» »

Kernel težave - xtime

Kernel težave - xtime

operater ::

Ima kdo idejo zakaj mi pri nadgradnji kernela pri RH 8.0 ali RH 7.2 ali Mandrake 9.0 vedno pri kreiranju bzImage javi conflicting types for `xtime` ?

Postopek dela :
make mrproper
make xconfig
make dep
make clean
make bzImage - tu pa se vse ustavi ;(
  • spremenil: operater ()

dr.J ::

Na RH 7.2 sem velikokrat prevajal jedro in nikoli nisem naletel na težave. Preveri naslednje:
1) nadgradi cc/gcc
2) nadgradi glibc
3) nadgradi druge potrebne pakete za prevajanje jedra

Vedno uporabi original RH pakete.

operater ::

Saj to je bistvo, da je vse aktivirano original z CD -jev kjer je :

-- 2.4.19 kernel
-- gcc 3.2-RH
-- glibc 2.2.5
-- KDE 3.0.3
-- GNOME 2.0.1
-- BlueCurve desktop management
-- NEW IMPROVED & EASYER configuration wizards!
-- XFree86 4.2.1
-- Mozilla 1.1
-- OpenOffice 1.0.1
-- Apache 2.0

Ali je možno hardwerska napaka in kaj okvirno ?

dr.J ::

RH 8 nima jedra 2.4.19.

Kaj pa če namestiš zadnji kernel(2.4.18-19), in sicer že prevedenega?

Ali mašina sicer dela OK? Če ne, preglej sistemske loge.

operater ::

Žal sem probal še na drugem računalniku in je ista pesem - xtime conflict.

;( ;(

dr.J ::

Če si inštaliral iz istega CDja, je tvoj rezultat pričakovan.

Kernel se bolje prevaja z gcc 2.96 kot pa z gcc 3.2. RH7.2 ni problematičen, na 8.0 pa ga še nisem prevajal. Mogoče bi moral namestiti compat-gcc-7.3 pakete. Kaj piše v /usr/src/linux-2.4xy/Makefile za gcc kompajler?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

operater ::

Zadevo sem reševal tudi na drugem disku z inštaliranim RH 6.2 in tu brez kakršnih koli težav nadgrajujem poljubni kernel.
Rabil sem tudi kernel 2.2.18 z moduli, vse skupaj postavil - deluje, sedaj pa me zanima če mi lahko kdo pove kako se bzImage lahko skopira na floppy disk, da bi imel zagonsko disketo za svoj router.

Trenutno mi javi kernel panic VFS cant mount root - tezava pa je najverjetneje ker ima image ( rdev) /dev/hda2.

Kako naj image sliki nakazen na /dev/fd0.

Hvala za pomoc.

LP

dr.J ::

Ko prevajaš jedro, reci 'make bzdisk' namesto 'make bzImage' in ti bo naredil boot floppy za novo jedro. Šele ko ga temeljito stestiraš, ga dokončno inštaliraš in poveš bootloaderju, da obstaja.

Do takrat pa bootaj mašino s starim jedrom.

roscha ::

In zakaj bi se zajebaval z disketo? tako ali tako ti ni treba povozit starega kernela, novega samo dodaš kot dodatno boot opcijo.

torej: make mrproper
make (x / menu) config
make dep
make clean
make bzImage
make modules
make modules_install
#make install ODPADE!!!

Potem ročno prekopiraš bzImage (recimo da je v /usr/src/kernelxyz/arch/i386/boot v /boot pod nekim drugim imenom npr. boot2.4.20
v / narediš symlink recimo test ki kaže na boot2.4.20 popraviš LILO (vneseš še test) poženeš LILO in voila -reboot. Ko se prepričaš da je novi kernel OK samo v LILU popraviš default vrednost in gasa. Brez ponovnega kompajliranja.

Osebno VEDNO pustim generičen kernel na disku, mi v slučaju peeesdarij nekako bolj sede kot boot (=install) cd (rescue diskete ne delam nikoli)

by!

P.S. Sploh pa mi ni jasno kako da se zajebavate z raznimi *.rpm sourci kernela. Potegneš dol uradnega, odpakiraš (tar xvzf napisat je res cela znanost?)potem pa kompajlat.

operater ::

Me veseli tvoja energičnost - predvsem pa me zanima ali si kdaj delal z komando rdev ( rdev -R image ) in to na različnih imagih. ( /dev/hda2 al pa vcas /dev fd0 )

Zadevo rabim, ker bi v coyote linuxu - router ( www.coyotelinux.com )- rad zamenjal kernel in ustrezne module.

Kako se izdela image z koncnico upx ??

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvo prevajanje jedra - Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
91262 (1088) Gandalfar
»

ntfs format pri linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
161096 (904) Gh0st
»

Kernel tezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
121204 (993) DarkHand
»

mount ntfs ?? (win2k particija v linuxu)

Oddelek: Operacijski sistemi
201449 (1157) tico
»

kompajlanje jedra za linux

Oddelek: Operacijski sistemi
81321 (1171) zetko

Več podobnih tem