» »

ASRosck + Core 2 Quad Q9300 + 4gb DDR3 zablokira

ASRosck + Core 2 Quad Q9300 + 4gb DDR3 zablokira

freaky_h2o ::

Lastim si popolnoma nove matične plošče ASRosck G41M-VS3 R2.0 LGA775 , procesorja Core 2 Quad Q9300 in 4gb DDR3, grafično sem vzel ven, HDD 2x SATA (1Tb + 160gb). Zadeva je takšna,da Burn In test gre normalno skozi (zelo zanimivo), ponavadi pa zablokira računalnik iz živega dolgčasa sredi brskanja po internetu, nekajkrat mi je celo zablokiral v samem štartu,ko ti javi,da računalnik ni bil pravilno ugasnjen.Niti sanja se mi ne kje je napaka.Zadnji sum ki bi lahko bil je napajalnik da bi bil recimo prešvoh (300W in pri 12V da ven 15A toka),čeprav še vedno zelo sumim matično ploščo. Je pa zanimivo tudi to,da mi ram sploh ne dela s frekvenco 1333Mhz (v programu CPU Z) kot je tudi FSB procesorja in to kljub temu,da sem tudi prav nastavil jumper na matični in v BIOS-u nastavitev iz Auto na 1333Mhz.Zdaj pa da kupujem na pamet spet drug napajalnik (čeprav verjetno j krivec ravno on) ali pa drugo matično ploščo ki jo bom spet čakal preden bodo stestirali na servisu...Samo to lahko rečem,da nikoli več v življenju ne kupim Asrock matične.ČE se komu sanja kje je problem kljub temu,da pri Burn In testu nič ne zablokira bom zelo vesel če ima kdo rešitev.
ZX-Spectrum je zakon:-)

ncc2000 ::

1. kupil si najcenejšo plato za lga775, a ne
2. čipset je G41, katerega omejitve je dobro poznati (vse piše)
3. rami delajo na 1333 le v primeru OC-ja, (tudi piše)
4. sistem napiše, da računalnik ni bil pravilno ustavljen, ne pa
osnovna plošča oz. njegov bios ...
5. Če intelburn (sploh na max ram), ki je kar resna zadeva,
ne kresne, potem napajalo zna bit dobro,
kakor tako tudi ostali hardver (tudu moba)
6. 3 podobne G41 AR plate so šle v kratkem skozi moje roke
(tista bombončkana vezija z USb3) in nobenih problemov z zatikanje in
štekanjem in zmrzovanjem ni, AR je danes čisto konkurenčna zgodba
tudi glede kvalitete, sploh pa p/p
7. V takem primeru bi se sam najprej posvetil sistemu,
šoferjem in nosilcem sistema ...

Brias ::

ne glede na to kaj se bo izkazalo da ne dela ...


na napajalnik ki da ven na eni sami samcati 12v liniji jaranskih 15A, jaz obsebno ne bi priklopil niti 478 p4 2.4 northwooda ...


takim kombinatorikom bi morali dati real life ban za nakup komponent, just in case ...

freaky_h2o ::

ncc2000 hvala za odgovor,čeprav skoraj nič od napisanega ne razumem in bi te prosil,da mi obrazložiš na način,da mi bo razumljiv. Nadgradil sem tudi verzijo biosa iz 1.5 na 1.7 pa ni nič drugače.

OverClocking v biosu verjetno? Samo ni mi jasno ker še nisem navijal RAM-ov ko imaš ene par parametrov za štelat

- tole je vse na AUTO v biosu DRAM voltage,NB voltage,VTT voltage,GTLREF voltage (na kake voltaže rabim dati,da jih ne skurim,namreč moji rami nimajo hladilnikov na sebi so pa drgač Kingstoni.

O kakšnih omejitvah mi govoriš to g41? Ne razumem se jaz toliko v te oznake...

Pa obrazložitev 7. točke prosim kaj naj naredim v upanju,da mi zadeva prične delati?

- drugi del pa isto na AUTO (TCL,TRCD,TRP,TRMS,TRFC,TWR,TWTR,TRRD,TRTP)

Brias,danes grem po nov napajalnik in upam,da je krivec on. kakšne kombinatorike? Misliš verjetno samo napajalnik?
ZX-Spectrum je zakon:-)

freaky_h2o ::

aja...je pa zanimivo to, da navaden enojedrni Pentium 4 Celeron dela brez problema na tej plati,čeprav piše da je podpora tudi za moj procesor in to na uradni strani od Asrock-a. Je pa res da sem pred tem testiral tudi Pentium D 805 (dual core) ki se je isto obnašal kot zdajšnji procesor,da zablokira vse skupaj sredi dela.
ZX-Spectrum je zakon:-)

69charger ::

Prešvoh napajalnik imaš no! Pojdi po novega.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

freaky_h2o ::

Hvala vsem za pomoč.Moj sum,da je napajalnik,čeprav sem mislil da je plata se je obrestoval.Končno imam 630W napajalnik, ki da na +12V liniji 22A in na drugi +12V liniji 21A in dela zadeva kot je treba :D Končno...Bi me pa še zanimalo kaj predlagate za RAM-e,tistih par Megahercev razlike iz 1066Mhz na 1333Mhz se mi verjetno ne bo poznalo glede na to,da imam bolj slabše RAM-e (9-9-9) in glede na to,da ne igram igric oz. ne uporabljam kakih spešl programov,da bi mogel gledati na vsak kiloherz?
ZX-Spectrum je zakon:-)

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Razlike v frekvenci se poznajo le v finih testih in navijanju.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

freaky_h2o ::

Imam RAM Kingston KVR1333D3N9/4GM (4gb) in mi ni jasno oz. ne znam razbrati na kaki frekvenci mi sploh delajo? Slika CpuZ na povezavi:
 ram frekvenca

ram frekvenca

ČE zna kdo razbrati ali prav vidim da delajo na zelo nizki frekvenci 667Mhz ali na kaki drugi? Verjetno se množi krat dva (v tem primeru nekako biti ven zelo realen podatek)?
ZX-Spectrum je zakon:-)

Zgodovina sprememb…

Robi :P ::

sliko bom popravo
 evo ga

evo ga


pa ja rame maš na frekvenci 664Mhz...

69charger ::

664MHZx2 ker DDR pomeni double data rate torej krat dva.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

x45 ::

rami so ok, to cca 1333 DDR3

freaky_h2o ::

zdaj pa dela KONČNO čist brez problema. V BIOS-u se čudežno premakne iz PCI-E na PCI slot grafika,ko daš drugo grafiko notri (imaš možnosti kero grafiko uporabljaš: PCI-E, PCI, ali INTEGRATED) in če se prestavi na PCI vse skupaj zablokira zaradi grafike ki je napačno navedena v BIOS-u in bi mogla biti nastavljena na PCI-E vodilo. No, sem si pa zdaj umislil 800Wattt modularni napajalnik,tako,da bo mir za nekaj časa :D Hvala še enkrat za vse odgovore :D
ZX-Spectrum je zakon:-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ugasne/ zmrzne - overclocking failed (nič ni OC)

Oddelek: Pomoč in nasveti
422413 (1788) Han
»

Obnovitev starega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
538353 (7386) Tomaž
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624756 (20738) PrimozR
»

Pomnilnik deluje na 1333mhz namesto na 1600

Oddelek: Strojna oprema
161510 (1009) yayo
»

Sistem zmrzuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514635 (3900) karjolca

Več podobnih tem