» »

namestitev Microsoft Windows XP Professional

namestitev Microsoft Windows XP Professional

Polona 123 ::

Zdravo!
Kupila sem si prenosni računalnik HP z nameščenim Free DOS in sedaj mi ne dovoli namestitve programa Windows XP Professional. Javlja mi napako: error setting soft hotkey mode. Na koncu pa piše: Installed c:\fdos\bin\key\us.key.

Prosim za pomoč pri namestitvi tega programa.

Hvala!

System ::

Formatirati moraš disk, ker je že Free DOS gor, pa ne dovoli, da preko naložiš drugi OS, drugače pa ti bolj priporočam Windows 7.

Polona 123 ::

Hvala za pomoč. Vendar sem začetnica in ne znam formatirati diska. Prosim za natančnejša navodila.

Hvala!

DigitalMind ::

Pozdravljeni.

Kupil sem HP-jev prenosnik z oznako x16-1350el s prednaloženo Windows Visto Home Premium.
Glede na to, da mi Vista ni všeč, bi raje imel XP-je.
Ko boot-am s CD-jem z XP operacijskim sistemom, se mi čez čas pojavi bluescreen kjer piše da moram resetirat prenosnik zaradi resne napake.
Brskal sem na raznih forumih in ugotovil, da bi mogu v BIOSIH disk nastavit na compatibility, da bi zadeva delovala al nekaj takega. To bi mogu spremenit v BIOSU (ki pa ne najdem te nastavitve) ali pa s kakšnim programom.

Je imel kdo podoben problem in kako ga je rešil?
Kaj se da nardit?

Za odgovore se vsem zahvaljujem, kajti prenosnik mi že para živce. =)

Lep dan.

bluefish ::

Nastavitev se imenuje SATA Native Mode ali Legacy IDE Mode ali pa nekaj podobnega. Torej išči v tej smeri.

Polona 123 ::

Pozdravljeni!

Poskušala sem formatirati računalnik (format c), vendar se formatiranje ne zažene. Vpraša me, če to res želim, in ko odgovorim z yes (y) se ne zgodi nič. zaenkrat še imam na računanlniku FREE DOS in si želim namestiti Windowse, vendar mi to ne dovoli.
Hvala!

System ::

Se ti sploh zažene inštalacija Windowsov?Ker drugače lahko pri namestitvi izbereš format disks.

Wox ::

Polona... Kot prvo, vstavi namestitveni CD v optični pogon. Ponovno zaženi računalnik. Ko te vpraša ali želiš bootat s CDja pritisneš katerokoli tipko. Če te tega ne vpraša je CD fuč ali pa nimaš prav naštiman vrstni red zagonskih naprav. Greš v BIOS in postaviš na prvo mesto optični pogon in ponoviš vajo.

ta_ki_tke ::

Diska, na katerem je naložen trenutno delujoč operacijski sistem, ne moreš formatirati. Računalnik je treba zagnati s CD-ja (ta možnost mora biti v BIOS-u odkljukana kot prva), tako da bo delujoč operacijski sistem na CD-ju in ne na disku, nato pa slediti navodilom za Install Windows XP in takrat, ko ponudi namestitev na disk (najbrž c:\windows), izbrisati vse particije na disku, narediti novo particijo in disk formatirati.

Saintek ::

Po napisanem tukaj nekako dvomim da bo gospodična najdla vhod v bios pa brez zamere, drugače pa se vanj pride, ko zaženeš računalnik pritiskaš tipko delete, f1, f2... odvisno kako je na keri matični plošči.

DigitalMind ::

Nastavitev se imenuje SATA Native Mode ali Legacy IDE Mode ali pa nekaj podobnega. Torej išči v tej smeri.

Poskusu sem že vse mogoče, ampak te nastavitve enostavno ne najdem. Edino, če bi se dalo kaj spremenit s kakšnim programom, ki pa ga ne poznam.

Diska, na katerem je naložen trenutno delujoč operacijski sistem, ne moreš formatirati. Računalnik je treba zagnati s CD-ja (ta možnost mora biti v BIOS-u odkljukana kot prva), tako da bo delujoč operacijski sistem na CD-ju in ne na disku, nato pa slediti navodilom za Install Windows XP in takrat, ko ponudi namestitev na disk (najbrž c:\windows), izbrisati vse particije na disku, narediti novo particijo in disk formatirati.


Tudi to sem probral. Pač zagnat cd z operacijskim sistemom XP. Potem sledi nalaganje komponent, driverjev, itd. In ko se izpiše Starting windows, bi se moglo pojavit okno, kjer bi lahko zadevo formatiral. Do tega koraka pa ne pridem, ker se mi pred tem pojavi Bluescreen.

In več nimam ideje kako bi to zrihtal. Kakšen predlog?

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Vse so ti že napisali. Če sam ne veš, poišči koga, ki ti to lahko uredi, ali pa pojdi nazaj v trgovino, kjer si kupil računalnik. Sicer pa dvomim, da ti bodo v trogivini/servisu naložili nelegalno različico Windows sistema. Balkanski časi so se, vsaj v tem pogledu upam, minili.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BOOTMGR is missing - inštalacija WIN 7

Oddelek: Operacijski sistemi
101925 (1746) d4vid
»

Formatiranje SATA diska brez driverjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
131029 (815) zee
»

Ne najde trdega diska pri inštalaciji windowsev

Oddelek: Pomoč in nasveti
172123 (1951) janch
»

HP laptop 6715b free dos: setup windows xp in driverjev

Oddelek: Operacijski sistemi
277557 (6288) Gwanaroth
»

Linux po instaliranju ne morem formatirat

Oddelek: Operacijski sistemi
342446 (2047) CCfly

Več podobnih tem