» »

Pomnilnik deluje na 1333mhz namesto na 1600

Pomnilnik deluje na 1333mhz namesto na 1600

Auba ::

Gigabyte GA-Z68P-DS3 ter Kingston HyperX DDR3 2x 4 GB 1600 MHz

Imam te dve komponenti. Matična mi podpira do 2133mhz dual channel ddr3 sam pomnilnik pa je 1600mhz. V BIOS-u mi piše, da pomnilnik deluje na 1333mhz. Mi zna kdo povedati zakaj in kako lahko to uredim?

Lp!
Živjo :)

mr1two ::

Poiskati moraš FSB:DDR ratio in tam ustrezno nastavit-v biosu(najbolje da ga kar prečesaš, mogoče se nahaja pod "chipset features" ali "advanced"). Sicer pa so razlike majhne v samem performansu(kakšen loading time bi uspel biti nekoliko nižji, pri kakšnem premetavanju podatkov v pomnilnik in ven...vglavnem pa bistvene razlike ni).

LP

Han ::

V biosu stisni Ctrl+F1 in v nastavitvah za spomin izberi XMP.

Auba ::

Em sm najdu pod memory settings frekvenca za spomin je bila na auto to je bil 1333mhz potlej sem pa dal multiplier na 16 in je sedaj frekvenca 1600mhz
Živjo :)

Ebu-Bekr ::

hvala pobi za tole men je tud kazalo 1333mhz pa sem spremenil na 1600 pa men se opazi razlika

Steinkauz ::

Salmir to je pa bolj placebo kot ne. Razlike so minimalne

yayo ::

Biosi na novih platah avtomatsko preberejo frekvenco (pa timing in voltažo) rama, če namesto Auto nastaviš XMP profil, v navodilih od plate imaš vse opisano. Se ti je, ko si dvignil multiplier avtomatsko dvignila voltaža ali si, (če si) sam dvigoval? Probaj zalaufat kak Intelburn test na MAX, da vidiš, če je vse skupaj stabilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Ebu-Bekr ::

dal sem iz avto na 1600 mhz

RejZoR ::

Samo pazi na voltaže RAMa!!! Nekatere neumne plate bojo v primeru, da ročno zvišaš frekvenco na 1600MHz tudi povišale voltažo RAMa preko zdrave vrednosti za procesorje tipa Core i7 (konkretno modele iz serije 900 in novejše 2500/2600/2700) v primeru da je voltaža VDIMM nastavljena na AUTO. Moja ASUS Rampage II Gene je recimo v isti situaciji RAM veselo nastavila na 1.8V, moralo pa bi biti na največ 1.65V.

Če imaš XMP profil raje uporabi slednjega, ker bo tud nastavil pravilno voltažo. Drugače pa obvezno fiksiraj napetost RAMa (VDIMM) na voltažo primerno za tvojo platformo (Sandy ima se mi zdi max 1.55V, ne me držat za besedo ker govorim na pamet) preden daš frekvenco RAMa na višjo...
Če bo RAM deloval na previsoki frekvenci je velika verjetnost, da boš poškodoval procesor ali pa RAMe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Ebu-Bekr ::

mogoce se nismo razumeli jst sem smotan jst sem kupil 4 GB 1600 MHz Corsair Vengeance DDR3

sam mi je kazalo 1333 mhz na biosu in sem spremenil zdej ce sem dal na 1600 po mojem nebi blo problemov

pa hvala a razlago pobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ebu-Bekr ()

amacar ::

Mislim da ti ne razumeš. Z dvigom frekvence ramov, ti je matična mogoče avtomatsko povečala tudi voltažo in ob preveliki voltaži lahko uničiš rame, ali pa še kaj drugega. Zato ti vsi svetujejo, da preveriš na kakšni voltaži so rami, da ne bo potem jokanja.

Ebu-Bekr ::

1600MHz, 9-9-9-24, 1.5V

dela hvala han xmp sem dal in to je to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ebu-Bekr ()

RejZoR ::

XMP je najbolj sigurna opcija če ne veš zakaj se gre. Plate so včasih mal čudne in na AUTO kr neki nastavljajo. XMP pa nastavi vse od frekvence, timingov in voltaže RAMa, tko da je garantirano znotraj vseh zahtevanih specifikacij.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kr_Edn ::

Če koga zanimajo podrobnosti XMP:

http://www.intel.com/content/www/us/en/...

Ebu-Bekr ::

hvala rejzor

Auba ::

Evo sem prečekiral zadevo, voltaža je PROFILE DDR VOLTAGE 1,5V in PROFILE VTT VOLTAGE 1,05V. Sepravi je vse ok?
Živjo :)

yayo ::

1,5 v je standard voltaža za Z68 chipset in je torej vse ok. Svetujejo overvoltanje največ do 1,65 ampak, če imaš novejši ram kot npr Corsair Vengeance ta dela na 1600mhz že pri 1,5v, torej je vse v najlepšem redu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvenca RAM

Oddelek: Strojna oprema
131981 (1718) opeter
»

Problem z RAMi iz 8gb na 16gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
242780 (2383) Hayabusa
»

Gaming RAM - 2x3GB 1333 cl7 ali 3x4GB 1333 cl9

Oddelek: Pomoč in nasveti
272647 (2363) r3dkv1c4
»

I7 sistem, nastavitve ramov (iz 1066 na 1600) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6812658 (10456) MonkeyHead
»

Sistem zmrzuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514669 (3934) karjolca

Več podobnih tem