - drugačen si.

Saj dokler te nujno ne potrebujejo, se ti posmehujejo.

gruntfürmich ::

kr1ženska je izjavil:

Jaz se s tem ne obremenjujem. Sem pa razložila s čim se obremenjujejo druge ženske in zakaj.

nisi razložila ker se motiš.
napake na zunanjosti opazijo skoraj in izključno ženske. in zaradi žensk se druge ženske tako rihtajo.
moški 90% tega ne opazimo, kaj si je ženska upedinala. druge ženske pa!

opažam pa da ti, ramon in ice imajo težavo pri razumevanju.
ste vsi študentje?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kr1ženska ::

IceIceBaby je izjavil:

Obleci žakelj in kljubuj temu. Tudi jaz sem neurejen izključno zato, da ne ustrezam mačistični in mizoginistični družbi, vse odkar se zavedam, kaj to dejansko pomeni.


Kako si pa s tem boljši od tistih popolno urejenih mačotov?


No no, fanta, pustita zdaj to. :))
Vsak ima svoj način življenja. Dokler si srečen s tem kar si in si ne želiš biti nekdo drug oziroma nekaj drugega je to za moje pojme največ kar lahko človek ima.

jype ::

Fino je, če kdaj pomisliš tudi na druge. Na tiste, ki nimajo možnosti biti v top 1%.

Ramon dekers ::

opažam pa da ti, ramon in ice imajo težavo pri razumevanju.
ste vsi študentje?


kaj mene štulš notri. Sem bil ciničen (nekaj časa) pa tega ni nihče opazil in so me jemali resno. Sem se predal in pustil lopatko v peskovniku ter odšel.

kr1ženska ::

gruntfürmich je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

Jaz se s tem ne obremenjujem. Sem pa razložila s čim se obremenjujejo druge ženske in zakaj.

nisi razložila ker se motiš.
napake na zunanjosti opazijo skoraj in izključno ženske. in zaradi žensk se druge ženske tako rihtajo.
moški 90% tega ne opazimo, kaj si je ženska upedinala. druge ženske pa!

opažam pa da ti, ramon in ice imajo težavo pri razumevanju.
ste vsi študentje?


Verjemi mi, da študenti dajo kar velik poudarek na to, kako je ženska zgleda. Imam dva brata in tema se večinoma krat obrača v tej smeri. Ljudje pač radi kupujemo z očmi, dokler stvari ne sprobamo.
Se pa strinjam, da starejši ko je človek več ima izkušenj in vidi, da je karakter tisi ki igra ključno vlogo.
Lepota dobi drugo obliko.

Sicer pa, ja, sem študentka ki se trudi razmišljati v vse smeri.

Mesar ::

In zato ker žrejo vse povprek in ne upajo iz stanovanja brez pol kile makeupa ima večina žensk v 40 letih danes že kožo na obrazu bolj postarano ko moja babica. Ful seksi ne? Povrh tega nebom skoz ko se stiskam k njej pazil, da ji ne "uničim" makeupa ali pa ga celo nanesem na sebe LOL... ker pol me mine do vsega, kaj naj s tako, take naj stojijo v izložbah, kr za druga niso... pa še za to dolgo nebojo.
Your turn to burn!

gruntfürmich ::

kr1ženska je izjavil:

Verjemi mi, da študenti dajo kar velik poudarek na to, kako je ženska zgleda. Imam dva brata in tema se večinoma krat obrača v tej smeri. Ljudje pač radi kupujemo z očmi, dokler stvari ne sprobamo.
Se pa strinjam, da starejši ko je človek več ima izkušenj in vidi, da je karakter tisi ki igra ključno vlogo.
Lepota dobi drugo obliko.

Sicer pa, ja, sem študentka ki se trudi razmišljati v vse smeri.


glej, še enkrat, samo zate: moški 90% tega ne opazimo, kaj si je ženska upedinala. druge ženske pa!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

digitalcek ::

IceIceBaby je izjavil:

Vsekakor pa nihče NE BO MOGEL ponuditi ideje/izdelka/storitve z dodatno vrednostjo, če bo uporabljal iste informacije kot še štiri miljarde drugih.


Nesmisel. 2 človeka lahko z istimi informacijami naredita 2 popolnoma različne stvari. Več informacij = več možnosti za kombinacije. Če omejiš pretok informacij omejiš možnosti za razvoj.


Še v osemdesetih letih, mogoče še v devetdesetih, je bil precej priljubljen rek: Več razmišljam, manj vem. Že takrat ta rek ni nastal slučajno. Kar kaže na že takraten dvom, ki je bil sčasoma čedalje večji. Kar kaže na že takratno hiper ponudbo mnenj, stališč, anket.
Danes pa "kredibilnih raziskav", linkov...

Danes bi lahko parafraziral: Več info imam, slabše se odločim. Čeprav se mogoče na prvo žogo sliši paradoksalno.

Seveda to ne velja za vse ljudi, vsekakor pa za mnogo več kot za polovico, Zakaj? Ker niso sposobni analize in sinteze. Ker nimajo teh sposobnosti. Ker ne zajamejo vsega. Ker zajeto ne znajo ovrednotiti.

Ko pogledam okrog sebe, zlahka vidim, da se velika večina ne zna odločati, da se odloča narobe. In da se jim samo zdi, da so se odločili, čeprav so bili v (napačno) odločitev "odpeljani", brez da bi vedeli, da jih glede njihove odločitve nekdo "vozi", z njimi še kako manipulura ...

Sicer pa, če si prepričan, da vedno iz informacij potegneš najboljše zaključke - ustanovi agencijo/spletno stran/portal: www.Iz morja informacij vam vedno najdemo pravo odločitev.

Bom ena tvojih prvih strank. Pa ne samo jaz...

gruntfürmich je izjavil:


glej, še enkrat, samo zate: moški 90% tega ne opazimo, kaj si je ženska upedinala. druge ženske pa!


Moški to še kako opazimo. Ampak mogoče samo starejši. Ker smo to opazovali kakih 20,30 ali več let v NEinternetnih časih.

Mlajši, ki se pretežno utrujajo z sms-i, socialnimi mrežami, FB-kom pa tega enostavno NE vidijo. Ker so za ta "dogajanja" - slepi!

Zgodovina sprememb…

ABX ::

gruntfürmich je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

Verjemi mi, da študenti dajo kar velik poudarek na to, kako je ženska zgleda. Imam dva brata in tema se večinoma krat obrača v tej smeri. Ljudje pač radi kupujemo z očmi, dokler stvari ne sprobamo.
Se pa strinjam, da starejši ko je človek več ima izkušenj in vidi, da je karakter tisi ki igra ključno vlogo.
Lepota dobi drugo obliko.

Sicer pa, ja, sem študentka ki se trudi razmišljati v vse smeri.


glej, še enkrat, samo zate: moški 90% tega ne opazimo, kaj si je ženska upedinala. druge ženske pa!


Ker ženske se urejajo zaradi drugi žensk, ne zaradi moških.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

digitalcek ::

ABX je izjavil:


Ker ženske se urejajo zaradi drugi žensk, ne zaradi moških.


To pa ti misliš. Urejajo se v veliki večini zaradi vzbujanja pozornosti pri - MOŠKIH!
Sicer pa jih vprašaj... Če bodo pošteno odgovarjale, bodo to, kar sem napisal - potrdile.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Se strinjam s teboj digitalcek. Primankuje kritičnega razmišljanja. Ljudje pa so vedno bolj labilni kar je dobro za kapitalizem...NPR: kupi nov model telefona, ta ima xxx funkcij, čeprav je realno gledano enak prejšnemu samo da na prejšnega ne gre android 4.0 Blyah. In seveda dajmo to takoj zamenjat. Prodajalec nam je dal vse informacije in na podlagi the lahko naredimo relne zaključke kako super, boljši nov model je bil lansiran na trg.

gzibret: nevem kje zgoraj si ti videl off topic? Resno? Človeku sem razložil princip delovanja homeopatije, seveda boš pa na netu najdel samo pozitivne stvari o homeopatiji ter kako je ozdravel ta in ta osebek...

Relanium ::

Eden redkih primerov, ko se z digitalčkom celo strinjam

Truga ::

digitalcek je izjavil:

Še v osemdesetih letih, mogoče še v devetdesetih, je bil precej priljubljen rek: Več razmišljam, manj vem.

Danes bi lahko parafraziral: Več info imam, slabše se odločim. Čeprav se mogoče na prvo žogo sliši paradoksalno.

Seveda to ne velja za vse ljudi, vsekakor pa za mnogo več kot za polovico,

A, pol pa okej. Ce velja za mnogo vec kot polovico (%?) bomo pa lepo cenzuriral internet, da se bo smelo pocet gor samo se kar je druzbeno sprejemljivo in potrjeno s strani CK Boljse in Naprednejse Slovenije. In dobilo se bo seveda samo vsebine, ki jih je ta isti komite potrdil kot nedeviantne in druzbeno neskodljive. Ker cene se lahko kdo kdaj odloca narobe.

Kaj pa tebe briga ce se kdo odloca "narobe", to je njihova stvar in njihov problem. Imajo vso pravico se odlocat kakor se hocejo, ker zaenkrat zivimo v svobodni dezeli. Tebe se nic ne tice ce so se odlocil da bojo cel dan visel na facebooku alpa smsih.

digitalcek ::

Truga je izjavil:

Kaj pa tebe briga ce se kdo odloca "narobe", to je njihova stvar in njihov problem. Imajo vso pravico se odlocat kakor se hocejo, ker zaenkrat zivimo v svobodni dezeli. Tebe se nic ne tice ce so se odlocil da bojo cel dan visel na facebooku alpa smsih.


Država, v kateri bo čez 20 let 80% butljev (ovc), je kot taka - neprespektivna. Toliko butljev nima niti Kitajska.

Krsta, verjemi, ali ne, izvlekle se bodo le Avstrija, Nemčija, mogoče še ena ali največ dve EU državi.

Francozi in Italijani so recimo preveč radoživ narod (kosilo na izi, jest najmanj dve uri, spit pri obroku najmanj 0.5 l vina, osvajat natakarico), itd. Trdo delo nemškega, bog ne daj kitajskega tipa jim je več ali manj - odveč.

Miljon šesttotisoč butljev v SLO s praviloma vedno napačnimi odločitvami, jeznih nase in vse ostale, ki imajo več od njih, pa ne more niti slučajno prinesti tiste dodatne vrednosti. Ki jo potrebujemo na vseh nivojih.

Ti pa seveda kar visi naprej na spletu cele dneve. Imaš nezapisano ustavno pravico, da delaš (skoraj vse) v svojo škodo... In v breme širše družbe.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Spet ima point, tu notri lahko ddoaš še grke, ki bodo slej ko prej živeli od trave.

Truga ::

80% butljev? Ovc? To nikakor ni nov pojav.

In pa, drzave se bojo izvlekle iz cesa, tocno?

amigo_no1 ::

Krsta, verjemi, ali ne, izvlekle se bodo le Avstrija, Nemčija, mogoče še ena ali največ dve EU državi.

Omenjeni 2 državi sta znani po zelo visokem deležu fach idiotov, tako da ne nabijaj nekaj.

Francozi in Italijani so recimo preveč radoživ narod (kosilo na izi, jest najmanj dve uri, spit pri obroku najmanj 0.5 l vina, osvajat natakarico), itd. Trdo delo nemškega, bog ne daj kitajskega tipa jim je več ali manj - odveč.

Ti že dolgo nisi bil tam, drugače bi videl da vsi delajo.
Dobre, kreativne ideje se najbolj ustvarjajo ob sproščenem načinu dela.

Če je tebi smisel življenja trdo delo od zore do mraka, so be it, ostali hočejo imeti še kaj poleg službe od življenja.


Ramon dekers je izjavil:

Spet ima point, tu notri lahko ddoaš še grke, ki bodo slej ko prej živeli od trave.

A jo bojo legalizirali in prodajali na trg EU ?

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

eh ne saj ne boste razumeli. Medtem ko kitajska populacija dela, studentje nabirajo izkusnje v foxconih in podobnih fabrkah, nasa populacija zabija cajt z drkanjem na fb. Katera populacija bo bolj zabita? Vprasanje je retoricno.

Mesar ::

Vprašanje ni retorično! Mogoče pa se grupno učijo preko Facebrok? Če bi malo pogledal Facebrok bi videl, da obstaja cel sistem skupin preko katerega si lahko sošolci ali pa sodelavci pomagajo in celo klepetajo, zato facebrok ni tako zlo kot zgleda.
Your turn to burn!

Truga ::

Ramon dekers je izjavil:

eh ne saj ne boste razumeli. Medtem ko kitajska populacija dela, studentje nabirajo izkusnje v foxconih in podobnih fabrkah, nasa populacija zabija cajt z drkanjem na fb. Katera populacija bo bolj zabita? Vprasanje je retoricno.

Ne vidim problema. Ce so kitajci "boljsi" od nas bojo "zmagal". Tko kot je vedno blo v zgodovini. Ne vidim razloga zakaj bi se sekiral zarad tega.

Ramon dekers ::

Saj že zmagujejo:Dbrez skrbi. Se nihče ne obremenjuje glede tega, gre za razpravo.
Je pa super da jim je vlada prepovedala FB...verjetno jokajo od žalosti ker se ne morejo izobraževati preko fejsbruha.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

a se nam res krčijo možgani ? Evolucija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12912980 (7711) showsover
»

Uporabniki Facebooka živijo dlje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5412179 (9644) cryptozaver
»

Uporaba Facebooka in SMS-ov povezana s slabšimi ocenami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9828303 (25432) Ramon dekers
»

Povej mi, s kom se družiš na Facebooku, in povem ti, kdo si

Oddelek: Novice / Zasebnost
145576 (4331) MrStein

Več podobnih tem