» »

Kako se naredi da se PC avtomatsko zažene,

Kako se naredi da se PC avtomatsko zažene,

pr25012 ::

ko dobi napajanje?

In sicer da je opravljena prijava kot določen uporabnik?

Imam:
User name: xxxxxx
Password: yyyyyy

Zvezdica27 ::

lp, morda neumno, a ... neko stikalo na glavnem kablu (kot na razdelilcu, da boš imel predstavo, lahko se krmili tudi remote), stikalo na računalu vedno on, avtomatic login in ko dobi štrom se zažene v sistem z vsemi servisi...

dejansko ista fora kot da fizično knof pritisneš in avto login...

malo bolj razloži kaj bi rad, ker to je najbolj DIY ideja ki sem jo imel v glavi

zz

frudi ::

Ni treba nobene dodatne opreme, v biosu najdi opcijo v stilu 'Restore from AC power loss', 'After Power Failure' ali nekaj podobnega ter jo nastavi na 'power on'/'always on'. Tako se bo PC sam zagnal, ko po izgubi napajanja le-tega dobi nazaj.
Ločeno je nato treba še nastaviti avtomatski login v operacijski sistem. To je pa odvisno od tega, kaj uporabljaš - googlaj 'windows/ubuntu/karkoli auto login'.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

win64 ::

V bistvu bi moral vezati 12V/5V linijo, ki pride na matično s pini za gumb na matični plošči.
Vmes pa daš en element(na žalost se ne morem spomniti imena), ki ti ob spremembi napetosti na 12 ali 5V liniji spusti kratek pulz skozi ta pin na matični.

Ja ali pa to od frudija, če maš v biosu

mastah ::

za avtomatsko prijavo gres na start/zazeni, vpiši control userpasswords2 in nastavi (za xp)

pr25012 ::

Na testnem računalniku na mizi imam v biosu možnost:
Power Failure recovery-> Always on

Ko bom pogruntal še login.. bom šel na delavni računalnik naredit vse na enkrat.

" start/zazeni, vpiši control userpasswords2 "

Zgornje sem našel ampak ne vidim nič, kar bi me pripeljalo,..., da se nastavi avto login.

Bom še malo poguglal.

]Fusion[ ::

Za autologin jaz uporabljam tole
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

pr25012 ::

Na tej strani
http://support.microsoft.com/kb/315231
sem našel:

1.Kliknite Start in nato še Zaženi.
2.V polje Odpri vnesite control userpasswords2 in kliknite V redu.
3.Odstranite potrditveno oznako iz polja »Za uporabo tega računalnika morajo uporabniki vnesti uporabniško ime in geslo« in kliknite Uporabi.
4.V oknu Samodejna prijava vnesite geslo v polje Geslo in ga vnesite znova v polje Potrditev gesla.
5.Kliknite V redu, da zaprete okno Samodejna prijava, in kliknite V redu, da zaprete okno Uporabniški računi.

In zgleda napisal noter napačen pasvord. Nevem kako je to možno, ampak edino to je možno, ker se mi zdaj sistem ne zažene. Vindovsi se začnejo zaganjati ampak dobim črn ekran.

A obstaja kakšen način da to rešim. Sem probal varen zagon iz " command prompt"
ampak mi ga ne štata.

pr25012 ::

Prehitro sem sprožil alarm.

Zadeva deluje. V biosu sem tudi uštimal always on.

Ampak je zagon zelo počasen. 2 minute rabi do plavega okna in pol še 40 sekund da se sploh kaj drugega pojavi na zaslonu. Šele čez 5 minut pa se začnejo programi odpirati z normalno hitrostjo. In pol deluje normalno.

Slučajno sem šel mimo računalnika in videl vindovsov logo na zaslonu. Pa sem preveril. Glavno, da se računalnik zažene po ispadu elektrike, ker arhivira podatke iz enega procesa.

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni prijavnega zaslona ob zagonu win 10

Oddelek: Operacijski sistemi
101110 (920) mihagr
»

Kako se znebiti prijave ob vstopu v win 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
364023 (3307) Mavrik
»

rad bi sestavil multimedia PC za v "dnevno sobo" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1139337 (4422) enrique
»

windows prijava

Oddelek: Operacijski sistemi
61157 (1075) tvich
»

remote desktop

Oddelek: Pomoč in nasveti
131575 (1386) hruske

Več podobnih tem