» »

a se nam res krčijo možgani ? Evolucija

a se nam res krčijo možgani ? Evolucija

1 2
3
»

Vazelin ::

jaz roko na srce nisem vedel, da imajo ženske manjše možgane od moških

FormerUser ::

k4vz0024 je izjavil:

Ne, to niso stereotipi. To so povzetki iz strokovno-znanstvenih revij s področja nevroznanosti.

Če je, kaj stereotip o mojih navedbah, se natančno opredeli in utemelji.


To so povzetki ZASTARELIH nevroznanstvenih študij, ženske ne razmišlajjo hitreje zaradi manjših možganov in moški nimajo boljše orientacije zaradi večjih. Če že, je to privzgojeno oz. posledica življenjskih izkušenj.

“It is now a scientific given,” says Rippon, “that the brain is moulded from birth onwards and continues to be moulded through to the ‘cognitive cliff’ in old age when our grey cells start disappearing. So out goes the old ‘biology is destiny’ argument: effectively, that you get the brain you are born with – yes, it gets a bit bigger and better connected but you’ve got your developmental endpoint, determined by a biological blueprint unfolding along the way. With brain plasticity, the brain is much more a function of experiences. If you learn a skill your brain will change, and it will carry on changing.” This is shown to be the case in studies of black cab drivers learning the Knowledge, for example. “The brain is waxing and waning much more than we ever realised. So if you haven’t had particular experiences – if as a girl you weren’t given Lego, you don’t have the same spatial training that other people in the world have.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

k4vz0024 ::

Seveda, se da ženske možgane trenirati, da sposobni enake ali celo boljše prostorske orientacije, vendar je predispozicija za to vrstno sposobnost na strani moških.

Manjši možgani omogočajo tudi večjo disperzivno reševanje problemov, ali če hočeš širši pogled na zadeve. Tam imajo predispozicije ženski spol. Vsak ima svoje prednosti in slabosti. Dejstvo pa je, da učenje pripomore k razvoju možganskih omrežji ne glede na spol.

Nadarjenost za določeno področje je tam okoli 20 %, ostalo je vaja in še enkrat vaja.

Omenjeni članek v ugledni britanski reviji, se nagiba k politični korektnosti. To pa je zelo moderno....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Vazelin je izjavil:

jaz roko na srce nisem vedel, da imajo ženske manjše možgane od moških


Telesna konstitucija do neke mere vpliva na velikost možganov.

Pojdi na sodno-medicinski inštitut, kjer se postmortem redno tehtajo možgane pa se lahko prepričaš na lastne oči...

FormerUser ::

Moški in ženski možgani ne obstajajo, možgani so unisex organ. Moški možgani so v POVPREČJU večji od ženskih, ker so moški v povprečju večji od žensk, ampak imaš pa tudi veliko moških, ki so manjši od marsikatere ženske in tudi moške možgane, ki so manjši od ženskih.

Predispozicije in talenti so enakomerno porazdeljeni med oba spola, se pa fante in punce še vedno različno vzgaja, zato na koncu lahko pride do razlik, ki pa so glede na izrazito spolno stereotipno družbo, pravzaprav presenetljivo majhne, PISA testi to dokazujejo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

k4vz0024 ::

Možgani niso unisex organ, ker so podvrženi bodisi prevladujočimi ženskimi ali moškimi hormoni. Ti vplivajo tudi na predispozicije v razvoju možganov.

V povprečju so moški možgani večji od ženskih, to ima tudi za posledico takšne ali drugačne lastnosti. Kar seveda ne pomeni, da so superiorni od ženskih, ali obratno.

Nedvomno ima vzgoja velik moment, vendar, če je predispozica dana, jo težko nadomestimo v celoti s treningom možganskih omrežji.

Nekateri dosežejo z lahkotnostjo nivo Mozarta, drugi pa se lahko še tako trudijo, pa nikoli ne bodo mogli izničiti predispozicije za talent.

Prostorski testi kažejo, da ima odstotek moških zaradi evolucije, boljše predispozicije. To še ne pomeni, da žensk ni mogoče naučiti enakih ali boljših prostorsko-kognitivnih sposobnosti.

Ženska želja po enakopravnosti, je seveda hvale vredna. Vendar, če je nekdo boljši v partnerstvu, pa naj bo to moja soproga, ji z veseljem prepustim, da opravi svoje delo.

Želja po unisexu je zgolj podzavestna manifestacija, zaradi zatiranja moških do žensk v preteklosti, da želijo doseči revanšizem. To pa ni v korist obeh spolov. @k4vz0024

k4vz0024 ::

Poleg tega je diverziteta naravni fenomen in koristi obema spoloma in vrsti kot celoti.

vostok_1 ::

FormerUser je izjavil:

Moški in ženski možgani ne obstajajo, možgani so unisex organ. Moški možgani so v POVPREČJU večji od ženskih, ker so moški v povprečju večji od žensk, ampak imaš pa tudi veliko moških, ki so manjši od marsikatere ženske in tudi moške možgane, ki so manjši od ženskih.

Predispozicije in talenti so enakomerno porazdeljeni med oba spola, se pa fante in punce še vedno različno vzgaja, zato na koncu lahko pride do razlik, ki pa so glede na izrazito spolno stereotipno družbo, pravzaprav presenetljivo majhne, PISA testi to dokazujejo.


Spet grda, anti-science laž.

k4vz0024 je izjavil:

Poleg tega je diverziteta naravni fenomen in koristi obema spoloma in vrsti kot celoti.


Če spoln diverziteta, ne bi bila potrebna, bi jo evolucija že zdavnaj ukinila.

Ampak z science denier-ji, težko se pogovarjat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: chokolino ()

louser ::

Evolucija ne deluje tako kot ti misliš, da deluje.

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Spet grda, anti-science laž.
Your theory disagrees with observation, therefore it's wrong.

k4vz0024 ::

Biološka razlika med spoloma bo in bo še dolgo obstajala.

Menim, da pri enakopravnosti, ne ločiš med enakopravnostjo kot jo pojmuješ in pravno enakopravnostjo.


Kar se tiče nabrilaništvim in lovskimi vešcinami, so evolucijako prevladovali moški. Posmeznice so seveda tudi lovile, vendr v manjšini. Za lov s kopjem je potrbno razvti izjemno sposobno steroskopijo.

Mri možganov zgolj s površnim pogledom težko ločim. To pa še ne pomeni, da ni razlik, in so. Z diagnoatičnimi orodji lahko ugotovim kateremu spolu pripadajo.

Poleg tega je metabolzem pri ženskah drugačen kot pri moških.

Tvoje dakazovanje, da ni razlik meji na aktivizem in želiš biološko raznolikost na vsak način projecirati na pravno neenakost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Jaz nikogar ne okalupljam, trdim le da biološke razlike obstajajo,ki dajejo prednost enkrat enemu spolu, drugič drugemu. Seveda je možna zloraba interpretacij...in voda na mlin enim drugim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

FormerUser ::

Ne zanikam bioloških razlik med spoloma tam kjer dejansko obstajajo, vi jih želite prikazati tudi tam kjer jih ni in jim podeliti vlogo, ki je nimajo, hkrati pa skušate zanikati vpliv okolja, vse to z namenom opravičevanje "naravnega" statusa-quo, ki je krivičen vendar vam prinaša prednost.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

k4vz0024 ::

Niti najmanj ne zanikam vpliv okolja. Ta ima velik vpliv na oba spola. Tudi ne trdim, da družba ni krivična, ampak je krivična do obeh spolov. Kje so moške kvote v zdravstvu, pravosodju?

FormerUser ::

k4vz0024 je izjavil:

Biološka razlika med spoloma bo in bo še dolgo obstajala.

Menim, da pri enakopravnosti, ne ločiš med enakopravnostjo kot jo pojmuješ in pravno enakopravnostjo.


Enakopravnost pomeni formalno enakost pred zakonom, ki je na Zahodu še dosežena in jo je treba samo naprej ohranjati, jaz pa govorim o enakovrednosti med spoloma, ki je širši pojem.


k4vz0024 je izjavil:

Kar se tiče nabrilaništvim in lovskimi vešcinami, so evolucijako prevladovali moški. Posmeznice so seveda tudi lovile, vendr v manjšini. Za lov s kopjem je potrbno razvti izjemno sposobno steroskopijo.


Lovile so vse mlade in zdrave ženske, za ognjišče in otroke so skrbele stare mame.

k4vz0024 je izjavil:

Mri možganov zgolj s površnim pogledom težko ločim. To pa še ne pomeni, da ni razlik, in so. Z diagnoatičnimi orodji lahko ugotovim kateremu spolu pripadajo.

Seveda lahko z DNK analizo vedno določiš spol, sicer pa težko, ker imajo tako moški kot ženske iste možganske strukture.

k4vz0024 je izjavil:

Poleg tega je metabolzem pri ženskah drugačen kot pri moških.

Vsak posameznik ima drugačen metabolizem.

k4vz0024 je izjavil:

Tvoje dakazovanje, da ni razlik meji na aktivizem in želiš biološko raznolikost na vsak način projecirati na pravno neenakost.

Ne, ljudje kot si ti, so od nekdaj želeli biološko raznolikost uporabljati kot izgovor za družbeno neenakost in diskriminacijo, pa naj gre za spol, raso, spolno usmerjenost ali kaj drugega.

k4vz0024 je izjavil:

Niti najmanj ne zanikam vpliv okolja. Ta ima velik vpliv na oba spola. Tudi ne trdim, da družba ni krivična, ampak je krivična do obeh spolov. Kje so moške kvote v zdravstvu, pravosodju?

No, s tem si se pa do konca razkril, takšne parole trosijo samo šovinisti. Moškim vstop v zdravstvo in pravosodje nikoli ni bil oviran, če jih tam ni, jih ni po lastni izbiri, čeprav vodilne položaje in najbolje plačane službe še vedno v večini zavzemajo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

vostok_1 ::

Hiter pregled še živih odročnih plemen kaže, da ženske niso lovile v kakršnemkoli omembe vrednem številu.
Ampak ja...fake archeology is fake.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

k4vz0024 ::

Prosim, da se vzdržiš komentarjev ala ad personam, gospa Hipatija. Jaz te ne žalim, ampak si prizadevam na kulturno strpen diskurz.

Diagnostična orodja se nanaša na slikovno diagnostiko. Ko bi ti vedela, kaj vse mri pokaže, bi rekla, da je to nemogoče.

Na, zdej sem pa še šovinist, naj publika presodi, ali sem res...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

FormerUser ::

@vostok1

Govoriš na pamet.

@k4vz0024

Publika je šovinistična in bo seveda odločila v prid šovinista.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

louser_ ::

FormerUser je izjavil:


Publika je šovinistična in bo seveda odločila v prid šovinista.


Nisem jaz kriv da so me učiteljice v šoli tako izučile.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

k4vz0024 ::

Hipatija, priznam ti, da si izredno vešča v artikulranem izkrivljenju dejstev. Svojo argumentacijo vedno narativno potiskaš v svoj miselni mehurček. Diskurz sploh ni vreden komentarja.

XLapse ::

vsakič ko preberem temo Tinder se mi skrčijo za milimeter.
alien technology

louser ::

k4vz0024 je izjavil:

Hipatija, priznam ti, da si izredno vešča v artikulranem izkrivljenju dejstev. Svojo argumentacijo vedno narativno potiskaš v svoj miselni mehurček. Diskurz sploh ni vreden komentarja.

Navedi par trditev, jih bom prec z znanostjo ovrgel.

k4vz0024 je izjavil:

Prosim, da se vzdržiš komentarjev ala ad personam, gospa Hipatija. Jaz te ne žalim, ampak si prizadevam na kulturno strpen diskurz.

Diagnostična orodja se nanaša na slikovno diagnostiko. Ko bi ti vedela, kaj vse mri pokaže, bi rekla, da je to nemogoče.

Na, zdej sem pa še šovinist, naj publika presodi, ali sem res...

Množina od persona rudis je personae rudis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

showsover ::

louser je izjavil:

Navedi par trditev, jih bom prec z znanostjo ovrgel.

Huh? Ti pa nisi kar tako...

louser je izjavil:

Množina od persona rudis je personae rudis.

Velja za imenovalnik množine, ne pa za akuzativ ednine.

louser ::

Tožilnik ednine je poslovenjeno persono non grata ali persono rudis
V latinščini pa tako kot množinska oblika imenovalnika, če se ne motim.

Od koga ali česa je pa vprašalnica za rodilnik oz Genitiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

showsover ::

motiš se...

motiš se glede velike večine sklanjatev...
v slovenščini in latinščini...
s čim se ukvarjaš, z jezikoslovji najbrž ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

louser ::

Sem podal možnost, da se motim. Torej se ne motim.
Zmotilo me je to, ker ta svoj ad personam porinil nekam, kjer ponavadi govorimo o PR in PNG.

Gre zgolj za napako v komunikaciji.
Ker nisem snowflake, to rade volje priznam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

showsover ::

louser je izjavil:

Sem podal možnost, da se motim. Torej se ne motim.

nek posebej znanstven pristop?

louser ::

A: Najverjetneje je X, o obstoji možnost, da ni in je v bistvu Y
B: Ti si naci, ni X temveč je Y
A: Saj pravim, da obstoji možnost napake

Nadomesti B z nacistom, snežinko, antivaxxerji itd.

FormerUser ::

k4vz0024 je izjavil:

Hipatija, priznam ti, da si izredno vešča v artikulranem izkrivljenju dejstev. Svojo argumentacijo vedno narativno potiskaš v svoj miselni mehurček. Diskurz sploh ni vreden komentarja.

Narativni mehurček gor ali dol, dejstva so dejstva, zagovorniki teze o spolno dimorfnih možganih imate trhle argumente.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

showsover ::

dober znanstvenik (recimo, da bi rad enkrat bil, če še nisi) svoje domneve prej preveri, če je le mogoče, kot pa, da se opravičuje, da ni nacist (kaj hudiča sploh nacist počne tu zraven), snežinka (a je tako lahka, da jo vsak vetrc/komentar odpihne), antivaxxxerji (proticepilci??)... še dobro, da nisi rekel flat-eartherji...

se lahko, prosim, vrnemo na temo in ne zahajamo v neko obskurnost, kjer bi se radi skrili?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Savdska Arabija ženskam dovoljujeo samostojno potovanje v tujino

Oddelek: Problemi človeštva
191762 (1325) FormerUser

Sejem erotike Celje 2018 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35457355 (49108) BigWhale

Zakaj ni punc na inženirskih faksih? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17735415 (31465) Gandalfar

Več podobnih tem