» »

Format, particija

Format, particija

Freaxx ::

Se opravičujem ker odpiram novo temo, vendar točno tega opisanega postopka nisem zasledil.

Rad bi formatiral računalnik, vendar drugače. Naredil sem novo particijo, ki je zdaj X:340GB RAW, in to bi rad formatiral na windowse. Podatke in driverje bi potem čez čas prenesel preko LANa nazaj k sebi, ker pregledat cel računalnik za pomembne stvari ki jih bom mogoče še kdaj rabil je zamudno, pa tudi prenosnega diska nimam trenutno. Torej ali lahko windowse uspošno namestim na to particijo in potem ko sem opravil prenos podatkov staro pobrišem?

lp

Frenckie ::

Particijo moraš imeti formatirano z NTFS za Win7.
Ne vem zakaj bi jo formatiral že preje. Zaženi namestitveni DVD in že v začetku namestitve ti ponudi možnost oblikovanja particij in formatiranje.
Glej, da boš pod oknom ''Where do you want to install Windows...'' izbral pravo particijo za formatiranje in nato sledi namestitev Win7.
če imaš CD od matične plošče, potem ni problema še namestitve osnovnih gonilnikov seveda,če ni starejša plošča.

Freaxx ::

Mja sem si podrobno prebral in malo spremenil taktiko. Particijo ustvarjeno z windows default toolom sem zbrisal, error checkal disk in defragmentiral. Potem sem z G parted razdelil C: na dve enako veliki particiji. Ena bo za program files, windowse, in documents and settings in pa druga bo za musko filme download fajle, stvari ki jih nočeš zgubit če obnovim windowse ali formatiram računalnik. Zdaj se malo igram in prenašam na drugo particijo, ter brišem nepotrebno navlako.

p.s. Ploščo mam v podpisu in ni glih starejša :)

Frenckie ::

Ti si kar malo kompliciraš zadevo.
Bolj poenostavi delo in si pravilno naloži Winse in potrebne gonilnike. Pa upoštevaj nek vrstni red opravil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje!

Oddelek: Operacijski sistemi
241843 (1102) BorutK-73
»

Windows 98; temeljit pregled ali format?

Oddelek: Operacijski sistemi
321982 (1458) Pyr0Beast
»

namestitev Microsoft Windows XP Professional

Oddelek: Operacijski sistemi
112000 (1843) opeter
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353337 (2161) teedy
»

Težava z inštalacijo sp2

Oddelek: Pomoč in nasveti
201157 (1000) bzp

Več podobnih tem