» »

Kako upgrejdam gcc?

Kako upgrejdam gcc?

shock ::

Imam RH 7.3 oziroma clakconnect in sem si hotel upgrejdadt gcc. Na arnesovem strežniku sem si pod RH8.0 pobral gcc-jeve RPM-je (RH7.3/RPMS direktorij je prazen). Ko sem vse pobral in dal ukaz rpm -Uvh *rpm mi izpiše tole:
[root@gateway developer]# rpm -Uvh *rpm
error: failed dependencies:
cpp = 3.2-7 is needed by gcc-3.2-7
binutils >= 2.12.90.0.7-1 is needed by gcc-3.2-7
glibc-devel >= 2.2.90-12 is needed by gcc-3.2-7
libgcc >= 3.2-7 is needed by gcc-3.2-7
libstdc++ = 3.2 is needed by gcc-c++-3.2-7
libstdc++-devel = 3.2 is needed by gcc-c++-3.2-7
libgnat = 3.2-7 is needed by gcc-gnat-3.2-7
libobjc = 3.2-7 is needed by gcc-objc-3.2-7

A kdo ve kaj je treba naredit?

Hvala

dr.J ::

Hja, potrudi se najti prave pakete, torej tiste za RH7.3. Mirror listo najdeš na RHjevi strani.

ARNES žal ni ravno zgleden RH mirror.

RH8 ima gcc3.2, RH7.3 pa gcc2.96. Razlika je precejšnja, zato je tudi težav z soodvisnostmi veliko.

jlpktnst ::

Če malo bolje pogledaš, boš opazil da ti je napisalo, kateri paketi manjkajo/so prestari:) torej najdi pravi paket ali pa downloadaj 100 paketov:)

BigWhale ::

Poisci pakete za gcc3, ki so narejeni za RH 7.3... Tisti za 8.0 so prakticno neuporabni, ker je v 8.0 precej paketov, ki so napacnih verzij in ti v RH 7.3 ne bojo delali...

Gandalfar ::

ok, mogoce tega ne bi smel vprasat ampak zakaj hoces na router distribuciji upgrejdat gcc?

shock ::

Gandalfar: kdo pravi, da ne smeš vprašat saj ne grizem :D. Ma to distribucijo hkrati rabim kot server oz. tukaj gori laufam mldonkey. Zdaj sem hotel dat Direct Connect 4 Linux oz LDCC, samo zgleda da rabim nove gcc in library predvsem libgcc_s.so.1 in libstdc++.so.3, kjer samo RH 7.3 nima;((. RH 7.2 in 8.0 to imajo.

SasoS ::

lej...ce bos upgradal gcc zato da ti bo delal direct connect potem ti ne bo delalo nic vec drugo (beri, po vsej verjetnosti se sploh ne bo bootal). Glibc in gcc sta pomembna dela sistema, in gcc3 ni binarno kompatibilen s prejsnimi verzijami...downloadaj source od direct connecta in rekompajlaj...verjemi, edino tako bo delal...

shock ::

SasoS: Ko sem inštaliral ClarkConnect že po prevzetem ni imel gcc-ja in ostale stvari. gcc (2.96) sem moral sam še dodat tako da sem sploh imel gcc. Zdaj sem inštaliral še gcc3 in sem mislil da bo to naredil kot nek upgrade ampak ni. Zdaj imam oboje, kar mi ni všeč, ker še vedno je nekak privzet gcc (2.96). Kar se tiče Direct Connecta sem poskusil vse možne variante. Če ima kdo RH 7.3 oz ClarkConnect, naj poskusi inštalirat LDCC pa bo vidu do kake težave sem naletel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16214966 (10048) Eru
»

srand in program v Cju???

Oddelek: Programiranje
131518 (1388) nuclear
»

Kernel težave - xtime

Oddelek: Operacijski sistemi
91042 (941) operater
»

Red Hat 8.0 ali 7.3

Oddelek: Operacijski sistemi
91042 (963) dr.J
»

linux in gcc

Oddelek: Operacijski sistemi
101448 (1319) pecorin

Več podobnih tem