» »

I feel sLOVEnia - A story of success and happines

I feel sLOVEnia - A story of success and happines

«
1
2

dark_coffee ::

Nov promocijski video



Legendarno! Končno en pameten posnetek, kjer so predstavili nekaj, kar še nismo v nobenem posnetku videli.

Tudi tisti napisi spodaj - super!!

Kaj vi mislite?

Mr.B ::

Zadevo lahko gledaš malo drugače. Tisti ki razmišla o preteklosti, ostane v preteklosti. Medtem pa alpina in recimo hidria, si ravno niso inovatoreji, pa še marsikateri primerek z izjemo akrapoviča in pipistrela...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mojsterleo ::

Jaz mislim, da je ta posnetek odličen primer trolanja.

Karaya 52 ::

A OK... kaj je namen te promocije? Vec prodanih Elanovih smuck, jaht, letalskih kart Adrie, Krkinih tablet, Alpininih suhov (sklop drzavnih podjetij) ter Akrapovicevih auspuhov in Pipistrelovih letal (privatni podjetji)? Res "pametno" porabljen davkoplacevalski denar. Zdaj urad za komuniciranje promovira industrijske produkte in storitve drzavnih kolhozov in nekih prisklednikov! Katastrofa, upam da odgovorni ostanejo brez sluzb.

mtosev ::

prejšnji promo kateri je bil na CNNu mi je bolj všeč.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Karaya 52 ::

Ti promo videi postajajo vedno bolj izgovor, da notri vtaknejo Skrabcev Riko ali pa kak drzavni kolhoz. Koliko je Adria placala za to promocijo? 50.000€, 100.000€. I want my money back! ;(

mojsterleo ::

Nova vlada, nova reklama. Sej kere firme so pa notr reklamirane?
To je tko kot da bi Hrvati naredili reklamo, in v njej promovirali Gavrilović pašteto in EVA Sardine, v ozadju bi se pa vrtela panorama Dubrovnika. To je dober spot za zavrtet na kakšni poslovni konferenci, nasplošno je pa katastrofa!

RejZoR ::

Story of a success and happines. Me zanima kam bi umestili npr Vegradove in SCT-jeve delavce? Success in happines? I don't think so.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mtosev ::

mojsterleo je izjavil:

Nova vlada, nova reklama. Sej kere firme so pa notr reklamirane?
To je tko kot da bi Hrvati naredili reklamo, in v njej promovirali Gavrilović pašteto in EVA Sardine, v ozadju bi se pa vrtela panorama Dubrovnika. To je dober spot za zavrtet na kakšni poslovni konferenci, nasplošno je pa katastrofa!

nope
Uploaded by uradZAkomuniciranje on Dec 14, 2011
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Karaya 52 ::

Kako kere firme? Sj je cel videospot poln drzavnih firm in se parih privatnih o Sloveniji nic. Drzavni kapitalizem wtf... Niti ni vec subtilno narejeno, tako kot so to naredili z Elanom v tisti CNN reklami.

Gandalfar ::

Karaya 52 je izjavil:

Ti promo videi postajajo vedno bolj izgovor, da notri vtaknejo Skrabcev Riko ali pa kak drzavni kolhoz. Koliko je Adria placala za to promocijo? 50.000€, 100.000€. I want my money back! ;(


No daj, bodi kul pa vprasaj Urad za komuniciranje za budget.

Karaya 52 ::

Spet se vpracamo na osnovno vprasanje, kaj je naloga drzave. Za nekatere je to ocitno snemanje promo videov za izbrane produkte in storitve.

mojsterleo ::

Karaya 52 je izjavil:

Kako kere firme? Sj je cel videospot poln drzavnih firm in se parih privatnih o Sloveniji nic. Drzavni kapitalizem wtf... Niti ni vec subtilno narejeno, tako kot so to naredili z Elanom v tisti CNN reklami.

Uhh Akrapović in Ivo Boscarol... nimata nič z Virantom in Janšo seveda. Sta samo uspešna slovenska poslovneža, ki imata denar naložen v davčnih oazah, v Sloveniji pa izkoriščata poceni delovno silo. Ki na srečo dobi vsaj spodobno plačilo, za razliko od večine drugih primerov, to je pa res.

PS: Pa da sploh ne omenjam Gorenja... ki se seli v Srbijo. Pri nas delajo samo še premium produkte. Kmalu pa bo pri nas itak samo še poštni nabiralnik ostal.

Zgodovina sprememb…

genesiss ::

Čez leto dni bo ta spot slaba šala. Uspešni se bodo preselili v tujino, nekateri bodo propadli, morje bo še vedno umazana mlaka, tisti ki zdaj ideje in rešitve kopirajo od drugih bodo kopirali naprej. Verjetno bo vsaj vino ostalo dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Karaya 52 ::

Da si ne bos kaj naredil mojster s trolanjem o JJ? Ne dojames poante, sj vem.

mojsterleo ::

Karaya 52 je izjavil:

Da si ne bos kaj naredil mojster s trolanjem o JJ? Ne dojames poante, sj vem.

Nej dajo enkrat raje v take spote tuje poslovneže, ki so uspeli v Sloveniji. Recimo iz arabskih držav. Se jih bo našlo 5?

Karaya 52 ::

Ne dojames, ne da semi.

Mesar ::

Kdor razmišlja o prihodnosti pa bo prodal vse tujcem ali pa pustil, da propade? Koliko industrije je propadlo v Sloveniji pa nebi bilo potrebno? Sploh na štajerskem TAM in vse podobne firme bi se lahko prilagodile in bi še danes laufale, cukrarno v Ormožu smo prodali in potem so jo zaprli, itd. itd. takoj ko smo prišli iz YU je marsikdo pozabil socializem v smislu, da ne moreš samo za svojo rit poskrbet in nekateri so si nagrabli dosti denarja (posamezniki) nekateri pa propadli. Super za vse kar še imamo ampak če bi bili bolj pametni bi lahko imeli še več, da o prilagajanju gospodarstva in širjenju določenih panog sploh ne govorimo, v turizmu bi se dalo potegni 200% toliko denarja kot zdaj če bi se pametno organizirali (in to bi bil denar iz tujine, ki bi prihajal K nam) in še in še je tega...

Ampak dokler lahko posamezniki uveljavljajo svoje interese in te posameznike skrbi samo kako bojo sami pobrali velike denarje pač bo kot bo. Zato pa imamo firme, ki laufajo brez problema skozi krizo in firme, ki so propadle...

Sicer pa je to itak normalno, marsikoga premami pohlep ampak ga običajno tudi kasneje poči po riti, ali pa kr celo državo če je dovolj takšnih posameznikov.

PS: Normalno kot v smislu za pričakovat, optimalno vsekakor ni. Tudi če si 2% prebivalstva uspe nagrabit VSO premoženje, kdo jim bo čistil WCje in kopal jarke?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

BALAST ::

To je isto kot prešernov praznik v Kranju, pol metra od prešernovega spomenika par lepih avtov lokalnega dealerja z nalepljenimi snežinkami in promo cenami.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

The Player ::

promocije morjo bit kratke in jedrnate, ker zaradi dolge minutaže potem ljudje nehajo gledat ali pa sploh nočejo zavrteti filmčka.

Glede na situacijo države je tale filmček bolj metanje peska v oči kot pa neka promocija, pravtako je malo pozno za delanje reklame, to bi moral delat že takoj po osamosvojitvi.

Good Guy ::

FAIL POSNETEK

par ljudi je plačal mal denarja da so jih notr uturil/oz njihove firme.

video je podn tut če ga pogledamo iz produkcijskega kota

nevone ::

Meni je pa všeč.

Zdej kolk bo efekta od njega in koliko odraža resnično stanje (predvsem mislim na slogan) je pa druga.

o+ nevone

par ljudi je plačal mal denarja da so jih notr uturil/oz njihove firme.


Ja koga naj bi pa uturili notri. Vseh menda ne moreš.

Da bi bil pa neka romantična zgodba, brez konkretnih dosežkov pa tudi ni vredno bogvekaj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

BALAST ::

Da bi bil pa neka romantična zgodba, brez konkretnih dosežkov pa tudi ni vredno bogvekaj.

deluje dosti bolje, kot pa omenjanje nekih firm in znanstvenikov, ki so znani le zelo razgledanim.

Zdaj pa zadnji čas da pridejo številke na plano, ker na oko bi rekel da so pokasiral 400.000€, vredno pa nikakor ni eno desetino tega.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

T0RN4D0 ::

Dost krneki vse skup. o.O
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

dronyx ::

dark_coffee je izjavil:

Legendarno! Končno en pameten posnetek, kjer so predstavili nekaj, kar še nismo v nobenem posnetku videli.

Tole lahko razumem samo v primeru, če si ti avtor tega posnetka in se prikrito oglašuješ. Takšne oglase se verjetno dela z nekim namenom, ne pa zato, ker nekdo popoldne nima kaj za počet in skupaj montira neke promocijske posnetke zbrane skupaj iz čisto vseh možnih vetrov.

Razumem promocijske spote, kjer je prikazana država, njene naravne lepote in turistična infrastruktura, ker je tam cilj jasen. Privabiti tuje turiste. Če kdo misli s tem spotom vabiti tuje investitorje je naivnež, ker v njem ni ene same koristne informacije, ki bi vlagatelje pritegnila. Če so želeli promovirati določene, skrbno izbrane firme, ki veljajo pri nas za uspešne, je to tudi popolna traparija, ker še pri nas večina teh firm komaj pozna, za tujca so to približno taki brandi, kot je Kazahstanski proizvajalec magnetnih ležajev z 20 zaposlenimi delavci in državno subvencijo ranga par milijonov €.

Mr.B ::

V bistvu če bi povzeli onyx-ov komentar, vabi ta spot ljudi, ki bi odpeljali še zadnje glave iz te kure...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dronyx ::

@Mr.B: Verjetno res, čeprav se mi zdi da tisti, ki podrobno spremljajo neko industrijsko področje, verjetno dobro vedo kdo so Pipistrel in Akrapovič ter ali se to splača v nekem trenutku kupiti, proizvodnjo preseliti na Kitjsko, razvoj pa v ZDA (skupaj seveda z našimi najboljšimi kadri). Tako da se tu ne bojim, da bi s tem spotom kdo dobil kakšno podobno idejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

RockyS ::

Ima kdo znanje da naredi parodijo na ta posnetek?

technolog ::

Bolši je že kot tale spakedravščina:

Kragulj ::

Pa dobro kaj toti se norca (spet) iz nas delajo?

opeter ::

Malo me spominja na tole spodaj ...



Oziroma tole:



Res pa je, da so bile te zadeve delane še v bolj optimističnem času (2009 oz. 2010).
Medtem zadeve več niso tako rožnate. Madžarska je izgubila svojega letalskega prevoznika (Malév), država je na robu bankrota ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

jype ::

opeter> Madžarska je izgubila svojega letalskega prevoznika (Malév), država je na robu bankrota ...

No, vsaj vemo, kaj nas čaka :|

ThinkPad ::

Bolši je že kot tale spakedravščina:



Ne morem si pomagat, samo meni je "tale spakedravščina" bolj simpatična in energična, majke mi!

mojsterleo ::

v tem spotu res manjkajo obrazi uglednih tujih poslovnezev k bi bli pripravljeni rect zlovenija iz supaaaaa. recimo bivsi direktor nemskih zeleznic... al pa direktor finske patrie. uuups! ce prav pomislim je pa boljse da je spot tak kot je.

zee ::

*Edini* slovenski izdelek, ki sem ga do zdaj videl v Aziji (Singapur, Kuala Lumpur, Phuket), je bil ravno izpusni sistem Akrapovic.

Vec takih manj raznih NLB-jev, NKBM-ov in podobnih sr*!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Iatromantis ::

Vsaj pozitivna nota je ob trenutni negativni ideologiji, ki jo tako strastno promovirajo za 2012.

Me je pa zmotil napis:

The time for leisure is proportionate to advances in technology

;-) ::

Čemu so ti videji namenjeni sploh ?

Zanima me zakaj se nikoli nikjer ne omeni družba Impol , začetke ima v letu 1825, v Sloveniji zaposluje prek 1000 ljudi, v srbiji njihova podružnica 700 ljudi in je tretji največji izvoznik v Srbiji. Kriza ? ..ah še dotaknila se jih ni.

Mr.B ::

Veste kaj sem se jaz vprašal, pa ne po siru >:D. Kdo v dobi Interneta gleda promocijski spot dolg 3 minute in še nekaj sekund ? Ej kako nekateri ne obvladajo svojega posla.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gzibret ::

Meni ja posnetek všeč. Kolikor sem jaz razumel sporočilo, se le-to nekako glasi: "inovativna družba nekoč in danes, kjer je možno uspeti in kjer se pije veliko vina".

Vedno, ko popljuvamo takšne zadeve, jo moramo popljuvati tudi v kontekstu, za kaj je bila napravljena. Sigurno se spot ne bo vrtel kot reklama na travel channel ali pa kot promocija na turistinem sejmu, namenjeno low-budget turizmu. Verjetno pa je spot namenjen za kakšne poslovne simpozije, sejme, kot kratka predstavitev na kakšnih sestankih/konferencah itd. Za ta namen pa je z eno besedo - ODLIČEN.
Vse je za neki dobr!

dronyx ::

gzibret je izjavil:

Meni ja posnetek všeč. Kolikor sem jaz razumel sporočilo, se le-to nekako glasi: "inovativna družba nekoč in danes, kjer je možno uspeti in kjer se pije veliko vina".

Jaz bi raje popravil v "inovativna družba nekoč in danes, kjer je možno uspeti, kljub temu, da se popije veliko vina". Samo šanse so pa za kaj takega majhne, kajti kar 95% državljanov meni, da smo skorumpirana družba in toliko ljudi se preprosto ne more motiti (to v videospoto seveda ni omenjeno).

Se mi pa zdi, da avtorji tega spota tudi nekako ne razumejo, da Akrapovićevi auspuhi niso nikdar tako seksi predmet poželenja, kot pa Nizozemske lego kocke (ali so Danske?).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Racko ::

dronyx je izjavil:

kajti kar 95% državljanov meni, da smo skorumpirana družba in toliko ljudi se preprosto ne more motiti (to v videospoto seveda ni omenjeno).

hehe :)

jype ::

onyx> kar 95% državljanov meni, da smo skorumpirana družba

Njihov problem.

Mr.B ::

gzibret, če smatraš da je spot namenjen dvigovanju morale Slovencem, svaka ti čast.
Me zanima kdo bo na kakšnem CNN-u, ali bloomberg gleda tri minute dolg spot. Da ne omenim koliko bo ta minutaža stala.

1. Spot je zanič.
2. Spot prikazuje državne kolhoze.
Primer katastrofe spota: Prikazovanje ADRIJE , podjetja ki diha s pomočjo državne podpore, podjetje ki je relano potopljeno. Gzibret, kaj misliš da so tuji investitorji retardirani moroni, ki kar talajo denar za ? Sicer pa efekt vladavine trojčka, je ravno rezultat, i pričakuješ od take oblasti, gašenje osebnih problemov, država pa, ko jo J, če se za njo niti državljani ne brigajo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Mr.B> gzibret, če smatraš da je spot namenjen dvigovanju morale Slovencem, svaka ti čast.

Ej, meni se kar oko orosi, ko vidim kako smo AWESOME.

dronyx ::

jype je izjavil:

Ej, meni se kar oko orosi, ko vidim kako smo AWESOME.

Meni se že nekaj čas več ne rosijo očesa, ampak parkrat na dan spontano bruham.:|

Avenger ::

wow...! 8-) jaz bi tud tam živu.. oh wait... :(
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

crazyLIKEme ::

Zaradi tega posnetka me sedaj boli glava.

Ne toliko zaradi vsebine ampak zaradi produkcije, vse skupaj gre prehitro, kot da ti je povprečen človek super hitro bere, in kadri se menjajo kr tko na fračo. Sploh ni nič povezano.

In če so upali na na fensi-šmenci prehode, FU. 10 sekundni prehod 5 sekund posnetka. What is that?

Vsak, ki ima 5 minut časa in kamero doma bi gotovo naredil bolje. Žal.

Kar se pa tiče firm, ki so notr prikazane. JBG. Kdor ma dnar, ta ima reklamo!
http://crazyl1keme.deviantart.com/

dronyx ::

Mene takšna propaganda vedno nehote asocira na glavno mesto Kazahstana Astano. Saj na posnetkih res izgleda lepo vsa ta arhitektura, cvetje, geometrijske oblike...vendar, bi kdo šel res živet v Kazahstan zaradi tega umetnega mesta? Še Borat je od tam pobegnil v ZDA.

gzibret ::

Mr.B - še enkrat preberi moj post. Zgleda, da si bil prvič precej površen.
Vse je za neki dobr!

Mr.B ::

Ok oprosti falil der sarkazma :
in kjer se pije veliko vina
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihodki ameriške glasbene industrije iz pretočnih vsebin lani že vodilni

Oddelek: Novice / Rezultati
139142 (8266) xmetallic
»

Skoči v Portorož (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14318241 (14858) Keyser Soze
»

Kanadski ISP-ji poročajo o uspehu "three-strikes" opozoril, hujši ukrepi nepotrebni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6420593 (19078) Mehmed
»

Bomo letos privabljali tuje turiste, tudi na CNN ?

Oddelek: Loža
82115 (1630) ahac

Več podobnih tem