» »

Windows XP namestitev brez uporabnega CD pogona

Windows XP namestitev brez uporabnega CD pogona

Mercier ::

Imam prenosnik, ki še ne podpira boota z USB naprav in ima klumpast CD pogon, beri: sicer deluje, le boot s tega pogona ne gre. Imam možnost prestavljat diske po drugih računalnikih. (kar bo ziher treba)

Namestit hočem Windows XP. Kako?

Rabim zanesljive napotke, ne da se mi preizkušat.

Hvala!

Aston_11 ::

Lepo, da se ti ne da preizkušat. Recept za zmago.

Po mojem nimaš šans. Tudi če bi priklopil karkoli na drugi port, bo trajalo večnost, da prenese podatke s cd ja in zažene setup. Pa še potem bo setup crknil.

Ti xp sploh podpirajo to staro reč ? Ram pa to.

Mercier ::

Jesus, pa saj ne bom nuklearke sestavljal. Valjda, da se da uizi. Edino enih petih neuspešnih inštalacij se mi res ne dela. Če je kdo stvar počel in ima spodoben link ...

Malner ::

S tem so se prvi ubadali lastniki ASUS EEE.

Inštalacija Win Xp s USB diska

Za foro sem enkrat sprobal. Inštalacija je počasna ker USB 2.0 gonilniki ne delajo do prvega logina v XP.

Oprosti, sem spregledal da se ne zažene z USB naprav. Najdi prijatelja, ki ima podobno star prenosnik in uporabi njegov CD-ROM. CD-ROM se da enostavno zamenjati, saj je v večini primerov samo zataknjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malner ()

Mercier ::

Ne buta se z USB diska.

SimplTech ::

Ima mašina disketnik? Če ga ima lahko prebereš tale vodič, ki ti lahko pomaga - link

LP

Mercier ::

Če bi imel flopi, bi bila stvar rešena na običajen MS način za primere nebutabilnih CD-jev. Ima pa možnost priklopa USB disketnika. :]

Jaz sem imel bolj v mislih namestitev DOS-a na drugi mašini in proženje namestitve XP-jev na ciljni.

fosil ::

Ena nepreverjena ideja.
Disk razdeliš na dve particiji, s tem da prvo narediš bootable in nanjo nekako naložiš XP install, morda na isti način kot bi ga na bootable usb.
Nato instaliraš na drugo particijo.
Tako je!

hojnikb ::

Lahko tud probaš inštalirat Windows na ta disk z kake druge kište do drugega dela inštalacije.
Čeprav spet nepreverjena ideja ;)
#brezpodpisa

kixs ::

V casu Winnt si lepo na disk skopiral i386 mapo in iz nje pognal setup program.

Torej v tvojem primeru das disk v en XY racunalnik. Naredis gor dve particiji in sformatiraj obe v FAT32. Na drugo skopiraj I386 mapo iz CD-ja in vse podmape.

Ta disk nato vstavi nazaj v notebook. Uporabi kaksno DOS (Win98) boot disketo (lahko tudi boot Win98 CD, kjer izberes boot v DOS). Pojdi na D: v I386 mapo in zazeni setup - winnt.exe

Na boot disketi je pametno imeti tudi smartdrv, ki ti "kesira" disk in naredi instalacijo 3x hitrejso kot brez tega. Seveda zazeni smartdrv pred winnt.

Recimo, da bi to moralo biti vse. Je napisano iz glave ;)

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

ender ::

XPje lahko namestiš na računalnik brez CDja na več načinov. Če lahko bootaš iz USBja je najhitrejši način da si narediš BartPE ključek in ga zaženeš, skopiraš na disk i386 mapo in poženeš C:\i386\winnt32.exe /tempdrive:c: /syspart:c:
Praktično vse računalnike narejene v zadnjih 5-10 letih se da prepričat da bootajo iz USBja, so pa pri starejših ponavadi omejitve pri velikosti ključka - poizkusi uporabiti ključek velikosti 2GB ali manj. Poleg tega nekateri BIOSi ključek prikažejo med navadnimi diski (v boot meniju izbereš Hard drive, nakar dobiš nov meni, v katerem se pojavita tako vgrajeni disk kot ključek), pri drugih pa moraš izbrati USB-HDD (v obeh primerih pa mora biti v BIOSu vklopljena možnost USB Legacy support).
Če ti BartPE ključka ne uspe narediti, lahko pa bootaš DOS iz ključka, lahko ravno tako izvedeš namestitev, in sicer spet formatiraš disk, skopiraš gor mapo i386 in poženeš C:\i386\winnt.exe . V tem primeru priporočam, da pred kopiranjem naložiš še smartdrv.exe (če ga kje najdeš), ker bosta drugače samo kopiranje in prva faza namestitve trajala več kot eno uro. Po namestitvi ne pozabi pretvoriti pogona v NTFS (Start -> Zaženi -> convert.exe /FS:NTFS C:)

Če iz USBja ne moreš bootat, lahko daš disk v drug računalnik, in tam zaženeš normalno namestitev (samo pazi, da daš na pravi disk). Ko se računalnik prvič znova zažene (to je takoj po kopiranju datotek v modrem tekstovnem delu namestitve), ga izklopiš in disk prestaviš v originalni računalnik, kjer končaš namestitev.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Spajky ::

Ma kaj ne vidite, da človek NE more bootat iz USB-ja in ne iz CD-ja ter nima FD-ja !!! Lahko pa disk prenese v drug komp! Torej na drugem kompu sformatirat disk v Fat32 dve particiji in na drugo prekopirat install CD. Nato prvo particijo naredit bootable in nanjo dat zagonske fajle od Win98 FD diskete.

Pol pa dat nazaj v stari komp disk in ga štartat, da se postavi Dos setup in nato "odšetat" do mape D:\i386\ in odtipkat winnt32.exe in enter pa gre ...

Bo pa treba to formatiranje in delanje bootable particije napravit ne v WinNT*seriji OS, ampak s kakim externim programom, da bo boot flag na zagonskem delu diska naredilo zaprav, oz. vsaj za to uporabit externi program, da bo sploh lahko zalaufalo oni "win98" DOS, ker čene bo javljalo zaradi napačnega boot flaga, da je "missing NTLDR" etc ...
Razen, če je oni drugi komp že s Win9x OS-jem gor ..

Ups, sem videl, da je tudi ender dal eno dobro idejo - v zadnjem odstavku !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

amigo_no1 ::

Network install , googalj za "pxe install windows".

Za ender-jevo idejo: priporočam da odklopiš vse diske razen razen prenosnikovega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kixs ::

kixs je izjavil:

V casu Winnt si lepo na disk skopiral i386 mapo in iz nje pognal setup program.

Torej v tvojem primeru das disk v en XY racunalnik. Naredis gor dve particiji in sformatiraj obe v FAT32. Na drugo skopiraj I386 mapo iz CD-ja in vse podmape.

Ta disk nato vstavi nazaj v notebook. Uporabi kaksno DOS (Win98) boot disketo (lahko tudi boot Win98 CD, kjer izberes boot v DOS). Pojdi na D: v I386 mapo in zazeni setup - winnt.exe

Na boot disketi je pametno imeti tudi smartdrv, ki ti "kesira" disk in naredi instalacijo 3x hitrejso kot brez tega. Seveda zazeni smartdrv pred winnt.

Recimo, da bi to moralo biti vse. Je napisano iz glave ;)

lp


Ocitno spregledal da nima flopija - pisuka, nima flopija, CD je v k...u, vrzi notebook v smeti :))

Ok. Vse se da.

Mojim navodilom dodam samo to, da na tistem drugem racunalniku, potem pustis priklopljen samo ta disk. Uporabis boot disketo od Win98. Pocakas, da zboota in uporabis ukaz:

SYS C:

S tem naredis disk bootable. Skopiras se celotno disketo na C:\ . Verjetno ni potrebo nic popravljat autoexec.bat in config.sys , sicer pa samo popravis poti v teh datotekah iz a: na c:

lp

Mercier ::

Hvala vsem, prenosnikov BIOS ne naredi več svojega dela spljoh in naslednji boot bo v kanto in bom ob priliki privlekel še enega s podobnim problemom. Se tipkamo takrat. Veselbožičvsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

inštalacija windows xp s trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
282922 (2062) ngc2392
»

namestitev xp

Oddelek: Operacijski sistemi
5851 (682) kondezator
»

Nastavitev Win Xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
91471 (1343) Jana
»

Kako inštaliram Win 2000 iz dosa.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161498 (1317) segi
»

W2K INSTALACIJA

Oddelek: Pomoč in nasveti
5975 (928) ABX

Več podobnih tem