» »

Formatiranje!

Formatiranje!

Hemi426 ::

Pozdravljeni!

Odločil sem se, da bom prvič formatiral računalnik, saj mi ga je vedno prej serviser. Na internetu sem že poiskal veliko vodičev in do neke mere vem o čem se gre zadeva. Sedaj me pa zanima kakšen je postopek s gonilniki, katere vse rabim?

P.S: Ali za mrežno kartico tudi potrebujem kakšne gonilnike?

Hvala za odgovore :)!

Voluharr ::

Je to stara kišta na kateri dela XP ali je gor win7?

Hemi426 ::

Voluharr je izjavil:

Je to stara kišta na kateri dela XP ali je gor win7?


Voluhar, kišta je malo starejša ( Intel Core TM2 Quad CPU 2.50 GHz, 3,ooG RAM, Nvidia GeForce 8800 GTS 512) in imam win7, vednar sem se sedaj odločil za XP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

Aston_11 ::

Za xp boš skoraj zagotovo rabil drajver za mrežno in vse ostale drajverje. Nujen je za mrežno, grafiko bi že lahko potegnil nakdnadno dol.


Zakaj pa greš na xp-je? Zaradi igerc?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Hemi426 ::

Kje pa ugotovim kakšno mrežno imam? :)

Pa ej, mam win7 kakšen mesec in odkrito povedano se ga ne morem navadit. Za igre se mi ne gre neki, imam pa tudi z igrami težave: Codename Panzers in win7

Aston_11 ::

Verjetno imaš integrirano. Poglej na škatlo od matične plošče ali pa pojdi na uradno stran za matično ploščo, ti piše, kaj imaš.

Morda pa imaš tudi inštalacijski cd kje spravljen - je vse gor od drajverjev, razen tega, da so starejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Furbo ::

Kaj za boga se pa win7 rabiš navajat? Ko ga enkrat nastaviš, ga še pogledaš ne. Vsaj jaz ne.

Pa brez veze se je it nazaj navajat na zastarelo tehnologijo. Na naslednjem hardveru zagotovo ne boš poganjal XP.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Hemi426 ::

Mam škatlo in CD, bom pregledal, hvala za nasvet :)!

Voluharr ::

Jah win7 ti sam najde (skoraj) vse drajverje tako, da ni treba kaj dosti zraven brklat. Saj so XPji super vendar it nazaj na XPje - ni govora.

Naj ti vseeno pomagam.
Odpri computer manager in najdeš katere naprave imaš, malo pogooglaš ali pa greš na uradno stran proizvajalca osnovne plošče in se da kaj najt.
Drugače pa na CDju, ki si ga našel.

sese12 ::

Maš comp, ki ti bo čisto normalno poganjal win7. Če primerjaš win7 in XP, je tako, da so XP-ji z vsemi posodobitvami SP3 lahko še bolj počasni kot win7.

Gonilnike pa ti win7 skoraj sigurno vse najde. Namestiš, se povežeš na internet in narediš posodobitve in ti vse poišče.

uro1001 ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če lahko disk z eno particijo formatiram tako, da ne bi izbrisal operacijskega sistema. Rad bi izbrisal le datoteke in ne operacijskega sistema.

Lep pozdrav.

Blindeye ::

Zdravo,

ne moreš formatirati particije, na kateri imaš operacijski sistem, če želiš, da ta OS funkcionira naprej...
Da si boš lažje predstavljal: formatiranje pomeni izbris vseh datotek na particiji, ki jo formatiraš. Vseh - ne samo tistih, ki si jih želiš.

LP

uro1001 ::

Ali bi lahko iz te particije na kateri imam nameščen operacijski sistem naredil 2 particiji, ne da bi izbrisal operacijski sistem?

solatko ::

Lahko
http://www.partitionwizard.com/free-par...

Particijo skrčiš in na praznem prostoru, ustvariš novo.
Delo krepa človeka

Hexx ::

Najlažji je pomojem Gparted live cd za takšne zadeve.

Blindeye ::

Hi,

a je že kdo od vas to poskušal (razbiti sistemsko particijo)? Sem poskusil enkrat z enim drugim toolom (pozabil katero), pa ni šlo...


LP

Aston_11 ::

Itak. Vendar ne smeš tega delati iz sistema ven, ker ti tega ne bo pustil. Moraš uporabiti kakšno live zadevo - ali ubuntu live ali gparted live.

Hexx ::

Z gparted je meni uspelo, pač tisti prazen prostor razdeliš na novo particijo in to je to :) ampak mora biti npr live cd ker kot je rekel Aston z diskom v uporabi se tega ne da.

solatko ::

Partition wizard to čisto lepo naredi iz sistema, zadevo resetira in iz boot-a skrči sistemsko particijo na željen nivo, potem pa samo še narediš iz prostega prostora eno ali celo več dodatnih particij.
Tudi Akronis disk directory naredi to iz sistema, problem je, ker je plačljiv.
Delo krepa človeka

Yacked2 ::

Potegni si dol kakšen program za driverje updatat. Posodobi vse gonilniki potem pa naredi backup v .exe datoteko, datoteko skopiraj na USK kjuček pol pa sam k maš nove OS gor samo namestiš ta fajel pa maš
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

solatko ::

Yacked2 - Sploh kakšen program iz travnika, da ti poleg gonilnikov nasirje še nekaj deset, samo za hekerje uporabnih programov. Poleg tega imaš lahko z novimi gonilniki pri grafičnih karticah ogromno problemov, do nedelovanja sistema.

Gonilnike posodabljaš, ko opaziš, da ti kakšna komponenta ne deluje po specifikaciji, drugače pa velja, pusti sistem pri miru, dokler vse deluje bp.
Delo krepa človeka

Yacked2 ::

Nalagaš si programe, ki so pohvalneni (na partisu npr: všeč mi je itd...)
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

solatko ::

Najraje - tisti, ki imajo največ sranja, imajo tudi najvišjo oceno, po principu - če je mene zajebal, naj še koga.
Delo krepa človeka

Xserces ::

driver updater in te fore? šrot da ni večjega :)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

BorutK-73 ::

solatko je izjavil:

Najraje - tisti, ki imajo največ sranja, imajo tudi najvišjo oceno, po principu - če je mene zajebal, naj še koga.


Zato pa obstajajo komentarji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povečanje sistemske particije WIN7

Oddelek: Pomoč in nasveti
155718 (2868) Hanzi77
»

Izdelava recovery particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
81227 (1055) Mr.B
»

Tripple boot

Oddelek: Operacijski sistemi
61116 (953) Icematxyz
»

ubuntu 10.10 formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
161696 (1402) jamabama007
»

Kako že obstoječo particijo razdeliti na 2 brez izgube podatkov

Oddelek: Operacijski sistemi
236656 (6325) Icematxyz

Več podobnih tem