» »

Predogled Windows 8 na voljo

jype ::

Metro je povsem smiseln UI koncept, le mnogi se mu bodo zaradi precej lesenega klasičnega Windows vmesnika težko privadili.

filip007 ::

Desktop bo osamljen otoček, samo za nudiste potem. :))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Spc ::

Naredimo anketo če je metro primeren za desktop PCje in notebooke.
:))
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

axee ::

Verjamem, da je metro odličen za touch, ampak na mojem 24' zaslonu je metro absurden. Gumbi preveliki, na čudnem mestu (vem, na touch je stvar drugačna). Nikakor nisem zadovoljen z aplikacijami, funkcionalnost maila, koledarja, kontaktov je ZELO nizka, bolj zmeden še nisem bil. Sem mislil, da je iPad omejen, pa vidim, da bo to še bolj. Mail aplikacije je na nivoju iPad-ove gmailove strani, z izredno malo nastavitvami in funkcijami, prav tako koledar. Ko sem v mail vpisal svoj gmail račun, sem nato videl googlove koledarje v koledarju ter kontakte v namenski aplikaciji. Kakršnekoli kontrole, kaj se sinhronizira, kaj je vidno pač NI. Tudi neke univerzalne kontrole nad uporabniškimi računi NI. Temu pravite napredek? Niti nastavitve niso univerzalne, takoj najdem cca 5 različnih načinov, kako spremeniti nastavitve. Dobro poznam dober uporabniški umesnik, primeren za navadne uporabnike (z izobraževanjem in pomočjo "smrtnikov" se pravzaprav ukvarjam vsak dan), pa sem prepričan, da je tole izredno zmedeno in neurejeno.

Drugače sem early adopter in vse takoj sprobam in dam priložnost, ampak po eni uri igranja sem močno razočaran. Razumem, da bo za navadnega uporabnika morda uporabno, ampak NE Z MIŠKO IN TIPKOVNICO. In ne mi jamrat, da se moram "navadit" na nekaj novega, delo z miško in tipkovnico v Metro-ju je težavno, nelogično in okorno.

Zanimivo tudi, da ko si v Metro okolju sploh ne veš, da desktop obstaja. Na desktopu pa te neprestano grdo silijo v metro, zato NE BOM namestil Windows 8, ker NE morem uporabljati desktopa, brez, da mi metro sili v obraz.

Da o neenakomernosti designa ne govorimo, celoten Windows 8 je designersko skropucalo: odpri hkrati Windows Explorer (ribbon), potem Internet Explorer (okno POPOLNOMA drugačno kot Explorer, scrollbar od metroja) in potem klikni še ikono za omrežje, kjer se bo odprl metro meni. V 5 sekundah prikaz popolnoma drugačnih vmesnikov: tako nedokončan produkt je Windows 8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

jype ::

axee> Verjamem, da je metro odličen za touch, ampak na mojem 24' zaslonu je metro absurden. Gumbi preveliki, na čudnem mestu (vem, na touch je stvar drugačna). Nikakor nisem zadovoljen z aplikacijami, funkcionalnost maila, koledarja, kontaktov je ZELO nizka, bolj zmeden še nisem bil.

Prilagodi si ga, ane.

Oops. Power users only.

axee ::

Kaj hočeš z tem povedat? Pritožujem se nad neprilagodljivostjo in nefunkcionalnostjo priloženih aplikacij!

filip007 ::

Nekaj se mi čudno zdi, Apple sili na boljše LCDje, pri M$ bi pa očitno radi nazaj na CGA barve.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

N4g4c3N ::

Kar se mene tiče bi se razvoj vmesnikov lahko ustavil pri Win XP/GNOME2/KDE3. Zdaj imam občutek da se dela samo še na šminki in poskuša na silo doseči neke nove načine ki naj bi še izboljšali funkcionalnost. Pa s tem nimam v mislih samo Metro vmesnika.

darkolord ::

Zdaj v bistvu ostranjujeo šminko.

simnov ::

Včeraj namestil in povem , da je tole totalno brezvezno razen za tablične in obenem mi je ravno takrat crknila ena ploščica rama.(vse sem že poskusil enostavno ne deluje več.

axee ::

Silijo tablični UI na desktop in s tem se bodo pokopali. In NE, izgled NI boljši, kot sem napisal zgoraj: neuniverzalen in neujemajoč je. Funkcionalnost pa ni nič izboljšana, potrebni so neki nelogični gesturi ter nelogičen GUI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Spc ::

axee je izjavil:

Silijo tablični UI na desktop in s tem se bodo pokopali. In NE, izgled NI boljši, kot sem napisal zgoraj: neuniverzalen in neujemajoč je. Funkcionalnost pa ni nič izboljšana, potrebni so neki nelogični gesturi ter nelogičen GUI.

So se že vstrelili v levo nogo z to potezo.
 

jype ::

Men je pa všeč, k sem vajen učinkovitejših vmesnikov.

axee ::

jype je izjavil:

Men je pa všeč, k sem vajen učinkovitejših vmesnikov.


Prosim opiši učinkivit vmesnik.

jype ::

axee> Prosim opiši učinkivit vmesnik.

Ni v napoto. Prsti večino časa na domači vrsti, roka zelo redko poseže s tipkovnice, kombinacije tipk so redke, večino reči opravijo pritiski na eno samo tipko.

Metro je tak, samo da je za miškaste uporabnike. Tisto, kar je bilo v Windows prej, ni bilo ne tič ne miš.

axee ::

jype je izjavil:

axee> Prosim opiši učinkivit vmesnik.

Ni v napoto. Prsti večino časa na domači vrsti, roka zelo redko poseže s tipkovnice, kombinacije tipk so redke, večino reči opravijo pritiski na eno samo tipko.

Metro je tak, samo da je za miškaste uporabnike. Tisto, kar je bilo v Windows prej, ni bilo ne tič ne miš.


Praviš da je metro za miškaste uporabnike? Si ga sploh preizkusil? Je popolnoma nelogičen z miško in tipkovnico.

Morda pa sem samo star konj, ki se ne bo privadil na "nove" umesnike. Oprosti, ampak barvna površina z 3 gumbi NI boljši umesnik. Je samo poenostavljen vmesnik. NI možnosti za hitrejšo interakcijo,je možnost samo za otročjo interakcijo z napravo, na račun slabše funkcionalnosti. Od vas, ki podpirate metro ne razumem, kako da že dolgo uporabljate OS X. Filozofija, v katero je MS trenutno zelo pogumno in nespametna zakopal: omejevanje funkcionalnosti na račun enostavnosti. To paše na tablice, ki so consumption naprave, ne paše pa na desktop, ko človek želi opraviti delo. Komur je dovolj metro, naj si nabavi tablico. Komur NI, naj nabavi desktop. Je za pričakovat, da bo enkrat touch vmesnik tako napreden, da desktop ne bo več potreben, do takrat pa ne podpiram, da funkcionalnost desktop UI-ja izginja.

Razumeš problem, ki se pojavlja?

Tablet in desktop GUI se ne združujeta (kot pravijo), desktop GUI in njegova funkcionalnost izginja!! Če bi metro ponujal vso funkcionalnost, ki jo desktop, bi ga podpiral. Tako pa uporabnikom odvzema svobodo na računalniku.

Jasno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

jype ::

axee> Praviš da je metro za miškaste uporabnike? Si ga sploh preizkusil? Je popolnoma nelogičen z miško in tipkovnico.

Ni, le drugačne paradigme se poslužuje.

axee> Od vas, ki podpirate metro ne razumem, kako da že dolgo uporabljate OS X.

Jaz že dolgo uporabljam vse živo, daleč največ časa pa preživim v ukazni vrstici, kjer sem nadvse učinkovit pri delu, ki ga opravljam.

axee> Razumeš problem, ki se pojavlja?

Absolutno. Zasloni na dotik postajajo ubiquitous, zato morajo biti vmesniki sposobni združiti različne načine interakcij.

axee ::

Če se strinjava, čemu potem

Men je pa všeč, k sem vajen učinkovitejših vmesnikov.


očitno se ne razumeva.

jype ::

Metro vmesnik je učinkovit, zagotovo bo pa še preteklo precej časa, preden se bo poenotil z vmesniki starejšega programja, ko bo dejansko postal tudi intuitiven za večino.

trnvpeti ::

Odpres en browser,eno ali dve ali ... Ukazne vrstice, en ali dva ali ... Programe na enem,dveh,treh monitorjih , alt+tab, kaksna kombinacija tip za ta in on program. In delas.

smash ::

hočem naložit zadevo v virtualca..pa se mi obesi na nekem logotu z ribo...je še kdo imel podobne težave? zadevo sem naložil v virtualbox, 15gb diska, 2gb rama, iso je pa 64 biten

axee ::

Tudi sam sem imel probleme v VirtualBox, v VMware Player-ju dela BP.

jype je izjavil:

Metro vmesnik je učinkovit, zagotovo bo pa še preteklo precej časa, preden se bo poenotil z vmesniki starejšega programja, ko bo dejansko postal tudi intuitiven za večino.


In preden bo dosegel to, se ti zdi primerno, da ga vsiljujemo v desktop okolje? Odgovori na to. Po mojem mnenju ne. Ker je bolj v oviro kot v pomoč. Tablični in desktop okolji še nista dovolj zreli za združitev in s tem korakom delo na desktopu metro le omejuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Gray_Warden ::

axee je izjavil:

Tudi sam sem imel probleme v VirtualBox, v VMware Player-ju dela BP.

jype je izjavil:

Metro vmesnik je učinkovit, zagotovo bo pa še preteklo precej časa, preden se bo poenotil z vmesniki starejšega programja, ko bo dejansko postal tudi intuitiven za večino.


In preden bo dosegel to, se ti zdi primerno, da ga vsiljujemo v desktop okolje? Odgovori na to. Po mojem mnenju ne. Ker je bolj v oviro kot v pomoč. Tablični in desktop okolji še nista dovolj zreli za združitev in s tem korakom delo na desktopu metro le omejuje.



Če ga ne vsilimo v desktope, se drugi vmesniki ne bodo poenotili z njim. Nikoli. Sploh. Zakaj? Ker ne bodo imeli razloga za poenotenje...tako pa bodo morali narediti vmesnik ki bo skladen z vmesnikom win8.

KOliko vas zdaj dejansko uporablja start meni in koliko vas ima ikone nametane po namizju kot da je bomba udarila tam?:D Jaz vem da imam namizje 100% prazno, medtem ko start meni uporabljam nonstop, večina pa tega ni zmožna in imajo rajši ikone na namizju. Zdaj bodo bližnice del metro vmesnika, namizje pa čisto

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

Se pravi , ni vazno kako pomagati uporabniku, ker mu v desktop itak ne morejo, ampak, kako bodo poenotili vmesnik, kako naj bi priklenili nase uporabnika.

Gray_Warden ::

trnvpeti je izjavil:

Se pravi , ni vazno kako pomagati uporabniku, ker mu v desktop itak ne morejo, ampak, kako bodo poenotili vmesnik, kako naj bi priklenili nase uporabnika.


what?

Ja, očitno hočejo poenotiti vmesik, da bo xy uporabnik znal uporabljati tako računalnik kot tablice kot mobitel brez najmanjšega prilagajanja. Ni to odlična ideja?

Praktično najboljša ideja ever kar se vmesnikov tiče, odkar so začeli delati UI.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Tok nekih izjav o naprednem linux desktopu...ampak heh...samo novice o Windowsih dozivijo tok komentarjev.Zanimivo :)

trnvpeti ::

To ze sedaj uporabljam. Kaj bo novega?

Gray_Warden ::

trnvpeti je izjavil:

To ze sedaj uporabljam. Kaj bo novega?


Kaj ko bi uporabil google in pogledal? Ali pa naložil preizkusno verzijo in jo dodobra pregledal namesto da jočeš tu? Več kot očitno je da vmesika niti preizkusil nisi.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Meni ni všeč, če nam mogo gor dat starega vmesnika grem na debiana, itak pa bo še pa še folka ostalo na 7ki spet se bojo za*ukali, ker nebo šlo v promet. Še XPjev niso uspeli izkoreniti ne da bi zaj ta šrot na veliko prodajali.
Your turn to burn!

trnvpeti ::

Ne jocem. Ti ne znas dati odgovora, kaj bo novega. Jaz ze sedaj vse uporabljam. Kaj bom dobil novega? Kot uporabnik?

Mesar ::

NIč, spet boš mogo se učit novi vmesnik, jaz ti priporočam, da se upremo in ostanemo na Win 7, 2% geekov nebo dovolj, da se zadeva uveljavi, pa bodo šli nazaj...
Your turn to burn!

trnvpeti ::

Vmesnik kot vmesnik, rabim za preklop med programi, ki jih rabim.

Gray_Warden ::

Boljšo uporabniško izkušnjo.

Start menija zdaj večina itak ni uporabljala, zato so ga očitno vrgli ven. Namesto start menija so ponudili odlično reč. Namizje, kjer imaš bližnice do vseh programov in delavno namizje, kjer boš imel datoteke ki jih trenutno potrebuješ za delo.

Start menija pa so se lepo znebili.

In, če si opazil, ti novi vmesnik ponuja tudi to kar rabiš. Navadno preklapljanje med odprtimi programi kot to počnejo tajnice.

Zgodovina sprememb…

axee ::

Gray_Warden je izjavil:

axee je izjavil:

Tudi sam sem imel probleme v VirtualBox, v VMware Player-ju dela BP.

jype je izjavil:

Metro vmesnik je učinkovit, zagotovo bo pa še preteklo precej časa, preden se bo poenotil z vmesniki starejšega programja, ko bo dejansko postal tudi intuitiven za večino.


In preden bo dosegel to, se ti zdi primerno, da ga vsiljujemo v desktop okolje? Odgovori na to. Po mojem mnenju ne. Ker je bolj v oviro kot v pomoč. Tablični in desktop okolji še nista dovolj zreli za združitev in s tem korakom delo na desktopu metro le omejuje.



Če ga ne vsilimo v desktope, se drugi vmesniki ne bodo poenotili z njim. Nikoli. Sploh. Zakaj? Ker ne bodo imeli razloga za poenotenje...tako pa bodo morali narediti vmesnik ki bo skladen z vmesnikom win8.

KOliko vas zdaj dejansko uporablja start meni in koliko vas ima ikone nametane po namizju kot da je bomba udarila tam?:D Jaz vem da imam namizje 100% prazno, medtem ko start meni uporabljam nonstop, večina pa tega ni zmožna in imajo rajši ikone na namizju. Zdaj bodo bližnice del metro vmesnika, namizje pa čisto


Kot sem že napisal: uporaba desktopa ni mogoča brez vsiljevanja metroja. Vmesnika sta preveč različna in prehitro so začeli združevati. To bo povzročilo samo zmedo.

http://www.theverge.com/2012/2/24/28228...

Tole bi bil dober začetek. Windows 8 bi se začel razvijati proti Metro-tu, metro pa bi se razvijal v smeri funkcionalnosti, primerjlive z desktopom. V tem primeru bi bila združitev neboleča.
Sedaj pa mi je jasno, da bo povzročilo ogromno zmede pri uporabnikih.

Tablični GUI in desktop GUI nista pripravljena eden na drugega. To je dejstvo. In vsiljevanje je traparija, ki bo ljudi še bolj odvrnila od Windows okolja (če to okolje sploh še obstaja).

trnvpeti ::

Gray_Warden je izjavil:

Boljšo uporabniško izkušnjo.

Start menija zdaj večina itak ni uporabljala, zato so ga očitno vrgli ven. Namesto start menija so ponudili odlično reč. Namizje, kjer imaš bližnice do vseh programov in delavno namizje, kjer boš imel datoteke ki jih trenutno potrebuješ za delo.

Start menija pa so se lepo znebili.

To ze imam sedaj. Tocno to.

darkolord ::

Mesar je izjavil:

NIč, spet boš mogo se učit novi vmesnik, jaz ti priporočam, da se upremo in ostanemo na Win 7, 2% geekov nebo dovolj, da se zadeva uveljavi, pa bodo šli nazaj...
Misliš rečt ostanete na XP?

Ko je prišel 7 ste namreč bili ravno tako glasni.

Gray_Warden ::

večina nima. Nekateri start meni uporabljamo dejansko nonstop in je namizje prazno. Nočeš vedeti kakšno je povprečno namizje uporabnika računalnika, ko ima gor nametano dobesedno vse.

Dejansko rabli bližnice do bližnic programov da kaj najde.

Mesar ::

Kdo ni uporabljal start menija? Bom imel 200 programov na namizju, jaz jih hočem met povrsti zložene v start meniju. Med XP pa 7 je manjša razlika kot XP pa 8, glisto pa sem tak isto spusto ker je bla gnila.

Aja na namizju pa imam 3 ikone

na 1920x1080 da nebo pomote
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Gray_Warden ::

izjeme pač. večina ne ve niti kje v start meniju se skriva računalo.

Če ga rabijo uporabijo pač iskanje. Točno to bodo lahko uporabili tudi v metroju. Kaj je toerj tako slabega kar se metroja tiče?


In verjemite mi, če bi vmesnik ostal podoben windows7, bi se VSI pritoževali da niso nič naredili na vmesniku...da so leni ker niso spremenili vmesika.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

To, da ni vse zloženo v eni vrstici na namizju pa imam minimum od minimuma, če imam več kot 3 datoteke je kak nedokončan projekt, ali pa kaj sredi dela... itd. kje bom kaj našel oziroma bo kaj izstopalo če bom imelo polno namizje sr*nja?

Glede drugega dela pa... jaz sem imel pritožbe ko sem šel iz XP na Win 7, ni mi bilo všeč, da so spremenili vmesnik, druga se nisem pritoževal.
Your turn to burn!

axee ::

Gray_Warden je izjavil:

izjeme pač. večina ne ve niti kje v start meniju se skriva računalo.

Če ga rabijo uporabijo pač iskanje. Točno to bodo lahko uporabili tudi v metroju. Kaj je toerj tako slabega kar se metroja tiče?


Da se meša z desktop-om. Gre se za popolnoma drugačno interakcijo. Upravljaj okna na desktopu, pa se poskusi povezat na wifi. Videl boš nek metro popup. Potem pojdi z miško v metro, tam je interakcija z vmesnikom popolnoma drugega. Popolna neumnost, kar se "prijazno uporabniku" tiče.

Še enkrat pokažem:
http://www.theverge.com/2012/2/24/28228...

Stvar je hit, potuje po vseh socialnih omrežjih in forumih in dobiva neverjetno veliko odobravanja. To bi bil dobra inkrementalna sprememba vmesnika. Sedaj pa je stari ostal tam kjer je, nadomešča pa ga novi, nefunkcionalni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Gray_Warden ::

ja, namizja bi se morali znebiti.

Mesar ::

Pol pa mi zato ker ne morejo pustiti starega vmesnika ZRAVEN, da si lakho omogočiš kerega hočeš, hitrost dela pade za 30% za 2 tedna+ po tem ko zamenjam OS. Pa še vsakič ko iščem nekaj bi rad zabrisal cel računalnik v steno. Ni mi všeč, ni mi všeč...
Your turn to burn!

Trinitron ::

Sem sprobal Windows 8 in moram rečt, da mi je kar kul. Preklapljanje med programi je zelo hitro in je nekaj kar mi je na Windowsih do sedaj hudo manjkalo - namreč vsi vmesniki za preklapljanje so bili dosegljivi samo s tipkovnico (alt+tab ali win+tab), z miško pa si moral dolgo lebdeti nad elementi v start vrstici, da si videl kaj je not. Zdaj pa greš levo gor in nato dol, ter imaš vse razstavljeno.

Gray_Warden ::

mesar.....ali enostavno ne razumeč da če bi oni pustili na izbiro 2 vmesnika, bi vsi izbrali starega???:D

odločili so se zamenjati vmesik. Ne gane jih kaj boš ti piratiziral. Če ti je všeč, uporabljaj, če ti ni pa ne kritiziraj in jim ne jemlji strank. simple as that.:D

meni je sicer vseeno kaj boš uporabljal. Samo 1000% pretiravaš ko praviš da ti učinkovitost dela pade za 2 tedna. Daj no. Na metro se navadiš v max 1 uri.

Zgodovina sprememb…

Mesar ::

Ma nebi, najdejo se posamezniki, ki jim je to všeč pa naj uporabljajo, ne pa da mene mučijo s tem.

Sej pravim, če bo prehudo bom pa zamenjal primarni os za debiana pa se naj slikajo.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

trnvpeti ::

Kaj je narobe?
Win je temeljil na miski, to so posiljevali.
Kdor ni znal je delal z misko.
Kdor je,se je znasel.

In tablice so jih zjebale.
Podrli so jim sistem miske.
Sedaj pa morajo to popravit.

Mesar ::

Naj naredijo bluetooth miške za tablice, take male mini... pa je problem rešen. Lahko ostane stari start pa vse..
Your turn to burn!

Gray_Warden ::

zakaj točno bi moral ostati stari start?

resno prašam. Zakaj? Kar so uporabniki leseni in se nočejo privaditi na nekaj novega, boljšega?

trnvpeti ::

Pa se ARM jih jebe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft je predstavil Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostalo
14339646 (32603) boolsheat
»

Bo Windows Blue dobil nazaj startni meni in namizje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19746016 (38989) Bistri007
»

Windows 8: Aero je mrtev, naj živi Metro (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20445417 (34480) Icematxyz
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937860 (32434) Lonsarg
»

Predogled Windows 8 na voljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
42198450 (80395) techfreak :)

Več podobnih tem