» »

IBM Thinkpad R31 meets floor

IBM Thinkpad R31 meets floor

Hrenowsky ::

Kot je ze v naslovu razvidno, mi je danes uspelo poblizje spoznati laptop s podnom v delavnici :8)
Ker je padel s cca 1m visine, jo ni prav dobro odnesel. Razdrl oz. zlomil se je dvd-rom in pa osvetlitev monitorja je crknila.
Doma sem naredil neke vrste obdukcijo in ugotovil prvo da se je v dvd-romu zlomil tisti centrirni obrocek ki prime cd (fixed with super-attack :)) in pa drugo, da se je neonka za osvetlitev lcd-ja zdrobila :'( (sam lcd se vedno kaze sliko in ni drugace poskodovan)
Problem je pa v tem, da je laptop sluzben za diagnostiko, in bi bilo fino da bi ga nekako usposobil.
Sedaj me zanima, ce je kaksna varianta da bi kje dobil drugo neonko (nebi rad celega lcdja menjal) oz. ce se da se kako drugace to resit

Btw, sem razdrl se en spare 19" pc lcd, vendar so neonke notri rahlo predolge :| tista iz ibm-a je dolga 29cm, one iz samsunga so pa 35cm
.:Biological insanity:.

69charger ::

Lahko kupiš samo neonko ampak je pomojem precej drago,razen če dobiš od enega pokvarjenega cel ekran. KLIK
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

dolegar ::

Pokliči na ibm servis v trzin.
ThinkPad T60 (intel Core2duo T7400 @ 2.16GHz)
15.4" 1680×1050 FlexView
Ram: 2GB Disk: Hitachi 120GB

#000000 ::

Če menjaš žarnico je treba bit zelo pedanten, ker ko panel razdreš ponavad ne gre več enako skup :)
Poišč na netu drug zaslon in maš mir, tak bi mogu pridt tam do 40 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Invictus ::

vrzi staro škatlo v smeti, pa kupi kaj drugega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Hrenowsky ::

Hehe. No ja, sem naredu mal research, pa najdu na e-bayu uk eno ya 20eur s postnino, bom pa se na ibm poklical, pa da vidm :)
@ #000000 vem ja, je kr tezava tole razdirat pa skupi dajat, ker tist samsung lcd mi je pocil ko sem ga hotu skupi dat :|

@Invictus, ah sej ce bi blo zame bi itak stran vrgu, sam ker je od firme, pa se diag program je aktiviran samo na ta laptop (hardware id)
.:Biological insanity:.

woman ::

Pozdravljeni. :)
Da ne bom odpirala nove teme in ker gre za enak prenosnik, bom napisala kar tu.
Prijateljica je dobila IBM ThinkPad R31, naj bi imel instalirane licenčne Win XP, a zadeva ne dela. Lahko grem samo v bios in to je vse -
Ima še USB 1.0 vhod in zraven kartico za USB 2.0, za katero nisem sigurna, če dela.
Problem je tudi, ker CD rom ne dela, zraven so dali zunanjo CD enoto, ki pa je računalnik ne prepozna in tako se vrtim v začaranem krogu, saj niti Win XP ne morem na novo naložiti.
Glede na to, da je prenosnik precej star, vanj vlagati nima smisla, pa tudi denar je problem.
Ima kdo kakšno uporabno in ne predrago idejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woman ()

#000000 ::

Pa ima ta laptop sploh disk notr ?

Drugač pa z USB naj bi tud šlo če podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

woman ::

Seveda ima disk, zakaj ga pa ne bi imel? :O
Strojna oprema je kompletna, a kot rečeno, ima USB 1.0 in CD enota ne dela.
Prenosnik naj bi pred kratkim še delal, potem naj bi pa nek pametnjakovič samo zbrisal vse (datoteke bivšega lastnika) razen Win XP. A očitno je zbrisal še kaj drugega in sam vrag ve, kaj ... :|

kalko ::

V Biosu nastavi v boot sequence, da najprej boota z USB-ja. Če ima to opcijo. Če ne, ostane še boot from network, samo pri tem ti bo moral pomagati nekdo, ki obvlada te reči.

Hrenowsky ::

hmm... ce se prav spomnim, sem jaz na ta laptop instaliral windows-e z usb kljucka brez problema. Ce imas original winxp cd lahko na drugem racunalniku z uporabo tegal programa http://wintoflash.com/home/en/ naredis bootable usb install
.:Biological insanity:.

woman ::

Hvala obema. :)
Mislim, da nima možnosti boota z USB-ja, bom jutri še enkrat pogledala, zdaj sem ga že pospravila. Če ima, mi bo delal 2.0 USB ključ, če ima samo 1.0 vhod in če adapter/kartica ne dela?
WIN XP imam na CD-ju, a je kopija. Prenosnik je pa imel licenčne Win XP in ima nalepko s ključem, tako bo menda ok. Upam, da mi bo uspelo.
Drugače pa ne eBayu prodajajo rabljene CD enote za kar soliden denar, če delajo, seveda. 8-)

Pa še eno vprašanje, rada bi tudi brezžični internet, sam prenosnik seveda te možnosti nima. Kaj bi morala nabaviti in narediti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woman ()

pierch ::

Mogoce v pomoc http://www.thinkwiki.org/wiki/Installat...
Zgoraj mas navodila kako instalirati razne sisteme na thinkpade brez CD-ja. Ce tudi USB ne dela uporabi network boot.

Razmisli tudi o instalaciji kakega linuxa namesto XP-jev (ce seveda ni zadrzkov).
Pierch

Zvezdica27 ::

lp,

USB 2 ključek bo delal.

Lahko daš not katerikoli CD unit, samo da je konektor isti (če so standarni ne vem, najbrž samo znotraj firme). Slikaj konektor CD in prilepi tu pa da vidimo, rabljeni se prodajajo poceni.

zz

woman ::

Malo zamujam, vsem hvala za odgovore. 8-)
@ pierch, Linux žal ne pride v poštev.
Skušala sem narediti bootable usb ključek, a mi ni uspelo. Moram povedati, da nisem neki maher, mogoče delam kaj narobe.
@ Hrenowsky, s programom WinToFlash ne morem kopirati direktno s CD-ja na ključ, CD-ja pa na računalnik ne morem celega skopirati, stalno me opozarja, da določenih datotek ne more kopirati. kako si ti to naredil oz. kaj moram storiti?
Je pa tudi res, da USB boot sploh ni opcija, samo to je: http://file.si/view/full/64880_wkxag
@ Zvezdica27, to je konektor zunanje CD enote - http://file.si/view/full/64881_thess.
Sama imam sicer Lenovo N500 z Win 7, se da ti dve mašini kako povezati?

Hrenowsky ::

heh. no ja, jaz nisem ravno kopiral s cdja, ponavadi sem imel v daemon tools nalozen image windows cd-ja pa je zmeraj delovalo (win-xp, win7, server 2008).

v biosu je pa tako, vsaj kolikor se jaz spomnim. usb vstavis ze preden prizges pc, v biosu pa ga zazna kot nov hard disk drive.
Vcasih ga je celo potrebno zamenjat s tistim ki je v kompu (da ga nastavis kot primarni disk)
.:Biological insanity:.

woman ::

Uspelo mi je narediti bootable usb ključ, ampak računalnik niti bios ga sploh ne zazna. Vtaknila sem ga v vse usb vhode in poskušala, a nič.
Deamon tools in podobne zadeve so zame višja matematika, žal mi je.
Ne vem več, kaj naj ... :(

pierch ::

pierch je izjavil:

Mogoce v pomoc http://www.thinkwiki.org/wiki/Installat...
Zgoraj mas navodila kako instalirati razne sisteme na thinkpade brez CD-ja. Ce tudi USB ne dela uporabi network boot.
Pierch

woman ::

Prenosnik sem spravila v torbo in ga vrnila, škoda mojega časa!;((
Hvala vsem za nasvete in pomoč, a če ne gre, pač ne gre.

Pyr0Beast ::

Pametno in edino pravilno
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Malo za duso malo za res :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
262431 (1181) T-Mac
»

Težave z nameščanjem XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
201471 (1267) dzinks63
»

Namestitev WIN8 na VirtualBox

Oddelek: Operacijski sistemi
6931 (663) abyssus
»

Windows XP namestitev brez uporabnega CD pogona

Oddelek: Operacijski sistemi
142687 (2441) Mercier
»

Posodobitev XAMPP komponent

Oddelek: Programiranje
191267 (987) dreamtheater

Več podobnih tem