» »

Človek brez ciljev v življenju

Človek brez ciljev v življenju

«
1
2 3

Mesar ::

Ali je človek, ki dela pri 30 še vedno v McDonaldsu, na Petrolu ali kaj podobnega, res človek brez ciljev v življenju?

Jaz se kr strinjam s to trditvijo, seveda pa me zanimajo še mnenja drugih...
Your turn to burn!

jype ::

Mislim, da ni nujno.

T-h-o-r ::

kaj pa, če mu je clij čim manj odgovornosti v lajfu?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Siddh ::

ni nujno, da je človek brez ciljev, lahko da je človek, ki ne more doseči svojih ciljev


BALAST ::

Ni pravega odgovora...

Kdo si pa ti da se sprašuješ o usodi?
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

GoodSatanist ::

Jaz sem star 28, ne bom diplomiral in nimam niti ure delovne dobe. Sem nekaj delal edino kot prostovoljec - za čokoladno bonboniero.:|

Sam imam cilje; trenutno delam eno spletno stran, na kateri bom spromoviral kar samega sebe, kontaktiral nekaj delodajalcev in jim dal link od strani in upam, da bo kaj uspeha. Pač diplome ne bom imel, imam pa 3/4 znanja iz celotnega študijskega programa. Kot programer nisem neki ekstra, sem bolj počasne sorte, ampak mislim, da nisem slab programer - tekom študija sem kdaj pa kdaj znal tudi takšne stvari, ki jih marsikdo drug ni znal spraviti pod streho, včasih pa je bilo tudi obratno seveda.

Isotropic ::

ne bom diplomiral

zakaj pa ne?

Daedalus ::

Ali je človek, ki dela pri 30 še vedno v McDonaldsu, na Petrolu ali kaj podobnega, res človek brez ciljev v življenju?


Mogoče pa mu tako delo ustreza. Ni lih meti dr. Kač naziv, edino merilo ciljev/uspeha v življenju.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

GoodSatanist ::

Isotropic je izjavil:

ne bom diplomiral

zakaj pa ne?


Mah... bi rekel, da se preveč dobro naučim za vsak izpit, kar mi pobere preveč časa. Sam sebe zajebavam, ker ne morem iz svoje kože, da bi se naučil za 6 ... pri vsakem izpitu hočem bit 100% da ga bom naredu... in potem ...

Kot sem nekje nekoč prebral:

An exam is the biggest roadblock on the path to knowledge.

Zame ta pregovor popolnoma drži.

Mesar ::

Okej, mogoče 30 let velja za US, pri nas pa max. 35, glede na to, da lahko faks končaš pri 22/23 če ne bluziš.

Zakaj nebi moral doseči svojih ciljev? Vsakdo jih lahko če je dovolj vztrajen.

Kaj ti pomaga življenje brez odgovornosti, če ti ne ponuja niti varnosti pa še stran si ga vrgel.

TC99, teste je lažje prešvinglat kot pa v službi fejkat znanje :D
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

gendale ::

>Ali je človek, ki dela pri 30 še vedno v McDonaldsu, na Petrolu ali kaj podobnega, res človek brez ciljev v življenju?
ne, zato ker nimajo vsi enakih ciljev
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

GoodSatanist ::

Mesar je izjavil:


TC99, teste je lažje prešvinglat kot pa v službi fejkat znanje :D


Nikoli v življenju nisem švinglal.

Daedalus ::

Mah... bi rekel, da se preveč dobro naučim za vsak izpit, kar mi pobere preveč časa. Sam sebe zajebavam, ker ne morem iz svoje kože, da bi se naučil za 6 ... pri vsakem izpitu hočem bit 100% da ga bom naredu... in potem ...


Obsesivnost s perfekcijo, je slaba popotnica. Je treba bit malo agilen kdaj, sploh v IT-ju. Večina mojih rešitev je vsaj v štartu precej primitivnih, komplicira se šele, ko se pojavi potreba. Overengineering.

Kaj ti pomaga življenje brez odgovornosti, če ti ne ponuja niti varnosti pa še stran si ga vrgel.


Brezveze je na druge projicirat svoje poglede. Če nekomu paše delat v McDonaldsu, pa naj. Magari do penzije.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tero ::

Hm jaz bi lahko veliko povedal. Recimo da 99% ciljev ki sem si jih zadal nisem nikoli končal(nekaj po svoji, nekaj po tuji krivdi). In danes sem popolnoma brez cilja ker "vem" da se noben cilj nebo izpolnil.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Mesar ::

Torej si večina želi povprečno življenje? Oziroma, to so podpovprečni cilji, povprečen cilj je normalna služba, ne pa sedet cel dan pri okencu pa dnar pobirat pa še zraven vohat svinjarijo ki se ti praži za hrbtom. Ne sprašujem za ljudi, ki si prisiljeni v to, čeprav je večina po svoji krivdi, ampak za tiste, ki so s tem zadovoljni in v tem ne vidijo problema.
Your turn to burn!

Isotropic ::

a ze mas sluzbo? delaj na tem za zacetek;((

dronyx ::

Mesar je izjavil:

Ali je človek, ki dela pri 30 še vedno v McDonaldsu, na Petrolu ali kaj podobnega, res človek brez ciljev v življenju?

Služba na Petrolu niti ni tako slaba. Jaz poznam modela, ki ima čez neki manjši oddelek in dobi 2500 neto na mesec. Če pa delaš na pumpi za 650 neto, potem si pa zguba, ki bo verjetno pri 43 storila samomor, ali pa koga ubila na grozovit način in naslednji 20 let preživela v KPD Dob.

Pokojni psihiater dr. Rugelj bi dejal, da so to ljudje, ki se jih še evolucija sramuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Daedalus ::

Torej si večina želi povprečno življenje?


Že čisto matematično gledano, je želja večine nekak povprečje, ja.

@onyx - kdo bo pa pol delal na pumpah? Al pa mi v McDonaldsu pripravil hamburger, če bomo vsi doktorji raketne znanosti?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

GoodSatanist ::

Je bila ena dobra izjava na RTVSLO - kaj bomo delali, ko bodo roboti naredili vse namesto nas.:)

Mesar ::

Isotropic je izjavil:

a ze mas sluzbo? delaj na tem za zacetek;((


Že imam in sem trenutno zadovoljen, povod za to debato izhaja iz čisto drugih razlogov...

Daedalus je izjavil:

Torej si večina želi povprečno življenje?


Že čisto matematično gledano, je želja večine nekak povprečje, ja.

@onyx - kdo bo pa pol delal na pumpah? Al pa mi v McDonaldsu pripravil hamburger, če bomo vsi doktorji raketne znanosti?


Študenti naj to delajo, idealna služba za njih, pa še izobrazba ni pomembna.
Your turn to burn!

Daedalus ::

Študentje naj študirajo. V prostem času pa nabirajo delovne izkušnje s področja študija. Eni se pa znebite svoje ozkoglednosti, pa bo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

ttommy ::

dronyx je izjavil:

Mesar je izjavil:

Ali je človek, ki dela pri 30 še vedno v McDonaldsu, na Petrolu ali kaj podobnega, res človek brez ciljev v življenju?

Služba na Petrolu niti ni tako slaba. Jaz poznam modela, ki ima čez neki manjši oddelek in dobi 2500 neto na mesec. Če pa delaš na pumpi za 650 neto, potem si pa zguba, ki bo verjetno pri 43 storila samomor, ali pa koga ubila na grozovit način in naslednji 20 let preživela v KPD Dob.

Pokojni psihiater dr. Rugelj bi dejal, da so to ljudje, ki se jih še evolucija sramuje.


Kakšne zgube smo pa proizvodni delavci, ki delamo za 540€ neto? Bi se morali že vsi po vrsti ubiti...
Gamer

dronyx ::

ttommy je izjavil:

Kakšne zgube smo pa proizvodni delavci, ki delamo za 540€ neto? Bi se morali že vsi po vrsti ubiti...

Saj ni vse v denarju. Važno da si zdrav in te nekdo zjutraj objame, ko se zbudiš. Samo "Matrica" vam je čez oči obesila navidezni svet in zato ne cenite malenkosti, ki so vredne več od vseh velikih traparij, o katerih sanjate.

(Jaz bi moral iti za pridigarja! Bi verjetno pobasal v žep mesečno več od teh ubogih 1900 € s prevozom in prehrano)

Mesar ::

ttommy je izjavil:

dronyx je izjavil:

Mesar je izjavil:

Ali je človek, ki dela pri 30 še vedno v McDonaldsu, na Petrolu ali kaj podobnega, res človek brez ciljev v življenju?

Služba na Petrolu niti ni tako slaba. Jaz poznam modela, ki ima čez neki manjši oddelek in dobi 2500 neto na mesec. Če pa delaš na pumpi za 650 neto, potem si pa zguba, ki bo verjetno pri 43 storila samomor, ali pa koga ubila na grozovit način in naslednji 20 let preživela v KPD Dob.

Pokojni psihiater dr. Rugelj bi dejal, da so to ljudje, ki se jih še evolucija sramuje.


Kakšne zgube smo pa proizvodni delavci, ki delamo za 540€ neto? Bi se morali že vsi po vrsti ubiti...


Ni tako preprosto. Glavno vprašanje je - Si s tem zadovoljen?
Your turn to burn!

T-h-o-r ::

sam moraš it v eno vsaj 20 milijonsok državi onyx
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Vitez ::

dronyx je izjavil:

[ Če pa delaš na pumpi za 650 neto, potem si pa zguba, ki bo verjetno pri 43 storila samomor, ali pa koga ubila na grozovit način in naslednji 20 let preživela v KPD Dob.



Mislim, da so kandidati za takšne ekscese bolj razni asocialneži, ki so jezni an cel svet.

Mesar ::

Vitez to kar pišeš nima ne glave ne repa, zakaj bi bili asocialneži jezni na ves svet?
Your turn to burn!

dronyx ::

Mesar je izjavil:

Vitez to kar pišeš nima ne glave ne repa, zakaj bi bili asocialneži jezni na ves svet?

Nekdo se je kot kaže tu notri prepoznal.:D

StoneFox ::

Človek, ki pri 30-ih dela v McDonaldsu ali Petrolu itd. ima 700€ plače in ga boli ku..., medtem ko dipl. inž. lesarstva, strojništva, gradbeništva.... dobi 800€, pa se celi šiht živcira in nima časa da bi spil kafe.

T-h-o-r ::

sam uni bo čez 10 let napredoval na 2000 e plače

prvi pa bo ostal na istem, familijo pa je s tem težko preživlajt :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mesar ::

dronyx je izjavil:

Mesar je izjavil:

Vitez to kar pišeš nima ne glave ne repa, zakaj bi bili asocialneži jezni na ves svet?

Nekdo se je kot kaže tu notri prepoznal.:D


Ti že veš a ne? Vse veš, ko bi le jaz bil tako pameten!

StoneFox je izjavil:

Človek, ki pri 30-ih dela v McDonaldsu ali Petrolu itd. ima 700€ plače in ga boli ku..., medtem ko dipl. inž. lesarstva, strojništva, gradbeništva.... dobi 800€, pa se celi šiht živcira in nima časa da bi spil kafe.


Brez problema se da zaslužit več kot 1500EUR na mesec samo s končano gimnazijo in zraven še faks delat, če znaš seveda.

T-h-o-r je izjavil:

sam uni bo čez 10 let napredoval na 2000 e plače

prvi pa bo ostal na istem, familijo pa je s tem težko preživlajt :)


Mogoče niti na tem nebo ostal - potem pa ima problem še službo dobit.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

Tear_DR0P ::

Daedalus je izjavil:

Ni lih meti dr. Kač naziv, edino merilo ciljev/uspeha v življenju.

errrrm - kaj pa je s tem narobe?

obstajajo ljudje z nizkimi cilji, al pa taki, ki nimajo dovolj samozavesti, da bi verjeli da lahko več dosžejo
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Mesar ::

Tear_DR0P je izjavil:

Daedalus je izjavil:

Ni lih meti dr. Kač naziv, edino merilo ciljev/uspeha v življenju.

errrrm - kaj pa je s tem narobe?

obstajajo ljudje z nizkimi cilji, al pa taki, ki nimajo dovolj samozavesti, da bi verjeli da lahko več dosžejo


To je potem problem vzgoje in zatiranja.
Your turn to burn!

jype ::

Jaz sploh ne vem več, kaj je bil cilj, vem le, da je pot kar luštna, tko da iz firbca hodim naprej.

Mesar ::

jype je izjavil:

Jaz sploh ne vem več, kaj je bil cilj, vem le, da je pot kar luštna, tko da iz firbca hodim naprej.


Če nimaš cilja kako potem veš v katero smer iti?
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Če nimaš cilja kako potem veš v katero smer iti?

Za nosom?

Pojma nimam, kam grem.

Mesar ::

jype je izjavil:

Mesar> Če nimaš cilja kako potem veš v katero smer iti?

Za nosom?

Pojma nimam, kam grem.


Tole nebo res. Drugače bi bilo tvoje življenje dosti bolj "pestro".
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Tole nebo res. Drugače bi bilo tvoje življenje dosti bolj "pestro".

Moje življenje torej ni pestro?

Robertos664 ::

ljudje smo si različni, če ne bi bili bi vsi imeli enake cilje in jih na isti način dosegali. skratka brezveze. in vedno mora obstajat nekdo, ki ti proda kruh v trgovini, ki počisti za tabo ko zapustiš delovno mesto, ki ti speče hamburger ... In čisto fajn in srečno se da živet z malim, če si z malim zadovoljen. Če pa samo grabiš in težiš k temu, da bi imel vedno več in si zastavljaš vedno višje cilje, pa si na koncu 100% bolj nesrečen kot oni, ki je zadovoljen z 500€ plače.

Mesar ::

jype je izjavil:

Mesar> Tole nebo res. Drugače bi bilo tvoje življenje dosti bolj "pestro".

Moje življenje torej ni pestro?


Pestro v slabem smislu, če nimaš ciljev - posledično nimaš tudi želj, potem tvoje življenje ni usmerjeno, malo delaš enega malo drugega, večina časa pa zabušavaš - torej v najboljšem primeru stagniraš in slej ko prej naletiš na hude probleme - eni bolj drugi manj.

Robertos664 je izjavil:

ljudje smo si različni, če ne bi bili bi vsi imeli enake cilje in jih na isti način dosegali. skratka brezveze. in vedno mora obstajat nekdo, ki ti proda kruh v trgovini, ki počisti za tabo ko zapustiš delovno mesto, ki ti speče hamburger ... In čisto fajn in srečno se da živet z malim, če si z malim zadovoljen. Če pa samo grabiš in težiš k temu, da bi imel vedno več in si zastavljaš vedno višje cilje, pa si na koncu 100% bolj nesrečen kot oni, ki je zadovoljen z 500€ plače.


Kako pa veš, da je on srečen?
Your turn to burn!

jype ::

Mesar> Pestro v slabem smislu, če nimaš ciljev - posledično nimaš tudi želj, potem tvoje življenje ni usmerjeno, malo delaš enega malo drugega, večina časa pa zabušavaš - torej v najboljšem primeru stagniraš in slej ko prej naletiš na hude probleme - eni bolj drugi manj.

Hm? Jaz praktično ves čas delam same luštne reči. Igram se z duplo kockami, python objekti, dragimi strežniki, komunikacijskimi protokoli, storitvami, do katerih dostopa ne prepreči niti atomska vojna...

Zakaj? Ker je zabavno.

Robertos664 ::

Mesar je izjavil:

jype je izjavil:

Mesar> Tole nebo res. Drugače bi bilo tvoje življenje dosti bolj "pestro".

Moje življenje torej ni pestro?


Pestro v slabem smislu, če nimaš ciljev - posledično nimaš tudi želj, potem tvoje življenje ni usmerjeno, malo delaš enega malo drugega, večina časa pa zabušavaš - torej v najboljšem primeru stagniraš in slej ko prej naletiš na hude probleme - eni bolj drugi manj.

Robertos664 je izjavil:

ljudje smo si različni, če ne bi bili bi vsi imeli enake cilje in jih na isti način dosegali. skratka brezveze. in vedno mora obstajat nekdo, ki ti proda kruh v trgovini, ki počisti za tabo ko zapustiš delovno mesto, ki ti speče hamburger ... In čisto fajn in srečno se da živet z malim, če si z malim zadovoljen. Če pa samo grabiš in težiš k temu, da bi imel vedno več in si zastavljaš vedno višje cilje, pa si na koncu 100% bolj nesrečen kot oni, ki je zadovoljen z 500€ plače.


Kako pa veš, da je on srečen?


poznam dosti ljudi, ki so na robu preživetja ampak so v življenju bolj srečni in znajo cenit malenkosti za katere se ostali niti ne zmenimo.

Super 8 ::

Mislim, da si v prvem prispevku izpostavil samo en cilj. Ti mogoče vidiš kot svoj cilj uspeh na delovnem mestu - recimo, da boš pri teh letih imel čimbolj odgovorno in čim bolje plačano službo - mogoče.

Zdi se mi da je tega danes kar ogromno. Tudi družba se mi zdi, da to forsira. Če ima nekdo zelo dobro plačano in pomembno delovno mesto večina skupin interpretira to kot uspešnega človeka z kvalitetnimi cilji.

Še vedno pa je tu nek del ljudi, ki ima drugačne cilje. Nekaterim je cilj, da postanejo mame ali očetje, nekateri želijo osvojiti vse vrhove sveta, nekateri želijo oditi v Indijo za nekaj let, napisati knjigo ....

Sam opažam, da je danes večina družbe nagnjena v to smer kot avtor teme. Če nimaš vplivne službe si človek brez ciljev, če plezaš po vrhovih si nor ker se izpostavljaš nevarnosti, če pišeš knjigo si favliran študent .... V glavnem kar hočem rečt je to, da če nimaš lastnih načrtov postaneš del načrtov drugih.

marvin42 ::

T-h-o-r je izjavil:

sam uni bo čez 10 let napredoval na 2000 e plače


ali bo pa že prej ostal brez službe.
Mostly Harmless

Robertos664 ::

marvin42 je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

sam uni bo čez 10 let napredoval na 2000 e plače


ali bo pa že prej ostal brez službe.



al pa dobil luknjo v želodcu:)

marijancek ::

jype je izjavil:

Jaz sploh ne vem več, kaj je bil cilj, vem le, da je pot kar luštna, tko da iz firbca hodim naprej.


Prej iz navade.

jype ::

Sej ne hodim ves čas v isto smer, tko da navada najbrž ni.

marijancek ::

Tero je izjavil:

Hm jaz bi lahko veliko povedal. Recimo da 99% ciljev ki sem si jih zadal nisem nikoli končal(nekaj po svoji, nekaj po tuji krivdi). In danes sem popolnoma brez cilja ker "vem" da se noben cilj nebo izpolnil.


To je pa sranje. poznam ta občutek. samo da za razliko od tebe jaz še nisem obupal (nagonsko sem, razumsko še ne). po mojih izkušnjah moraš narediti vse da boš zastaljene cilje dosegel, ker drugače se počutiš kot zguba. bolje si zastavit lažje cilje in tiste doseči.

živiš lahko na dva načina:
- živiš pridobljene navade
- slediš zastavljenim ciljem
jaz sem se odločil za drugi način. je bolj težak ampak ima pa večji potencial za dosežke.

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

Že sam naslov me je zmotil, ljudje pač pričakujejo v tem svetu PREVEČ, gre se za življenje, ŽIVETI imeti OTROKE, svoje stanovanje/hišo....nekateri temu kosu niso in si naredijo samomor. Ciljem so vsem jasni, imet dobro plačo, hišo, avto, babo, otroke in počitnice.

marijancek ::

>imet dobro plačo, hišo, avto, babo, otroke in počitnice.
dolgčas.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Youtube kanali, ki promovirajo potrošništvo

Oddelek: Loža
122557 (1915) jype
»

Plače - mcdonalds (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9340534 (26268) D3m
»

Eksistenčna kriza (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612491 (10322) solatko
»

Mc'Donalds (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
770143083 (117143) Spock83

Zaposlitev v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8317264 (15391) Gandalfar

Več podobnih tem