» »

Katere avtomobilske žarnice izbrati?

Katere avtomobilske žarnice izbrati?

««
8 / 8
»
»»

fokz8 ::

@edi45

hvala za odgovor in priporočila :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

beta1 ::

Katere H7 žarnice naj kupim?

Sedaj imam originalne škodine stare 4 leta. Pa bolj že slabo svetijo.

Nočem pa takih ki pregorijo v pol leta. Vozim pa skoz z kratkimi lučmi.

ttommy ::

Jaz sem za svojega Scenica 2007 kupil Osram nightbraker laser, pa ni takšne razlike, kot je prikazana. Morda so res leče za spucat... Ali pa bom moral menjati cele luči.
Gamer

edi45 ::

beta1 je izjavil:

Katere H7 žarnice naj kupim?

Sedaj imam originalne škodine stare 4 leta. Pa bolj že slabo svetijo.

Nočem pa takih ki pregorijo v pol leta. Vozim pa skoz z kratkimi lučmi.


Močnejša kot je žarnica, prej crkne.


Če hočeš da dolgo držijo, kupi kaj takšnega https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/...

ttommy je izjavil:

Jaz sem za svojega Scenica 2007 kupil Osram nightbraker laser, pa ni takšne razlike, kot je prikazana. Morda so res leče za spucat... Ali pa bom moral menjati cele luči.


Halogen + motna luč je isto kot da bi se vozil ponoči s prižganima svečkama:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

ttommy ::

Ja- res je isto, kot bi se vozil s prižganima svečkama. Stekla žarometov so kot nova, problem je v leči. Se sigurno pri Scenicu ne da odmontirati in spucati...
Gamer

beta1 ::

Jutri grem v akcijo. Navadne žarnice bom kupil. Boljše bodo sigurno svetle od teh.

Teh +130% pa na račun vzdržljivosti nebom kupil.

Dionis ::

edi45 je dobro opisal glede teh kombinacij osramovih žarnic. In res je... meni tudi ni bistvene razlike med nightbraker in navadnimi osram (razen, da je nightbraker mogoče malo svetlejša oz. malo manj rumena).
Nekdo je omenil, da se večinoma vozi s kratkimi. Tukaj je načeloma vseeno ali imaš nightbreaker ali navadne, samo pri prvih bodo prej šle, ker so močnejše.
Ne bi pa kupoval kakih žarnic iz Špara. Tam pa je kar razlike.

Močno pa odsvetujem kakšne močnejše žarnice od 55W. Na dolgi rok, se ti lahko poškoduje (oz. najbrž se bo) podnožje žarnice.

Kar se tiče M-tech sicer za v žaromet nisem preizkusil, sem jih pa kupil za notranjo osvetlitev prostora in zadnjo tablico. So pa LED. To so žarnice delane po Osramovi licenci, res na Kitajskem (Osram se dela še vedno v Nemčiji). Jih imam pa že kakšno leto BP za razliko tistih jajc iz Aliexpressa, kjer je vedno kaj crknilo ali utripalo po 2 mesecih. Tudi svetilost je precej močnejša od tistih iz Aliexpressa. Sem se mogel kar navaditi :).

fokz8 ::

berem zdajle malo komentarje o teh žarnicah (predvsem white vision) na amazonu, pa ima dokaj negativnih komentarjev, predvsem veliko na račun vdržljivosti. pišejo vsi, da v večini zdrži med 6-12 mesecev, včasih pregorijo že prej. obstaja kaj takšnega, ki ima daljšo življenjsko dobo? meni osebno se ni vsake 6 mesecev menjavat teh žarnic...

trenutno imam te stock že več kot 2 leti odkar sm kupo avto, pa vprašanje kdaj si bile noter dane...
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Dionis ::

Kot smo rekli že. Te žarnice ki so kao +130% itd. bi lahko rekli po domače da so bolj navite in prej gredo. Komentarji glede žarnic niso nujno merodajni. Je treba vzeti v obzir tudi koliko km delaš. Recimo, ko sem prvič menjal žarnice sem dal za dolge in kratke kar nightbreaker. Dolge mi še vedno svetijo po slabih 2 letih, medtem ko kratke sem menjal po nekje 6 mesecih (očitno ni tukaj problematično vklopi in izklopi). Delam pa res 50k km letno.

Če mene vprašaš, bodo najdlje zdržale https://www.mimovrste.com/avto-zarnice/...
zadaj so tudi označeni parametri: https://www.google.com/search?q=osram+u...

Medtem ko ima recimo nightbreaker kao 4x krajšo dobo. To je če gledaš s stališča življenske dobe. Če pa gledaš P/P pa vzami klasično osram žarnico. Je pa treba pri obeh upoštevati da je to resi tista rumena svetloba.

fokz8 ::

@dionis

hvala za info :)
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

beta1 ::

Evo update. Sem menjal obe žarnice. Navadne Osram za 3,90EUR na kom. Sveti dosti boljše.

Imel sem pa v že od začetka Philips neke longlife. Obe sta imeli steklo črno zasmojeno. Sta pa še svetli.

Upam da bo zdržalo 1 leto do naslednje menjave.

Furbo ::

Vse žarnice zdržijo do tedaj, ko je potrebna menjava. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Spajky ::

Če ima avto LED dnevne, ne razumem zakaj je treba voziti s kratkimi lučmi čez dan. Se vozi s "pozicijskimi" (da vse tudi zadaj svetijo) ... Kratke spredaj trajajo in trajajo ... Zakon? Ko je bil sprejet, še niso serijsko vgrajevali LED dnevnih luči IMHO (razen izjem ala "Angel Lights" na BMW-jih ipd ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Furbo ::

Najbolje bi bilo kratke + zadnje. Ne vem kater debil je prišel na idejo, da zadnjim ni treba svetiti. Potem se pa ponoči voziš za tepci, ki jim zadnje ne svetijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Malajlo ::

Spajky je izjavil:

Če ima avto LED dnevne, ne razumem zakaj je treba voziti s kratkimi lučmi čez dan. Se vozi s "pozicijskimi" (da vse tudi zadaj svetijo) ... Kratke spredaj trajajo in trajajo ... Zakon? Ko je bil sprejet, še niso serijsko vgrajevali LED dnevnih luči IMHO (razen izjem ala "Angel Lights" na BMW-jih ipd ...

Narobe. Dnevne led svetijo namesto kratkih in ne kot parkirne. Tvoje "pozicijske", da tudi zadaj nekaj je, so dejansko parkirne, torej zmanjša svetilnost prednjih na 50%. Kar ni namen dnevnih.
Preveri pri prvem kolegu z dnevnimi led. Lahko ima tudi Opla :))

Spajky ::

Holly S*it, le zakaj pa precej folka fura nove/novejše avte samo z Led dnevnimi, odzadi pa nič, niti v tunelu, nekateri celo ponoči tako ;) ... There must be some problem w/ car software or Driver "Software" (šparat vsak deci bencina, pa naj stane kar hoče) :)) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

iso2000 ::

Tudi jaz sem se že nasankal s temi ultra bright nekaj žarnicami. Saj svetilo je malce boljše, ampak prav dolgo pa ni trajalo. Mislim da sta mi žarnici crknili po približno enem letu, v razmaku 1 tedna. Sedaj imam nazaj tovarniške, ki so malenkost bolj rumenkaste in malenkost šibkejše, ampak gre. Problem je bil od začetka, ko sem s xenon prešaltal na te navadne.
Jaz sem ob nakupu avta prosil, da mi preprogramirajo in mi pozicijske svetijo, če imam vklopljene dnevne LED. Izgleda malo smotano, ko so spodaj bele LED, zgoraj pa precej bolj rumene pozicijske. Precej bolje je pa zadaj, ko luči vedno svetijo. Sploh pa ne razumem proizvajalcev, da naredijo tako. Največji problem je po moje pri avtih, ki imajo avtomatsko preklapljanje in pod določenimi pogoji zadeva ne preklopi, šoferji se pa zanašajo(mo) na tehniko.

Malajlo ::

V tunelu, tudi v drevoredu meni prižge kratke in zadnje.
Če si pameten in vklopi parkirne, potem pa senzor ignorira temo. Res pa svetijo tudi zadnje (prednje pa brlijo).

polkar ::

Katere žarnice imajo najboljše razmerje svetilnost/bela svetloba? Oz. da so kar najbolj bele, ob še vedno dokaj dobri svetilnosti. Rabim za meglenke (hb4).

SuperVeloce ::

Osram Nightbreaker laser H1 (predvidevam, da imaš te za meglenke) so odlične, če ti jih rata dobiti. Jaz sem jih dobil predlani, sedaj jih na mimovrste ni več, tudi nikjer drugje.
Drugače pa tole
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

polkar ::

Hvala. HB4 imam, te verzije omenjenih pa mimovrste nima. Drugače pa trenutno razmišljam o OSRAM Cool blue intense. Jih ima kdo? Zadovoljstvo?

Imaš ti v meglenkah NB Laser? Kako so kaj vzdržljive? Meni se meglenke vklapljajo leva/desna z vrtenjem volana, tako da nevem koliko časa bodo zdržale, ker je veliko kratkotrajnih vklopov in izklopov. Ima kdo izkušnje s tem?

Miran6 ::

Da ne načinjam nove teme bi prosil če mi lahko kdo pove kakšen tip žarnice xenon ima renault scenic 2 letnik 2008

edi45 ::

polkar je izjavil:

Hvala. HB4 imam, te verzije omenjenih pa mimovrste nima. Drugače pa trenutno razmišljam o OSRAM Cool blue intense. Jih ima kdo? Zadovoljstvo?

Imaš ti v meglenkah NB Laser? Kako so kaj vzdržljive? Meni se meglenke vklapljajo leva/desna z vrtenjem volana, tako da nevem koliko časa bodo zdržale, ker je veliko kratkotrajnih vklopov in izklopov. Ima kdo izkušnje s tem?


https://www.facelift.si/index.php?route...

Evo ti jih, doma jih imamo na enem avtu za dolge in imajo modro-belo svetlobo. Cool blue intense so pa navadne rumene, ki podnevi malo potegnejo na belo, če gledaš avto od daleč. Ponoči so pa navadne rumene.

Miran6 je izjavil:

Da ne načinjam nove teme bi prosil če mi lahko kdo pove kakšen tip žarnice xenon ima renault scenic 2 letnik 2008


D1S ali pa D2S, ne vem točno. Ena od teh vem da je. Ali imaš xenon ali bixenon?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

polkar ::

Te z linka niso homologirane, če prav gledam..

A cool blue so pa še vedno rumene, kljub temu da naj ne bi bile? Vsaj tako piše v spletnih trgovinah..Mah..

edi45 ::

polkar je izjavil:

Te z linka niso homologirane, če prav gledam..

A cool blue so pa še vedno rumene, kljub temu da naj ne bi bile? Vsaj tako piše v spletnih trgovinah..Mah..


Niso ne, samo nima veze nisem imel nobenih problemov ne z policijo ne na tehnicnem. Odtenek ni sporen, problem je ce je zarnica premocna, ker prevec slepi nasproti vozeca vozila. Ce hoces belo modre ti je to edina opcija, ne rabis panicarit sploh za meglenke ne

Malajlo ::

polkar je izjavil:

Hvala. HB4 imam, te verzije omenjenih pa mimovrste nima. Drugače pa trenutno razmišljam o OSRAM Cool blue intense. Jih ima kdo? Zadovoljstvo?

Imaš ti v meglenkah NB Laser? Kako so kaj vzdržljive? Meni se meglenke vklapljajo leva/desna z vrtenjem volana, tako da nevem koliko časa bodo zdržale, ker je veliko kratkotrajnih vklopov in izklopov. Ima kdo izkušnje s tem?

Prižiganje žarnic na enosmernem toku ni problem. Meglenke s funkcijo corneringa mi delajo že skoraj deset let.
Sicer pa, zavorne luči imajo še več prižiganj, pa crknejo po uhuhu letih.

SuperVeloce ::

Te high performance žarnice so precej bolj občutljive na tresoče fokuse, slabo napeljavo, število ur, itd... ampak ja, načeloma za meglenke in dolge luči ni tako problematično, žarnice za kratke (če ni posebej "dnevnih") znajo kar pogosto pokati.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

polkar ::

Kul, hvala vsem za informacije. Sem naročil cool blue intense pa da vidim, kako bo :)

polkar ::

Sem naročil cool blue intense pa svetijo rumeno kot je rekel @edi45. Bom moral kake druge najt..
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815520 (14114) Scorpy84
»

Luči in homologacija oz. problemi...

Oddelek: Na cesti
155224 (4862) Robi :P
»

Zamenjava originalnih žarnic

Oddelek: Na cesti
195009 (4559) SeMiNeSanja
»

Vidljivost ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7928722 (27024) Engineer_
»

Žarnice H7 in H1 Plasma UltraWhite dovoljene ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6235044 (31868) RejZoR

Več podobnih tem