» »

Malo za duso malo za res :)

Malo za duso malo za res :)

T-Mac ::

Pozdravljeni,

danes sem za duso priklopil stari racunalnik:

- Intel Pentium 4, 2400 MHz
- Gigabyte GA-8IPE1000
- 1024 SDRAM
- NVIDIA GeForce FX 5200
- Realtek AL655
- 10GB disk

:)

Pa se hecam, da bi nalozil Win XP preko usb-ja, pa zdaj ne vem, ker ga ne prepozna BIOS ali je sploh mogoce na tej stari kisti tako naloziti windows XP :)

Ima kdo kake izkusnje :)

Hvala

T-Mac ::

Ko sem gledal po BIOS-u se ga ne vidi USB kljucka, ceprau sem delal boot na usb 8Gb na exFAT

Invictus ::

Pa ti sploh podpira boot preko USB?

Boš moral kar v FAT16 sformatirat. Dvomim da pozna BIOS exFAT32.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T-Mac ::

Ne vem ce mi podpira, v nastavitvah v BIOS-u imam moznost nastavit Boot Device:

- USB-FDD
- USB-ZIP
- USB CDROM
- USB-HDD

Se kako drugace pogleda? Sem nekaj bral ja, da je nekdo delal boot na usb na FAT16, jaz imam program samo za delat boot na FAT32, FAT, exFAT. Ko sem delal preko tega programa boot na FAT mi je vrglo ven, Je FAT sploh FAT16?

111111111111 ::

- preveri da je ključek dovolj star (USB 2.0 največ)
- zakaj ne CD?

T-Mac ::

Na to sem tudi pomislil, da rabim nek mali usb 1gb ali 2gb, jaz imam 8gb. Cisto za foro da preko usb-ja, drugace pa nimam nobene stvari vec na cd-jih ali dvd-jih zato tudi ta podvig :)

T-Mac ::

Mogoce po teli metodi:

Method 1 - Simple Method to Make a usb Thumb Drive Bootable


By far the easiest way to create a bootable usb thumb drive is to use a program from hp called "HP Drive Key Boot Utility"

Step 1 : Download from HP USB Disk Storage Format Tool - v2.1.8 Download - EXTREME Overclocking and install the program.

Step 2 : Download the windows 98 system files @ Windows 98 System Files Download - EXTREME Overclocking extract the files in to a folder.

Step 3 : Make sure your usb thumb drive is inserted in to your computer and format it with fat32 file system. Now run the HP drive key program.

Step 4 : Make sure the correct usb thumb drive is selected under device, Select fat32 under file system, Tick "Quick Format" box, Tick "Create a DOS startup disk" then click on the three dots in the square on the right and browse to the folder where you extracted the windows 98 system files in step 2. Then click on start and follow the prompts. (All the options you need to take are shown in the picture below.



Now if you put the usb thumb drive in your system and boot to it your system will boot to a windows 98 dos screen which will include a few basic programs such as edit, print, echo. If you want to add more programs search the web for such programs.

Blinder ::

Ma pozabi dej. Se lga775 plosce ne podpirajo bootanja iz usb-ja. Ti pa bi na starejsi 478 bootal iz usb. Good luck with that.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

opeter ::

Priskrbiš si DVD pogon pa je problem rešen.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

T-Mac ::

Sem malo brskal in videl res da bo stala, ce bom naprej raziskoval :) Ja bom pa preko cd-ja instaliral, ampak poizkusiti ni bil greh :)

OvCa77 ::

Jaz sem na podobno kišto naložu z USB Windows 7
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

T-Mac ::

Kako? :)

AmokRun ::

T-Mac ::

Hvala, bomo probali

Samo a to je program za linux?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

fosil ::

Windows xp so prišli ven 2001, tvoj cpu pa 2002.
Tako da dela sigurno.
Tako je!

d4vid ::

PLOP boot manager je zadeva ki se posname na CD in omogoča da zbootaš iz USBja.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

OvCa77 ::

Z Windows 7 DVD/USB toolom
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

T-Mac ::

Iz CD-ROM-a sem ze nalagal XP-je na to kisto. Danes sem dal nazaj CD-ROM hotel bootati iz CD-ROM-a in nic, testiral na svojem prenosniku in je bootalo normalno. Sedaj pa ne vem, kista prepozna CD-ROM v biosu v windowsih tudi ampak ko kliknem na kisti v windowsih na CD-ROM particijo pokaze 0 bytov. Je mogoce pokvarjen CD-ROM ali ?

T-Mac ::

Ko recimo kliknem eject ga odpre tudi prikazan je v mojem racunalniku ampak ko vstavim cd ni nic kakor da ni notri cd-ja?

T-Mac ::

Nekaj sem bral da bi kupil clean cd in scistil leco da je dostim odpravilo napako ko je recimo nekomu bralo samo dvd-je cd-jev pa ne, kaj pravite?

zee ::

Lahko riskiras en DVD in speces Windows XP instalacijski medij na DVD.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

T-Mac ::

Mogoce sem ze malo tezek :) V glavnem zrihtal cd - dvd rom enoto, naredu boot win xp, ko zazenem racunalnik me vprasa press key za boot lepo pritisnem zazene cd rom s cd-jem kjer je boot win xp in namesto da bi zacelo nalagati samo preprosto preskoci racunalnik nalaganje in zacne se nalagati stari sistem win xp? Kaka ideja?

AC_DC ::

Imgburn , najdi win xp iso na disku, ukaz: burn image to disc.

dronyx ::

T-Mac je izjavil:

...danes sem za duso priklopil stari racunalnik...

Zanimivo razvajanje za duso. Jaz za duso ponavadi odprem kakšno steklenico žganega...

T-Mac ::

Iz neta sen potegnil win xp bootable iso in z nerotom zapekel sliko. Racunalnik zazna pri zagonu boot cd in isto zapekel na dvd ista zgodba cd dvd rom zalaufa pocaka malo in potem nic... Z istim cd-jem sprobal bootcd z win xp na drugem kompu in je lepo bootalo... Na tej kisti v windowsih trenutnih prikaze sliko na romu in windowse? Cudno res...

111111111111 ::

Xp x32 x64? Mogoče imaš tu težavo?

T-Mac ::

Ne ni bla tukaj tezava :) Tezava je bla v tipkovnici, presenetlo me je tipkovnica na usb je del prijela tipka enter ali space pa ne zelo zanimivo... Priklopil staro tipkovnico na okrogli vijolcni vstop in je zadeva stekla... Res ni mi jasno zakaj ta fora?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bootcamp ne pokaže v start-upu (MAC)

Oddelek: Pomoč in nasveti
152041 (1842) luky
»

Windows 7 problem pri nalaganju

Oddelek: Operacijski sistemi
251149 (1021) Han
»

BIOS recovery flash problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
181373 (1170) DeeCoy
»

trdi disk hitachi

Oddelek: Strojna oprema
282000 (1635) kerrigh
»

deinstalacija windowsov xp na notebooku

Oddelek: Pomoč in nasveti
111262 (1133) Imagination

Več podobnih tem