» »

Katere avtomobilske žarnice izbrati?

Katere avtomobilske žarnice izbrati?

Spajky ::

A vam hkrati z dnevnimi LED lučmi svetijo tudi kratke? Zakaj čez dan? Preklopite na "parkirne" (tudi odzadaj bodo svetile!) in glavne žarnice bodo trajale še pa še! Če se v tem slučaju dnevne LED izklopijo, preklinjajte tistega, ki je naredil el.načrt vezave v vaši kočiji ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Malajlo ::

Če pretakneš na parkirne in imaš LED, grejo tudi LED v "park mode". Brlijo. Ne tega delat, ker je isto, kot da jih ugasneš. To šele trajajo!
Da pa bi delale glavne luči, ko imaš dnevne, je pa res za obesit eletričista

šernk ::

Meni ni jasno kaj počnete, da vam žarnice tako crkujejo ampak očitno zapeljete v vsako luknjo.


če imaš slabše kontakte na luči žarnice zelo hitro pregorijo. sem menjal 2 letno, potem sem moral zamenjati sprednje luči in glej hudiča v treh letih sem zamenjal dve žarnici.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zk_eu ::

energetik je izjavil:

zk_eu je izjavil:

Zgolj za info glede življenjske dobe. Danes mi je crknila prva Osram Silverstar 2.0. Imam ju notri od 25. 1. 2016. Sem upal, da bo vseeno malce dlje zdržala, ampak verjetno so tukaj še drugi dejavniki. Velik strošek niso, na mimovrste je par 11,40EUR.

Sem pa (sicer na dnevni svetlobi - v senci) primerjal svetilnost obeh, pa se mi zdi, da še enako svetita, kar je pohvalno. Ostale žarnice so mi proti koncu življenjske dobe vedno malce porumenele in je bila (že) takoj opazna razlika, če si pogledal fokuse. Tako, da sem drugo kar pustil.
Življenjska doba žarnic se šteje v urah _svetenja_, ne pa v trajanju ko so bile montirane v avto. Poda se število prevoženih km in povprečno hitrost v tem času. Pa takole bi moral potestirati vsaj ene 10 žarnic, da bi lahko trdil, kolikšna je življenska doba.
Lahko pa imaš tudi nekaj % večjo napetost v avtu, pa ti jo požre n-krat prej.


Zdržala je nekaj čez 12.000 km. Če dam povprečno hitrost 60 km/h, je to 200h, 250h pa naj bi zdržale. Vendar je povprečno hitrost res težko oceniti. Čisto možno tudi, da je zdržala manj zato, ker sem jo malce poribsal po nesreči, ko sem jo dajal notri, pa je prav opozorilo, da to vpliva na življensko dobo. Bomo videli koliko bo druga :).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

Pozdravljeni.

Včeraj sem spet malo gledal avto žarnice, njihovo svetilnost in življenjsko dobo. Sedaj imam notri Osram Silverstar 2.0 za zasenčene luči in Osram Nightbraker Unlimited za dolge luči.

Mojemu avtu luči ves čas gorijo in se tudi avtomatsko vedno prižgejo ob vžigu (nimam posebnih dnevnih luči kot novejši avti sem mislil), zato sem takrat za zasenčene luči izbral Silverstar 2.0, ker se mi je zdelo dobro razmerje med svetilnostjo in življenjsko dobo. Sedaj pa opažam, da imajo Philips H7 X-treme Vision +130% življenjsko dobo 450 ur, kar se mi zdi odlično, če dejansko zdržijo tako kot oglaševano oziroma je to enako kot Silvertarke.

Ima kdo od vas izkušnje s temi žarnicami? Ob prebiranju teme sem videl, da je to nekdo že spraševal o njih, vendar o svetilnosti. Če imajo dejansko solidno življenjsko dobo, jih bom zamenjal. Se mi zdi vredno, ker vem kakšen "napredek" je bil v vidljivosti, ko sem dal notri Silverstar 2.0 in če so te še enkrat boljše, se mi zdi vredno.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

MadMax ::

Ostani na tem kar imaš sedaj.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

zk_eu ::

Mislite, da ne bo bistvene razlike v svetilnosti?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

SuperVeloce ::

Bo, vendar verjetno ne tako občutno, kot iz budgetspar na silverstar. Jaz bi še počakal, mogoče ti pa pocrkajo v kratkem. Ali pa jih zamenjaš, ko dobiš občutek da se svetilnost zmanjšuje
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

zk_eu ::

Sem vseeno nabavil in zamenjal žarnice danes. Sicer me denar ne žuli, ampak resnično mi pomeni, če lahko kaj dodatne svetlobe na cestišče pridobim. Na hitro se mi zdijo še malekost bolj bele od Silvestar 2.0, vendar ne veliko. To sklepam, če jih primerjam po pozicijskih, ki mi sedaj delujo rumeno. Upam, da se bo poznalo in da bodo zdržale vsaj pol leta do 8 mesecev. Garancije v Slovenije te žarnice nimajo, vendar če ne bodo zdržale vsaj 6 mesecev, bom poizkusil zadevo porinit skozi stvarno napako.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

chort ::

Ravnokar montiral Osram XenArc Nightbreaker Unlimited bixenon (d1s žarnice) v avto, 4350 K in baje 70% močnejše od OEM.
Do hiše imam zadnjih 15km ovinke skozi gozd v praktično slepi cesti. Razlika v osvetljenosti je opazna, zdaj ne razmišljam več o dodatnih lučeh. Tudi temperatura se mi zdi dobra, rjavkaste živali vidim bolje kot prej, ko so imele lampe 6000 K. Skratka priporočam! Le cena je pač... visoka proti kitajcem.

MadMax ::

zk_eu je izjavil:

Sem vseeno nabavil in zamenjal žarnice danes. Sicer me denar ne žuli, ampak resnično mi pomeni, če lahko kaj dodatne svetlobe na cestišče pridobim. Na hitro se mi zdijo še malekost bolj bele od Silvestar 2.0, vendar ne veliko. To sklepam, če jih primerjam po pozicijskih, ki mi sedaj delujo rumeno. Upam, da se bo poznalo in da bodo zdržale vsaj pol leta do 8 mesecev. Garancije v Slovenije te žarnice nimajo, vendar če ne bodo zdržale vsaj 6 mesecev, bom poizkusil zadevo porinit skozi stvarno napako.

Namesto mesecev si raje prekonvertiraj v prevožene kilometre. Bo lažje primerjat kot pa rečt, da 100 let starim avtom žarnice zdržijo po 40 in več let - v muzeju.
Nekdo ki pa letno prevozi tudi prek 50000km, sigurno ne bo imel žarnic toliko časa...

Osram NB so pri meni recimo zdržale cca 3000km. Silverstarke so pa trenutno notri mislim da okrog 7000km.
Poleg cene je morda pomembno tudi koliko avta moraš podret, da jih sploh lahko zamenjaš...
Pod črto ni pomembna izključno svetilnost.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

SuperVeloce ::

3000km? Ne originalne NB, ne plus in ne unlimited niso prišle blizu tej cifri, na nobenem avtu. Trenutni par vgrajen v Accenta nekje pomladi 2015, torej bo že spet 2 leti in dve zime, če crknejo jutri. 30.000km na leto.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Izpuščen detajlček: NB unlimited so bile ta kratkotrajna žalost.

Nad svetilnostjo nimam pripomb, ampak 4x na leto jih pa ne bom kupoval in menjaval.

Silverstar 2.0 imajo malenkost slabšo svetilnost in niso tako bele, ampak =bat ga, nek smiseln kompromis je pa treba vzet. Imajo pa vsake oči svojega malarja. Saj če bi jih v par minutah lahko zamenjal ne rečem, tako pa...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

profii ::

chort je izjavil:

Ravnokar montiral Osram XenArc Nightbreaker Unlimited bixenon (d1s žarnice) v avto, 4350 K in baje 70% močnejše od OEM.
Do hiše imam zadnjih 15km ovinke skozi gozd v praktično slepi cesti. Razlika v osvetljenosti je opazna, zdaj ne razmišljam več o dodatnih lučeh. Tudi temperatura se mi zdi dobra, rjavkaste živali vidim bolje kot prej, ko so imele lampe 6000 K. Skratka priporočam! Le cena je pač... visoka proti kitajcem.


Počakaj kakšen mesec da se "uležejo". Koliko časa jih imaš? pri meni se je po cca 10+ urah barva in svetilnost kar spremenila - še na bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

koyotee ::

chort je izjavil:

Ravnokar montiral Osram XenArc Nightbreaker Unlimited bixenon (d1s žarnice) v avto, 4350 K in baje 70% močnejše od OEM.
Do hiše imam zadnjih 15km ovinke skozi gozd v praktično slepi cesti. Razlika v osvetljenosti je opazna, zdaj ne razmišljam več o dodatnih lučeh. Tudi temperatura se mi zdi dobra, rjavkaste živali vidim bolje kot prej, ko so imele lampe 6000 K. Skratka priporočam! Le cena je pač... visoka proti kitajcem.


Si jih kupil pri nas? Kaksna je cena?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jozeprevoz ::

Lp

Katere zarnice gredo v peugeota 307 2002 letnik? H1 dolge, h7 kratke? In kakšen paket rabim OBVEZNO za naše može v modrem v avtomobilu? OBA? Ali vzamem en paket H7?

Hvala za odg.

profii ::

koyotee je izjavil:

chort je izjavil:

Ravnokar montiral Osram XenArc Nightbreaker Unlimited bixenon (d1s žarnice) v avto, 4350 K in baje 70% močnejše od OEM.
Do hiše imam zadnjih 15km ovinke skozi gozd v praktično slepi cesti. Razlika v osvetljenosti je opazna, zdaj ne razmišljam več o dodatnih lučeh. Tudi temperatura se mi zdi dobra, rjavkaste živali vidim bolje kot prej, ko so imele lampe 6000 K. Skratka priporočam! Le cena je pač... visoka proti kitajcem.


Si jih kupil pri nas? Kaksna je cena?


Ebay ;) 111€ + ne spomnim se ali je to že s pošntino

koyotee ::

No pol je isti k. jaz sem dal pa 112 na amazonu, edino s to razliko, da sem naročil 2 dobil pa 3 :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

zk_eu ::

No, jaz včeraj po malo daljši vožnji po temi lahko rečem, da razlika med Silverstar 2.0. in X-tream Vision 130 vsekakor je. Ali je zadeva toliko močnejša kot navajajo je težko reči, je pa napram Silverstar 2.0. očitna razlika. Ali je snop 70m daljši tudi ne morem reči, ker sem se vozil po neosvetljeni cesti, prej pa po mestu, je pa zagotovo polje 20 metrov pred avtom veliko veliko bolj osvetljeno in je snop res lepo razpršen, kar je tudi bil moj cilj. Svetloba je tudi za odtenek bolj bela in prijaznejša za oči. To se vidi tudi pri neposredni osvetlitvi pred steno

Tako bom rekel. Če zdržijo vsaj pol leta, so tega denarja zagotovo vredne. Sicer bom pa šel nazaj na Silverstar 2.0, s katerimi sem tudi bil zelo zadovoljen. Tukaj ima @MadMax sicer zelo prav, da je bolj potrebno gledati št. prevoženih kilometrov, še bolj kot to, pa posredno ure gorenja s katerimi se meri življenjska doba žarnic. Osram Silverstar so mi zdržale med 7-12 mesecev ali 18.000 do 24.000 km. Glede na to, da Phillips navaja, da te žarnice nimajo krajše življenjske dobe in me je s tem pridobil na svojo stran, morajo zdržati vsaj toliko :).

Pri tem moram dati še eno hvalo Osram Silverstar. Zadnjič mi je izjemoma ena prej crknila (po 3 ali 4 mesecih), zanimivo enako na očetovem avtu (po pol leta), medtem, ko druga še vedno dela (no, jaz sem jih sedaj pobral ven). V pol leta niso nič porumenele kot so to navadno običajne žarnice in nisem opazil razlike med svetilnostjo, pa sem bil res pozoren.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

energetik ::

zk_eu je izjavil:

No, jaz včeraj po malo daljši vožnji po temi lahko rečem, da razlika med Silverstar 2.0. in X-tream Vision 130 vsekakor je. Ali je zadeva toliko močnejša kot navajajo je težko reči, je pa napram Silverstar 2.0. očitna razlika. Ali je snop 70m daljši tudi ne morem reči, ker sem se vozil po neosvetljeni cesti, prej pa po mestu, je pa zagotovo polje 20 metrov pred avtom veliko veliko bolj osvetljeno in je snop res lepo razpršen, kar je tudi bil moj cilj. Svetloba je tudi za odtenek bolj bela in prijaznejša za oči. To se vidi tudi pri neposredni osvetlitvi pred steno
Moje mnenje je, da slabše če je svetloba razpršena. Ponvadi se ocenjuje, kako natančen snop dajejo žarnice, torej koliko svetlobe je tam, kjer mora bit (in ne nekje v grmovju).
Bolj bela svetloba pa ja ni prijaznejša za oči ponoči. Se bolj siplje (modri del spektra) na megli in v očesu, ter s tem povzroča bleščanje.

zk_eu ::

Mislil sem razpršen po cestišču, mogoče sem se nerodno izrazil. Bom pa videl kako bo v megli. Zaenkrat je pozitivno. Še vedno lahko grem nazaj, če ne poskusiš, pa ne moreš vedeti :).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

steev ::

chort je izjavil:

Ravnokar montiral Osram XenArc Nightbreaker Unlimited bixenon (d1s žarnice) v avto, 4350 K in baje 70% močnejše od OEM.
Do hiše imam zadnjih 15km ovinke skozi gozd v praktično slepi cesti. Razlika v osvetljenosti je opazna, zdaj ne razmišljam več o dodatnih lučeh. Tudi temperatura se mi zdi dobra, rjavkaste živali vidim bolje kot prej, ko so imele lampe 6000 K. Skratka priporočam! Le cena je pač... visoka proti kitajcem.

Ne vem kaj si sploh mislil s 6000 K. Za videt od zunaj dobro, obratno zanič. Drugače pa nekdo na bmwslo forumu prodaja xenon žarnice in balaste ugodno in preverjeno original. Cena sitniš (relativno).
:|

Malajlo ::

Žarnice niso tiste, od katerih je odvisna razpršenost snopa. Žaromet je ta.
Če se ti pa zdi, da je zdaj bolje, je pa samo posledica pravilne montaže. Če je žarnica narobe vstavljena, bo pač svetilo vseokrog.
Seveda obstaja zanemarljivo majhna možnost, da je nitka v žarnici na napačni poziciji.

chort ::

koyotee je izjavil:

chort je izjavil:

Ravnokar montiral Osram XenArc Nightbreaker Unlimited bixenon (d1s žarnice) v avto, 4350 K in baje 70% močnejše od OEM.
Do hiše imam zadnjih 15km ovinke skozi gozd v praktično slepi cesti. Razlika v osvetljenosti je opazna, zdaj ne razmišljam več o dodatnih lučeh. Tudi temperatura se mi zdi dobra, rjavkaste živali vidim bolje kot prej, ko so imele lampe 6000 K. Skratka priporočam! Le cena je pač... visoka proti kitajcem.


Si jih kupil pri nas? Kaksna je cena?


Sem, ker sem jih rabil čim prej. Cena je bila 143€ za dve, brez marže in z DDV.

steev je izjavil:


Ne vem kaj si sploh mislil s 6000 K. Za videt od zunaj dobro, obratno zanič. Drugače pa nekdo na bmwslo forumu prodaja xenon žarnice in balaste ugodno in preverjeno original. Cena sitniš (relativno).


6000K so bili kitajci, ki sem jih za 40€ kupil, da sem videl cesto do doma :) Tako odurne svetlobe še nisem videl, sploh ko se pri dolgih zraven prižgejo še navadne žarnice in rata ena taka skoraj zelena svetloba. Za bruhnit.

Nightbreaker so ravno tako rabile kako uro, da so porumenele (in verjetno bodo na dolgi rok še malo). Zdaj iščem LED light bar s temperaturo okrog 4300K za na drugi avto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

chort ::

Malajlo je izjavil:

Žarnice niso tiste, od katerih je odvisna razpršenost snopa. Žaromet je ta.
Če se ti pa zdi, da je zdaj bolje, je pa samo posledica pravilne montaže. Če je žarnica narobe vstavljena, bo pač svetilo vseokrog.
Seveda obstaja zanemarljivo majhna možnost, da je nitka v žarnici na napačni poziciji.


Ta zanemarljivo majhna možnost se mi je v karieri zgodila vsaj 3x. Enkrat z generičnimi Petrol žarnicami H7, enkrat s phillipsom in enkrat z varto. Vsakič je bil kriv kot med telesom (bajonetom) žarnice in žarilno cevko/nitko. V sodobnih žarometih mora biti žarilna nitka na precej točno določenem mestu, drugače je svašta odsevov.

SambaShare ::

A je te xeon kite legalno vgrajevati v avto? Je potrebno opraviti homologacijo?

chort ::

Ni legalno. Za legalen xenon moraš imeti xenon žaromet, ne samo žarnico. Pa če se ne motim je obvezna naprava za pranje žarometov, se se ne bi bleščala svinjarija na steklu.

steev ::

chort je izjavil:

Ni legalno. Za legalen xenon moraš imeti xenon žaromet, ne samo žarnico. Pa če se ne motim je obvezna naprava za pranje žarometov, se se ne bi bleščala svinjarija na steklu.

Jap, pa avtomatsko nastavljanje višine snopa.
:|

zk_eu ::

Malajlo je izjavil:

Žarnice niso tiste, od katerih je odvisna razpršenost snopa. Žaromet je ta.
Če se ti pa zdi, da je zdaj bolje, je pa samo posledica pravilne montaže. Če je žarnica narobe vstavljena, bo pač svetilo vseokrog.
Seveda obstaja zanemarljivo majhna možnost, da je nitka v žarnici na napačni poziciji.


Napisal sem, da sem se nerodno izrazil. Razlika je bila, ko sem šel iz navadnih na Silverstar 2.0., sedaj pa je razlika, ko sem šel iz slednjih na X-tream Vision. Razlika je v osvetljenosti pred avtomobilom, le-ta se mi zdi še za odtenek večja in svetloba je bolj bela. Snop je že prej v redu svetil.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

kuglvinkl ::

kajj pa led zamenjava? h7?
Your focus determines your reallity

Malajlo ::

A to dela? Sem gledal že tele LED, pa mi ne deluje ravno zadeva, s katero bi se izognil menjavi žarnic vsake pol leta, pa da bi svetilo na približno tako kot navadne halogenke. Govorim o navadnih žarometih. Leče ne bi smele biti problem. Ali pač ...

kuglvinkl ::

ta dan bo zagotovo prisel, zanima me, ali se je kdo ze poglabljal v to.
Your focus determines your reallity

zk_eu ::

Jaz lahko povem za kolega. Za H7 ima notri LEDike v enakem avtu kot jaz (navaden žaromet). Zadeva sveti neprimerljivo boljše od žarnic, ki jih v tej temi hvalim :). Pravi, da jih edino za tehnični pregled vedno zamenja (ne moreš jih homologirati). Pri tem je (kot sicer pri vsem) potreben pameten nakup. Niso vsake LEDike dobre najverjetneje. Vem, da tudi ni dal malo za njih. Vendar, ko je pošiljal sike cestišča prej in potem je razlika.

Jaz imam za žarnice v armaturi notri LED žarnice (vem, da ni primerjave), vendar sem tudi tukaj raje odštel malo več in zadeva sveti tako kot mora, brez temnih kotov, ki se lahko pojavijo pri LED žarnicah.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

N0t0ri0us ::

imam te led žarnice notri za dolge luči. realna svetilnost 2000lm (po podatkih philipsa - proizvajalca led čipov), navadna halogenka pa tam okrog 1500lm. Sveti odlično Vzel sem 5000k svetlobo in sedaj uporabljam več kot eno leto ~ 15.000km.

Je pa res, da sem jih namontiral v dolge žaromete, saj imam za kratke žaromete neke "čudne" ampak zelo pripravne čepke za menjavo kasičnih žarnic.





Če kdo kupuje, bodite previdni na to, da je ledica čim manjša in posledično svetloba koncentrirana na čim manjšo piko zaradi razpršitve snopa.

http://www.ebay.com/itm/180W-FOR-Holden...
takšne recimo ne bodo imele nikoli lepo odrezanega snopa + moje imajo še ročno nastavitev globine, da dobiš popolnoma ostro linijo pri kratkem žarometu.

Malajlo ::

Glede homologacije, nazadnje ko sem gledal, je spisana direktiva/zakon v zvezi s HID. LED ni omenjen, ker ga pač še ni bilo takrat. Razen če se sklicuje na svetilnost.

miha1135899 ::

Zdravo. Iscem H4 zarnice, do zdaj sem imel Philips white vision in bil z njimi zadovoljen glede barve svetlobe in svetilnosti. Opazil sem da so zdaj na voljo se Racing vision, jih zna kdo primerjati z white vision? Oziroma ali je kaj od osrama se popularno, laser? Kaj se jemlje kaj v teh casih :) hvala

spenstar ::

Nic se ni spremenilo. :) https://www.mimovrste.com/avto-zarnice?...
Osram: Silverstar 2.0, Nightbraker unlimited, Laser, Coolblue
Philips: Racing, Extreme, Blue Vision
SPENSTAR--builder

ttommy ::

Ker v našem Renault Scenic 2007 kratke luči slabo svetijo (dolge luči dajo super osvetlitev), me zanima, če bi s temi LED žarnicami kaj bolje videl ponoči? Sedaj so notri navadne Philips +30% več svetlobe, ampak nekako ne sveti dobro. Sem se pa zadnjič peljal s sodelavko v njenem novem Audiju in tista bela svetloba res vse osvetli, kot bi bil dan. Bi se s temi LED žarnica vsaj malo približal svetilnosti v novih avtih?
https://www.silux.si/izdelki/dodatna-op...
Gamer

miraldi ::

ttommy je izjavil:

Ker v našem Renault Scenic 2007 kratke luči slabo svetijo (dolge luči dajo super osvetlitev), me zanima, če bi s temi LED žarnicami kaj bolje videl ponoči? Sedaj so notri navadne Philips +30% več svetlobe, ampak nekako ne sveti dobro. Sem se pa zadnjič peljal s sodelavko v njenem novem Audiju in tista bela svetloba res vse osvetli, kot bi bil dan. Bi se s temi LED žarnica vsaj malo približal svetilnosti v novih avtih?
https://www.silux.si/izdelki/dodatna-op...


Pa so te žarnice sploh legalne?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

ttommy ::

A ta komplet se lahko vgradi v mojega Scenica 2007?
https://www.silux.si/izdelki/dodatna-op...
Gamer

Arctander ::

Vgradi se lahko, legalno pa ni.

ttommy ::

Kako bi pa potem lahko naredil, da bi luči bolje svetile?
Gamer

koyotee ::

ttommy je izjavil:

Kako bi pa potem lahko naredil, da bi luči bolje svetile?


Zamenjaš avto.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IL_DIAVOLO ::

Ja audija si kupis :D

zk_eu ::

ttommy je izjavil:

Kako bi pa potem lahko naredil, da bi luči bolje svetile?


Žaromete daš obnoviti, če imaš zamegljene in rumene (okoli 25 EUR) in kupiš halogenske žarnice z večjo svetilnostjo kot npr. Philips X-treme Vision +130% ali Osram Night Breaker Laser ali Night Breaker Unlimited. Vse te so zelo kvalitetne žarnice, vendar imajo zaradi večje svetilnosti kar občutno krajšo življenjsko dobo. Meni je povprečno Philips X-treme Vision zdržala največ malo čez pol leta. Samo sem se veliko vozil in luči so mi avtomatsko ves čas gorele. Vse te žarnice so ti najcenejše na Mimovrste in to kar občutno cenejše.

Jaz sem svoje žaromete kar sam obnovil (nisem jih niti brusil, ker ni bilo potrebno, drugače jih je treba še včasih pobrusiti) s pasto K2 Lamp Doctor. Če boš to sam, si kupi še gobasti nastavek za bormašino, ker boš bolje spoliral (odstrani pa noro ta pasta zamegljenost). Nato jih enkrat mesečno premaži z voskom, da se ti ne bodo spet zameglili in porumeneli.

Jaz sem na moji stari Astri G naredil to in v kombinaciji z zgornjimi žarnicami je bila razlika neverjetna, še posebej v slabem vremenu. Je pa res, da je bila parabola v notranjosti žarometa še dobra, ne vem v kakšen stanju so tvoji. Sicer pa nove žaromete.

Nikoli pa ne boš imel takšne svetlobe kot v novem avtomobilu. Takšnega učinka ne pričakovati tudi, če boš dal LEDike notri. Tehnologija gre pač dalje.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

cresh ::

Lahko malo obudim temo.
Rad bi kupil par žarnic in rabim predloge

kratke H7 : kupil Osram NB Laser
dolge H7: še nisem nič kupil
meglenke H11: rad bi kupil te LED https://www.mstyling.net/index.php?rout...

Mnenja predvsem o teh led H11? Ker sem za prejšni avto kupil ene h11 led za 9€ in so bile obup, pa še utripale so po 15min.

fokz8 ::

Zanima me mnenje, katere žarnice naj vzamem (H7). Izbiram med:

- M-Tech Powertec SuperWhite + 100% - 11,49EUR
- Osram Cool Blue Intense xenon look - 17,90EUR
- Philips X-treme Vision + 130% - 18,90EUR
- Philips White Vision - 29,90EUR

Zanima me, če je kdo katere od teh uporabljal in mnenje? Se res splača dati 1x več za white vision, kot naprimer super white? Ni mi problem dati 30EUR, samo nočem "preplačati" firme, v primeru, da ostale delujejo isto dobro.

PS: lahko se priporoča tudi kaj drugega. Iščem pa, da je čim bolj bela svetloba ter dobra vidnost v vseh razmerah

Hvala,

lp
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fokz8 ()

miha1135899 ::

WV sem veckrat vzel, malo bolj poglej, jaz nisem nikoli vec kot 20e dal, dobro svetijo. Racing Vision mogoce poglej, bom dal naslednje te za probo.

fokz8 ::

@miha

kje pa si jih kaj kupoval? na mimovrste, eurotonu in conradu so 29,90€...ni kje videti, da bi bilo ceneje...?
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

edi45 ::

fokz8 je izjavil:

Zanima me mnenje, katere žarnice naj vzamem (H7). Izbiram med:

- M-Tech Powertec SuperWhite + 100% - 11,49EUR
- Osram Cool Blue Intense xenon look - 17,90EUR
- Philips X-treme Vision + 130% - 18,90EUR
- Philips White Vision - 29,90EUR

Zanima me, če je kdo katere od teh uporabljal in mnenje? Se res splača dati 1x več za white vision, kot naprimer super white? Ni mi problem dati 30EUR, samo nočem "preplačati" firme, v primeru, da ostale delujejo isto dobro.

PS: lahko se priporoča tudi kaj drugega. Iščem pa, da je čim bolj bela svetloba ter dobra vidnost v vseh razmerah

Hvala,

lp


m-tech kar črtaj, poceni kitajsko sranje.

Če bi rad boljšo svetilnost, vzami osram nightbreaker laser, ali pa philips x-treme vision +130. Oboje še sveti bolj rumeno ampak, imajo daljši domet. Če hočeš bolj belo/modre pa ti priporočam kakšen philips white vision ali pa osram hyper blue boost. Ker ta Cool blue intense ni nič kaj posebnega, je mama imela v avtu in še vseeno rumeno sveti. Sam imam xenon d1s osram cbi 6000k in je nekaj povsem drugega, pri halogen žarnicah pa ni take razlike. Če hočeš bolj močne žarnice pa poglej namesto 55w, kakšne 80-100w žarnice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815573 (14167) Scorpy84
»

Luči in homologacija oz. problemi...

Oddelek: Na cesti
155240 (4878) Robi :P
»

Zamenjava originalnih žarnic

Oddelek: Na cesti
195026 (4576) SeMiNeSanja
»

Vidljivost ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7928835 (27137) Engineer_
»

Žarnice H7 in H1 Plasma UltraWhite dovoljene ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6235142 (31966) RejZoR

Več podobnih tem